panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge
Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge Drukuj E-mail
     Dzięki wsparciu Unii Europejskiej pracownicy szkół i innych placówek oświatowych mogą korzystać z różnych form dofinansowania wyjazdu na kursy doskonalenia zawodowego.
Jednym z takich programów jest „Uczenie się przez całe życie”, dzięki któremu można wziąć udział w projekcie pt. „Mobilność Szkolnej Kadry Pedagogicznej” i skorzystać z bogatej oferty kursów językowych przeznaczonych dla nauczycieli języków obcych i nie tylko. Kursy odbywają się za granicą i niejednokrotnie stanowią wyższą wartość merytoryczną w porównaniu z kursami oferowanymi w kraju. Dlatego też zdecydowałam się wziąć udział w takim programie, żeby doskonalić swoje umiejętności językowe. Wybrałam kurs w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, natomiast tematyka kursu nawiązywała do zmian jakie zachodzą w obrębie języka obcego. Z racji pracy z młodzieżą  interesowały mnie szczególnie zmiany, jakie zachodzą w języku używanym przez młodych ludzi z Wielkiej Brytanii.

Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge  Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge  Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge

Zanim jednak wyjechałam na kurs, musiałam przejść przez tak zwaną procedurę aplikacyjną i wypełnić wniosek, w którym należało solidnie uargumentować, jaki wpływ będzie miał ten kurs na mnie i na placówkę, w której uczę. Kilkanaście stron wniosku stanowiło na początku nie lada wyzwanie, ale ku mojej ogromnej radości już po kilku tygodniach uzyskałam informację o jego akceptacji. Po otrzymaniu pierwszej raty dofinansowania (ok. 80% całości kwoty dofinansowania) mogłam już planować swoją językową przygodę. Kwota ta w zasadzie pokryła w całości koszt podróży, kursu oraz zakwaterowania. Na kurs wybrałam termin wakacyjny, a dwa tygodnie intensywnych zajęć połączonych z bogatym programem kulturowym minęły zbyt szybko.
Obcując z nauczycielami z różnych zakątków świata miałam również okazję do codziennego kontaktu z językiem i wymiany doświadczeń zawodowych, Dlatego bazując na pozytywnych wrażeniach, które przywiozłam z Cambridge, chciałabym namówić wszystkich nauczycieli języków obcych do takiej formy doskonalenia. Jestem już drugim nauczycielem Noworudzkiej Szkoły Technicznej, któremu udało się  wziąć udział w takim przedsięwzięciu i uważam, że przede wszystkim kursy zagraniczne dają szansę na ogromny rozwój oraz zwiększają wiarygodność nauczyciela w oczach uczniów. W razie pytań chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami z zainteresowanymi nauczycielami.

                Agnieszka Kozłowska