panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
Uroczyste obchody Rocznicy Odzyskania przez Polsk Niepodlegoci to ju tradycja w naszej szkole. W tym roku hasem przewodnim akademii byy sowa Antoniego Sonimskiego:” Ojczyzna moja wolna, wolna…” pochodzce z utworu „Czarna wiosna”. Obchody tego wielkiego wita narodowego, które wikszoci modych ludzi kojarzy si jedynie z dniem wolnym od zaj, zostao przygotowane z ogromnym zaangaowaniem  przez uczniów klas trzecich.  Opiek nad grup sprawowaa pani Jolanta Chuchla, pani Mirosawa Kossak, pani Marta Augustynowska - Klincewicz. Modzie przygotowaa monta sowno- muzyczny, dokonujc wasnej aranacji pieni patriotycznych i dopeniajc cao bardzo ciekaw prezentacj multimedialn.

Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej
W tym miejscu naley pochwali  nasz zespó muzyczno-wokalny, który powici wiele czasu, by przygotowa niezwykle nowoczesny przekaz tekstów pieni narodowych. Due wraenie na publicznoci zrobio równie budowanie przez artystów symbolicznego gmachu niepodlegej Polski z wielkich szecianów, na których widniay wane dla narodu polskiego daty rozbiorów i powsta narodowych.
Oryginalna scenografia, oparta na symbolu brzozowego krzya, podkrelajca   powicenie i oddanie dla ojczyzny modych powstaców oraz legionistów, staa si idealnym tem dla modych wykonawców.   
Uroczysto  spotkaa si z wielkim zainteresowaniem i aplauzem modej publicznoci, która wykazaa si niezwyk wraliwoci i dojrzaoci.
Gratulujemy naszym artystom i ich opiekunom pomysu uwietnienia narodowego wita tak, by stao si ono nietuzinkow i ciekaw lekcj historii.

Renata Kowalska