panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Krakw
Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Krakw Drukuj E-mail
W pitek, 8 listopada pierwsza klasa hotelarzy wyruszya na wycieczk do Krakowa.
     Gównym celem wyprawy byo odwiedzenie synnego hotelu Puro w Krakowie. Znajduje si on w samym centrum miasta, zaledwie 500 metrów od Rynku Gównego. Hotel przepeniony jest zaawansowanymi technologiami i nowoczesnym designem. Szeciopietrowy budynek nie posiada  tradycyjnej recepcji, na goci czekaj check-in kioski, w których mona si samodzielnie zameldowa i odebra kart-klucz do pokoju. Dzii temu przyjezdni maj wicej czasu na odpoczynek, a  iloc zatrudnionego personelu organiczona jest do minimum. Wszystko po to, by kwaterowa turystów w luksusowych warunkach za jak najmniejsz opat.  Kady pokój jest klimatyzowany. Wyposaenie obejmuje tablet, 40-calowy telewizor z paskim ekranem oraz sejf. Cao robi piorunujce wraenie.

Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Krakw  Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Krakw  Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Krakw

     Bdc w Krakowie nie moglimy omin synnego Zamku Królewskiego na Wawelu. Przez cae wieki stanowi centrum pastwowoci polskiej. Dzi wizyta w dawnej rezydencji królewskiej to fascynujca podró w gb historii Polski, w czasy zarówno jej wietnoci jak i upadku. Pooony jest on na Wzgórzu Wawelskim – wapiennej skale jurajskiej majestatycznie wznoszcej si na lewym brzegu Wisy, w samym sercu Krakowa.
     Mielimy równie okazj zwiedzi podziemia Krakowskiego rynku. Efekty 6-miesicznych bada archeologicznych prezentowane s na podziemnej wystawie, której celem jest midzy innymi ukazanie cisych zwizków czcych redniowieczny Kraków z innymi orodkami europejskimi. Jest to miejsce, którego klimat buduje take wspóczesna technika, proponujca now, inn paszczyzn spotka z histori i zabytkami.
Wycieczka wymagaa od nas sporego wysiku, ale kady z pewnoci wiele si nauczy.