panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Symulatory maszyn poligraficznych w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Symulatory maszyn poligraficznych w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
Gdzie  mona nauczy si obsugi nowoczesnych maszyn poligraficznych wartych wiele milionów zotych? Czy mona si na tak drogich maszynach uczy  i bezkarnie popenia bdy a nawet zepsu tak maszyn? Tak, mona pod warunkiem, e pracujemy nie na prawdziwej maszynie, ale na wirtualnym symulatorze.  32 uczniów klas poligraficznych i informatycznych wzio udzia w dwudniowym kursie obsugi maszyn poligraficznych zorganizowanym przez pracowników Centralnego Orodka Badawczo Rozwojowego Przemysu Poligraficznego w Warszawie w naszej szkole, w dniach 29-30 listopada 2013. Pomimo pónej pory kursu i andrzejkowej atmosfery 100% uczniów, którzy rozpoczli kurs uczestniczyo w nim do pónych godzin w pitek i w sobot. Zajcia odbyway si w dwóch grupach: offsetowej i fleksograficznej.

Symulatory maszyn poligraficznych w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Symulatory maszyn poligraficznych w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Symulatory maszyn poligraficznych w Noworudzkiej Szkole Technicznej

Oprócz wiedzy i praktycznych umiejtnoci obsugi nowoczesnych maszyn  modzie zostaa wyposaona w zestaw podrczników o wartoci kilkuset zotych.  Kurs finansowany by z programu Modernizacja Ksztacenia Zawodowego na Dolnym lsku. Centralny Orodka Badawczo Rozwojowy Przemysu Poligraficznego w Warszawie jest jedynym w Polsce certyfikowanym organizatorem szkole na symulatorach maszyn poligraficznych. Koszt szkolenia jednej osoby w Warszawie na symulatorach poligraficznych to kilka tysicy zotych. W przyszym roku, w naszej szkole  planowana jest kolejna edycja kursu.
B.Kostecki