panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wyrnienie dla Noworudzkiej Szkoy Technicznej w rankingu IT SZKOA
Wyrnienie dla Noworudzkiej Szkoy Technicznej w rankingu IT SZKOA Drukuj E-mail
Po raz kolejny udowadniamy, e nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej przynosi same korzyci. Tym razem przekonali si o tym uczniowie  technikum informatycznego, którzy postawili na rozwój swoich zainteresowa biorc udzia w projekcie IT Szkoa. Projekt jest kontynuacj zakoczonego w ubiegym roku unijnego projektu Informatyka Plus, a jego ogólnopolski zasig bazuje gównie na technikach e-learningowych, wspierany tam gdzie to moliwe dziaaniami tradycyjnymi. W ramach tej inicjatywy oprócz zdalnie realizowanych kursów uczniowie NST maj moliwo udziau w pracach akademickich kó naukowych, konkursach informatycznych i „wirtualnej wszechnicy informatycznej”.

Wyrnienie dla Noworudzkiej Szkoy Technicznej w rankingu IT SZKOA

Kady zrealizowany kurs metod e-learningow, koczy si testem, po którego pozytywnym rozwizaniu ucze otrzymuje autocertyfikat przybliajcy go do otrzymania dyplomu IT Szkoa oraz dyplomu IT Szkoa Professional. Najaktywniejsi sporód biorcych udzia w projekcie uzyskali ju status Studenta Warszawskiej Wyszej Szkoy Informatyki, (uczelni, która jest pomysodawc przedsiwzicia) i tym samym bezpatny dostp do zasobów Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDNAA). Dla niewtajemniczonych wyjaniam, e oznacza to bezpatny dostp kadego z uczniów naszej szkoy biorcych udzia w projekcie do oprogramowania firmy Microsoft (166 pozycji oprogramowania)wartych co najmniej 40 ty zotych. Do pobrania z serwerów potentata brany Software Development jest midzy innymi Windows 8, Windows 7 (zarówno w wersji 32 jak i 64-bitowej), Windows XP, Vista, Visual Studio 2010, Microsoft Kinect for Windows SDK, Microsoft Expression Studio, Microsoft SQL Server 2012, Microsoft Project, Access, Visio, Microsoft Robotics Developer Studio 4, który zreszt wykorzystamy do programowania zakupionego ju wczeniej robota i wiele wicej. MSDN Academic Alliance skierowany jest gównie do studentów i pracowników naukowych uczelni zarejestrowanych w programie. Dla firmy Microsoft jest to jedna z form popularyzacji wasnego oprogramowania w spoecznociach akademickich oraz forma pomocy w nauczeniu si technologii Microsoft. Z oprogramowania mona korzysta jedynie w celach edukacyjnych.
Pomijajc korzyci materialne jakie pyn z udziau w projekcie IT Szkoa, najwaniejszy jest fakt, e modzie realizujc kolejne kursy przygotowane przez specjalistów IT, potwierdzone certyfikatami, nabywa nowe umiejtnoci i poszerza swoj wiedz z zakresu informatyki, brany najdynamiczniej rozwijajcej si obecnie na wiecie.

Szkolny koordynator projektu – Daniel Jaboski