panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wyróżnienie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej w rankingu IT SZKOŁA
Wyróżnienie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej w rankingu IT SZKOŁA Drukuj E-mail
Po raz kolejny udowadniamy, że nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej przynosi same korzyści. Tym razem przekonali się o tym uczniowie  technikum informatycznego, którzy postawili na rozwój swoich zainteresowań biorąc udział w projekcie IT Szkoła. Projekt jest kontynuacją zakończonego w ubiegłym roku unijnego projektu Informatyka Plus, a jego ogólnopolski zasięg bazuje głównie na technikach e-learningowych, wspierany tam gdzie to możliwe działaniami tradycyjnymi. W ramach tej inicjatywy oprócz zdalnie realizowanych kursów uczniowie NST mają możliwość udziału w pracach akademickich kół naukowych, konkursach informatycznych i „wirtualnej wszechnicy informatycznej”.

Wyróżnienie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej w rankingu IT SZKOŁA

Każdy zrealizowany kurs metodą e-learningową, kończy się testem, po którego pozytywnym rozwiązaniu uczeń otrzymuje autocertyfikat przybliżający go do otrzymania dyplomu IT Szkoła oraz dyplomu IT Szkoła Professional. Najaktywniejsi spośród biorących udział w projekcie uzyskali już status Studenta Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, (uczelni, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia) i tym samym bezpłatny dostęp do zasobów Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDNAA). Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że oznacza to bezpłatny dostęp każdego z uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie do oprogramowania firmy Microsoft (166 pozycji oprogramowania)wartych co najmniej 40 tyś złotych. Do pobrania z serwerów potentata branży Software Development jest między innymi Windows 8, Windows 7 (zarówno w wersji 32 jak i 64-bitowej), Windows XP, Vista, Visual Studio 2010, Microsoft Kinect for Windows SDK, Microsoft Expression Studio, Microsoft SQL Server 2012, Microsoft Project, Access, Visio, Microsoft Robotics Developer Studio 4, który zresztą wykorzystamy do programowania zakupionego już wcześniej robota i wiele więcej. MSDN Academic Alliance skierowany jest głównie do studentów i pracowników naukowych uczelni zarejestrowanych w programie. Dla firmy Microsoft jest to jedna z form popularyzacji własnego oprogramowania w społecznościach akademickich oraz forma pomocy w nauczeniu się technologii Microsoft. Z oprogramowania można korzystać jedynie w celach edukacyjnych.
Pomijając korzyści materialne jakie płyną z udziału w projekcie IT Szkoła, najważniejszy jest fakt, że młodzież realizując kolejne kursy przygotowane przez specjalistów IT, potwierdzone certyfikatami, nabywa nowe umiejętności i poszerza swoją wiedzę z zakresu informatyki, branży najdynamiczniej rozwijającej się obecnie na świecie.

Szkolny koordynator projektu – Daniel Jabłoński