panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Noworudzka Szkoa Techniczna uczestnikiem warszawskiej konferencji.
Noworudzka Szkoa Techniczna uczestnikiem warszawskiej konferencji. Drukuj E-mail
     12 marca 2014 roku w Centralnym Orodku Badawczo – Rozwojowym Przemysu Poligraficznego w Warszawie odbya si konferencja dla szkó ksztaccych w brany poligraficznej z udziaem przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej.
     Z uwagi na wzrost zapotrzebowania kadrowego w tej brany firmy cierpi na niedobory kadrowe, zwaszcza na techników procesów drukowania i techników procesów introligatorskich. Duym zainteresowaniem cieszy zawód si technik cyfrowych  procesów graficznych ksztaccy na potrzeby poligrafii, reklamy, grafiki i multimediów.

Noworudzka Szkoa Techniczna uczestnikiem warszawskiej konferencji.  Noworudzka Szkoa Techniczna uczestnikiem warszawskiej konferencji.

     Konferencja bya powicona równie nowym perspektywom dla szkó zawodowych w dostpie do sfinansowania niezbdnego wyposaenia w ramach programu unijnego.
     Dla Noworudzkiej Szkoy Technicznej bdzie to kolejna szansa na doposaenie szkolnych pracowni zawodowych.
 Dyrektor Centralnego Orodka Badawczo Rozwojowego Przemysu Poligraficznego Bernard Jówiak przedstawi te innym szkoom ofert szkole na symulatorach maszyn poligraficznych, z której Noworudzka Szkoa Techniczna korzystaa ju w ubiegym roku. Przed wakacjami planowany jest drugi etap szkole, które pozwalaj ksztaci operatorów maszyn offsetowych i fleksograficznych bez koniecznoci zakupu drogich maszyn.