panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy arrow Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej najlepsi w Powiatowym Konkursie o Bezpieczeństwie!
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej najlepsi w Powiatowym Konkursie o Bezpieczeństwie! Drukuj E-mail
    „Przewiduj! Unikaj! Reaguj” – pod takim hasłem, 27 marca br., w Zespole Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim odbył się Powiatowy Konkurs o Bezpieczeństwie dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Noworudzką Szkołę Techniczną reprezentowali Sandra Mateja, Agnieszka Król, Konrad Bartnicki z klasy I b Technikum.

Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej najlepsi w Powiatowym Konkursie o Bezpieczeństwie!
Cele imprezy to m.in.
- kształtowanie świadomości potrzeby bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego,
- kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach kryzysowych.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej – trzeba było rozwiązać test i części praktycznej – każda grupa losowała zagadnienia praktyczne z pierwszej pomocy, które prezentowała przed liczną, bo siedmioosobową komisją. Zespół Noworudzkiej Szkoły Technicznej najlepiej poradził sobie z rozwiązaniem testu i objął prowadzenie. O końcowych wynikach rozstrzygnąć miała jednak część praktyczna. W niej uczniowie NST poradzili sobie znakomicie, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Końcowe wyniki:
I miejsce – Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie,
II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej,
III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nowej Rudzie,
IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Lądku-Zdroju,
V miejsce – Zespół Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim,
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku,
VII miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a szkoły dyplomy.
Sponsorem nagród był Urząd Miejski w Stroniu Śląskim.
Należy nadmienić, że konkurs został objęty honorowym patronatem przez: Burmistrza Stronia Śląskiego, Komendę Powiatową Policji w Kłodzku, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku, Komendanta Straży Pożarnej i Komendanta Straży Miejskiej w Stroniu Śląskim..
Opiekunem zespołu NST był Przemysław Achrem.