panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Relacja z wyjazdu do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu
Relacja z wyjazdu do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu Drukuj E-mail
10 kwietnia br. uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej mieli okazj wzi udzia w wyjedzie do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu. Wizyta zacza si wykadem, który wygosi dr Moszczyski, tematem byo „Projektowanie znaku marki”.  Wykadowca wytumaczy  nam znaczc rónic midzy grafikiem komputerowym a projektantem. Powiedzia, e projektant stwarza co, co dziaa, a niekoniecznie jest adne; moe to by efektem ubocznym, ale nie gównym celem. Nastpne zajcia-w pracowni komputerowej-prowadzi dr Stelmaszczyk, który zaznajomi nas z podstawow obsug programu Photoshop i umoliwi indywidualne stworzenie plakatu na komputerach typu Mac OS. Kolejnym etapem bya wizyta w pracowni dr Jakubowicza, który poprowadzi „Warsztat fotografii wizerunkowej”.

Relacja z wyjazdu do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu  Relacja z wyjazdu do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu  Relacja z wyjazdu do Szkoy Wyszej Psychologii Spoecznej we Wrocawiu
Moglimy wykaza si bystroci i moc umysu, uczc si rozrónia bazy, na jakich powstaway zdjcia; w naszym przypadku byy to fotografie stworzone-umylnie lub nie -na podstawie figur geometrycznych i liczb. Ostatnim punktem programu byy zajcia kreatywne ze studentami grafiki z drugiego i trzeciego roku. Naszym zadaniem byo zbudowanie w grupach jak najwyszej wiey, na której szczycie miaa stan pianka Jojo. Materiaami do budowy konstrukcji byy makarony spaghetti, kawaek tamy klejcej, tasiemka i obowizkowo pianka. Niestety adna z grup nie podoaa temu zadaniu. Nauczyo to nas, e nie zawsze trzeba by naj…. Lepiej eby wiea bya niska, ale stabilna. Nasze byy wysokie i rozpaday si po krótkiej chwili, poniewa chcielimy przegoni konkurentów, zamiast skupi si na realiach. Nie brakowao miechu, zabawy, satysfakcji z dnia penego sympatii ze strony doktorów i studentów.

                        Magdalena Mróz i Kacper Chmiel, 1aT, Krystian liwka, 3cT