panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Praktyka - staż na Lazurowym Wybrzeżu Francji
Praktyka - staż na Lazurowym Wybrzeżu Francji Drukuj E-mail
W dniach od 01-12 kwietnia 2014r. i od 12-23 kwietnia 2014r. młodzież z klasy II i I technikum hotelarskiego wraz ze swoimi wychowawcami  odbyła  staż  zawodowy  we Francji na Lazurowym Wybrzeżu w Porcie Grimaud na Campingu „Prairies de la Mer „.
Podczas praktyki młodzież wykonywała różne prace porządkowe wokół domków i w domkach, na wieczór francuski przygotowali potrawy kuchni regionalnej, odpoczywali na plaży, na boiskach i kortach, wyjeżdżali na wycieczki krajoznawcze do Starego Grimaud, Saint Tropez, Cannes, Nicei, Monaco, Monte Carlo, do Wielkiego Kanionu  du Verdon
Młodzież wróciła zadowolona, zrelaksowana i mile zaskoczona miejscem odbywania praktyki, spędzili 12 dni na południu słonecznej Francji  w ramach bezpłatnego stażu zawodowego.

Praktyka - staż na Lazurowym Wybrzeżu Francji  Praktyka - staż na Lazurowym Wybrzeżu Francji  Praktyka - staż na Lazurowym Wybrzeżu Francji

Poniżej wypowiedzi uczennic.

W kwietniu odbyłam dwutygodniowy staż we Francji. Praktyka zawodowa była połączona również ze zwiedzaniem Lazurowego Wybrzeża. W przerwach między wykonywaniem podstawowych czynności podczas praktyki, t.j. sprzątaniem domków, tarasów, kuchni ogólnodostępnej, plewieniem klombów itp. mogliśmy podziwiać mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych w Port Grimaud, St. Tropez, Cannes, Monaco, Monte Carlo, Nicei, St. Maximo. W czasie wolnym również rozgrywaliśmy mecze piłki siatkowej, nożnej, badmintona oraz kokrzystaliśmy z pięknej pogody odpoczywając na plaży. Przez cały pobyt panowała sympatyczna atmosfera, bez konfliktów i zbędnych nieporozumień.
Uważam, że pomysł odbywania praktyk poza krajem jest bardzo interesującym i przydatnym doświadczeniem w wykonywaniu zawodu hotelarza. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła ponownie odbyć podobną praktykę.
 Ania Siwiec kl. 2bT

W dniach od  1 kwietnia do 12 kwietnia 2 klasa technikum hotelarskiego odbyła praktyki na terenie campingu we  Francji w Port Grimaud. Poza codziennymi obowiązkami praktykanta, czyli sprzątanie domków  ,  dbanie o czystość oraz nasadzanie kwiatów na terenie całego campingu, mogliśmy zapoznać się z francuską kulturą, gastronomią a także mogliśmy podziwiać piękno Lazurowego Wybrzeża .Odwiedziliśmy słynne St. Tropez , stare Grimaud , Canyon du Verdon, Cannes oraz największą atrakcję dla fanów F1 i hazardu czyli Monaco i jego słynne kasyno "Monte Carlo".
Camping "Prairies de la Mer" oferował dużo ciekawych atrakcji, takie jak: boisko, wypożyczlnia rowerów, windsurfing, prywatna plaża, pokój gier, plac zabaw dla dzieci, klub nocny, centrum fitness, masaż, wanna z hydromasażem , bilard, sauna , jazda konna. Na terenie campingu znajdował się też sklep ,bezpłatny parking, wesołe miasteczko, klub nocny, oczywiście tylko z niektórych usług korzystaliśmy
Praktyki były niezwykle udane, mieliśmy możliwość połączenia nauki z rozrywką i relaksem, było bardzo miło i sympatycznie. Chcielibyśmy zostać tam dłużej ,ale z pewnością tam wrócimy……..
Patrycja Trafna kl. 2bT