panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Kolejny sukces dla NST w Nowej Rudzie.
Kolejny sukces dla NST w Nowej Rudzie. Drukuj E-mail
Dyplom za Dzień Przedsiębiorczości 2014
W naszej szkole, jak co roku, odbył się "Dzień przedsiębiorczości" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Na sukces pracowali uczniowie oraz koordynatorzy firm z lokalnego rynku pracy. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu w projekt wszystkich uczestników, nasza szkoła została nagrodzona dyplomem. Z naszego kolejnego sukcesu jesteśmy bardzo dumni.
Składam podziękowania właścicielom przedsiębiorstw i organizacji, które gościły uczniów na praktyce oraz liczę na dalszą owocną współpracę w latach następnych. „Dzień Przedsiębiorczości” to korzyści dla młodzieży - projekt ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Dyplom za Dzień Przedsiębiorczości 2014

Poprzez udział w programie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość:
  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem daną firmą.       
Oto ich opinie o „Dniu Przedsiębiorczości” :

Anna S.

- W tym dniu nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy w zawodzie sprzedawca związanych z pracą z ludźmi. Poznałam codzienną pracę w firmie handlowej – uświadomiło mi to, ile czynności należy wykonać podczas prowadzenia tak małego sklepu. Dowiedziałam się również, jak należy komunikować się z różnego rodzaju klientami. Udział w projekcie okazał się dla mnie bardzo pomocny. Był to ciekawy dzień, ponieważ mój opiekun w firmie nauczył mnie, jak należy obsługiwać kasę fiskalną.

Krzysztof K.
- ,,Dzień Przedsiębiorczości” jest znakomitą możliwością poznania miejsc pracy, spędziłem go w sklepie komputerowym. Moim zdaniem taka praktyka powinna trwać minimum tydzień. Zupełnie inaczej wygląda praca w takim miejscu niż moje wyobrażenia o niej. Uważam, że spostrzeżenia z tego dnia pomogą mi w podjęciu decyzji o mojej przyszłości. Kto wie, może założę swój własny sklep…

Adam K.
- Dzień był ciekawy ze względu na to, że miałem okazję przyjrzeć się, jak wygląda stanowisko pracy strażnika miejskiego. Nabyłem również ciekawe doświadczenia w postaci obserwacji pracy w terenie. Panował spory ruch, zjawiało się wiele osób z problemami natury prawnej. Jestem uczestnikiem projektu od trzech lat. Uważam, że jest dobrym sposobem na poznanie swoich umiejętności.

Szkolny koordynator  projektu
Marta Augustynowska-Klincewicz.