panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Awangarda i historia - wycieczka hotelarzy do Wrocawia
Awangarda i historia - wycieczka hotelarzy do Wrocawia Drukuj E-mail
Dnia 03.12.2014r. odbya si wycieczka szkolna klas hotelarskich do hotelu "Ibis Styles Wrocaw Centrum"  oraz na wykad "Od PRL do III RP. W 25 rocznic wydarze 1989r." we Wrocawiu.

Awangarda i historia - wycieczka hotelarzy do Wrocawia  Awangarda i historia - wycieczka hotelarzy do Wrocawia  Awangarda i historia - wycieczka hotelarzy do Wrocawia

Pierwszym punktem programu wycieczki bya wizyta w hotelu, który zosta oddany do uytku 1 padziernika 2014 r. Awangardowy, nowoczesny i niezwyky hotel "Ibis Styles Wrocaw Centrum"  nawizuje wystrojem wntrz do wiata Alicji z Krainy Czarów, który zaprasza do wyprawy z Alicj i pozwala przenie do surrealistycznego wiata bani. Wystarczy wej do hotelu, by przenie si na drug stron baniowego lustra. Gocie, którzy przekraczaj próg obiektu hotelarskiego znajduj ca gam niespodzianek ukrytych pod szklan fasad hotelu: 133 kolorowe i tryskajce energi pokoje hotelowe, soczyste barwy na cianach i bajkowy design. Mona tam zrelaksowa si w wygodnych fotelach inspirowanych konierzem Królowej albo zje  niadanie w restauracji, w której nawet stoy wisz do góry nogami! W hotelu znajduje si te restauracja Czary Mary, gdzie nad magiczn atmosfer lokalu czuwaj  dwa Biae Króliki zerkajce na goci z muralu.  Naszym zdaniem hotel jest wyjtkowo oraz  zaskakujco zaprojektowany i urzdzony. Wyrónia si wystrojem od innych hoteli, w których mielimy okazje ju by.

Kady hotelarz powinien zna równie wspóczesn histori Polski,  dlatego udalimy si na  wykad, który odby si na Uniwersytecie Wrocawskim w Instytucie Politologii. Zostalimy zapoznani z histori naszych przodków, która bya niezwykle trudna.  Nastpnie ogldalimy wystaw pod przewodnictwem pracownika naukowego, który wyjani nam dokadnie histori znajdujcych si tam eksponatów. Pod wpywem wykadu i ekspozycji doszlimy do wniosku, e nasze czasy s zupenie inne od tamtych, w których yli nasi dziadkowie i rodzice. Powinnimy doceni to,  e yjemy w wolnej Polsce. Uwaamy, e wykad i wystawa byy ciekawe, pouczajce i przybliyy nam trudny czas PRL do III RP.

Autorki tekstu: Natalia Szyjut i Klaudia Manikowska z klasy 2BT