panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Nowoczesne formy ksztacenia w NST
Nowoczesne formy ksztacenia w NST Drukuj E-mail
Pitkowe popoudnie i sobotni poranek, to czas w którym zazwyczaj trudno spotka modzie w szkole. 21 i 22 listopada byo inaczej. W tych dniach kolejna grupa uczniów Noworudzkiej Szkoy Technicznej miaa moliwo uczestniczy w kursach „operator maszyn poligraficznych offsetowych” i „operator maszyn poligraficznych fleksograficznych” prowadzonych przez pracowników Centralnego Orodka Badawczo Rozwojowego Przemysu Poligraficznego w Warszawie.

Nowoczesne formy ksztacenia w NST  Nowoczesne formy ksztacenia w NST  Nowoczesne formy ksztacenia w NST

Symulatory maszyn poligraficznych pozwalaj kademu z uczestników kursu stan przy wirtualnej maszynie, ustawia j, regulowa parametry pracy w zalenoci od otrzymywanych efektów. A wszystko to bez zuycia grama farby drukarskiej, bez niszczenia papieru i bez moliwoci uszkodzenia maszyny. Dowiadczeni trenerzy prowadzili zajcia w sposób interesujcy i nawet ci uczniowie, którzy zwykle maj problemy z  wytrzymaniem w szkole kilku godzin powicili wolny czas na cenn nauk. Symulatory maszyn poligraficznych to nowoczesne i niestety drogie wyposaenie, którym dysponuj nieliczne orodki w Polsce. Kolejna wizyta trenerów z Warszawy bya moliwa dziki uczestnictwu szkoy w programie unijnym Kapita Ludzki.