panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Kurs baristy dla hotelarzy z NST
Kurs baristy dla hotelarzy z NST Drukuj E-mail
W Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz kolejny odby si kurs baristy. W dniach 03.02 - 05.02.2015 r. pitnastoosobowa grupa uczennic z klasy 1b oraz 2b (Technik Hotelarz) zdobyway wiedz o tajnikach kawy. Z uwagi na atmosfer prowadzenia zaj przez trenera Igora Kunciwa, nikt nie odczuwa presji czy strachu przed nieznanym. Pierwszego dnia, zajcia zaczy si od czci teoretycznej, ale ju dwie godziny póniej kursantki mogy "zapozna si" z ekspresem do kawy. Tego dnia nauczyy si przygotowywa idealne espresso, shoty kawowe i powstay pierwsze latte art.

Kurs baristy  Kurs baristy  Kurs baristy

Po nastpnych zajciach, uczennice potrafiy ju przygotowa pyszne cappuccino, frappe, kaw mroon, irish coffee i inne. Pomimo trudnoci nadal doskonaliy latte art.  Po wyczerpujcych szeciu godzinach adna nie miaa ju ochoty nawet na jedn kropl kawy.
Ostatniego dnia kursu, grupa podesza do testu teoretycznego oraz egzaminu praktycznego. Czy te trzy dni wystarczyy, aby zdoby choby podstawow wiedz o kawie? Oczywicie, e tak! wiadcz o tym otrzymane przez nasze koleanki certyfikaty zdania kursu ;)

"Bardzo podoba mi si ten kurs, poniewa nauczyam si wielu przydatnych rzeczy o kawie jak i sposobach przyrzdzania jej.  Zajcia byy prowadzone w sposób bardzo ciekawy. Dziki takim kursom mam szans na lepsz przyszo. Nasz trener wprowadzajc nas w tajniki kawy zaimponowa mi swoj wiedz i wiem ju, e sama chciaabym si tym zajmowa. Jestem zadowolona, e mogam wzi udzia w kursie na barist." - Przyznaje Kamila Szner, jedna z kursantek.

"Jeli chodzi o kurs to jestem zachwycona  jego przebiegiem, poniewa by prowadzony w sposób interesujcy i absorbujcy na tyle, e 6h dziennie miny bardzo szybko. Duo si na nim nauczylimy, sdz e czas powicony wykorzystam w przyszej pracy zawodowej, a   certyfikaty z tego kursu bd przydatne do znalezienia odpowiedniej pracy. :) Zostaj jeszcze tylko podzikowania dla szkoy za zorganizowanie kursu i oczywicie dla naszegotrenera :) " - Karolina Pendlowska kl. II bT

Dziewczynom gratulujemy i czekamy a zaprosz nas na pyszn kaw ;)
Dagmara Delijewska kl. II bT