panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow XVI Konkurs Ortograficzny Miss/ Mister Ortografii w Noworudzkiej Szkole Technicznej
XVI Konkurs Ortograficzny Miss/ Mister Ortografii w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
24 marca 2015 odby si  w Noworudzkiej Szkole Technicznej kolejny, szesnasty ju, Konkurs Ortograficzny, zorganizowany pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kodzkiego. Ta przygotowywana rokrocznie przez impreza ma na celu pokazanie, e dbanie o pikno i poprawno jzyka polskiego ley na sercu nie tylko nauczycielom, ale wielu innym ludziom, którzy wspieraj to przedsiwzicie, równie materialnie. Gociem honorowym organizatorów bya w tym roku Pani Monika Wielichowska – Pose na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

XVI Konkurs Ortograficzny Miss Mister Ortografii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  XVI Konkurs Ortograficzny Miss Mister Ortografii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  XVI Konkurs Ortograficzny Miss Mister Ortografii w Noworudzkiej Szkole Technicznej

W konkursie wzili udzia uczniowie szkó gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z caej ziemi kodzkiej.  Modzi zapalecy oraz pasjonaci jzyka polskiego zmagali si kolejny raz z arcytrudnym tekstem, przygotowanym przez Pani Elbiet Szub. Dyktando naszpikowane byo wieloma trudnociami i wymagao od piszcych ogromnej wiedzy w zakresie tak ortografii, jak i interpunkcji.

I tym razem, jak co roku, uczestnicy konkursu wietnie poradzili sobie z tekstem.
A oto laureaci;
W kategorii szkó gimnazjalnych:
  1. Karolina Janikowska, Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
  2. Maciej Bazela, Gimnazjum w Kudowie Zdroju
  3. Kamila Chmielowicz, Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kodzkiej
  4. Tomasz Kocher, Gimnazjum w Bokowie
W kategorii szkó ponadgimnazjalnych:
  1. Dominika Kruszewska, Liceum Ogólnoksztacce w Ldku Zdroju
  2. Kacper Szwiec, Liceum Ogólnoksztacce  w Kodzku
  3. Tomasz Pawowski, Liceum Ogólnoksztacce w  Nowej Rudzie
  4. Kinga ukawska, Liceum Ogólnoksztacce w  Bystrzycy Kodzkiej