panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow "czy nas pami"
"czy nas pami" Drukuj E-mail
ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
W niedziel 19 kwietnia obchodzilimy 72. rocznic wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie z ponad 850 szkó z caej Polski upamitnili to wydarzenie, biorc udzia w akcji ONKILE ,organizowanej przez Muzeum Historii ydów Polskich- POLIN, rozdajc papierowe kwiaty w swoich miejscowociach.

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Do akcji spoecznej przyczyli si równie wolontariusze z NST w Nowej Rudzie. Na terenie szkoy i miasta Nowa Ruda- Drogosaw, rozdawali uczniom i mieszkacom wasnorcznie wykonane papierowe onkile, aby w ten sposób upamitni bohaterów z 1943 r., którzy stanli do walki o ludzk godno i którzy s czci naszej wspólnej historii.

onkile zwizane s z postaci Marka Edelmana, ostatniego przywódcy ydowskiej Organizacji Bojowej. W kad rocznic powstania skada on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet ótych kwiatów, czsto byy to wanie onkile. T tradycj kontynuuje Muzeum POLIN, rozdajc podczas obchodów rocznicy powstania tysice papierowych kwiatów.
Celem akcji jest przywrócenie pamici o Powstaniu w Getcie Warszawskim.