panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 15 godzin 38 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Narodowy Dzie Zwycistwa
Narodowy Dzie Zwycistwa Drukuj E-mail
W pitek 8 maja po raz pierwszy obchodzilimy Narodowy Dzie Zwycistwa. wito to ustanowione zostao - jak gosi ustawa - "w celu upamitnienia zwycistwa nad hitlerowskimi Niemcami". Narodowy Dzie Zwycistwa jest witem pastwowym. Ustawa znosi jednoczenie dekret z 8 maja 1945 roku o ustanowieniu Narodowego wita Zwycistwa i Wolnoci na dzie 9 maja i funkcjonujce w kalendarzu od 1945 r., gdy dekretem ustanowiy je wadze komunistyczne.

Narodowy Dzie Zwycistwa  Narodowy Dzie Zwycistwa  Narodowy Dzie Zwycistwa

Z tej okazji na terenie miasta Nowa Ruda zostaa przygotowana uroczysto upamitniajca 70 – rocznic zakoczenia II wojny wiatowej z udziaem modziey i  Pocztu Sztandarowego NST w Nowej Rudzie.  Gówne uroczystoci upamitniajce polegych podczas II wojny wiatowej odbyy si na Rynku w Nowej Rudzie.
Obchody  rozpocza uroczysta msza w Kociele w. Mikoaja.. Pod ,,Pomnikiem Ofiar II Wojny wiatowej” wadze miasta, delegacje szkó, kombatanci, mieszkacy Nowej Rudy zoyli symboliczne wizanki kwiatów. Uroczystoci zakoczy Apel Polegych i salwa honorowa onierzy 22 Brygady Piechoty Górskiej z Kodzka.