panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Narodowy Dzień Zwycięstwa
Narodowy Dzień Zwycięstwa Drukuj E-mail
W piątek 8 maja po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to ustanowione zostało - jak głosi ustawa - "w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami". Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym. Ustawa znosi jednocześnie dekret z 8 maja 1945 roku o ustanowieniu Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności na dzień 9 maja i funkcjonujące w kalendarzu od 1945 r., gdy dekretem ustanowiły je władze komunistyczne.

Narodowy Dzień Zwycięstwa  Narodowy Dzień Zwycięstwa  Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z tej okazji na terenie miasta Nowa Ruda została przygotowana uroczystość upamiętniająca 70 – rocznicę zakończenia II wojny światowej z udziałem młodzieży i  Pocztu Sztandarowego NST w Nowej Rudzie.  Główne uroczystości upamiętniające poległych podczas II wojny światowej odbyły się na Rynku w Nowej Rudzie.
Obchody  rozpoczęła uroczysta msza w Kościele św. Mikołaja.. Pod ,,Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej” władze miasta, delegacje szkół, kombatanci, mieszkańcy Nowej Rudy złożyli symboliczne wiązanki kwiatów. Uroczystości zakończył Apel Poległych i salwa honorowa żołnierzy 22 Brygady Piechoty Górskiej z Kłodzka.