panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

19 dni 2 godzin 10 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Akademia 3.0 Apki.org arrow Akademia 3.0
Akademia 3.0 Drukuj E-mail
W caej Polsce wystartoway modzieowe kluby programistyczne Lab 3.0.  Modzie pod okiem specjalnie przeszkolonych edukatorów bdzie uczya si programowa oraz tworzy aplikacje mobilne i webowe.  Dziki innowacyjnej platformie apki.org bdzie moliwo podgldania efektów swojej pracy oraz komunikowania z innymi uczestnikami kursu z caej Polski. Najlepsza aplikacja zostanie nagrodzona.

Nauczyciele  z 16 szkó biorcych udzia w projekcie „Akademia 3.0 - apki.org” podczas 2-dniowego szkolenia przetestowali interaktywn platform apki.org, z której bdzie korzystaa modzie. Szkolenie przeprowadzili dowiadczeni programici – twórcy platformy. Pokazywalimy inteligentny dom w Intel XDK, HTML5, CSS3, JavaScript, mówilimy o Xamarinie, C# i Kinetise, a nawet w 10 minut zrobilimy aplikacj do liczenia redniej ocen. Bardzo fajna grupa, mam nadziej na owocn wspóprac. Ciesz si z duego zainteresowania i zaangaowania. Tacy Nauczyciele mog naprawd wiele pokaza uczniom i otworzy przed nimi niejedn drog! – mówi Jakub Król, szkoleniowiec i czonek zarzdu Fundacji Media 3.0.

Projekt apki.org jest czci Europejskiego Tygodnia Kodowania – inicjatywy majcej na celu promocj nauki programowania wród dzieci, modziey i dorosych w caej Europie. Poprzez udzia w Labach uczniowie stan si czci midzynarodowej spoecznoci CodeWeek i bd mieli szans na zorganizowanie unikalnego wydarzenia, które znajdzie si na europejskiej mapie Tygodnia Kodowania.

Akademia 3.0 – apki.org jest innowacyjnym programem nauki programowania i obsugi nowoczesnych narzdzi ICT, które staj si podstawowymi umiejtnociami nie tylko w zawodach informatycznych. To zawód przyszoci. Kada osoba, która bdzie umiaa programowa odnajdzie si w swoim yciu dorosym i znajdzie prac – mówi Barbara Halska, wspóautorka e-podrcznika Ministerstwa Edukacji Narodowej, laureatka nagrody „Nauczyciel Roku 2014” MEN, uczestniczka projektu apki.org oraz wspóautorka e-podrcznika do nauki programowania Akademii 3.0 – apki.org, który zostanie bezpatnie udostpniony ju w grudniu br.

Jedn z 16 zwyciskich szkó biorcych udzia w ogólnopolskim projekcie apki.org jest Noworudzka Szkoa Techniczna. Mam nadziej, e udzia w Projekcie zaszczepi w naszej modziey wiedz niezbdn do samodzielnego pisania programów, a efekty bd mogy by w przyszoci szeroko wykorzystywane – mówi Pan Daniel Jaboski, nauczyciel zwyciskiej szkoy.

Wicej informacji: Fundacja Media 3.0, apki.org lub pod adresem: