panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow XI NYSKI FESTIWAL NAUKI
XI NYSKI FESTIWAL NAUKI Drukuj E-mail
10 wrzenia 2015 ju po raz jedenasty odby si Nyski Festiwal Nauki. NFN jest przedsiwziciem o charakterze popularno - naukowym. Festiwal jest imprez cykliczn, organizowan we wrzeniu w czasie ogoszonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyszego Ogólnopolskiego Dnia Nauki. Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególnoci do ludzi modych, którzy w niedugim czasie stan przed wyborem dotyczcym kierunku dalszego ksztacenia. Uczestnictwo w nim ma na celu zachcenie ich do kontynuowania nauki na poziomie szkó wyszych.

XI NYSKI FESTIWAL NAUKI  XI NYSKI FESTIWAL NAUKI  XI NYSKI FESTIWAL NAUKI

Impreza miaa miejsce w budynkach Pastwowej Wyszej Szkoy Zawodowej w Nysie, z któr Noworudzka Szkoa Techniczna ma podpisan umow patronack. Warto podkreli, e nyska Uczelnia, jako pierwsza i jedyna Pastwowa Wysza Szkoa Zawodowa jest jednym z czterech polskich czonków EUSCEA - European Science Events Association (Europejskiego Stowarzyszenia Wydarze Naukowych) z siedzib w Wiedniu.
W zwizku z naszym partnerstwem w czasie NFN nie mogo zabrakn naszych przedstawicieli. Grupa 50 uczniów naszego technikum wraz z opiekunami odwiedzia stoiska znajdujce si w instytutach kosmetologii, informatyki i zarzdzania. W czasie zwiedzania mona byo m.in.: zasign opinii na temat swojej cery, zbada skad ciaa metod bioimpedancji czy choby nauczy si podstaw masau klasycznego. Duym zainteresowaniem cieszyy si równie warsztaty z programowania gier i prezentacja drukarki 3D. Mona byo równie dowiedzie si jak bezpiecznie korzysta z Internetu, czy te skonfigurowa serwer do pracy w sieci komputerowej. Na koniec imprezy kady z jej uczestników otrzyma okolicznociow pamitk.
Podsumowujc: NFN to bardzo ciekawa propozycja dla uczniów którzy zainteresowani s nowoczesnymi technologiami i chc poszerza swoj wiedz. Z roku na rok festiwal cieszy si coraz wikszym zainteresowaniem, co póniej przekada si na liczb studentów PWSZ w Nysie. Ogrom przedsiwzicia pokazuje, e organizatorzy dokadaj wszelkich stara, aby kady znalaz dla siebie co interesujcego. Jeszcze tylko 12 miesicy i z pewnoci pojawimy si po raz kolejny – tym razem w czasie 12 ju edycji NFN. Ciekawe czym zaskocz nas organizatorzy?!