panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

186 dni 8 godzin 40 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Nowoczesno i tradycja w hotelach na Ziemi Kodzkiej
Nowoczesno i tradycja w hotelach na Ziemi Kodzkiej Drukuj E-mail
15 wrzenia 2015 klasa 2b Technikum Hotelarskiego wybraa si na wycieczk zawodoznawcz do dwóch hoteli w naszej okolicy tj. piciogwiazdkowego Hotelu  Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju oraz wieo otwartego, odrestaurowanego Paacu w Kamiecu.
Dziki inicjatywie pani Weroniki Gski oraz pani Jolanty Chuchli mielimy okazj pozna swój zawód od innej strony, zobaczy jak pracuj hotelarze  w dwóch zupenie rónych obiektach – ekskluzywnym hotelu SPA o najwyszych standardach oraz w maym zabytkowym hotelu, w którym istotn rol spenia jego historia. Poznalimy równie prac suby parterowej oraz recepcji, mogc rozmawia i zadawa pytania pracownikom, którzy oprowadzali nas po obiektach.

Nowoczesno i tradycja w hotelach na Ziemi Kodzkiej  Nowoczesno i tradycja w hotelach na Ziemi Kodzkiej  Nowoczesno i tradycja w hotelach na Ziemi Kodzkiej

Hotel Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju to luksus, wszystko w tym obiekcie jest dopracowane  w kadym szczególe. Jest to bardzo klimatyczne miejsce. Przestrzenie znajdujce si tam s bardzo stylowo i nowoczenie zaprojektowane. W hotelu znajduj si Centrum SPA, wyposaone w bardzo dobrej jakoci sprzty. Mona tam w idealny sposób zrelaksowa si. Oferuje gociom masae, saun oraz inne relaksujce zabiegi, do których uywane s kosmetyki Dr Ireny Eris. W hotelu równie jest bar z krgielni, boisko do squasha, wielofunkcyjne sale konferencyjne, pokój zabaw przeznaczony dla dzieci, pokój rozrywkowy, basen, podziemny gara, Cafe Tomik oraz restauracja serwujca jedzenie na wysokim poziomie. Moglimy zauway jak wana jest prezencja pracowników w takim hotelu, do którego przyjedaj bardzo wymagajcy gocie. Hotel ten funkcjonuje od 19 grudnia 2014 roku.
Paac Kamieniec jest nowo otwartym obiektem hotelarskim, udostpnionym w czerwcu tego roku. Jest to bardzo urocze, przytulne miejsce, panuje tam magiczna atmosfera. Architektura oraz krajobraz s zachwycajce. W niemale kadym wntrzu znajduj si troch historii tego miejsca. Obok paacu mieci si wystawa fotograficzna ukazujca ca histori paacu, który istnieje od 1780 roku. Otoczony jest przepiknym, zadbanym ogrodem, w którym mona spokojnie usi i odpocz. Cay obiekt naprawd robi wraenie.
Na wycieczce dowiedzielimy si wiele rzeczy na temat zawodu, w kierunku którego si ksztacimy. Jest to bardzo ciekawa praca, dajca duo satysfakcji, moliwoci, ale te wymagajca, poniewa pracujc w hotelu czsto trzeba powieci si temu cakowicie. Oprowadzajcy nas pracownicy mówili, e s w niej jednak zakochani i nie wyobraaj sobie ju,  aby mogli robi co innego. Byo to bardzo interesujce dowiadczenie.

Uczennica klasy 2BT
Julia Niemierowczenko.