panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Nowoczesność i tradycja w hotelach na Ziemi Kłodzkiej
Nowoczesność i tradycja w hotelach na Ziemi Kłodzkiej Drukuj E-mail
15 września 2015 klasa 2b Technikum Hotelarskiego wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch hoteli w naszej okolicy tj. pięciogwiazdkowego Hotelu  Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju oraz świeżo otwartego, odrestaurowanego Pałacu w Kamieńcu.
Dzięki inicjatywie pani Weroniki Gąski oraz pani Jolanty Chuchli mieliśmy okazję poznać swój zawód od innej strony, zobaczyć jak pracują hotelarze  w dwóch zupełnie różnych obiektach – ekskluzywnym hotelu SPA o najwyższych standardach oraz w małym zabytkowym hotelu, w którym istotną rolę spełnia jego historia. Poznaliśmy również pracę służby parterowej oraz recepcji, mogąc rozmawiać i zadawać pytania pracownikom, którzy oprowadzali nas po obiektach.

Nowoczesność i tradycja w hotelach na Ziemi Kłodzkiej  Nowoczesność i tradycja w hotelach na Ziemi Kłodzkiej  Nowoczesność i tradycja w hotelach na Ziemi Kłodzkiej

Hotel Dr Irena Eris w Polanicy Zdroju to luksus, wszystko w tym obiekcie jest dopracowane  w każdym szczególe. Jest to bardzo klimatyczne miejsce. Przestrzenie znajdujące się tam są bardzo stylowo i nowocześnie zaprojektowane. W hotelu znajduję się Centrum SPA, wyposażone w bardzo dobrej jakości sprzęty. Można tam w idealny sposób zrelaksować się. Oferuje gościom masaże, saunę oraz inne relaksujące zabiegi, do których używane są kosmetyki Dr Ireny Eris. W hotelu również jest bar z kręgielnią, boisko do squasha, wielofunkcyjne sale konferencyjne, pokój zabaw przeznaczony dla dzieci, pokój rozrywkowy, basen, podziemny garaż, Cafe Tomik oraz restauracja serwująca jedzenie na wysokim poziomie. Mogliśmy zauważyć jak ważna jest prezencja pracowników w takim hotelu, do którego przyjeżdżają bardzo wymagający goście. Hotel ten funkcjonuje od 19 grudnia 2014 roku.
Pałac Kamieniec jest nowo otwartym obiektem hotelarskim, udostępnionym w czerwcu tego roku. Jest to bardzo urocze, przytulne miejsce, panuje tam magiczna atmosfera. Architektura oraz krajobraz są zachwycające. W niemalże każdym wnętrzu znajduję się trochę historii tego miejsca. Obok pałacu mieści się wystawa fotograficzna ukazująca całą historię pałacu, który istnieje od 1780 roku. Otoczony jest przepięknym, zadbanym ogrodem, w którym można spokojnie usiąść i odpocząć. Cały obiekt naprawdę robi wrażenie.
Na wycieczce dowiedzieliśmy się wiele rzeczy na temat zawodu, w kierunku którego się kształcimy. Jest to bardzo ciekawa praca, dająca dużo satysfakcji, możliwości, ale też wymagająca, ponieważ pracując w hotelu często trzeba poświecić się temu całkowicie. Oprowadzający nas pracownicy mówili, że są w niej jednak zakochani i nie wyobrażają sobie już,  aby mogli robić coś innego. Było to bardzo interesujące doświadczenie.

Uczennica klasy 2BT
Julia Niemierowczenko.