panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym ¦l±sku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej
Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej Drukuj E-mail
09 paĽdziernika 2015 r. w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Organizatorami konkursu byli Dolno¶l±ski Festiwal Nauki, Deutscher Freundschaftskreis, Niemieckie Towarzystwo Społeczno -Kulturalne w Kłodzku, Wydział Filologiczny, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Elżbieta Rak z klasy III b Technikum  i Kamil Skrzipczyk z klas I c Technikum.

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży poezj± niemieckojęzyczn±, stworzenie okazji do doskonalenia znajomo¶ci języka niemieckiego i rozwijania zdolno¶ci recytatorskich. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej recytowali oryginalne wiersze niemieckie, do których przygotowywali się solidnie pod okiem nauczycieli języka niemieckiego. Elżbieta i Kamil wykazali się bardzo dobrym opanowaniem pamięciowym tekstu, interesuj±c± interpretacj± wiersza oraz dobr± wymow±, dykcj± i intonacj±.