panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

187 dni 3 godzin 33 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej
Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej Drukuj E-mail
09 padziernika 2015 r. w Muzeum Ziemi Kodzkiej w Kodzku odby si Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej. Organizatorami konkursu byli Dolnolski Festiwal Nauki, Deutscher Freundschaftskreis, Niemieckie Towarzystwo Spoeczno -Kulturalne w Kodzku, Wydzia Filologiczny, Instytut Filologii Germaskiej Uniwersytetu Wrocawskiego. W konkursie wzio udzia dwoje uczniów naszej szkoy: Elbieta Rak z klasy III b Technikum  i Kamil Skrzipczyk z klas I c Technikum.

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojzycznej

Celem konkursu byo zainteresowanie modziey poezj niemieckojzyczn, stworzenie okazji do doskonalenia znajomoci jzyka niemieckiego i rozwijania zdolnoci recytatorskich. Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej recytowali oryginalne wiersze niemieckie, do których przygotowywali si solidnie pod okiem nauczycieli jzyka niemieckiego. Elbieta i Kamil wykazali si bardzo dobrym opanowaniem pamiciowym tekstu, interesujc interpretacj wiersza oraz dobr wymow, dykcj i intonacj.