panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Zwycistwo w rkach uczniw z Noworudzkiej Szkoy Technicznej
Zwycistwo w rkach uczniw z Noworudzkiej Szkoy Technicznej Drukuj E-mail
       64 wystawców: firmy, szkoy zawodowe, wysze uczelnie, ok. 1000 uczestników. Prezentacje, konkursy, wykad motywacyjny, debata gospodarcza, koncert zespou Red Lips,  no i oczywicie stoisko Noworudzkiej Szkoy Technicznej. To telegraficzny skrót przebiegu I Dolnolskich Targów Zawodów Przyszoci, Innowacji i Eksportu, które odbyy si 9 padziernika w Jeleniej Górze. Organizatorem targów bya Wabrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST – PARK”. Patronat nad wydarzeniem objli Ministerstwo Gospodarki oraz Prezydent Jeleniej Góry.

  Zwycistwo w rkach uczniw z Noworudzkiej Szkoy Technicznej    Zwycistwo w rkach uczniw z Noworudzkiej Szkoy Technicznej     Zwycistwo w rkach uczniw z Noworudzkiej Szkoy Technicznej

         Dostosowanie systemu ksztacenia zawodowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki poprzez m. in. wspóprac szkó z przedsibiorcami to gówny cel dziaa prowadzonych przez Ministerstwo Gospodarki, realizowanych wspólnie z innymi resortami, specjalnymi strefami ekonomicznymi, przedsibiorstwami i szkoami.
         Noworudzka Szkoa Techniczna jest prekursorem tych dziaa na naszym terenie, dlatego te bya wystawc na I Dolnolskich Targach Zawodów Przyszoci, Innowacji i Eksportu promujc szkolnictwo zawodowe.
        Podczas targów wybrano „Innowacyjny projekt Dolnolskich Targów Zawodów Przyszoci, Innowacji i Eksportu”, wyróniono Politechnik Wrocawsk.
        W konkursie z ogólnej wiedzy o rynku pracy, wspópracy gospodarczej z zagranic i innowacyjnych zawodach I miejsce zaj Wojciech Jacek z klasy drugiej technikum elektrycznego, a trzecie miejsce Szymon Baraców z klasy drugiej technikum informatycznego z Noworudzkiej Szkoy Technicznej.
Obaj chopcy odebrali gratulacje z rk pani wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn –Klik. Zwycizca, Wojciech Jacek otrzyma wiele nagród, midzy innymi tablet oraz Voucher na pobyt w Orodku Wypoczynkowym WSSE „Invest- Park w Pobierowie.
Gratulujemy i yczymy dalszych sukcesów wszystkim uczniom realizujcym  ksztacenie zawodowe.