panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wizyta goci z Nysy
Wizyta goci z Nysy Drukuj E-mail
W pitek, 30 padziernika do Noworudzkiej Szkoy Technicznej na zaproszenie nauczyciela informatyki - pana Konrada Kawaka, zawitali gocie z Pastwowej Wyszej Szkoy Zawodowej w Nysie. Oprócz akcji promocyjnej, któr przeprowadzali, zaprezentowali naszym uczniom cae spectrum nowoci ze wiata IT oraz tego co oferuj studentom kierunków zwizanych z zarzdzaniem i informatyk. Grupa studentów pod kierownictwem wykadowcy - pana Jacka Tomasiaka zaprezentowaa ponad godzinny program, w którym mona byo zaznajomi si z caym procesem drukowania 3D, programowania mini robotów przeznaczonych do walk sumo oraz wykorzystania dronów do celów naukowych. Szczególnie ostatni punkt przypad do gustu naszym uczniom.

Wizyta goci z Nysy  Wizyta goci z Nysy  Wizyta goci z Nysy

Kady móg przyjrze si z bliska jak wyglda to od strony technicznej, a take zobaczy szko i okolice z innej perspektywy - z lotu ptaka (galeria zdj wkrótce). Po pokazie wspólnie stwierdzilimy, e poprzez zabaw odpowiednim sprztem mona si wiele nauczy i fajnie byoby mie niektóre z prezentowanych gadetów na wyposaeniu szkoy.
Przypomnijmy, e PWSZ w Nysie jest uczelni partnersk Noworudzkiej Szkoy Technicznej, a takie wizyty tylko potwierdzaj trafno tej wspópracy. Dzikujemy za wizyt i ju teraz zapraszamy na kolejn!