panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Narodowe wito Niepodlegoci
Narodowe wito Niepodlegoci Drukuj E-mail
Narodowe wito Niepodlegoci w Noworudzkiej Szkole Technicznej uczczono podczas uroczystego apelu, który odby si w dniu 10 listopada 2015 roku. Z tej okazji goci w szkole pan Stanisaw Woczaski, uczestnik Powstania Warszawskiego, który przyjecha specjalnie z Wrocawia. Uroczysto przygotowali uczniowie klas trzecich pod opiek wychowawców. Na apelu przypomniano wane wydarzenia historyczne oraz recytowano wiersze patriotyczne. Przygotowany monta sowno -muzyczny wywar na uczniach due wraenie, w szczególnoci podoba si wystp zespou wokalnego uczniów klasy III a. Po programie artystycznym poproszono pana Woczaskiego o zabranie gosu. Jego wspomnienia wojenne przypomniay wszystkim trudn drog Polski do niepodlegoci. Spotkanie byo bez wtpienia nie tylko uczczeniem tego wanego wita narodowego, ale te skonio niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.

Narodowe wito Niepodlegoci  Narodowe wito Niepodlegoci  Narodowe wito Niepodlegoci

Nowe ksiki w bibliotece  Nowe ksiki w bibliotece  Nowe ksiki w bibliotece

Zaproszona „grupa rekonstrukcyjna” zaprezentowaa róne rodzaje oryginalnej broni, amunicji i umundurowania, które byy wykorzystywane podczas II wojny wiatowej. Nale si take podzikowania dla Stowarzyszenia Odra-Niemen, których przedstawiciele obecni na apelu przekazali nieodpatnie do biblioteki szkolnej ksiki o tematyce patriotycznej.