panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow XX Noworudzka Jesie Ekologiczna V Seminarium Uczniowskie
XX Noworudzka Jesie Ekologiczna V Seminarium Uczniowskie Drukuj E-mail
Dnia 18 -19 listopada nasza Szkoa tradycyjnie ju braa udzia w V Seminarium Uczniowskim pt. „Inicjatywy obywatelskie modziey noworudzkiej dla ochrony przyrody” organizowanego w ramach projektu „Studium Przedsibiorczoci Spoecznej”. Seminarium ju po raz pity wpisao si w harmonogram wydarze Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. W tym roku prezentowalimy wyniki obserwacji przyrodniczych oraz dziaa na rzecz poprawy stanu rodowiska. Wzilimy pod lup nasze pereki regionu czyli pomniki przyrody na terenie miasta i gminy Nowej Rudy. Najpierw przygotowalimy i przeprowadzilimy ankiet dotyczc wiedzy lokalnego rodowiska na temat pomników przyrody, a nastpnie odwiedzilimy kady z pomników i zrobilimy dokumentacj fotograficzn. To co zobaczylimy byo godne uwagi zarówno w pozytywnym tego sowa znaczeniu, jak i niestety negatywnym. Przy piknych i oznakowanych pomnikach znalelimy mnóstwo mieci wyrzuconych przez ludzi – niezbyt chlubne wiadectwo. Znalazy si równie pomniki bardzo zadbane, które mog by nasz wizytówk.

XX Noworudzka Jesie Ekologiczna V Seminarium Uczniowskie  XX Noworudzka Jesie Ekologiczna V Seminarium Uczniowskie  XX Noworudzka Jesie Ekologiczna V Seminarium Uczniowskie

Referaty byy przygotowane przez szkoy ponadgimnazjalne, gimnazjalne i Kluby Ekologiczne. Wszystkie bray udzia w konkursie na „Najlepsz inicjatyw obywatelsk”. Nasza prezentacja zaja II miejsce.
Zajlimy równie III miejsce w konkursie fotograficzno-literackim „Drzewa s wspaniae”  w którym to konkursie naleao przygotowa poster ( forma prezentacji naukowej ) gdzie znajdoway si wyniki obserwacji drzew: zdjcia,wnioski,wiersze lub inne prace literackie. Swoj prac prezentowalimy  przed komisj oceniajc.