panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Ekologiczny hotel w Bardzie
Ekologiczny hotel w Bardzie Drukuj E-mail
Klasy hotelarskie 1B i 2B Technikum po raz kolejny miay okazj pozna swój przyszy zawód, goszczc w ekologicznym hotelu Bardo w Bardzie. Hotel Bardo, który zosta oddany do uytku w styczniu 2015 roku, pooony niedaleko nas, ok. 30 km od Nowej Rudy w malowniczym Bardzie z dala od zabudowa, wród zieleni. Hotel jest ogólnodostpny dla kadego typu goci, szczególnie dla rodzin oraz goci indywidualnych, lubicych górskie przejadki rowerowe oraz spywy pontonami. Jest wietnym miejscem do spdzenia mio czasu.

Ekologiczny hotel w Bardzie  Ekologiczny hotel w Bardzie  Ekologiczny hotel w Bardzie

     Hotel Bardzo jest nowoczesny nie tylko dziki swoim luksusowym wntrzom, ale przede wszystkim dziki technologii z jakiej korzysta. Budynek jest pasywny. Pasywno to inteligentne wykorzystanie materiaów izolacyjnych i nowoczesnej technologii budowlanej, jest to przede wszystkim ekologia oraz mniejsze zuycie energii. Instalacja ta  w Hotelu Bardo opiera si na 17 odwiertach o gbokoci 100 m. Wszystko to podczone jest do najnowoczeniejszej pompy ciepa dziki czemu w hotelu jest zawsze ciepo i przytulnie w zimie oraz chodno w lecie.
    Wntrza hotelu s przestronne, robice wraenie. Pokoje urzdzone s w dobrym stylu oraz dobrze wyposaone, gwarantujce komfort wypoczynku. Ponadto hotel dysponuje stref SPA, która oferuje zabiegi dla zdrowia i urody, a take dla duszy i ciaa. W strefie SPA znajduj si: basen i jacuzzi, dwie sauny oraz dobrze wyposaona strefa Fitness dajca wiele moliwoci. Gównym atutem hotelu jest umoliwienie gociom jazdy na rowerze, poniewa znajduje si tu serwis rowerów górskich, pumptrack oraz wypoyczalnia rowerów. Jest tam te odpowiedni pokój dla dzieci, plac zabaw oraz ciana do malowania z kred w restauracji hotelowej. Z myl o potrzebach Business Class w hotelu znajduj si take sale konferencyjne pozwalajce na realizacje spotka firmowych, imprez integracyjnych, bankietów, konferencji . Jest to take doskonae miejsce do organizacji imprez okolicznociowych takich jak wesele, chrzciny itp. Gocie hotelowi maj take due moliwoci na spdzanie czasu poza hotelem, mona si wybra w pobliu na bardzo popularne spywy pontonowe.
    Dziki tej wycieczce poznalimy sposób funkcjonowania hotelu, a take nowoczesny i ekologiczny sposób zachowania energii w budynkach komercyjnych, o czym z pewnoci nie mielimy dotd pojcia. Takie wycieczki s wietnym dowiadczeniem dla nas, poniewa moemy wej w wiat, który nas czeka i troch si nim zaszczepi. Hotel bardzo spodoba si uczniom i zamierzaj odby tam praktyki.

Uczennica klasy 2BT.
Julia Niemierowczenko.