panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym ¦l±sku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow XX Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej
XX Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej Drukuj E-mail
12 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w reaktywowanym po pięciu latach Festiwalu Piosenki Międzynarodowej, zorganizowanym przez I LO w Bystrzycy Kłodzkiej. Głównymi celami festiwalu było między innymi wspieranie talentów, prezentacja umiejętno¶ci lingwistycznych i wokalnych uczniów oraz popularyzacja nauki języków obcych poprzez ¶piew.
W¶ród naszych reprezentantów znaleĽli się Daria Oleksy, która przy gitarowym  akompaniamencie Aleksandra Juszko oraz Patryka Brzezińskiego z klasy IIIa za¶piewała w całkiem nowej odsłonie popowy utwór Britney Spears  „Hit me baby one more time”. Ciekawy utwór, ale w języku niemieckim, przedstawiły uczennice z klasy III b: Dagmara Delijewska i Sandra Mateja, które wybrały piosenkę z repertuaru Kerstin Ott „Immer Lacht”.

XX Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej  XX Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej  XX Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej

Wszyscy nasi reprezentanci godnie reprezentowali nasz± szkołę, bior±c pod uwagę fakt, że poziom był bardzo wysoki, a konkurs obj±ł swoim zasięgiem nie tylko powiat kłodzki, ale również s±siaduj±ce powiaty. Grand Prix zdobyła uczennica  z Zespołu Szkół nr 3 z Wałbrzycha Maja Nowicka, która wykazała się dużym profesjonalizmem muzycznym i wysokim poziomem.
W¶ród wykonawców dominował język angielski, ale można było również usłyszeć utwory w języku rosyjskim, hiszpańskim a nawet japońskim. Warto było uczestniczyć w tak prestiżowej i profesjonalnie przygotowanej imprezie.