panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

187 dni 3 godzin 40 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow XX Festiwal Piosenki Midzynarodowej w Bystrzycy Kodzkiej
XX Festiwal Piosenki Midzynarodowej w Bystrzycy Kodzkiej Drukuj E-mail
12 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoy wzili udzia w reaktywowanym po piciu latach Festiwalu Piosenki Midzynarodowej, zorganizowanym przez I LO w Bystrzycy Kodzkiej. Gównymi celami festiwalu byo midzy innymi wspieranie talentów, prezentacja umiejtnoci lingwistycznych i wokalnych uczniów oraz popularyzacja nauki jzyków obcych poprzez piew.
Wród naszych reprezentantów znaleli si Daria Oleksy, która przy gitarowym  akompaniamencie Aleksandra Juszko oraz Patryka Brzeziskiego z klasy IIIa zapiewaa w cakiem nowej odsonie popowy utwór Britney Spears  „Hit me baby one more time”. Ciekawy utwór, ale w jzyku niemieckim, przedstawiy uczennice z klasy III b: Dagmara Delijewska i Sandra Mateja, które wybray piosenk z repertuaru Kerstin Ott „Immer Lacht”.

XX Festiwal Piosenki Midzynarodowej w Bystrzycy Kodzkiej  XX Festiwal Piosenki Midzynarodowej w Bystrzycy Kodzkiej  XX Festiwal Piosenki Midzynarodowej w Bystrzycy Kodzkiej

Wszyscy nasi reprezentanci godnie reprezentowali nasz szko, biorc pod uwag fakt, e poziom by bardzo wysoki, a konkurs obj swoim zasigiem nie tylko powiat kodzki, ale równie ssiadujce powiaty. Grand Prix zdobya uczennica  z Zespou Szkó nr 3 z Wabrzycha Maja Nowicka, która wykazaa si duym profesjonalizmem muzycznym i wysokim poziomem.
Wród wykonawców dominowa jzyk angielski, ale mona byo równie usysze utwory w jzyku rosyjskim, hiszpaskim a nawet japoskim. Warto byo uczestniczy w tak prestiowej i profesjonalnie przygotowanej imprezie.