panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Ponad 25 tysicy zotych i 3,5 tony nakrtek...
Ponad 25 tysicy zotych i 3,5 tony nakrtek... Drukuj E-mail
Dobiega koca akcja „Szkoy dla Nadziei”, której organizatorem bya Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorob Nowotworow. W ramach akcji 40 szkó z caego Dolnego lska przez cay ubiegy rok szkolny zebrao dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysicy zotych i 3,5 tony nakrtek. Nasza szkoa otrzymaa podzikowania od ww. Fundacji za zaangaowanie wolontariuszy, którzy m.in. organizujc akcj charytatywn "Tydzie tosta", promujc  przekazywanie na rzecz Fundacji 1% podatku oraz zbierajc nakrtki, pomogli podopiecznym teje Fundacji.

Ponad 25 tysicy zotych i 3,5 tony nakrtek...

„Szkoy dla Nadziei” to akcja, która miaa pokaza, e dzieci i modzie z dolnolskich szkó chc wspiera swoich rówieników, którzy dzielnie walcz z rakiem. Wszystkie szkoy, które zaangaoway si w pomoc Fundacji dostaway tytuy „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za kady z obszarów dziaa, w które wczaa si szkoa byo przyznane jedno „KOO RATUNKOWE”. wiadczyy one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, o poziomie zaangaowania w akcj „Szkoy dla Nadziei”. Sporód szkó, które zdobyy pi „KÓ RATUNKOWYCH”, jury wybrao „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoy podstawowe, gimnazja i szkoy rednie. Na zwycizców z kadej grupy czeka wyjtkowa nagroda. Jest ni spotkanie z podróniczk Martyn Wojciechowsk, która przygotowuje dla szkoy wyjtkowy wykad motywacyjny skierowany specjalnie do dzieci. Wykad, który w mdry, a jednoczenie bardzo obrazowy sposób tumaczy najmodszym, e niemoliwe nie istnieje. Ambasadorka Fundacji - Martyna Wojciechowska  w cigu najbliszych tygodni odwiedzi trzy zwyciskie szkoy: podstawówk w Czernicy, gimnazjum im. Jana Pawa II w Sycowie i liceum nr 11 we Wrocawiu.

Opiekunowie wolontariuszy: Grayna Lawenda, Daniel Jaboski