panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow EURES arrow Praktyki w Austrii
Praktyki w Austrii Drukuj E-mail
Po raz czwarty Noworudzka Szkoa Techniczna bierze udzia w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych” realizowanym przez Dolnolski Wojewódzki Urzd Pracy we Wrocawiu oraz doradców EURES z Austrii. EURES to siec wspópracy publicznych sub zatrudnienia oraz innych organizacji regionalnych, krajowych i midzynarodowych dziaajcych w obszarze zatrudnienia.
Trzy uczennice klasy trzeciej technikum hotelarskiego Julia Niemierowczenko, Jagoda Lamparska oraz Ksenia Gajda uczestniczyy 3 listopada 2016 r. w rozmowach kwalifikacyjnych z doradc EURES z rejonu Salzburg w DWUP we Wrocawiu.

Praktyki w Austrii  Praktyki w Austrii  Praktyki w Austrii

Na pocztku spotkania doradcy Eures z Austrii przedstawili krótk prezentacj oraz odpowiedzieli na wszelkie pytania ze strony uczniów jak i nauczycieli. Nastpnie odbyy si indywidualne rozmowy w jzyku niemieckim w celu zweryfikowania wymaganej znajomoci jzyka niemieckiego. Rozmowy kwalifikacyjne okazay si jak co roku  sukcesem dla uczennic naszej szkoy. Julia, Jagoda i Ksenia przygotowyway si sumiennie prze dwa miesice podczas zaj dodatkowych prowadzonych przez nauczyciela jzyka niemieckiego pani Magorzat Kawak, poszerzajc swoje umiejtnoci z zakresu fachowej terminologii jzyka zawodowego.
Uczennice wyjad 23 stycznia 2017 roku  na praktyki do Austrii w sektorze hotelarsko – gastronomicznym.