panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 43 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6092554

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Święto Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Każdego roku  święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone jest w NST wyjątkowo uroczyście. Jest to nie tylko święto pracowników szkoły, ale również ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy składają ślubowanie na sztandar szkoły oraz prezentują się społeczności szkolnej przygotowując program artystyczny.
W tym roku 12 października spotkali się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły na akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i uczniów klas pierwszych.

Święto Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Święto Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Święto Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Czytaj całość...
Ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek...
Dobiegła końca akcja „Szkoły dla Nadziei”, której organizatorem była Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W ramach akcji 40 szkół z całego Dolnego Śląska przez cały ubiegły rok szkolny zebrało dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek. Nasza szkoła otrzymała podziękowania od ww. Fundacji za zaangażowanie wolontariuszy, którzy m.in. organizując akcję charytatywną "Tydzień tosta", promując  przekazywanie na rzecz Fundacji 1% podatku oraz zbierając nakrętki, pomogli podopiecznym tejże Fundacji.

Ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek...
Czytaj całość...
I Pieszy Rajd Noworudzkiej Szkoły Technicznej i Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono Szlaki
16 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych  NST w asyście wychowawców, przedstawiciela stowarzyszenia p. Ireny Caryk oraz przewodnika turystyki górskiej p. Czesława  Dominasa przeszli przez Narodowy Park Gór Stołowych Szlakiem Skalnych Grzybów. Uczniowie oprócz przepięknych widoków, mieli okazję zapoznać się z historią, budową geologiczną i fauną tych wspaniałych gór.

I Pieszy Rajd Noworudzkiej Szkoły Technicznej i Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono Szlakiem Skalnych Grzybów  I Pieszy Rajd Noworudzkiej Szkoły Technicznej i Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono Szlakiem Skalnych Grzybów  I Pieszy Rajd Noworudzkiej Szkoły Technicznej i Noworudzkiego Stowarzyszenia Pro Publico Bono Szlakiem Skalnych Grzybów

Pan Dominas przeprowadził uczniów ciekawym szlakiem, opowiadając ciekawostki znane tylko najbardziej wtajemniczonym miłośnikom turystyki.
Czytaj całość...
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę gorąco podziękować wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Noworudzkiej Szkoły Technicznej za to, że służą młodzieży wiedzą i umiejętnościami, mądrością oraz doświadczeniem, radą i pomocą.
Życzę Wszystkim sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
Bukiet róż
Brygida Gąsior
Dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie
XVII Zlot Turystyczny "Spotkajmy się na wieży" Góra św. Anny
W dniu 7 października 2016 roku dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XVII Zlocie Turystycznym "Spotkajmy się na wieży" Góra św. Anny, który odbył się w ramach XXI Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. W trakcie zlotu odbyły się warsztaty krajoznawczo - przyrodnicze, na których uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zabytków góry św. Anny, wiadomościami przyrodniczymi, czy umiejętnościami posługiwania się mapą. Każda drużyna miała również do wykonania pracę plastyczną z naturalnych elementów.

XVII Zlot Turystyczny   XVII Zlot Turystyczny   XVII Zlot Turystyczny
Czytaj całość...
Wycieczka do LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich
W dniu 06 października 2016 roku uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.
W trakcie multimedialnej prezentacji zapoznano uczniów z historią zakładu jak i profilem produkcji. Później uczniowie mieli okazję prześledzić cały cykl produkcyjny m.in. wyłączników nadmiarowo-prądowych typu S, koryt kablowych, obudów rozdzielnic oraz wyłączników silnikowych. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.

Wycieczka do LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich  Wycieczka do LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich  Wycieczka do LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich
Czytaj całość...
KONKURS
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zaprojektowanie EKSLIBRISU ( znak własnościowy) biblioteki szkolnej NST. Organizatorami konkursu jest biblioteka szkolna i nauczyciel informatyki. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Prace konkursowe należy dostarczyć do 19 października 2016 r. do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 października 2016 r.
Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę.

O szczegóły konkursu i regulaminu proszę pytać panią Beatę Skibińską (Biblioteka) lub pana Konrada Kałwaka

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne