panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

224 dni 13 godzin 9 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 39 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7193716

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Początek września to przede wszystkim powrót do szkoły, nauki i codziennych obowiązków, ale nie samą edukacją żyje człowiek. Jesień to również czas premier kinowych i telewizyjnych. W zeszłym roku uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli zaszczyt uczestniczyć w przeróżnych produkcjach filmowych, które już wkrótce będą miały premiery na wielkim ekranie. Od października zeszłego roku do sierpnia bieżącego uczniów naszej szkoły można było spotkać na planie nowego serialu „Znaki”. W serialu grali uczestników pogrzebu, dziennikarzy, sekretarki oraz hostessy, a także uczniów, którymi są na co dzień.

Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Czytaj całość...
Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Drużyna NST w Nowej Rudzie w składzie: Bogusz Borysieńka, Kuba Kukuryk, Krzysztof Pewniak, Wojtek Błażejczyk wzięli udział w II edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Konkurs odbył się 8 października 2018 r w Hali Sportowej- Nowa Ruda- Słupiec.. Czteroosobowe drużyny szkolne z Polski i Czech rozwiązywały test zamknięty oraz wykonywały zadania praktyczne.   W konkusie wzięło udział 28 drużyn szkolnych. Celem konkursu jest  poszerzanie wiedzy o Polsce i Czechach wśród młodych ludzi, budowanie zagranicznych przyjaźni, rozwijanie turystyki przygranicznej.

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Czytaj całość...
Spotkanie z kulturą Japonii
 5 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej NST w Nowej Rudzie, uczestniczyli w inauguracji XIII Dni Kultury Japonii. Impreza organizowana jest przez MOK w Nowej Rudzie pod honorowym patronatem ambasady Japonii w Polsce. Podczas imprezy prezentowana jest kultura, sztuka, zwyczaje tego kraju. Tegoroczne obchody poświęcone są zdobnictwu japońskiemu. Uczniowie zwiedzili wystawę   ,,Szkoda wyrzucić.! Design japońskich opakowań” - poświęconej zagadnieniom japońskiego wzornictwa.  W sali widowiskowej mieli okazję zapoznać się z kinem japońskim podczas projekcji filmu "Wyspa psów".
Spotkanie z kulturą Japonii  Spotkanie z kulturą Japonii  Spotkanie z kulturą Japonii
Dzień Przedsiębiorczości 2018
Dzień Przedsiębiorczości 2018  Dzień Przedsiębiorczości 2018
Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u
W dniu 24 września 2018 roku uczniowie klasy 1aT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu. Ponieważ pogoda była typowo jesienna i słoneczna to wycieczka do Przygórza była piesza. W trakcie wycieczki można było omówić budowę linii energetycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia. W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie mięli okazje zobaczyć cały cykl produkcyjny i logistyczny od działu zaopatrzenia poprzez wszystkie etapy produkcji.

Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u  Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u  Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u
Czytaj całość...
Wyprawka szkolna 2018/2019 - dofinansowanie zakupu podręczników
Do kogo kierowana jest pomoc?
Zgodnie z opracowanym projektem Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2017 r. pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub  podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, obejmie się uczniów:

Szczegóły tutaj

KOLEJNA UMOWA POMIĘDZY NST i REGNARS KMT Tłumaczów
Nowy rok szkolny w Noworudzkiej Szkole Technicznej i w firmie Regnars zakładzie pracy Kopalnia Melafiru w Tłumaczowie rozpoczął kolejny etap współpracy. 19 września 2018 r., pomiędzy Dyrektorem Brygidą Gąsior i Dyrektorem Pawłem Chrapkiem, podpisana została na terenie kopalni umowa, na mocy której uczniowie technikum elektrycznego przez cały rok szkolny będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w zakładzie pracy. Pod czujnym okiem pracowników, nauczycieli i kierownictwa kopalni będą realizowali program i cele zajęć praktyki zawodowej w zawodzie technik elektryk.

KOLEJNA UMOWA POMIĘDZY NST i REGNARS KMT Tłumaczów  KOLEJNA UMOWA POMIĘDZY NST i REGNARS KMT Tłumaczów  KOLEJNA UMOWA POMIĘDZY NST i REGNARS KMT Tłumaczów
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne