panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 82 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6568371

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY”, który odbędzie się 13 maja 2017 roku (sobota), w godz. 9.00-13.00 w budynku głównym Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie przy ul. Stara Droga 4.
Program:
1.    Prezentacja i filmu promocyjnego – hol szkoły.
2.    Zajęcia tematyczne adekwatne do oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018:
  •  warsztaty elektryczno–mechaniczne (sala W-5 oraz A1-26),
  •  warsztaty samochodowe (sala W-1 oraz A1-32),
  •  warsztaty informatyczno-graficzne (sala A2-2 oraz A1 25),
  •  warsztaty hotelarskie (sala A8-8 oraz A8-9).
3.    Pokaz udzielania pierwszej pomocy – sala gimnastyczna.
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA
Czytaj całość...
Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
25 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta w Nowej Rudzie. Do konkursu przystąpiła młodzież z noworudzkich szkół, która reprezentowała swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, instrumentalne, rysunkowe.
Jury tegorocznego konkursu 1 miejsce i złotą statuetkę  przyznało duetowi w składzie: Marek Lisowski (wokal, gra na fortepianie) i Kamil Raróg (gitara).

Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
Czytaj całość...
Uczniowie klasy 3cT - zadowoleni z wyników egzaminów!!!
W styczniu 2017 roku uczniowie klasy 3cT (technik elektryk) przystąpili do swojego pierwszego egzaminu zawodowego z  kwalifikacji  E07 - montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych. Egzamin składał się z dwóch części : praktycznej, gdzie uczniowie mieli za zadanie wykonanie i uruchomienie układu sterowania silnikiem trójfazowym oraz teoretycznej, która polegała na zdaniu testu z zakresu wiedzy technicznej jaką powinien posiadać technik elektryk. W kwietniu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna  opublikowała oficjalne wyniki. Część praktyczną zdało 100% zdających czyli wszyscy elektrycy z klasy 3cT, a część teoretyczną 75%. Jest to doskonały wynik, egzamin poprawkowy dla pozostałych odbędzie się za rok.  A już w czerwcu przed nimi kolejne egzaminy zawodowe z instalacji elektrycznych.

Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!  Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!  Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!
Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
"Polska...Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku".
Z przyjemnością informujemy, że w pierwszej piątce najlepszych uczniów w Polsce znalazł się uczeń Noworudzkie Szkoły Technicznej – Janusz Nawojski –  z klasy 4a Technikum Informatycznego. Etap finałowy IV edycji konkursu odbył się 3 kwietnia 2017 r. Wzięło w nim udział 404 uczniów z całej Polski. Janusz Nawojski  został nagrodzony przez komisję konkursową wyróżnieniem / 5 miejscem w kategorii: test wiedzy.  Opiekunem ucznia jest nauczyciel historii: mgr Bogumiła Szostak
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Łączy nas pamięć
ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
19 kwietnia 2017r. obchodziliśmy 74  rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie NST upamiętniają  to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE ,organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich- POLIN. W tym dniu Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie przypinają, własnoręcznie wykonane, żółte kwiaty, żonkile - symbol pamięci o powstańcach z getta warszawskiego. Akcja została połączona  z zajęciami edukacyjnymi pt. ,,Nie było żadnej nadziei”

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
3 x konkurs
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, w których czekają atrakcyjne nagrody, łączna pula 30.000PLN. Pozycje 2 i 3 samodzielnie zgłaszacie prace, poz. nr 1 zaprosimy najlepszych informatyków na etap szkolny. Powodzenia.
  1. Konkurs IT 2017 (dla informatyków) - informacje o konkursie tutaj.
  2. Konkurs prezentacji „CYFROWA RP” ’17 (dla wszystkich zainteresowanych) - szczegóły tutaj.
  3. Konkurs programistyczny PWSZ Nysa - naszej zaprzyjaźnionej uczelni wyższej - szczegóły tutaj.

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne