panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

19 dni 7 godzin 14 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 6 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7470250

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Trudny wybór maturzystów
Maj to czas matur, a ich następstwo to wybór dalszej drogi kształcenia jaki muszą podjąć uczniowie najstarszych klas. Na pomoc przychodzą im przedstawiciele szkół wyższych. Tym razem odwiedziła nas PWSZ w Legnicy. Młodzież miała okazję poznać kierunki kształcenia oraz klimat miasteczka studenckiego.

Trudny wybór maturzystów  Trudny wybór maturzystów  Trudny wybór maturzystów
Mistrzowie są wśród Nas

Rozmowa z Kamilem Kuczajem uczniem klasy 1AT, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą.

Kamil Kuczaj uczeń klasy 1AT, srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą

1.    Od kiedy zaczęła się Twoja przygoda z pchnięciem kulą?

Bardzo podoba mi się słowo przygoda, z pewnością jest to wielka przygoda wśród fajnych ludzi, częstych zawodów oraz obozów sportowych. Ale na tę przygodę trzeba mocno zapracować. Ja wychowałem się na stadionie, gdyż tato był nauczycielem wf naszej szkoły i prowadził grupę lekkoatletów, których nazwiska znajdują się na tablicy rekordów szkoły. To chyba wówczas zaprogramowałem swoje zainteresowania.

Czytaj całość...
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Konkurs Ortograficzny


Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne NST
Uczniowie pierwszych klas Noworudzkiej Szkoły Technicznej o specjalności Technik Elektryk pod opieką Ewy Lenarczyk oraz Romana Głaza, już od wielu lat, w ramach wycieczek technicznych, odwiedzają zakład produkcyjny z branży elektro-energetycznej Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.

Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej

W lutym 2019 roku firma Legrand przekazała na rzecz szkoły makiety i gabloty poglądowe  z osprzętem i aparaturą prezentujące profil produkcyjny firmy. Zaproszono także młodzież z NST do udziału w szkoleniach w działającym już od listopada 2018 nowoczesnym Centrum Szkoleniowym. Zakres szkoleń to:
Czytaj całość...
Czy znasz patrona swojej szkoły
,,Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”
St. Staszic

15 lutego 2019 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się szósta edycja szkolnego konkursu   historycznego o   Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu przystąpiły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. W tym roku 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1bTw składzie: Aleksandra Chmiel, Natalia Kuch, Marta Szymborska Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy 3bT, trzecie- ex aequo kl. 2aT i 3aT. Organizatorem konkursu jest Pani Bogumiła Szostak.

Czy znasz patrona swojej szkoły  Czy znasz patrona swojej szkoły  Czy znasz patrona swojej szkoły
Polanica Medical Sensus
Uczniowie klasy 1b technikum hotelarskiego pod opieką nauczyciela p. Marty Augustynowskiej zakończyli pierwszy semestr nauki przedmiotów zawodowych na ciekawej wycieczce w Polanicy Zdrój. Medical Sensus to miejsce, które standardem nie ustępuje hotelom 4*. Nowoczesne, a zarazem przytulnie urządzone pokoje pozwalają na pełną wygodę i wypoczynek. Sanatorium posiada również specjalne pokoje dla osób z alergiami, które umożliwiają im zdrowy i bezpieczny pobyt. Medical Sensus to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, położone przy leśnych szlakach oraz Parku Zdrojowym w malowniczej Polanicy Zdrój.
    
Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus
Czytaj całość...
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
W ramach współpracy Noworudzkiej Szkoły Technicznej z hotelami 25 stycznia klasa 2b technikum hotelarskiego uczestniczyła w warsztatowych zajęciach w Hotelu Bukowy Park**** w Polanicy Zdroju. Tematem wiodącym była „Zastawa stołowa i jej wykorzystanie przy obsłudze gościa”. Uczniowie NST mogli obserwować, jak w hotelowej restauracji nakrywa się stoły do serwowania różnych zestawów dań wykorzystując do tego odpowiednie rodzaje szkła, sztućców i innych elementów zastawy stołowej.   Zajęcia prowadziła pani kierownik gastronomii Bukowego Parku. Omówiła i pokazała uczniom bieliznę stołową, tace, szkło i sztućce, jakie wykorzystuje się przy obsłudze gościa. Przyszli hotelarze formowali serwetki indywidualnego użytku, sprzątali stół, przygotowywali kawę, zobaczyli jak funkcjonuje bar hotelowy.
 
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne