panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8475412

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ferie na sportowo
Podczas ferii zimowych w Noworudzkiej Szkole Technicznej uczniowie mają możliwość skorzystać z bezplatnych wyjazdów na stoki narciarskie. Uczniowie  doskonalą umiejętności narciarstwa zjazdowego w Zieleńcu i Sokolcu pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Łączymy intensywny trening ze świetną zabawą!!!!

Ferie na sportowo
Czy znasz patrona swojej szkoły?
07 lutego 2020 r. odbyła się siódma edycja szkolnego konkursu   historycznego ,,Czy znasz patrona swojej szkoły?. Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich technikum oraz 2ab szkoły branżowej. W tym roku 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1aT/4w składzie: Mateusz Bilo, Mieszko Małodobry,  Damian Pęcak. Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy 3aT, trzecie- ex aequo kl. 1a/5 i 2T. Zwycięzcom  i wszystkim drużynom gratulujemy!.

Czy znasz patrona swojej szkoły?
Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Narodziny Niepodległej Polski
Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Narodziny Niepodległej Polski” przeprowadzonej w dniu 12 listopada 2019 r.  Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie zostali laureatami olimpiady przedmiotowej, OLIMPUS” - sesja jesienna 2019 r.

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady

Wyniki Olimpiady ,,Narodziny Niepodległej Polski’’ - Poziom 3
Kacper Kęsicki - 7 miejsce w kraju (dyplom laureata)
Wojciech Babiński  - 8 miejsce (dyplom laureata)
Piotr Kuźmiński -zajął – 9 miejsce (dyplom laureata)
Bartosz Czop i Kamil Bytner ex aequo zajęli   – 14 miejsce
Za wysokie wyniki przyznano dyplomy uznania dla: Mateusza Próchnickiego za zajęcie 17 miejsca w kraju, Boguszowi Borysieńce za zajęcie 21 miejsca, Wojciechowi Błażejczykowi za zajęcie 27 miejsca.
Czytaj całość...
Sukces piłkarek NST
W dniu 04.02.2020 reprezentacja Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie Drelich Alicja, Wójcik Katarzyna, Faron Aleksandra, Faron Kornelia, Głąb Laura, Osińska Laura, Sawicka Natalia zdobyła Wicemistrzostwo Powiatu w halową piłkę nożną dziewcząt. W turnieju, do którego zakwalifikowała sie drużyna NST brało udział sześć najlepszych szkół, które wywalczyły awans w zawodach rejonowych. Po wyjściu z grupy dziewczyny z NST w półfinale pokonały faworyta LO "Chrobry" Kłodzko 2:1. Finał zawodów był noworudzki: LO Nowa Ruda vs NST. Obie drużyny awansowały na finał strefy Wałbrzyskiej.

Sukces piłkarek NST  Sukces piłkarek NST  Sukces piłkarek NST
Ekologiczny I semestr w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Kończy się pierwszy semestr zmagań uczniów NST z rozmaitymi przedmiotami ale to nie tylko zajęcia obowiązkowe zajmują naszą młodzież. Uczestniczą oni w bardzo licznych warsztatach, akcjach i projektach. Jednym z takich projektów był projekt„ Natura na pokolenia”
„Natura na pokolenia” to tytuł programu edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych koordynowany przez Fundację Ziemia i Ludzie z siedzibą w Warszawie. Projekt  rozpoczął się w  kwietniu 2018 r. w województwach: śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim. Na Dolnym Śląsku projekt realizują wspólnie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowej Rudzie oraz Noworudzka Szkoła Techniczna. Na początku realizacji projektu odbyło się  ogólnopolskie seminarium inauguracyjne dla partnerów  z 10 obszarów chronionych, na którym poinformowano uczestników o celach, działaniach i roli programu dla zrównoważonego rozwoju obszarów cennych przyrodniczo.

Ekologiczny I semestr w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Ekologiczny I semestr w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Ekologiczny I semestr w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Czytaj całość...
Sukces pływaków z NST
28.01.2020r na basenie w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły sie drużynowe mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w pływaniu. Zawodnicy Noworudzkiej Szkoły Technicznej spisali się bardzo dobrze.
Mistrzem Powiatu na dystansie 50m stylem klasycznym został Kukuryk Jakub, uczeń klasy II technikum informatycznego. 
II miejsce (50m grzbiet) i III miejsce (50m motyl) wywalczył Pęcak Damian, uczeń klasy I technikum pojazdów samochodowych.
III miejsce (50m grzbiet) zajął Dziedzina Przemysław, uczeń klasy II technikum informatycznego.
Na punkty drużynowe pracowali również Zawadzki Maciej, klasa III technikum pojazdów samochodowych i Gołek Jakub, klasa I technikum elektrycznego.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces pływaków z NST  Sukces pływaków z NST  Sukces pływaków z NST

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
Czytaj całość...
Nie samą nauką szkoła żyje
Biorąc sobie do serca tak mądre hasło, 20 stycznia młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej wybrała się na lodowisko do Świdnicy, sprawdzić swoje siły w jeździe figurowej na łyżwach. Było mnóstwo dobrej zabawy, czas na ciepłą czekoladę oraz integrację miedzy uczniami różnych klas. Kolejny wyjazd już zaplanowany czekamy z niecierpliwością i już ostrzymy łyżwy.

Nie samą nauką szkoła żyje…  Nie samą nauką szkoła żyje…  Nie samą nauką szkoła żyje…

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne