panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 21 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7498404

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
5 grudnia 2018 roku w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystej gali Noworudzką Szkołę Techniczną reprezentował Tomasza Kocher, uczeń 2 klasy technikum informatycznego. Tomasz w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał średnią ocen 5,24.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów
AKCJA MIKOŁAJKOWA - WIELKA RADOŚĆ MAŁY GEST
AKCJA MIKOŁAJKOWA: „WIELKA RADOŚĆ –MAŁY GEST” została sfinalizowana  6 grudnia 2018 r., w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Nowej Rudzie. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, w składzie Agata Jańdzio, Angelika Miller, Patrycja Wiśniewska ,Agnieszka Zwolenik i  Błażej Mateja poprowadzili zabawę mikołajkową dla przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało prezent od św. Mikołaja, a „dary dobrego serca” podarowane przez uczniów  i nauczycieli NST w Nowej Rudzie trafiły do dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół Nr1 i do Szkoły Podstawowej Nr2 w Nowej Rudzie. Zabawie nie było końca, uśmiech dzieci bezcenny, a moje podziękowania dla wszystkich Państwa ,zaangażowanych w osiemnastą edycję akcji  serdeczne jak co roku.

AKCJA MIKOŁAJKOWA  AKCJA MIKOŁAJKOWA  AKCJA MIKOŁAJKOWA
Czytaj całość...
PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP
Tradycyjnie, jak co roku, Prezydent RP przysłał podziękowanie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wraz z podziękowaniem otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” , do którego dołączone zostały życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP  PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP  PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP
Spotkanie mikołajkowe
Z okazji ,,Mikołajek’’ uczniowie klasy pierwszej szkoły branżowej aktywnie spędzili czas na kręgielni. Poczuli ducha rywalizacji sportowej, fajnie spędzili ze sobą czas i po prostu świetnie się bawili.

Spotkanie mikołajkowe  Spotkanie mikołajkowe  Spotkanie mikołajkowe
Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST
Paulina Dutkiewicz chodzi do klasy IIIB technikum w zawodzie  technik cyfrowych procesów graficznych i chce pracować w reklamie. Jednak największą  jej pasją jest pisanie. Najbardziej lubi tworzyć teksty  prozatorskie: opowiadania, felietony. Są  jednak chwile, kiedy pisze  również wiersze. Paula należy do tych uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej, którzy nie boją się wyzwań. Nigdy nie rezygnuje i stara się stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Chętnie bierze również udział w konkursach  literackich. Jak sama mówi, lubi pisać i robi to dobrze. 17 listopada 2018 uczennica otrzymała wyróżnienie w konkursie poetyckim organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poetów „Poeci bez granic”. W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich z powiatu kłodzkiego, a laureaci zostali zaproszeni  na inaugurację festiwalu do Teatru Zdrojowego w Polanicy.

Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST  Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST
Czytaj całość...
Elektrycy z wycieczką w ABB w Kłodzku
To już druga wycieczka przedmiotowa elektryków w tym roku szkolnym do ABB. W dniu 23 listopada 2018 roku, tym razem uczniowie klasy 2AT o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia. Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.

Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku
Czytaj całość...
Barbórka - Dzień Górnika
Dyrekcja, Poczet Sztandarowy, absolwenci, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczestniczyli w obchodach ,,Barbórki”- tradycyjnego święta górników, które przypada na 4 grudnia, w dniu patronki górników św. Barbary.  Święto to na trwale zakorzeniło się w noworudzkiej tradycji, pomimo zamknięcia kopalni. Tego dnia specjalne uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Trudu Górniczego na terenie Nowej Rudy w dzielnicy Słupiec. W Kościele Św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza celebrowana przez Ks. Biskupa Ignacego Deca. Pod pomnikiem Św. Barbary i Obeliskiem Tragicznie zmarłych Górników w Nowej Rudzie zostały złożone wiązanki kwiatów.  W tym dniu, jak co roku nie zabrakło maszerującej górniczej orkiestry i  galowych mundurów.

Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne