panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 33 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7498367

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Uczniowie z NST Laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie: Dawid Piaskowski i Kacper Kęsicki   znaleźli się w gronie nagrodzonych V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska... Nasza Niepodległa. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018”. Dawid Piaskowski  zajął  4 miejsce – (wyróżnienie), Kacper Kęsicki  7 miejsce – (wyróżnienie) kategorii: test wiedzy. Do  Konkursu - etapu pierwszego -  zgłosiło się łącznie blisko 1500 uczniów ze 150  szkół z całej Polski.  Do drugiego etapu – finałowego przystąpiło 344 uczniów. Opiekunem uczniów jest nauczyciel historii: mgr Bogumiła Szostak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego
16 listopada 2018 roku rozpoczął się w Polanicy Zdroju  XV Międzynarodowy Festiwal Poetów „„Poeci bez granic”. Tegoroczna edycja została poświęcona zmarłemu w tym roku Andrzejowi Bartyńskiemu, współautorowi  i wieloletniemu organizatorowi festiwalu. Uczennice Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w Konkursie Literackim dla uczniów szkól średnich Powiatu Kłodzkiego, organizowanym  pod egidą festiwalu; Ewelina Mądrzyk zajęła II miejsce w kategorii proza, Paulina Dutkiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja, a Martyna  Rogucka wyróżnienie w kategorii proza. Nagrody przyznało jury konkursu pod przewodnictwem Andrzeja Burnata, prezesa Dolnośląskiego Zarządu Związku Literatów Polskich. Gratulujemy laureatkom!

Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego  Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego
Nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem
Kamil Kuczaj uczeń I klasy technikum elektrycznego ustanowił (po 32 latach) nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem 1,5 kg z wynikiem 40,33m.

Nowy rekord szkoły Kamila  Kamil Kuczaj  Dyplom
Otwarty Konkurs Historyczny
Konkurs  Konkurs
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
W dniu 07 listopada 2018r. z okazji 100-lecia niepodległości Polski, na sali gimnastycznej NST, odbył się  Turniej Piłki Siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny składające się z trzech dziewcząt i trzech chłopców klas od I-IV naszej szkoły. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym.” Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami w postaci słodyczy.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce - BIZGIEŃ TEAM
II miejsce - DREAM TEAM
III miejsce - BYSZKO TEAM
Czytaj całość...
Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Drużyna NST w Nowej Rudzie w składzie: Bogusz Borysieńka, Kuba Kukuryk, Krzysztof Pewniak, Wojtek Błażejczyk wzięli udział w II edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Konkurs odbył się 8 października 2018 r w Hali Sportowej- Nowa Ruda- Słupiec.. Czteroosobowe drużyny szkolne z Polski i Czech rozwiązywały test zamknięty oraz wykonywały zadania praktyczne.   W konkusie wzięło udział 28 drużyn szkolnych. Celem konkursu jest  poszerzanie wiedzy o Polsce i Czechach wśród młodych ludzi, budowanie zagranicznych przyjaźni, rozwijanie turystyki przygranicznej.

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Czytaj całość...
Sukces siatkarek NST na zakończenie sezonu
W dniu 28 maja 2018 roku na obiektach Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. Zawodniczki Noworudzkiej Szkoły Technicznej mogą pochwalić się dużym sukcesem. Dziewczęta grające w składzie  Julia Niemierowczenko, Weronika Brzezińska i Katarzyna Aniszewska dotarły do finału, gdzie po zaciętym pojedynku pokonały zespół ZSP nr 1 z Kłodzka i tym samym zdobyły złote medale.

Sukces siatkarek NST na zakończenie sezonu  Sukces siatkarek NST na zakończenie sezonu  Sukces siatkarek NST na zakończenie sezonu

 Drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne