panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 10 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7498458

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Stało się tradycją naszej szkoły, że w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej uczniowie mają okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z nauczycielami. Podobnie było w tym roku szkolnym. W sali gimnastycznej Noworudzkiej Szkoły Technicznej odbył się turniej piłki siatkowej "Nauczyciele kontra Uczniowie". Po raz kolejny turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Choć wyniki rywalizacji nie były w tym dniu najważniejsze, to i tak mecze były bardzo zacięte, obfitowały w wiele ciekawych akcji,  a kibicom dostarczyły wiele pozytywnych emocji.

NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE  NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE  NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Wolontariusze - wycieczka
Zapraszam chętnych wolontariuszy na godz. 17.00 dnia 14 listopada pod Kościół św. Mikołaja w Nowej Rudzie, zaplanowana jest dla was  atrakcyjna wycieczka z przewodnikiem po mieście i jego zabytkowych zakamarkach...
zainteresowanych proszę o osobisty kontakt klasa a1-24 Marta Augustynowska - Klincewicz
CodeWeek 2017 w NST
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyło się wiele ciekawych zajęć związanych z tematyką programowania. Uczniowie klas technikum informatycznego wzięli udział w zdalnych wykładach zorganizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki: wykład: Wprowadzenie do programowania w C# oraz Poskromić „węża”… czyli podstawy języka Python. Mieli też okazję uczestniczyć w 1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js przeprowadzonych przez p. Daniela Jabłońskiego, a przygotowanych przez Fundację Media3.0, z którą szkoła współpracuje już od dwóch lat w ramach projektu Apki++. Uczniowie przygotowali również pracę konkursową pn. Na Szlaku na II Ogólnopolski Hackathon HACK HEROES oraz zgłosili swój udział na zaplanowany w listopadzie I Wałbrzyski Software Hackathon (dwudniowe, całonocne zawody w programowaniu). Uczniowie rywalizowali także w dniach od 16 do 20 października 2017 w konkursie Grand IT Test rozwiązując testy wiedzy z zakresu algorytmiki i programowania. Miejmy nadzieję, że tak liczne wydarzenia odbywające się w naszej szkole zachęcą młodzież do nauki programowania i pisania własnych aplikacji.

1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js  1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js  1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js
Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej
W dniach 29 i 30.09.2017r. wolontariusze z naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności w Ścinawce Średniej, a byli to:
Zuzanna Piecuch, Paulina Czura, Bartłomiej Polański, Kuba Mrozicki, Weronika Ciachera, Weronika Skolmowska, Natalia Balcerzak, Ewelina Mądrzyk, Emil Bartnicki, Patryk Mrozicki, Maciek Oremus.
Uczniowie uczestniczyli w zbieraniu żywności przez 2 dni od godziny 9 do wieczora.Efekt zbiórki był lepszy niż się spodziewaliśmy. Akcja została zorganizowana przez "Towarzystwo pomocy imienia św. brata Alberta". Wolontariusze chętnie brali udział w tej akcji i z całą pewnością wezmą jeszcze nie raz.

Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej  Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej  Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej
Czytaj całość...
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM
1 czerwca o godzinie 10.00 czytało 459 409 osób. To niesamowity sukces bibliotek, będących głównymi organizatorami akcji. Noworudzka Szkoła Techniczna również wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZTAM JAK CZYTAM”.

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

Sukcesy młodych informatyków w NST
Od kilku lat w Noworudzkiej Szkole Technicznej działa Lokalna Akademia sieciowa firmy Cisco (Cisco Networking Academy). CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe dla uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy. Od kilku lat instruktorem Akademii Cisco w NST jest Wiesław Kowalski, który systematycznie szkoli się w tym kierunku.

Sukcesy młodych informatyków w NST   Sukcesy młodych informatyków w NST   Sukcesy młodych informatyków w NST
Czytaj całość...
SUKCES SIATKAREK NA ZAKOŃCZENIE SEZONU!
W dniu 14 czerwca 2017 roku na obiektach Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Zawody te kończyły sezon sportowy w obecnym roku szkolnym. Dziewczęta z Noworudzkiej Szkoły Technicznej mogą pochwalić się dużym sukcesem, gdyż dotarły do finału i ukończyły zawody na drugim miejscu. Srebrne medale zdobyły: Estera Mudrecka, Julia Niemierowczenko i Weronika Brzezińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku!

SUKCES SIATKAREK  SUKCES SIATKAREK  SUKCES SIATKAREK
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne