panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 22 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9087514

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR
W listopadzie odbyło się spotkanie warsztatowe z naszym konsultantem z branży jubilerskiej Panem Jerzym Sobolewskim- właścicielem zakładu złotniczego, który prowadzi działalność od lat osiemdziesiątych w Nowej Rudzie. Podczas tego spotkania Pan Sobolewski przekazał nam cenne wskazówki i niezbędne informacje do poszerzenia i doskonalenia naszych umiejętności manualnych. Konsultant udzielił nam również rady jak wyeksponować gotowy produkt, aby zwrócić uwagę klienta. W grudniu odbyły się także warsztaty z Panią Małgorzatą Grzybowską, która od wielu lat sama rozwija swoją pasję i umiejętności własnoręcznie robionej biżuterii. Dzięki Pani Grzybowskiej dowiedziałyśmy się jak różnorodne są materiały i  techniki produkowania kolczyków, bransoletek itp.

Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR

Czytaj całość...
Dzień przedsiębiorczości
Jak co roku nasza szkoła przygotowuje uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym „Dzień przedsiębiorczości”. Gorąco zachęcam do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Załączam również prezentację, która przedstawia „Dzień przedsiębiorczości” i może być wykorzystywana zarówno w spotkaniach Rady Pedagogicznej jak i podczas rozmów z rodzicami uczniów, przedstawicielami firm. Organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości- projekt ma zasięg ogólnopolski. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. W programach Fundacji wzięło udział  ponad 5 milionów uczniów, którzy ucząc się poprzez działanie, poznali zagadnienia przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu.

Dzień przedsiębiorczości
Więcej szczegółów wkrótce...
Szkolny koordynator Marta Augustynowska-Klincewicz
Konkurs Języka Polskiego dla klas pierwszych
Przed feriami zimowymi odbył się Konkurs Języka Polskiego dla klas pierwszych. Konkurs miał na celu propagowanie dbałości o poprawność językową i kształtowanie świadomości językowej uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klasy Ia i Ib technikum. Wszyscy uczestnicy spisali się bardzo dobrze, a laureatami zostały następujące osoby:

I miejsce – Daria Oleksy
II miejsce – Malwina Dunaj i Adam Kocoń
III miejsce – Krzysztof Małkowski
Gratulujemy!

WRAŻENIA Z BIAŁYCH FERII
W  związku z realizacją programu „Ruszamy na stoki Kotliny Kłodzkiej”, w  czasie  tegorocznych ferii zimowych, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyła w wyjazdach  na stoki narciarskie do  Zieleńca  i Rzeczki. Humory dopisywały, pogoda była równie wspaniała jak warunki narciarskie – widoczne na „załączonych obrazkach”. Opiekunami wypadów  byli mgr Mirosława Kossak i mgr Jacek Pomorski.
Kto nie był -niech żałuje!!!

Ferie  Ferie  Ferie
III MIEJSCE SIATKARZY!
     W dniu 7 stycznia 2013 roku na obiektach Centrum Turystyczno - Sportowego w Nowej Rudzie–Słupcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
     W turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewięciu szkół. W eliminacjach  drużyny zostały  podzielone  na trzy grupy, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z  każdym”. Zwycięzcy grup spotkali się w finale.
     Reprezentacja naszej szkoły po wygraniu dwóch meczów awansowała do finału, w którym ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych chłopaków, którzy grali w składzie: Przemysław Borek, Mateusz Bizgień, Paweł Dubiecki, Patryk Gołyźniak, Jacek Krzysiak, Rafał Lokś, Mateusz Łukasik, Szymon Łukaszyk, Kacper Sikorski, Piotr Szczotka.
III MIEJSCE  SIATKARZY!
Opiekunem drużyny był p. Jacek Pomorski.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
     Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
     Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ.
     Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Z okazji obchodu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla wolontariuszy.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR
Dzisiaj (07.01.2013) rozpoczyna się X Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie http://www.mikroprofesor.pl/
     Pierwszy etap konkursu składa się z 10 testów wiedzy, z zakresu informatyki, fotografii cyfrowej i wiedzy o pracy. Pierwszy test dostępny będzie od 7.01.2013, kolejne będą dostępne średnio co dwa tygodnie (choć nie zawsze), planowane zakończenie pierwszego etapu to 19.04.2013. Szczegółowy terminarz udostępnienia testów znajduje się na stronie  konkursu. Testy są rozwiązywane przez Internet!
     Drugi etap będzie polegał na wykonaniu galerii-reportażu składającego się od 5 do 9 zdjęć, przedstawiających ludzką pracę i jej wpływ na otoczenie człowieka, zarówno to zewnętrzne przyrodnicze czy mieszkalne jak i na dobre zmiany świadomości ludzi, które przynosi praca. Tytuł galerii: Krajobrazy Człowieka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne