panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 35 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9539360

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI
Targi pracy realizowane w ramach projektu systemowego
OHP jako realizator usług rynku pracy.
Nowa Ruda CTS
16.10.2013
Prezentowaliśmy szkołę jako nowoczesne miejsce, gdzie można zdobyć zawody pożądane na rynku pracy. W naszych najnowocześniejszych pracowniach przygotowujemy absolwentów o wysokim poziomie profesjonalizmu. Na targach  można było zapoznać się z działalnością Państwowej Inspekcji Pracy, ofertami  Powiatowego Urzędu Pracy oraz firm poszukujących pracowników.

Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI  Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI  Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
Z tej okazji 11.10.2013 r w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
Jest to nasze wspólne święto-nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów. Dzień, w którym w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom.
W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim  naszym nauczycielom  podziękowania za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień, i przekazać jak najserdeczniejsze życzenia.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ  ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ  ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
Czytaj całość...
KONKURS WIEDZY O POLSCE I CZECHACH
     Dnia 9 października 2013 r. uczeń klasy III a T Krzysztof  Kurzawa wziął udział w konkursie wiedzy o Polsce i Czechach organizowanym, od wielu lat, przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śląskich w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Tematem tegorocznego konkursu była „Wojna trzydziestoletnia (1618 – 1648) w Czechach i na Śląsku”.

KONKURS WIEDZY O POLSCE I CZECHACH   KONKURS WIEDZY O POLSCE I CZECHACH   KONKURS WIEDZY O POLSCE I CZECHACH

Czytaj całość...
Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge
     Dzięki wsparciu Unii Europejskiej pracownicy szkół i innych placówek oświatowych mogą korzystać z różnych form dofinansowania wyjazdu na kursy doskonalenia zawodowego.
Jednym z takich programów jest „Uczenie się przez całe życie”, dzięki któremu można wziąć udział w projekcie pt. „Mobilność Szkolnej Kadry Pedagogicznej” i skorzystać z bogatej oferty kursów językowych przeznaczonych dla nauczycieli języków obcych i nie tylko. Kursy odbywają się za granicą i niejednokrotnie stanowią wyższą wartość merytoryczną w porównaniu z kursami oferowanymi w kraju. Dlatego też zdecydowałam się wziąć udział w takim programie, żeby doskonalić swoje umiejętności językowe. Wybrałam kurs w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, natomiast tematyka kursu nawiązywała do zmian jakie zachodzą w obrębie języka obcego. Z racji pracy z młodzieżą  interesowały mnie szczególnie zmiany, jakie zachodzą w języku używanym przez młodych ludzi z Wielkiej Brytanii.

Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge  Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge  Z Noworudzkiej Szkoły Technicznej do Cambridge

Czytaj całość...
Hotelarze na zajęciach edukacyjnych w Jelniej Górze
KUBA POLECA

Kuba poleca

    Uczniowie klas I bT, IIbT, IIIbT NST mieli okazję uczestniczyć w okresie od 25.09.2013r. do 27.09.2013 r. w specjalistycznych zajęciach organizowanych w Jeleniej Górze przez Centrum Kształcenia Ustawicznego dla młodzieży kształcącej się w branży turystycznej w ramach projektu
"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II''. Opiekunem z ramienia naszej szkoły były  członkinie grona pedagogicznego – Pani W. Gąska wraz z Panią J. Chuchlą.

Hotelarze na zajęciach edukacyjnych w Jelniej Górze  Hotelarze na zajęciach edukacyjnych w Jelniej Górze  Hotelarze na zajęciach edukacyjnych w Jelniej Górze
   
Czytaj całość...
Pierwszoklasiści w Dworze Elizy
     Wrzesień często kojarzy się nam, uczniom, jako coś ....mało pozytywnego. Zbliża się smutna jesień, dni są coraz krótsze i pora wracać do zimnych, szkolnych murów.  
     Jednak dla pierwszej klasy hotelarzy nauka w nowym otoczeniu rozpoczęła się wyśmienicie. Już 24 dnia tego miesiąca wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę do Dworu Elizy w Długopolu Zdroju.

Pierwszoklasiści w Dworze Elizy  Pierwszoklasiści w Dworze Elizy  Pierwszoklasiści w Dworze Elizy
Czytaj całość...
Zajęcia integracyjne klas pierwszych
Integracja zespołu klasowego jest sprawą bardzo ważną dla każdego wychowawcy. Pierwszego dnia nauki otrzymuje on listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący jedną całość. Tylko wówczas praca wychowawcy przebiegać będzie sprawniej, efektywniej i przyjemniej, a uczniowie będą czuli się bezpiecznie i dobrze. Uczniowie stają się wówczas aktywni i chętni do pracy, dobrze współpracują w grupie i jednocześnie  potrafią twórczo myśleć, co staje się  coraz istotniejszym argumentem na rynku pracy.

Zajęcia integracyjne klas pierwszych  Zajęcia integracyjne klas pierwszych  Zajęcia integracyjne klas pierwszych
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne