panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 35 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9539430

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NOWA RUDA WIDZIANA OCZAMI LOKALNYCH ARTYSTÓW
Od 15 marca w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę „Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów” do przygotowania, której wykorzystano prace Ilony Antoniów, Henryka Borkowskiego, Katarzyny Kmity, Ryszarda Jańskiego, Alicji Palacios. Wystawa ma na celu ukazanie młodzieży walorów estetycznych naszej miejscowości. Uzupełnieniem wystawy są wiersze o Nowej Rudzie napisane przez Olgę Tokarczuk i Karola Maliszewskiego.

Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów
Czytaj całość...
Niezła jatka w noworudzkiej szkole
     Dnia 21.03.2013r. terroryści i antyterroryści opanowali ZSP w Nowej Rudzie. Na szczęście tylko wirtualnie. W placówce rozegrano Mistrzostwa Szkoły w grze komputerowej Counter-Strike.
     Na pomysł zorganizowania turnieju wpadli Adrian i Radosław Okorscy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie (Noworudzkiej Szkoły Technicznej). Pod opieką nauczyciela mgr inż. Daniela Jabłońskiego opracowali regulamin, przygotowali plakaty i dyplomy oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek toczących się w jednej najnowocześniejszych pracowni informatycznych w Polsce, którą szkoła pozyskała w ramach realizowanego projektu „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku ”.

Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike   Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike   Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike
Czytaj całość...
O krok od medalu
07.03.2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców. Nasza szkoła trzy razy z rzędu zajmowała w tym turnieju brązowy medal, niestety tym razem nie udało się stanąć na podium. Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie w której składzie wystąpili Patryk Gołyźniak i Kacper Sikorski po zaciętych pojedynkach zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Poniżej wyniki szkolnych eliminacji do powiatowego turnieju wg zajętych miejsc i fotogaleria:

O krok od medalu  O krok od medalu   O krok od medalu
Czytaj całość...
Turniej Counter Strike 1.6 Non Steam
Zapraszamy wszystkich chętny do udziału w Turnieju Counter Strike1.6 Non Steam
Rozgrywki odbędą się 21.03.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.
Zapisy do dnia 19.03.2013r. przyjmuje p. Daniel Jabłoński, sala A2-5

Counter Strike 1.6 Non Steam

Zapoznaj się z regulaminem rozgrywek.
Szkolenie Liderów Ekologii
W dniach 16 i 17 listopada 2012 roku, braliśmy udział w szkoleniu "Liderów Ekologii" w ramach Projektu Szkoła Liderów Lokalnych. Wyjechaliśmy do przepięknie ulokowanego schroniska "Orzeł" w Górach Sowich. Po przyjeździe i wypiciu ciepłej herbaty, zaczęliśmy nasze szkolenie. Szkolenie prowadzili członkowie Ekoklubu "Drzewo Życia", zajęcia które prowadzili były bardzo ciekawe i wiele można było z nich wywnioskować. Naukę zaczęliśmy od teorii czyli: jakie są cele i struktura ekoklubów, jak założyć w szkole swój własny ekoklub, jakie są metody prowadzenia zajęć terenowych oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Drugiego, ostatniego dnia wybraliśmy się do lasu, aby nauczyć się pracować w terenie. Nauka ta obejmowała posługiwanie się azymutem, a także rozpoznawanie gatunków drzew, roślin leśnych i zwierząt. Wraz z kolegą i koleżankami dobrze wspominamy ten wyjazd, mamy nadzieję, że będzie takich więcej.
Czytaj całość...
Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego
    Dnia 22 lutego 2013 r. odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów o krajach niemieckiego obszaru językowego.   Ośmiu uczniów zakwalifikowało się do etapu drugiego. Uczniowie wykazali się bardzo dobra wiedzą z zakresu geografii, historii, kultury oraz zwyczajów i obyczajów krajów niemieckojęzycznych. Miejsce pierwsze zajęła uczennica klasy III B Magdalena Leisssner,  miejsce drugie uczeń klasy II C Wojciech Wojtyczka, miejsce trzecie uczeń klasy II A Krzysztof Kurzawa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego  Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego  Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR
W listopadzie odbyło się spotkanie warsztatowe z naszym konsultantem z branży jubilerskiej Panem Jerzym Sobolewskim- właścicielem zakładu złotniczego, który prowadzi działalność od lat osiemdziesiątych w Nowej Rudzie. Podczas tego spotkania Pan Sobolewski przekazał nam cenne wskazówki i niezbędne informacje do poszerzenia i doskonalenia naszych umiejętności manualnych. Konsultant udzielił nam również rady jak wyeksponować gotowy produkt, aby zwrócić uwagę klienta. W grudniu odbyły się także warsztaty z Panią Małgorzatą Grzybowską, która od wielu lat sama rozwija swoją pasję i umiejętności własnoręcznie robionej biżuterii. Dzięki Pani Grzybowskiej dowiedziałyśmy się jak różnorodne są materiały i  techniki produkowania kolczyków, bransoletek itp.

Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne