panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

247 dni 1 godzin 21 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 27 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6230959

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej chłopców
W dniu 4.12.2008 w hali OSIR  w kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w halowej piłce nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Marusiak Łukasz, Warchoł Tomasz, Osicki Artur, Mika Krzysztof, Cichacki Ziemowit, Bolisega Rafał, Łozowiecki Bartosz i Lis Rafał odniosła zdecydowane zwycięstwo  pokonując w finale LO Nowa Ruda 2:1. Następnym etapem były zawody szczebla rejonowego w Wałbrzychu. Tam nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce, jednoczesnie awansując do Finału Dolnośląskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy następnych sukcesów.
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej dziewcząt
W dniu 14.01.2009 w hali OSIR  w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w halowej piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła III miejsce pokonując zespół ZSP Stronie Śląskie 4:1. Należy dodać, że był to debiut naszych piłkarek na zawodach. Liczymy, że w następnym roku szkolnym nasze dziewczyny zwyciężą w całym turnieju.
Spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia

        Dwa miesiące temu, a dokładniej 28 listopada młodzież Szkoły Ponadgimnazjalnej znajdującej się w Nowej Rudzie ul. Stara Droga4 (klasa 2d-technik hotelarz) postanowiła wraz z opiekunem Panią Dorotą Pudełko odwiedzić ośrodek dla ludzi starszych Dom ''Spokojna Jesień'' przy ulicy Marsz Piłsudskiego 29.
      Wizyta ta miała na celu przybliżenie tematyki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci przez  pracowniczkę socjalną oraz personel.
Po bliższym zapoznaniu się z ośrodkiem, uczniowie podzielili się na małe grupy, w których mieli pracować z osobami starszymi. Każda grupka miała przydzielony pokój.


Czytaj całość...
Wolontariusz roku 2008

17 grudnia 2008 roku uczniowie naszej szkoły Weronika Stawińska, Marta Łysoń
i Jagoda Ogrodowczyc uczestniczyły w uroczystej galii pt:

 WOLONTARIUSZ ROKU 2008 REGIONU WAŁBRZYSKIEGO POD PATRONATEM HONOROWYM AUGUSTYNA SKRĘTKOWICZA STAROSTY WAŁBRZYSKIEGO ORAZ PIOTRA KRUCZKOWSKIEGO PREZYDENTA MIASTA

            Spotkanie odbyło się w Zamku Książ w sali balowej, na której wszyscy nominowani do konkursu otrzymali upominki i dyplomy.
            Nagrody wręczał Pan Zenon Matuszko Koordynator Wałbrzyskiej Organizacji Pozarządowych, który jest absolwentem naszej szkoły.

Wolontariusz roku 2008  Wolontariusz roku 2008
Czytaj całość...
Prawa Człowieka
W I semestrze tego roku szkolnego Zespół Przedmiotowy nauczycieli historii, wos i geografii przygotował Szkolny Konkurs pt. "Prawa Człowieka" w związku z realizowanym priorytetem edukacyjnym i wychowawczym MEN. W Konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas ZSP.
Uczniowie klas młodszych otrzymali indywidualne zadania przygotowania prac plastycznych poświęconych konkretnym datom dniom związanym z prawami człowieka - ta część konkursu otrzymała tytuł: "Kartka z kalendarza", zaś klasy maturalne miały wybrać po 3 przedstawicieli do udziału w teście wiedzy (materiał bazował na podręczniku wos).

Czytaj całość...
Wycieczka przedmiotowa
W dniach 19 - 20.12.2008r. odbyła się wycieczka przedmiotowa uczniów klas samochodowych do fabryki samochodów osobowych VW w Wolfsburgu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć produkowane w konsorcjum VW pojazdy samochodowe i zapoznać się z historią rozwoju motoryzacji. Przy okazji zwiedzili park naukowy Pheno, w którym znajduje się ponad 300 eksponatów umożliwiających przeprowadzanie doświadczeń  z dziedziny fizyki.

Wycieczka przedmiotowa do Volfsburga  Wycieczka przedmiotowa do Volfsburga  Wycieczka przedmiotowa do Volfsburga

Czytaj całość...
Szalone inwestycje
Konkurs Biznes Junior jest organizowany od dziesięciu lat przez firmy: Markad sc. oraz Espol sp. z. o. o. W 2009 roku zgłosiło się 475 pięcioosobowych drużyn, z czego 35 zespołów pochodzi z Dolnego Śląska. Nową Rudę reprezentujemy jako dwie konkurujące drużyny o nazwach : „Mniam”, „Gremlinek”obie z klasy 1a Technikum informatycznego.
Organizatorzy wysyłają do każdego prezesa wirtualnej firmy program, z którym należy podejmować decyzje. W skład zarządu wchodzą dyrektorzy do spraw: ekonomicznych, produkcji, marketingu, zatrudnienia i organizacji. Wszystko odbywa się na wirtualnym rynku wygenerowanym przez program Biznes Junior. Konkurs jest podzielony na trzy etapy.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne