panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

185 dni 15 godzin 27 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 72 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6318812

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2009 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

W pierwszej części przedstawiono, krótką lekcję historii dotyczącą powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Czytaj całość...
Komunikat końcowy Jesiennych Mistrzostw Nowej Rudy w Lekkoatletyce
miejsce zawodów: stadion miejski przy ulicy Kłodzkiej 16
data: 25.09.2009r.
organizator: Urząd Miejski w Nowej Rudzie, ZSP w Nowej Rudzie, KS AZS „Collegium Glacense”, Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie
komisja sędziowska: nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Nowej Rudzie

Jesienne Mistrzostwa Nowej Rudy w Lekkoatletyce  Jesienne Mistrzostwa Nowej Rudy w Lekkoatletyce

wyniki rywalizacji dziewcząt:
Czytaj całość...
Nowoczesna edukacja zawodowa wymogiem współczesnej poligrafii
     W dniach 21-24 kwietnia 2009 r. w Poznaniu  młodzież,  z 14 szkół z Polski kształcących w zawodach poligraficznych,  uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Poligraficznych. Uczniowie obejrzeli tam najnowsze maszyny poligraficzne i nowoczesne procesy technologiczne prezentowane przez 220 firm.
     Po raz pierwszy swoje stoisko na targach miało szkolnictwo: „Zawodowe Szkolnictwo Poligraficzne w Polsce”. Nasza szkoła była inicjatorem i współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Uczennica  kl. 3Technikum Poligraficznego Małgorzata Waleńczyk pod opieką nauczyciela P. Daniela Leśnika przygotowała film prezentujący dorobek szkół z: Bydgoszczy, Inowrocławia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Nowej Rudy, Poznania i Warszawy.

  Targi Poligraficzne 2009
od prawej dyrektor COBRPP Jerzy Hoppe,wicedyrektor MTP Jerzy Kaczmarek, dyrektor i wicedyrektor szkoły z Poznania - Maria Chrośniak i Jerzy Kanas

Czytaj całość...
Niezapomniane wrażenia z wycieczki na Lazurowe Wybrzeże
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z firmą turystyczną „Juventur” udali się na wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. W trakcie tygodniowego pobytu odwiedzili wiele malowniczych miejscowości położonych u wybrzeża Morza Śródziemnego, a na uwagę zasługiwała przede wszystkim przepiękna stylowa architektura i zachwycająca przyroda - liczne promenady porośnięte palmami i egzotyczną roślinnością.

Zdjęcie grupowe - Lazurowe Wybrzeże  Monaco
Czytaj całość...
Ogólnopolska konferencja poświęcona prawom człowieka
     8 kwietnia br. w reprezentacyjnej auli naszej szkoły odbyła się konferencja "Godność i prawa człowieka". Było to pierwsze spotkanie poświęcone tego typu zagadnieniom na terenie powiatu kłodzkiego. Głównymi organizatorami wydarzenia były: Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie. W konferencji, podczas której wystąpili pracownicy naukowo-dydaktyczni Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, udział wzięli zaproszeni goście: Małgorzata Curyl – Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Joanna Kusy – Inspektor w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Iwona Sudoł – Zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda, Leszek Wójcik - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Nowa Ruda oraz nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kłodzkiego.

Ogólnopolska konferencja poświęcona prawom człowieka  Ogólnopolska konferencja poświęcona prawom człowieka
Czytaj całość...
Powiatowy Konkurs Informatyczny
     W dniu 02.04.2009r. w Bystrzycy Kłodzkiej odbył sie Powiatowy Konkurs Informatyczny pn. "E-PREZENTACJE, CZYLI E-PRZEDSTAW SIĘ".
     Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego Paweł Reszka, który zajął III miejsce wśród Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii strony WWW.

Powiatowy Konkurs Informatyczny
Ortografia w służbie wypowiedzi
    Tytułowe hasło to motto organizowanego przez naszą Szkołę Powiatowego Konkursu „MISS/MISTER ORTOGRAFII”, organizowanego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku szkolnym odbyła się 27 marca już X EDYCJA DYKTANDA.
    Na nasze zaproszenie odpowiedziało 14 szkół średnich z powiatu kłodzkiego. Każda szkoła może zgłosić 3 uczniów, którzy konkurują między sobą indywidualnie o tytuł MISS lub MISTERA ORTOGRAFII – walczą o jedno z 10 miejsc. Wśród finalistów są także szkoły, najczęściej 3. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe, książki, gadżety, dyplomy. Szkoły - dyplomy, kwiaty a najlepsza szkoła dodatkowo Puchar Przechodni.
   Dla oczekującej na wyniki młodzieży przygotowujemy zawsze poczęstunek oraz program artystyczny.

Konkurs ortograficzny  Konkurs ortograficzny

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne