panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 39 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9539494

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery (18-24.10.2010r)
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie


     18.10.2010r odbyło się spotkanie z  dr Anetą Kazanecką  
Celem spotkania było zapoznanie klas maturalnych z zagadnieniami dotyczącymi:
 • jak skutecznie przygotować się do matury ustnej i wystąpień publicznych,
 • jak zainteresować Komisję Maturalną swoim wystąpieniem,
 • jak zapanować nad stresem,
 • czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna oraz jakich błędów unikać w czasie, matury ustnej,
 • jak się ubrać i jak zachować,
 • maturalny savoir-vivre,
 • jak przygotować ciekawą prezentację multimedialną,
 • jak odpowiadać na pytania-techniki udzielania odpowiedzi.
 
Czytaj całość...
Konkurs Poezji Religijnej
12 października  br. odbył się Konkurs Poezji Religijnej- część regionalna,  wzięły w nim udział nasze uczennice, zajmując czołowe miejsca:

Miejsce pierwsze ex-aequo: Patrycja Pieniążek oraz Karolina Czyż.
Pierwsze trzy miejsca w kategorii poezja śpiewana zajęły: Angelika i Marika Podstawa oraz Daria Groń…. już 29 października br. finał ogólnopolski – życzymy powodzenia!

Konkurs Poezji Religijnej  Konkurs Poezji Religijnej

Czytaj całość...
Dzień Sportu Szkolnego
     W sobotę 09.10.2010 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Do turnieju piłki sitkowej zgłosiły się trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy IV A, drugie drużyna mieszana, natomiast trzecie reprezentacja klasy IV F. Na zakończenie turnieju odbył się mecz towarzyski nauczyciele wychowania fizycznego kontra uczniowie. Zwycięstwo odnieśli uczniowie, którym serdecznie gratulujemy i czekamy na rewanż. W tym samym czasie został rozegrany turniej tenisa stołowego; w rozgrywkach pierwsze miejsce zajął Brodacki Łukasz, drugie Brodacki Sławomir, a trzecie Ptaszkiewicz Patryk i na czwartym miejscu uplasował się Dąbrowski Damian.

Dzień sportu  Dzień sportu
Czytaj całość...
Sztafetowe biegi przełajowe
Dnia 05.10.2010 liczna reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Bystrzycy Kłodzkiej. Reprezentacja dziewcząt zajęła 6 miejsce, natomiast chłopcy nie ukończyli biegu.

Sztafetowe biegi przełajowe  Sztafetowe biegi przełajowe 


Czytaj całość...
KONKURS - łączna pula nagród 27.450 PLN!
Fundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian". W ramach projektu odbędzie się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Wystarczy komórka lub kamera oraz ciekawy pomysł, by zmierzyć się z konkursowym wyzwaniem. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 27.450złotych! Konkurs filmowy skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmiku pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej "Filmowej Mapie Przemian" oraz w kanale filmowym. Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz "cięższe" niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w konkursie!

Więcej informacji udziela p. Daniel Jabłoński (gabinet A2-5)
Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy
Dnia 31 maja odbył się Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy w Centru Turystyczno-Sportowym w Słupcu. Drużyna w składzie: Marcelina Traczyk, Tomek Matuszyk, Marcin Majchrzak i Patrycja Pieniążek zajęli drugie miejsce. Turniej obejmował: test teoretyczny i zagadnienia praktyczne. Teoretyczne zagadnienia dotyczyły wszystkich zagadnień dotyczących medycyny ratunkowej, natomiast w części praktycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością BLS (Basic Life Support), Triage - system START oraz stanami zagrożenia życia w różnych sytuacjach. W turnieju wzięło udział 48 drużyn z województwa dolnośląskiego. Opiekunem była Pani Marzena Ludwin.

Dolnośląski Turniej 
Pierwszej   Dolnośląski Turniej 
Pierwszej   Dolnośląski Turniej 
Pierwszej
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II
Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II. Z okazji V Dni Papieskich Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, pod patronatem Wydziału Katechetycznego przy Świdnickiej Kurii Biskupiej, zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II pt. "Życie jest cenne - doceń je". Prace oceniał między innymi Piotr Tomczyk - wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wygrać można było bardzo cenne nagrody - zwycięzca otrzymywał laptop. W konkursie wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły, jednak największe gratulacje należą się Emilii Czekaj z klasy IIc, która wygrała owy konkurs. Emilia uczęszcza do klasy o profilu informatycznym, a interesuje się właśnie grafiką komputerową. Miejmy nadzieję, że Emilia nadal będzie rozwijała swoją pasję. Życzymy dalszych sukcesów.


Karolina Dominas kl. IIc
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne