panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Erasmus+ Power
Erasmus+ Power
Seminarium na Maderze Drukuj E-mail
     W ramach otrzymanej akredytacji Erasmus +,  nauczycielki języka niemieckiego w NST wzięły udział w seminarium dotyczącym wnioskowania, planowania i finansowania mobilności uczniów, nauczycieli i kadry zarządzającej. Uczestnikami seminarium byli nauczyciele z Niemiec, nauczyciele z Austrii i nasze dwie koleżanki. Organizatorem kursu był ETTI – European Teacher Training Institut z Hamburga. Szkolenie odbyło się na portugalskiej wyspie Madera. Uczestnicy kursu nabyli umiejętności teoretyczne i praktyczne potrzebne do przeprowadzania projektów międzykulturowych, zdobyli wiedzę w zakresie europejskich programów finansowania projektów, poznali strategie wyszukiwania partnerów do projektów. Udział w szkoleniu był również okazją do komunikowania się w językach obcych oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych szkół europejskich. W przerwach, między wykładami, uczestnicy brali udział w różnych zabawach międzykulturowych, których celem było  zwiększenie świadomości oraz zrozumienia różnic kulturowych między ludźmi. Ćwiczenia te miały  na celu promowanie tolerancji, otwartości na inne kultury oraz budowanie mostów porozumienia między różnymi uczestnikami seminarium.
      Nauczycielki NST  zaprezentowały uczestnikom szkolenia nasz region, ciekawostki i zwyczaje polskie związane z wiosną i Wielkanocą. Została nawiązana współpraca z kilkoma niemieckimi szkołami. Niemieccy koledzy chcą zrealizować w  naszej szkole job shadowing  czyli „staż towarzyszący”, który polega na uczeniu się poprzez obserwację pracy innych. Pani Renata Szostak-Chmielarz i Pani Małgorzata Kałwak miały okazje do podniesienia swoich kompetencji językowych oraz wymiany doświadczeń. Pobyt na Maderze  był również okazją do  podziwiania cudów natury portugalskich krajobrazów. 


 
 


REGULAMIN REKRUTACJI BOLONIA 2024 Drukuj E-mail
REGULAMIN REKRUTACJI i UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „Europejska Nowa Ruda”
2023-1-PL01-KA121-VET-000126790 – Mobilność NST-1
2022-1-PL01-KA121-VET-000056684 – Mobilność NST-2,

w  ramach Akredytacji  VET numer
2020-1-PL01-KA120-VET-000096325ŻYJ KOLOROWO Drukuj E-mail
       Dnia 12 kwietnia w ramach akcji ekologicznej zgodnej z założeniami Akredytacji przyznanej naszej szkole w styczniu 2022 roku, odbyły się prace nad zagospodarowaniem terenu zieleni i stworzeniem łąk kwietnych. Działaniami kierowała jedna z koordynatorek projektu – Pani Renata Szostak-Chmielarz. Uczniowie klas:II branżowej, II a, III a oraz IV a  technikum przygotowali podłoże pod przyszłe łąki kwietne: zrywali darń, wywozili ją taczkami oraz przekopywali ziemię. A wszystko po to, żeby upiększyć smutny dotąd teren między budynkami naszej szkoły oraz uwrażliwić uczniów na piękno przyrody.
       Kolejnym istotnym działaniem w ramach projektu Erasmus jest utworzenie strefy relaksu dla uczniów naszej szkoły. Pierwszy etap tego przedsięwzięcia można już zaobserwować w holu głównego budynku NST. Chcemy, żeby było to przytulne i efektowne miejsce, w którym uczniowie znajdą chwilę wytchnienia od obowiązków szkolnych. Żeby tak się stało, miejsce to potrzebuje szczególnego dopracowania. Pani Marta Bajer- Bendiuł wspólnie z uczniami planuje zagospodarować to miejsce pracami plastycznymi i ozdobami z niewykorzystanego plastiku. Dlatego kierujemy się z apelem do uczniów o przynoszenie plastikowych kubków, ponieważ sporo ich będziemy potrzebować:) Mamy nadzieję, że powstanie z tego coś naprawdę ciekawego. Z góry dziękujemy!!!


 
Praktyka zawodowa Bolonia - Włochy Drukuj E-mail
W ramach projektu Erasmus+ uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w okresie 14 stycznia - 12 lutego 2017r. brali udział w praktykach zawodowych w Bolonii (Włochy). Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją (w formacie pdf) z pobytu młodzieży na praktykach.

Prezentacja

Praktyka zawodowa Bolonia - Włochy  Praktyka zawodowa Bolonia - Włochy  Praktyka zawodowa Bolonia - Włochy
Erasmus+ Power Europejska Nowa Ruda Drukuj E-mail

Erasmus+ Power

Europejska Nowa Ruda

     Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój                                                 EFS