panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Sport
Sport
WŁADCY KOTLINY Drukuj E-mail
       Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła 1 miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w halowej piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Bystrzycy Kłodzkiej w dniu 02.02.2023. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Majewski, Jakub Rudzki, Jakub Gołek, Jakub Bujak,  Artur Niedowóz, Jakub Konopka, Oliwier Mnisz, Karol Szewczyk, Krystian Białek.
W grupie A w której występował nasz zespół padły następujące wyniki:

ZSP Bystrzyca Kłodzka - ZSS LO Kłodzko 0 : 1
ZSS LO Kłodzko - NST Nowa Ruda 0 : 2
NST Nowa Ruda - ZSP Bystrzyca Kłodzka 1 : 0

       W meczu o pierwsze miejsce NST okazała się lepsza od zespołu MZS w Dusznikach Zdroju, wygrywając 2:0.


 

Drużyna eNerSporT w najlepszej ósemce szkolnych drużyn esportowych w kraju!!! Drukuj E-mail
       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentacja szkoły w LEAGUE OF LEGENDS, której opiekunem jest pan Konrad Kałwak, a występująca w składzie: Marcin Bednarek, Kacper Targosz, Wiktor Kaziura, Karol Bednarczyk, Kacper Flaszyński oraz pełniący funkcję kapitana - Ksawery Czudziak uplasowała się na miejscach 5-8 w pierwszej edycji ogólnopolskich międzyszkolnych zawodów gamingowych Predator Gaming (organizowanych przez https://www.facebook.com/predator.polska), w których udział brało 128 szkolnych team'ów e-sportowych z całego kraju. Nasi koledzy byli o krok od awansu do strefy medalowej i po zaciętym boju w ćwierćfinale musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów całego turnieju - reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych z Mielca. Naszym reprezentantom należą się jednak ogromne brawa, bo po drodze w turniejowej drabince wyeliminowali reprezentacje szkół z Olsztyna, Bydgoszczy, Kalisza oraz Krakowa! Szacun panowie - następnym razem na pewno będzie lepiej, a okazja do rewanżu już wkrótce!
       Nieco gorzej powiodło się drugiej reprezentacji (Martin Czudziak - kapitan, Maksymilian Fiszer, Jakub Polański, Oliwier Marcinkiewicz) w grę FORTNITE zajęli 65 miejsce ale biorąc pod uwagę, że to ich pierwszy wspólny start w zawodach tej rangi to ich wynik trzeba uznać za ogromny sukces.
       Potyczki turniejowe odbywały się w dniach 9 - 13 stycznia, a ich celem było stworzenie przestrzeni, w której młodzi pasjonaci gamingu mogli poczuć się jak profesjonalni esportowcy. Reprezentanci szkoły za swój udział w turnieju otrzymali plecaki Acer Predator Urban backpack, które od teraz będą mogli dumnie nosić nie tylko w szkole ale również na co dzień, gdyż przystosowane są one do transportu laptopów o przekątnej ekranu do 15.6''.

Cytując organizatora:
"gaming może rozwijać mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Gracze wybierają tytuły, które wykorzystują ich naturalne kompetencje i podnoszą ich poziom z każdą rozgrywką. Gra drużynowa może podnosić pewność siebie zawodników, a także zapewniać poczucie akceptacji i przynależności. Gaming ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i poznawczy młodego człowieka. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Poprawia koordynację psychoruchową i podstawowe przetwarzanie obrazu."

https://predatorgames.pl/misja

 
MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT Drukuj E-mail
       Tydzień temu rozegrane zostały zawody SZS o tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny dziewcząt naszego powiatu. Emocje są już za nami, zwycięskie drużyny wyłonione. Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce, ocierając się o brązowy medal. Dziewczyny: Maja Chrobak (kapitan), Karolina Mielczarek, Patrycja Urczyńska, Kornelia Stomal, Karolina Kuczaj, Oliwia Absalam oraz Zuzanna Bielińska tworzyły zespół współpracujący na boisku, wspierający się w trudnych chwilach, dzielący radość po wygranych akcjach i zdobytych punktach, wygranych setach. Noworudzka Szkoła Techniczna miała dobrą reprezentację - GRATULACJE DZIEWCZYNY!


 
MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU Drukuj E-mail
       W Mistrzostwach Powiatu w pływaniu ,które odbyły się 09 grudnia 2022r. ,na pływalni CTS w Nowej Rudzie brała udział drużyna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie: Damian Pęcak, Illia Korchashkin ,Radomir Mocek,  Jakub Pec ,Patryk Szarowicz ,Adrian Wacławik. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach ,a Damianowi Pęcak gratulujemy III miejsca na 50 m w stylu grzbietowym.


  

NIEPODLEGŁOSŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Drukuj E-mail
       W dniu 15 Listopada 2022 roku w sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W turnieju uczestniczyło osiem mieszanych drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące  klasy I – IV naszej szkoły.


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 134