Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Sport
Sport
NIEPODLEGŁOSŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Drukuj E-mail
       W dniu 15 Listopada 2022 roku w sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W turnieju uczestniczyło osiem mieszanych drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące  klasy I – IV naszej szkoły.

"ROZSTRZELANA" NST Drukuj E-mail
       W dniu 28.09.2022 dziewiętnastu uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej wzięło udział w programie Ministerstwa Sportu "Strzelectwo dla każdego" . Zajęcia odbywały się na terenie KS BARYS w Mościsku. Warto zaznaczyć że  młodzież opłaciła jedynie koszty transportu i wyżywienia   natomiast szkolenie, którego rynkowa cena  wynosi 2500 zł odbyło się za darmo .Znalzliśmy się w małej grupie 240 osób, które mogły liczyć na darmowe szkolenie na terenie Dolnego Śląska. Program obejmował 9 godzin zegarowych w czasie których młodzież poznała zasady posługiwania się bronią i bezpieczeństwa na strzelnicy, pierwszą pomoc przedmedyczną w sytuacjach związanych z użyciem broni palnej (postrzały), wykorzystanie materiałów opatrunkowych pola walki, budowę i zasady działania broni palnej i amunicji. Omówione zostały konstrukcje używane w konfliktach zbrojnych XXI wieku (na przykładzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock), techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie. Odbyły się także praktyczne zajęcia z użyciem broni i amunicji na strzelnicy.

Reprezentacja NST na piątkę w biegach przełajowych. Drukuj E-mail
       Tradycyjnie zmagania w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców zainaugurowały  rywalizację szkół ponadpodstawowych w sportowym kalendarzu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.  W Bystrzycy Kłodzkiej nie zabrakło obu drużyn NST, które z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zawodów. Obie zajęły piąte miejsca wśród szkół powiatu kłodzkiego, wykazując dużą chęć walki i godnie reprezentując NASZĄ SZKOŁĘ!!! Gratulacje dla WAS!!!

SUKCES LEKKOATLETÓW Drukuj E-mail
       Blisko 200 zawodniczek i zawodników startowało w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych o mistrzostwo powiatu kłodzkiego szkół średnich, które kończyły współzawodnictwo sportowe w ramach Licealiady w tym roku szkolnym. Zawody odbyły się na obiektach CTS w Słupcu. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej.. Konkurs pchnięcia kulą zdominowali bracia Kuczaj Kamil i Kacper, z kolei najlepszą sprinterką i Mistrzynią Powiatu w biegu na 100m została Amelia Sobieraj. W indywidualnych konkurencja medale zdobyli również  Gołek Jakub w biegu na 100m i Mostowy Marcel w skoku w dal. Sztafeta 4x100m zarówno chłopców jak i  dziewcząt uplasowała się na 3 miejscu. W klasyfikacji generalnej chłopców NST zwyciężyło zdobywając 61ptk, dziewczęta uplasowały się na bardzo dobrej trzeciej pozycji z 38 punktami. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.