panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wolontariat
Wolontariat
NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA PAMIĘTA Drukuj E-mail
       W dniu 26 października informatycy oraz elektrycy z klasy 2a technikum wraz z wychowawcą panem Konradem Kałwakiem oraz panem Romanem Głazem udali się na miejski cmentarz do Nowej Rudy, by zatroszczyć się o (w większości przypadków zapomniane) mogiły zmarłych mieszkańców naszego grodu. Celem akcji, było przede wszystkim odwiedzenie i uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w lokalnej społeczności. Uczniowie najpierw odwiedzili mogiłę pułkownika Józefa Sokola - uczestnika walk o m.in. Tobruk oraz Monte Cassino, gdzie od wychowawcy dowiedzieli się o historycznych dokonaniach noworudzkiego bohatera. Odwiedzili również mogiłę w której pochowani są państwo Helena i Władysław Grzegorczykowie, którzy w 1965 roku otrzymali tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, nadawany przez izraelski Instytut Yad Vashem osobom, które z narażeniem własnego życia pomagały Żydom w czasie Holocaustu. Pośmiertnie zostali odznaczeni Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za „bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności człowieczeństwa i praw ludzkich”. Uczniowie zadbali też o bezimienne i opuszczone groby, a wcześniej zorganizowali w klasie zbiórkę kwiatów i zniczy, by groby te udekorować. Podczas wizyty na cmentarzu udało się też odwiedzić miejsca, w których pochowani zostali nauczyciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Mając na uwadze górnicze korzenie naszej szkoły, nasze koleżanki i koledzy uporządkowali również pomnik poświęcony górnikom poległym 10 maja 1941, kiedy to doszło do silnego wyrzutu gazowo-skalnego w noworudzkiej kopalni. Śmierć poniosło wtedy 187 górników, w tym dwóch jeńców brytyjskich.

BO NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ JEST PAMIĘĆ 💪

BRAWO MY!

 
KLASA Z KLASĄ!!! Drukuj E-mail
       Druga edycja akcji charytatywnej  KLASA Z KLASĄ zakończyła się kolejnym sukcesem! W Noworudzkiej Szkole Technicznej nie ma wątpliwości ,że są KLASY Z KLASĄ! W grudniu 2022r. młodzież podarowała pluszaki ,które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego  szpitala , w Kłodzku. Kochani każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat ,czyjś świat . Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczennicom, uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak


 


Wolontariusze z 2aBSI z wizytą w schronisku dla zwierząt w Kłodzku Drukuj E-mail
       Z inicjatywy Pani Justyny Geruzel (mamy jednego z naszych kolegów) i przy współpracy wychowawcy Pani Renaty Szostak-Chmielarz grupa uczniów  z klasy 2aBSI wybrała się  05.10.2022r. do schroniska dla zwierząt  prowadzonego przez fundację „ Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku. Wcześniej zaangażowane osoby wykonały plakat informujący o zbiórce dla mieszkańców schroniska. Plakaty pojawiły się we wszystkich budynkach naszej szkoły. Organizatorzy zbiórki bardzo serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom: uczniom, poszczególnym klasom i nauczycielom. Oprócz  przekazania darów, uczniowie klasy 2aBSI spędzili w schronisku kilka godzin kosząc i grabiąc trawę, sprzątając klatki, wyprowadzając zwierzęta na spacer. Prowadzący schronisko byli bardzo zadowoleni i miło zaskoczeni ilością pracy wykonaną przez młodzież NST.


 

Wolontariat Drukuj E-mail
Wolontariat  Wolontariat  Wolontariat
Zbiórka żywności Drukuj E-mail
Fotorelacja ze zbiórki żywności, która odbyła się w dniach 16-17 marca w  Ścinawce Średniej

Zbiórka żywności  Zbiórka żywności  Zbiórka żywności
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 30