panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

244 dni 11 godzin 25 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wolontariat
Wolontariat
Dzień Dawcy Szpiku Drukuj E-mail
Dnia 24. listopada br. uczniowie naszej szkoły pomagali w akcji zorganizowanej z okazji  Dnia Dawcy Szpiku w noworudzkim MOKu przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Zadaniem wolontariuszy było rejestrowanie potencjalnych dawców i ogólna organizacja oraz pomoc w tym przedsięwzięciu. Zgłosiło się aż 140 osób! Jest to bardzo dobry wynik, jesteśmy zadowoleni i cieszymy się z zaangażowania mieszkańców naszego miasta i okolic w tak ważne wydarzenia. Każda z tych osób ma szansę uratować życie ludzkie, ofiarując swoje komórki macierzyste, które ‘napędzą’ produkcję szpiku chorego. Przy rejestracji każdy potencjalny dawca oddał 4ml krwi do dalszych badań.
Czytaj całość...
Wolontariant 2013 we współpracy z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie Drukuj E-mail
 Dnia 01.11.2013 roku wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej  już po raz drugi wzięli udział w organizowanej akcji przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie zajmującej się pomocą ludziom biednym, bezdomnych oraz o niskim  statusie społecznym. Zbiórka pieniężna odbyła się od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. Cała grupa wolontariuszy liczyła 10 osób-m. in. Natalia Szyjut, Karolina Pendlowska, Elżbieta Rak, Krzysztof Małkowski, Hubert Gomułka, Kamila Naranowicz, Dorota Pasiut, Arkadiusz Stelmach. Zbiórka odbyła się przy cmentarzu w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupiec. Cała akcja przebiegła pomyślnie i mamy nadzieję, że nasza praca  w przyszłości równiesz przyniesie korzyści najbardziej potrzebującym.

Autorki tekstu Natalia Szyjut , Karolina Pendlowska kl.1bT

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj E-mail
     Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
     Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ.
     Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Z okazji obchodu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla wolontariuszy.
Czytaj całość...
Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom Drukuj E-mail
15 listopada, dwunastu wolontariuszy wraz z Panią mgr inż. Martą Augustynowską-Klincewicz oraz młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Nowej Rudzie udali  się do Fundacji „Pod psią gwiazdą”, mieszczącej się w Polanicy Zdroju. Właściciele przytuliska byli bardzo mile zaskoczeni ilością darów jaką udało nam się zebrać były to między innymi: koce, karmy dla psów oraz kotów, zabawki, smycze, obroże, przysmaki itp.

Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom  Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom  Wolontariusze - dając gwiazdkę z nieba psiakom

Czytaj całość...
Wolontariat Drukuj E-mail
„Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta”

Dnia 23.10.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie wolontariuszy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy IM. Św. Brata Alberta. Zaproszeni goście zaprezentowali nam swoje osiągnięcia wynikających z działalności Towarzystwa. Organizacja ta zajmuję się pomocą ludziom potrzebującym, rodzinom i osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Jako wolontariusze byliśmy bardzo zainteresowani współpracą ze stowarzyszeniem i z chęcią przystąpiliśmy do akcji pt. „Bliźniemu swemu”. Akcja polegała na zbiórce ofiar do puszek. 1 listopada od samego rana kilkunastu wolontariuszy dzielnie walczyło o zainteresowanie przechodniów. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny przyczynić się do bezinteresownych uczynków. Działanie na rzecz wolontariatu sprawia, że czujemy się bardziej dowartościowani i rozwijamy swoją wrażliwość.

Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta  Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta  Wolontariusze we współpracy z Członkami Zarządu Koła Kłodzkiego Towarzystwa Pomocy Im. Św. Brata Alberta
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 23 z 23