panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

185 dni 19 godzin 1 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wolontariat
Wolontariat
Walentynki nie tylko dla młodych ! :) Drukuj E-mail
Wolontariusze w dniu Św. Walentego odwiedzili pensjonariuszy w domu "Spokojna Jesień" w Nowej Rudzie. Zostali podzieleni na dwie grupy, a personel oprowadził wszystkich po budynku i zapoznał z jego mieszkańcami.Była to nasza pierwsza wizyta w tym ośrodku. Każdy z pensjonariuszy otrzymał od nas walentynkowy prezent w postaci serduszka po czym wspólnie spędziliśmy czas na ciekawych rozmowach. Panowała miła i przyjazna atmosfera. Na pożegnanie wszyscy śpiewali wesołe biesiadne piosenki.

Walentynki

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj E-mail
     Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Rok 2001 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Wolontariatu, co przyczyniło się do aktywizacji działań w tej dziedzinie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Czytaj całość...
Dzień Dawcy Szpiku Drukuj E-mail
Dnia 24. listopada br. uczniowie naszej szkoły pomagali w akcji zorganizowanej z okazji  Dnia Dawcy Szpiku w noworudzkim MOKu przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Zadaniem wolontariuszy było rejestrowanie potencjalnych dawców i ogólna organizacja oraz pomoc w tym przedsięwzięciu. Zgłosiło się aż 140 osób! Jest to bardzo dobry wynik, jesteśmy zadowoleni i cieszymy się z zaangażowania mieszkańców naszego miasta i okolic w tak ważne wydarzenia. Każda z tych osób ma szansę uratować życie ludzkie, ofiarując swoje komórki macierzyste, które ‘napędzą’ produkcję szpiku chorego. Przy rejestracji każdy potencjalny dawca oddał 4ml krwi do dalszych badań.
Czytaj całość...
Wolontariant 2013 we współpracy z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie Drukuj E-mail
 Dnia 01.11.2013 roku wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej  już po raz drugi wzięli udział w organizowanej akcji przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie zajmującej się pomocą ludziom biednym, bezdomnych oraz o niskim  statusie społecznym. Zbiórka pieniężna odbyła się od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. Cała grupa wolontariuszy liczyła 10 osób-m. in. Natalia Szyjut, Karolina Pendlowska, Elżbieta Rak, Krzysztof Małkowski, Hubert Gomułka, Kamila Naranowicz, Dorota Pasiut, Arkadiusz Stelmach. Zbiórka odbyła się przy cmentarzu w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupiec. Cała akcja przebiegła pomyślnie i mamy nadzieję, że nasza praca  w przyszłości równiesz przyniesie korzyści najbardziej potrzebującym.

Autorki tekstu Natalia Szyjut , Karolina Pendlowska kl.1bT

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj E-mail
     Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
     Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ.
     Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Z okazji obchodu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla wolontariuszy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 25 z 25