panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wolontariat
Wolontariat
Świąteczna Zbiórka Żywności Drukuj E-mail
Wolontariusze naszej szkoły: Fleszar Wojciech , Kocoń Artur, Barańców Szymon, Stelmach Arkadiusz, Pendlowska Karolina, Kaziura Renata, oraz Szyjut Natalia w dniu 29.11.2014 roku wzięli udział we współpracy z Noworudzkim Stowarzyszeniem Pro Publico Bono w zbiórce  żywności w sieci sklepów Biedronka. Uczniowie zebrali łącznie 429,82 kg żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności  Świąteczna Zbiórka Żywności  Świąteczna Zbiórka Żywności
Czytaj całość...
Zbiórka charytatywna na rzecz pomocy najuboższym. Drukuj E-mail
Dnia 01.11.2014 roku wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej jako jedyni przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Nowa Ruda wzięli udział w organizowanej akcji przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzko kweście. TPBA zajmują się pomocą ludziom biednym, bezdomnych oraz o niskim statusie społecznym. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na realizacje recept i środków opatrunkowych. Zbiórka pieniężna, organizowana już po raz trzeci, trwała cały dzień do późnych godzin wieczornych, a grupa wolontariuszy liczyła aż 16 osób – Natalia Szyjut, Karolina Pendlowska, Elżbieta Rak, Renata Kaziura, Paweł Adamkiewicz, Karolina Zubel, Dorota Pasiut, Arkadiusz Stelmach, Daniel Leontiew, Szymon Barańców, Agnieszka Król, Artur Kocoń, Konrad Leissner, Aleksandra Sobolewska, Kamila Gliszczyńska, Fleszar Wojciech. Wolontariusze dyżurowali przy cmentarzu w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupcu.

Zbiórka charytatywna na rzecz pomocy najuboższym.  Zbiórka charytatywna na rzecz pomocy najuboższym.  Zbiórka charytatywna na rzecz pomocy najuboższym.
Czytaj całość...
Walentynki nie tylko dla młodych ! :) Drukuj E-mail
Wolontariusze w dniu Św. Walentego odwiedzili pensjonariuszy w domu "Spokojna Jesień" w Nowej Rudzie. Zostali podzieleni na dwie grupy, a personel oprowadził wszystkich po budynku i zapoznał z jego mieszkańcami.Była to nasza pierwsza wizyta w tym ośrodku. Każdy z pensjonariuszy otrzymał od nas walentynkowy prezent w postaci serduszka po czym wspólnie spędziliśmy czas na ciekawych rozmowach. Panowała miła i przyjazna atmosfera. Na pożegnanie wszyscy śpiewali wesołe biesiadne piosenki.

Walentynki

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj E-mail
     Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Rok 2001 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Wolontariatu, co przyczyniło się do aktywizacji działań w tej dziedzinie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Czytaj całość...
Dzień Dawcy Szpiku Drukuj E-mail
Dnia 24. listopada br. uczniowie naszej szkoły pomagali w akcji zorganizowanej z okazji  Dnia Dawcy Szpiku w noworudzkim MOKu przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Zadaniem wolontariuszy było rejestrowanie potencjalnych dawców i ogólna organizacja oraz pomoc w tym przedsięwzięciu. Zgłosiło się aż 140 osób! Jest to bardzo dobry wynik, jesteśmy zadowoleni i cieszymy się z zaangażowania mieszkańców naszego miasta i okolic w tak ważne wydarzenia. Każda z tych osób ma szansę uratować życie ludzkie, ofiarując swoje komórki macierzyste, które ‘napędzą’ produkcję szpiku chorego. Przy rejestracji każdy potencjalny dawca oddał 4ml krwi do dalszych badań.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 27