panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8169978

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
HARMONOGRAM EGZAMINU ZAWODOWEGO
  
KURS BARMAŃSKI
       20 i 21 grudnia uczniowie III i IV klas technikum hotelarskiego, biorący udział w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w dwudniowym kursie barmańskim, przeprowadzonym przez profesjonalistę - barmana, pana Dariusza Owczarka. Poznali różne rodzaje alkoholi oraz ich wykorzystanie do przygotowywania drinków i koktajli alkoholowych, rodzaje szkła i ich zastosowanie do podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz najróżniejszy sprzęt barmański stosowany za barem. Nauczyli się zasad przygotowywania receptur oraz sporządzania różnych rodzajów koktajli, wykorzystując najważniejsze techniki – build, shake, stir, muddle, blend i throw. Samodzielnie przygotowywali wybrane przez prowadzącego drinki, stosując się do jego wskazówek. Szkolenie było bardzo ciekawe, prowadzone w wyjątkowej atmosferze. Pozwoliło uczniom wyćwiczyć najważniejsze umiejętności, niezbędne w pracy barmana.

 
KURS BARISTY
       17 grudnia 2021r. uczniowie technikum hotelarskiego naszej szkoły w ramach projektu „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w profesjonalnym kursie balistycznym, zdobywając certyfikat.
Kursanci poznali zasady parzenia różnych rodzajów kaw, przygotowując je samodzielnie pod okiem baristy, pana Pawła Buczka – właściciela Coffee Break.
Uczniowie potrafią już obsługiwać profesjonalny sprzęt balistyczny, przygotowywać wyśmienite espresso oraz sporządzić dowolną kawę na specjalne życzenie gościa hotelowego.

 


WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
       Dwudziesta pierwsza edycja świątecznej akcji charytatywnej, zakończyła się, jak każda poprzednia sukcesem. Nauczyciele i uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej podarowali dary dobrego serca, które zostały przekazane dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej KOLOROWY ŚWIAT w Nowej Rudzie, na stan świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży NST w Nowej Rudzie. Dobroci nie trzeba siły - dobroć sama jest siłą! Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział .

Mirosława Kossak
Rafał Polak

 

KLASA Z KLASĄ!!!
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej są KLASY Z KLASA! Młodzież podarowała pluszaki, które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego w szpitalu, w Kłodzku. Kochani piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach, za które serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak
Rafał Polak

 

 
WESOŁYCH ŚWIĄT
 
Turniej w League of Legends w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       W dnia 8-10 grudnia w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyły się rozgrywki w LOL-a.  W turnieju zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, wzięło udział 11 drużyn składających się z uczniów NST.  Emocje towarzyszyły uczestnikom turnieju do samego końca, ostatecznie zwyciężyła drużyna o nazwie „PETARDA MAMM0NA”, którą tworzyli:

Ksawery Czudziak – pomysłodawca turnieju
Kacper Targosz
Michał Flaszyński
Kacper Flaszyński
Jakub Serafin

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i gratulacje z rąk Pani Dyrektor Brygidy Gąsior.

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne