panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 15 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8585113

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
FORUM NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH
       Dnia 26 września 2022 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyło się Forum Nauczycieli Języków Obcych. Po garść inspiracji i nowych pomysłów wybrały się tam dwie nauczycielki języków obcych naszej szkoły: Renata Szostak-Chmielarz oraz Agnieszka Kozłowska. Dla nauczycieli przygotowano wiele prezentacji i warsztatów, zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Konferencja dzieliła się na trzy bloki, wśród których można było dowiedzieć się o dostępnych środkach i możliwościach współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus + dla sektora edukacji szkolnej. Ponadto znana nam z przybliżania platformy etwinning, Pani Marzena Kordus, zachęcała nauczycieli do czynnego udziału na platformie European School Education Platform. Można było również dowiedzieć się o cyfrowych zasobach ułatwiających przygotowanie do matury oraz o tym, jakie możliwości edukacyjne dają popularne gry komputerowe takie jak na przykład Minecraft. W przerwach między sesjami można było powymieniać się “dobrymi praktykami” z innymi nauczycielami albo zapoznać się z nowościami wydawniczymi Pearson, PWN oraz Nowej Ery.

       Na koniec forum można było wziąć udział w fenomenalnym wykładzie Pani Aleksandry Kiełtuckiej pt.:”Z menu nauczyciela: lekcyjne startery i desery”, podczas którego doświadczona nauczycielka języka angielskiego przedstawiła swoje autorskie pomysły na ćwiczenia aktywizujące uczniów. 


 
Elektrycy z wycieczką do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku
       W dniu 23 września 2022 roku uczniowie klasy 3AT5, a 30 września 2022 uczniowie klasy 4AT4 o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza , Pani Ewy Lenarczyk i Tomasza Kuczaja odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. Zakład ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku  specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.

       Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Był też czas na słodki poczęstunek i przerwę kawową. Zwiedzaliśmy część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Zachęcano naszych uczniów do podjęcia staży zawodowych w ABB oraz przedstawiono możliwości rozwoju i awansu w firmie ze względu na ogólnoświatowe rozmieszczenie zakładów ABB na wszystkich kontynentach. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.


 
"ROZSTRZELANA" NST
       W dniu 28.09.2022 dziewiętnastu uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej wzięło udział w programie Ministerstwa Sportu "Strzelectwo dla każdego" . Zajęcia odbywały się na terenie KS BARYS w Mościsku. Warto zaznaczyć że  młodzież opłaciła jedynie koszty transportu i wyżywienia   natomiast szkolenie, którego rynkowa cena  wynosi 2500 zł odbyło się za darmo .Znalzliśmy się w małej grupie 240 osób, które mogły liczyć na darmowe szkolenie na terenie Dolnego Śląska. Program obejmował 9 godzin zegarowych w czasie których młodzież poznała zasady posługiwania się bronią i bezpieczeństwa na strzelnicy, pierwszą pomoc przedmedyczną w sytuacjach związanych z użyciem broni palnej (postrzały), wykorzystanie materiałów opatrunkowych pola walki, budowę i zasady działania broni palnej i amunicji. Omówione zostały konstrukcje używane w konfliktach zbrojnych XXI wieku (na przykładzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock), techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie. Odbyły się także praktyczne zajęcia z użyciem broni i amunicji na strzelnicy.


 
Reprezentacja NST na piątkę w biegach przełajowych.
       Tradycyjnie zmagania w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców zainaugurowały  rywalizację szkół ponadpodstawowych w sportowym kalendarzu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.  W Bystrzycy Kłodzkiej nie zabrakło obu drużyn NST, które z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zawodów. Obie zajęły piąte miejsca wśród szkół powiatu kłodzkiego, wykazując dużą chęć walki i godnie reprezentując NASZĄ SZKOŁĘ!!! Gratulacje dla WAS!!!


 

Dzień Chłopaka w klasie I B Technikum
       Dziewczyny z  klasy I B Technikum postanowiły przygotować dla kolegów ze swojej klasy niespodziankę z okazji  Dnia Chłopaka. W tajemnicy przed chłopcami przygotowały słodki poczęstunek na godzinie wychowawczej. Męska część klasy otrzymała wymarzony prezent – miniaturki samochodów.
         Wspólnie z wychowawczynią dziewczyny złożyły najszczersze życzenia, aby spełniły się najskrytsze marzenia chłopaków, mieli jak najlepsze oceny ze wszystkich przedmiotów oraz byli radośni każdego dnia w szkole.


 


Europejski Dzień Języków
       Europejski Dzień Języków obchodzony jest każdego roku 26 września od roku 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy Komisji Europejskiej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej w tym roku obchodziliśmy ten dzień 28 września. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału  w warsztatach pt. „Mój Dzień Języków Obcych” przygotowanych przez nauczycielki języka niemieckiego panią Renatę Szostak-Chmielarz i panią Małgorzatę Kałwak. Uczniowie klasy IV B T4 przygotowali  prezentację na temat „Wielokulturowość w Noworudzkiej Szkole Technicznej”. Praca naszych maturzystów przypomniała nam, że na co dzień żyjemy w społeczeństwie wielokulturowym i powinniśmy być otwarci na współprace europejską. Na koniec uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na temat wiedzy Szkocji, który przygotowała pani Agnieszka Kozłowska.
       Europejski Dzień Języków Obcych ma na celu osiągniecie zwiększenie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik naszego dziedzictwa kulturowego. Dlatego jako placówka oświatowa od lat staramy się realizować założenia programu ERASMUS+ i propagujemy hasło tego programu:

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY

 Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji i legitymacji szkolnej
       Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
 
       Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

       Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
●    osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
●    twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
●    oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

       Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
1.    Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku:
        https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
2.    Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
3.    Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
4.    Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

       Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/edytor-zdjecia-do-legitymacji-szkolnej


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne