panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 12 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6765508

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Światła cmentarz rozjaśniły
„Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali, Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.” Kultywując tradycje dawnej Szkoły Poligraficznej, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej nie zapomnieli o uporządkowaniu  grobowca rodzinnego Familie Rose,  właścicieli przedwojennej drukarni i wydawnictwa w Nowej Rudzie oraz założycieli  Szkoły Poligraficznej. Uczniowie klasy IV technikum logistycznego udali się na miejski cmentarz, zaopatrzeni w miotły, grabie, rękawice oraz inne środki czystości stanęli na wysokości zadania  i uporządkowali tą piękną i oryginalną mogiłę. Zapłonął symboliczny znicz by uczcić pamięć twórców dzieła, które przetrwało tyle lat i nadal kształci noworudzkich poligrafów.

Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły
Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie
W Klembowie koło Warszawy w dniach 9-10.10.2018r. Odbyło się inauguracyjne seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie „Natura na pokolenia”.  Jest to międzypokoleniowy program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych w województwach śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsku – mazurskim i lubelskim.
    Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych nt. potrzeby oraz  właściwych metod ochrony przyrody, jak również korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu. Udział w programie wpłynie na uwrażliwienie na piękno przyrody regionu, potrzebę dbania o zachowanie tego piękna i zmiany zachowań w środowisku przyrodniczym.

Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie

Głównymi grupami docelowymi są przedstawiciele dwóch pokoleń społeczności lokalnych:
Czytaj całość...
NAUCZYCIEL NA MEDAL - NOMINACJA
Nauczyciel na medal
GRY HAZARDOWE
Uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Badania prowadzone przez CBOS potwierdzają stały wzrost grających w nielegalne gry hazardowe. 22 października 2018 roku Noworudzka Szkoła Techniczna gościła pracowników służby celno-skarbowej. W ramach działań profilaktycznych odbyły się cztery spotkania mające na celu uświadomienie uczniom oraz nauczycielom skalę problemu. Szkoła otrzymała również ulotki informacyjne na spotkania z rodzicami.

gry hazardowe  gry hazardowe  gry hazardowe
Kupon rabatowy na usługę wymiany opon
Kupon rabatowy uprawniający do odbioru 25% rabatu na usługę wymiany opon w serwisie kół i ogumienia PKS w Kłodzku S. A.
Serwis znajduje się w Kłodzku przy ul. Dusznickiej 1 (zajezdnia autobusowa), kontakt do serwisu: tel. 693 530 957,
Kupon ważny do 31 grudnia 2018 r.

Twoja krew moje życie
„Twoja krew moje życie” pod takim hasłem odbyło się spotkanie młodzieży Noworudzkiej Szkoły Technicznej ze specjalistą ds. promocji krwiodawstwa panią Magdaleną Tyrko. Uczniowie mieli okazję zdobyć podstawową  wiedzę na temat krwi, jej właściwości oraz konieczności oddawania jej dla dobra i ratowania innych ludzi.
Zainteresowanie młodzieży było ogromne, a spotkanie zainicjowało kolejną zbiórkę krwi w NST na listopad 2018 r.

Twoja krek moje życie  Twoja krek moje życie  Twoja krek moje życie
Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku
W dniu 16 października 2018 roku uczniowie klasy 4AT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB, która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.
Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Zapoznaliśmy się także ze specyfiką pracy Działu Technicznego który ma za zadanie utrzymanie ciągłości ruchu wszystkich maszyn i całego zakładu produkcyjnego. Aktywni i spostrzegawczy uczniowie zostali wyróżnieni gadżetami firmowymi. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.

Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne