panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

160 dni 9 godzin 28 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7285599

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Piłka nożna halowa
Drużyna NST dziewcząt 09.01.20 zajęła II miejsce w zawodach o Mistrzostwo Rejonu Noworudzkiego piłki nożnej halowej i awansowały do Turnieju Powiatowego który odbędzie się 04.02.20 na OSiR Kłodzko.

Piłka nożna halowa  Piłka nożna halowa  Piłka nożna halowa
5* DLA HOTELARZY
W dniu 18 grudnia 2019r. uczniowie klas pierwszych Technikum Hotelarskiego naszej szkoły w ramach wycieczki zawodoznawczej mieli okazję porównać poznaną dotychczas teorię z prawdziwym życiem hotelu. Naszym głównym celem była wizyta w 5* Hotelu SPA Dr Irena Eris oraz Hotelu Medical Sanus w Polanicy Zdroju, porównanie  wyposażenia, świadczonych w nich usług oraz poznania pracy hotelarza. Hotele 5* są idealnym miejscem, gdzie praca hotelarza odzwierciedla teorię z książek do nauki zawodu. W związku z tym wizyta w takim miejscu jest ważnym punktem naszej nauki.

Hotelarze  Hotelarze  Hotelarze
Czytaj całość...
KINO NA GRANICY
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury wzięli udział w Projekcie „Wspólnie dla kultury” współfinansowanym jest ze środków EFRR w ramach Programu Interreg V A   Republika Czeska-Polska.  
Młodzież brała udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach filmowych w noworudzkim MOK-u. Obejrzała dwie ciekawe projekcje filmowe polską i czeską, były rozmowy, wrażenia oraz poczęstunek i słodka niespodzianka

Kino na granicy  Kino na granicy  Kino na granicy
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego

11 grudnia  2019 r. odbył się szósty Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz czwarty odbył się w sali widowiskowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych gminy Nowa Ruda oraz powiatu kłodzkiego. Głównymi celami konkursu jest między innymi propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych. Konkurs odbywał się w dwóch turach. W pierwszej turze wystąpili soliści i zespoły szkół podstawowych, a w drugiej uczniowie szkół ponadpodstawowych.

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Czytaj całość...
Rekomendacja od Burmistrza Miasta Kłodzko
Rekomendacja dla wolontariusza Gabriela Kucharskiego ucznia naszej szkoły od Burmistrza Miasta Kłodzko za zaangażowanie oraz pomoc w prowadzeniu zajęć realizowanych w ramach projektu edukacyjnego  pn. "Małe Miasto".

Rekomendacja dla wolontariusza
Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS
Dnia 5.12.2019r. uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wyjechali na wycieczkę na Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Odbyły się tam warsztaty na temat Fake News. Dowiedzieliśmy się tam, jak poznać i nie dać się oszukać. Warsztaty prowadził Tomasz Delikat . Był też wykład o nie słusznym skazaniu w praktyce wymiaru niesprawiedliwości. Wykład ten prowadziła Dr. Anna Malicka Ochtera. Dr. Anna mówiła o ludziach niewinnie skazanych za czyny, których nie zrobili .Uważamy, że warto jeździć na takie warsztaty, ponieważ pomagają radzić sobie z problemami dzisiejszych czasów.

Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS  Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS  Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS
Czytaj całość...
Warsztaty Bliżej Europy
Z inicjatywy Janiny Ochojskiej Europosłanki z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, twórczyni programu „Pajacyk”, laureatki wielu nagród, w tym wyróżnienia „Kobieta Europy” przyznanego przez Wspólnotę Europejską w Brukseli, zostały zorganizowane dwudniowe warsztaty edukacyjne w dniach od 4-6 grudnia 2019 r.  dla  młodzieży z NST w Nowej Rudzie. Celem zajęć, prowadzonych przez wolontariuszy z Hiszpani, Włoch i Rumuni ze Stowarzyszenia ,,TRATWA”, było wspieranie i budowanie postaw otwartych, opartych na wartościach europejskich. Podsumowaniem warsztatów było redagowanie listu z postulatami młodzieży do Janiny Ochojskiej oraz konkurs o UE i Prawach Człowieka przeprowadzony w Kłodzkim Ośrodku Kultury. 
  
Warsztaty Bliżej Europy  Warsztaty Bliżej Europy  Warsztaty Bliżej Europy
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne