panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach Drukuj E-mail
       Nasi uczniowie: Mikołaj Gorący (2aT), Oliwier Ziółkowski (2bT), Brajan Ołdak (1bT), Illia Korchashkin (1bBSI) zajęli pierwsze miejsce w kategorii drużyn mieszanych.
       Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w trzech kategoriach (szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz grup mieszanych) w 4-osobowych grupach szkolnych. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza część to test zamknięty, składający się z 40 pytań. Pytania dotyczyły wiedzy o społeczeństwie, kulturze i historii Polski i Czech, a także edukacji dla bezpieczeństwa. Połowa pytań dotyczyła Polski, a połowa Czech. Na rozwiązanie uczestnicy mieli 50 minut. Pytania były takie same dla uczestników z Polski i z Czech. W drugiej części uczestnicy rozwiązywali wylosowane dwa z czterech zadań praktycznych. Każda grupa rozwiązywała je wspólnie.
       Główny organizator: Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka, Współorganizatorzy i partnerzy: Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe Fundacja Fabryka Dobrych Rezultatów, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Centrum Turystyczno-Sportowe w Nowej Rudzie.


 
Czy znasz patrona swojej szkoły ? Drukuj E-mail
     9 lutego 2024 r. odbyła się 11-edycja szkolnego konkursu   historycznego ,, Czy znasz patrona swojej szkoły?.  Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o patronie szkoły - Stanisławie Staszicu, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej.
     Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas technikum. W tym roku po wyrównanej rywalizacji i dogrywce 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyły ex aequo  klasy:
1c w składzie: Tymoteusz Gliwiński,  Bartosz Mówiński,  Piotr Tomala
2a w składzie: Remigiusz Bartnicki, Bartłomiej Gilewski, Mikołaj Gorący
Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy: 2bT , trzecie miejsce – kl.3bT.                                          

Organizatorem turnieju jest Pani Bogumiła Szostak. Wszystkim  uczestnikom konkursu gratulujemy.


 

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ KONKURSU IT DIAMONDS Drukuj E-mail
       W sobotę 21 października 2023 w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa piątej edycji IT GIRLS rEVOLUTION ACADEMY. Nasze dziewczyny w składzie: Katarzyna Mikusiak, Amelia Kalkowska, Patrycja Urczyńska, Justyna Bizoń, Julia Grzonkowska oraz Weronika Wójtowicz pod opieką pana Konrada Kałwaka (z ramienia szkoły) oraz pani Ewy Pakuły (z ramienia CAPGEMINI) znalazły się w zaszczytnym gronie dziesięciu drużyn finałowych z całego kraju. Ostatecznie tym razem nie udało się zgarnąć pełnej puli ale sam udział w finale to już ogromne osiągnięcie. Tak trzymać dziewczyny - za rok będzie miejsce na podium 💪 Z Krakowa wracają bogatsze o doświadczenie w pracy grupowej, które z pewnością zaprocentuje podczas realizacji kolejnych projektów.
Szkoda, że w finale dziewczyny nie mogły wystąpić w pełnym składzie, bo to znacznie obniżyło ich szanse na końcowy sukces. Niestety Patrycja i Iza z różnych przyczyn w ostatniej chwili zrezygnowały z wyjazdu do Krakowa.

        Akademia obejmowała cykl warsztatów, przybliżających zagadnienia z branży IT, wzbogaconych o elementy treningu umiejętności miękkich, np. autoprezentację. Program skierowany był do żeńskiej części młodzieży, która wkrótce będzie podejmować ważną decyzję, jaką jest wybór kierunku studiów oraz przyszłej ścieżki zawodowej.

        Dla uczestniczek finału była to też doskonała okazja, żeby przybliżyć sobie trochę historię dawnej stolicy Polski, jej zabytków oraz ciekawszych miejsc na turystycznej mapie grodu Kraka. Ww. opiekun grupy - pan Konrad Kałwak postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizował czas tak, żeby nie pozwolić tylko na smartfonową nudę w hotelowych pokojach 😉

Oby więcej takich sukcesów i wyjazdów!


 
IV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach Drukuj E-mail
9 października 2023 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach . Drużyna z NST w Nowej Rudzie w składzie :Szymon Banaś, Oliwier Ziółkowski, Mikołaj Gorący i Krzysztof Grzybowski rywalizowała z rówieśnikami z Polski i Czech .W konkursie wzięło udział 30 drużyn ze szkół podstawowych i średnich z obu państw. Celem konkursu jest  zachęcić młodzież do poznania się z rówieśnikami z sąsiedniego kraju, poszerzyć wiedzę  o kulturze, historii i życiu w Czechach i w Polsce . Imprezą towarzyszącą był ,,Wirtualny Teatr Historii ,,Niepodległa”, który popularyzuje historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Uczniowie mogli przekonać się , jak wirtualna rzeczywistość pozwala poznać w sposób fascynujący historię.


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 8 z 160