panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
Wielki finał konkursu Technikon ESA dla dolnośląskich i opolskich techników! Drukuj E-mail
       W poniedziałek 20 marca w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu nasza drużyna w składzie: Jakub Płomiński, Wit Sacha, Szymon Turkowicz, Wiktor Kałużny oraz Adrian Gargol pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Konrada Kałwaka zaprezentowała koncepcję gry edukacyjnej, w której wykorzystała wiedzę zgodną z profilem Naszej Szkoły do walki o czyste powietrze i powstrzymanie zmiany klimatu. W czasie finału oprócz tego, że drużyny zaprezentowały swoje projekty to uczniowie wzięli również udział w grywalizacji online na platformie eduESA oraz w drużynowym konkursie Technikon Challenge.
       Tym razem nie udało się zgarnąć głównej nagrody ale na uwagę zasługuje fakt, że nasi koledzy byli jednymi z najmłodszych uczestników finału, którego poziom był naprawdę wysoki. Występ wśród 10 najlepszych szkół na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to powód do dumy i ogromny sukces uczniów 2 klasy technikum informatycznego przy Noworudzkiej Szkole Technicznej. Za rok kolejna edycja konkursu, a chłopcy – bogatsi o tegoroczne doświadczenia  już teraz zapowiedzieli, że na pewno tanio skóry nie sprzedadzą!  Sam udział w finale to nagrody gwarantowane dla szkoły – monitor do wyświetlania treści edukacyjnych i bon o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup materiałów edukacyjnych.
       Technikon ESA 2023 to projekt przeznaczony dla szkół o profilu technicznym – w edycji 2023 pilotażowo był skierowany do placówek z dwóch województw dolnośląskiego i opolskiego, które uczestniczą jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE).
       Konkurs pod hasłem „Użyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmianą klimatu!” został zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 
NST W WIELKIM FINALE KONKURSU TECHNIKON Drukuj E-mail
       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego pod opieką pana Konrada Kałwaka awansowali do finału konkursu pilotażowego projektu Technikon ESA 2023. Nasza Szkoła znalazła się wśród 10 placówek z województw: dolnośląskiego i opolskiego, które zaprezentują swoje projekty podczas uroczystej gali. Finał Konkursu odbędzie się na żywo w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w dniu 20 marca 2023 r. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo szkoły jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagrożeniach w internecie poprzez zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I ETAPU, w postaci opisu KONCEPCJI projektu, w którym temat „Jak walczyć ze smogiem?” lub temat „Jak walczyć ze zmianą klimatu?” zostanie połączony z wiedzą zdobytą w czasie nauki w klasie o danym profilu technicznym. Co jest naszym pomysłem? Wszystkie szczegóły już wkrótce! Trzymajcie za nas kciuki, bo jest o co walczyć ale póki co nie chcemy zapeszać! Tylko dzięki udziałowi w finale szkoła wzbogaci się o telewizor LCD do wyświetlania treści edukacyjnych oraz kartę podarunkową o wartości 2000 zł do wykorzystania przez szkołę na zakup materiałów edukacyjnych.

       Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 


Czy znasz patrona swojej szkoły? Drukuj E-mail
       8 lutego 2023 r. odbyła się 10-edycja szkolnego konkursu   historycznego ,, Czy znasz patrona swojej szkoły?.  Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o patronie szkoły - Stanisławie Staszicu, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej.
       Do konkursu stanęły 3 – osobowe drużyny klas pierwszych - trzecich technikum. W tym roku po wyrównanej rywalizacji i dogrywce 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 3aT/5 w składzie: Czuchraj Rafał, Iciak Dawid i Jagieła Jakub. Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy: 1bT , trzecie miejsce – kl.3bT. Organizatorem turnieju była Pani Bogumiła Szostak. Wszystkim  uczestnikom konkursu -gratulujemy.


 NST LAUREATEM KONKURSU CodeWeek 1000 pierwszych organizatorów! Drukuj E-mail
       Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła znalazła się na liście laureatów społecznej inicjatywy - Europejskiego Tygodnia Kodowania, w ramach której państwa Starego Kontynentu „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Biuro inicjatywy CodeWeek w Polsce koordynowane jest w ramach współpracy NASK - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji). CodeWeek to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Taką Inicjatywę w NST zgłosił i zorganizował nauczyciel informatyki pan Konrad Kałwak, a polegała ona na przeprowadzeniu wśród uczniów mini turnieju gry planszowej Cody Roby oraz gier online flexboxfroggy, flexboxdefense oraz cssgridgarden, które z pewnością zainspirują każdego do kodowania i pomogą mu w rozwijaniu swoich umiejętności programistycznych. Kodowanie to również świetny sposób na naukę języka angielskiego, który jest ogólnoświatowym obowiązującym językiem programowania.
       Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu gabinet A2-1 wzbogacił się o dodatkowe pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce i zwiększyć jej rozmiar.


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 8 z 157