panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy
Konkursy
UCZNIOWIE NST WICEMISTRZAMI POLSKI W LoL Drukuj E-mail
       27 maja b.r. drużyna esportowa League of Legends z Noworudzkiej Szkoły Technicznej znalazła się w finale turnieju Predator Games 2023. Ekipa z NST, której opiekunem jest pan Konrad Kałwak, a która występowała w składzie: Ksawery Chudziak (kapitan), Kacper Flaszyński, Marcin Bednarek, Karol Bednarczyk, Kacper Targosz oraz Wiktor Kaziura stanęła na drugim stopniu podium pośród ponad tysiąca (!) drużyn z całej Polski.
          W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski, choć warto zaznaczyć, że chętnych do udziału było znacznie więcej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to największe międzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzają przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji miłośników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.
    
       „Zainteresowanie uczniów i nauczycieli pierwszym sezonem Predator Games przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad trzykrotnie. To dobra prognoza na kolejne edycje. Teraz skupiamy się na tym, aby z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych graczy nagrody warte ponad 3,2 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad 16 tysięcy uczniów, grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli, Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia, wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem” – komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.
     
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej kilka lat temu w porozumieniu z Krajową Federacją Esportu wprowadzona została innowacja pedagogiczna „E-SPORT z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych” co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu reprezentantów szkoły. W ramach zajęć przedmiotowych, prowadzonych przez pana Kałwaka, na terenie szkoły cyklicznie (w tym roku była to VII edycja) odbywają się międzyszkolne turnieje w gry elektroniczne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i jak się okazuje jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę.


 

    autorem zdjęć jest pani Olga Krakowska,
https://olgakrakowskaphotography.pic-time.com/-predatorgames2023/gallery


Konkurs wiedzy historycznej Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r. Drukuj E-mail
       W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja  w dniu 27 kwietnia uczniowie NST w Nowej Rudzie przystąpili  do  konkursu  wiedzy historycznej pt. „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.” Celem Konkursu jest propagowanie historii, uczczenie pamięci twórców Konstytucji 3 Maja i krzewienie postaw patriotycznych. Konkurs  miał formę quizu online w którym uczestniczyło  ponad 800 uczniów szkół ponadpodstawowych  w całej Polsce  poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej. Najwyższą lokatę zajęli  uczniowie  klasy 2aT: Wit Sacha uzyskał 49 lokatę w Polsce, Igor Kałużny 108 miejsce, Miłosz Szczygieł 135 miejsce.

 
 

Wielki finał konkursu Technikon ESA dla dolnośląskich i opolskich techników! Drukuj E-mail
       W poniedziałek 20 marca w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu nasza drużyna w składzie: Jakub Płomiński, Wit Sacha, Szymon Turkowicz, Wiktor Kałużny oraz Adrian Gargol pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Konrada Kałwaka zaprezentowała koncepcję gry edukacyjnej, w której wykorzystała wiedzę zgodną z profilem Naszej Szkoły do walki o czyste powietrze i powstrzymanie zmiany klimatu. W czasie finału oprócz tego, że drużyny zaprezentowały swoje projekty to uczniowie wzięli również udział w grywalizacji online na platformie eduESA oraz w drużynowym konkursie Technikon Challenge.
       Tym razem nie udało się zgarnąć głównej nagrody ale na uwagę zasługuje fakt, że nasi koledzy byli jednymi z najmłodszych uczestników finału, którego poziom był naprawdę wysoki. Występ wśród 10 najlepszych szkół na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to powód do dumy i ogromny sukces uczniów 2 klasy technikum informatycznego przy Noworudzkiej Szkole Technicznej. Za rok kolejna edycja konkursu, a chłopcy – bogatsi o tegoroczne doświadczenia  już teraz zapowiedzieli, że na pewno tanio skóry nie sprzedadzą!  Sam udział w finale to nagrody gwarantowane dla szkoły – monitor do wyświetlania treści edukacyjnych i bon o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup materiałów edukacyjnych.
       Technikon ESA 2023 to projekt przeznaczony dla szkół o profilu technicznym – w edycji 2023 pilotażowo był skierowany do placówek z dwóch województw dolnośląskiego i opolskiego, które uczestniczą jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE).
       Konkurs pod hasłem „Użyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmianą klimatu!” został zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 
NST W WIELKIM FINALE KONKURSU TECHNIKON Drukuj E-mail
       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego pod opieką pana Konrada Kałwaka awansowali do finału konkursu pilotażowego projektu Technikon ESA 2023. Nasza Szkoła znalazła się wśród 10 placówek z województw: dolnośląskiego i opolskiego, które zaprezentują swoje projekty podczas uroczystej gali. Finał Konkursu odbędzie się na żywo w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w dniu 20 marca 2023 r. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo szkoły jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagrożeniach w internecie poprzez zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I ETAPU, w postaci opisu KONCEPCJI projektu, w którym temat „Jak walczyć ze smogiem?” lub temat „Jak walczyć ze zmianą klimatu?” zostanie połączony z wiedzą zdobytą w czasie nauki w klasie o danym profilu technicznym. Co jest naszym pomysłem? Wszystkie szczegóły już wkrótce! Trzymajcie za nas kciuki, bo jest o co walczyć ale póki co nie chcemy zapeszać! Tylko dzięki udziałowi w finale szkoła wzbogaci się o telewizor LCD do wyświetlania treści edukacyjnych oraz kartę podarunkową o wartości 2000 zł do wykorzystania przez szkołę na zakup materiałów edukacyjnych.

       Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 8 z 159