panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow NST W WIELKIM FINALE KONKURSU TECHNIKON
NST W WIELKIM FINALE KONKURSU TECHNIKON Drukuj E-mail
       Jest nam niezmiernie mio poinformowa, e uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego pod opiek pana Konrada Kawaka awansowali do finau konkursu pilotaowego projektu Technikon ESA 2023. Nasza Szkoa znalaza si wród 10 placówek z województw: dolnolskiego i opolskiego, które zaprezentuj swoje projekty podczas uroczystej gali. Fina Konkursu odbdzie si na ywo w Technikum Akademickim przy Midzynarodowej Wyszej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocawiu w dniu 20 marca 2023 r. Warunkiem przystpienia do konkursu byo uczestnictwo szkoy jednoczenie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Pastwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sie Antysmogowa i Ogólnopolska Sie Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagroeniach w internecie poprzez zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I ETAPU, w postaci opisu KONCEPCJI projektu, w którym temat „Jak walczy ze smogiem?” lub temat „Jak walczy ze zmian klimatu?” zostanie poczony z wiedz zdobyt w czasie nauki w klasie o danym profilu technicznym. Co jest naszym pomysem? Wszystkie szczegóy ju wkrótce! Trzymajcie za nas kciuki, bo jest o co walczy ale póki co nie chcemy zapesza! Tylko dziki udziaowi w finale szkoa wzbogaci si o telewizor LCD do wywietlania treci edukacyjnych oraz kart podarunkow o wartoci 2000 z do wykorzystania przez szko na zakup materiaów edukacyjnych.

       Wydarzenie jest objte patronatem honorowym Penomocnika Rzdu do spraw Cyberbezpieczestwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyskiego.