panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 31 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8944379

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
UCZNIOWIE NST WICEMISTRZAMI POLSKI W LoL
       27 maja b.r. drużyna esportowa League of Legends z Noworudzkiej Szkoły Technicznej znalazła się w finale turnieju Predator Games 2023. Ekipa z NST, której opiekunem jest pan Konrad Kałwak, a która występowała w składzie: Ksawery Chudziak (kapitan), Kacper Flaszyński, Marcin Bednarek, Karol Bednarczyk, Kacper Targosz oraz Wiktor Kaziura stanęła na drugim stopniu podium pośród ponad tysiąca (!) drużyn z całej Polski.
          W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski, choć warto zaznaczyć, że chętnych do udziału było znacznie więcej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to największe międzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzają przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji miłośników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.
    
       „Zainteresowanie uczniów i nauczycieli pierwszym sezonem Predator Games przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad trzykrotnie. To dobra prognoza na kolejne edycje. Teraz skupiamy się na tym, aby z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych graczy nagrody warte ponad 3,2 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad 16 tysięcy uczniów, grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli, Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia, wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem” – komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.
     
       W Noworudzkiej Szkole Technicznej kilka lat temu w porozumieniu z Krajową Federacją Esportu wprowadzona została innowacja pedagogiczna „E-SPORT z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych” co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu reprezentantów szkoły. W ramach zajęć przedmiotowych, prowadzonych przez pana Kałwaka, na terenie szkoły cyklicznie (w tym roku była to VII edycja) odbywają się międzyszkolne turnieje w gry elektroniczne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i jak się okazuje jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę.


 

    autorem zdjęć jest pani Olga Krakowska,
https://olgakrakowskaphotography.pic-time.com/-predatorgames2023/gallery


Spotkanie z Europejską Konwencją Praw Człowieka - "Tydzień Konstytucyjny"
       W tym roku świętujemy 30 – lecie ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Z tej okazji w ramach X edycji Tygodnia Konstytucyjnego prawnicy, radcy prawni zawitali do polskich szkół, w tym  do NST w Nowej Rudzie. 29 maja Pani Anna Kociełowicz - radca prawny, przeprowadziła zajęcia z młodzieżą dotyczące praktycznego wymiaru obowiązywania Konstytucji, Konwencji oraz działania Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.


 


C'est La Vie
       Dnia 14 kwietnia wyruszyliśmy na wycieczkę krajoznawczą do nadmorskiego kurortu Port Grimaud. Wraz z naszymi opiekunami Panią Małgorzatą Kałwak, Panią Edytą Mierzicką oraz Panem Konradem Kałwakiem i Panem Rafałem Polakiem, przez 10 dni poznawaliśmy kulturę i historię Francji oraz m.in. Księstwa Monako. Wypoczywaliśmy na plaży oraz aktywnie spędziliśmy czas na basenie, boiskach do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz w siłowni. Wyjazd otaczała magiczna atmosfera lazurowego wybrzeża dzięki której każdy chodził z uśmiechem na twarzy i po dziś dzień wspominamy eskapadę jako super przygodę i zarazem doświadczenie językowo kulturowe.


 
Konkurs wiedzy historycznej Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.
       W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja  w dniu 27 kwietnia uczniowie NST w Nowej Rudzie przystąpili  do  konkursu  wiedzy historycznej pt. „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.” Celem Konkursu jest propagowanie historii, uczczenie pamięci twórców Konstytucji 3 Maja i krzewienie postaw patriotycznych. Konkurs  miał formę quizu online w którym uczestniczyło  ponad 800 uczniów szkół ponadpodstawowych  w całej Polsce  poprzez połączenie i udział w grze za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej. Najwyższą lokatę zajęli  uczniowie  klasy 2aT: Wit Sacha uzyskał 49 lokatę w Polsce, Igor Kałużny 108 miejsce, Miłosz Szczygieł 135 miejsce.

 
 

Nagrody dla absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       Niepisaną wieloletnią tradycją jest, że absolwenci Noworudzkiej Szkoły Technicznej posiadający najwyższą średnią są na zakończenie edukacji w szkole średniej nagradzani nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału SIM w Wałbrzychu.
       W bieżącym roku, nagrodami Oddziału SIMP w Wałbrzychu dla najlepszych absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej uhonorowano trójkę uczniów: Ines Górną – w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Mieszka Małodobrego w zawodzie technik elektryk oraz Mateusza Zyzaka w zawodzie technik informatyk. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły mgr Brygida Gąsior oraz przedstawiciel Zarządu Oddziału SIMP w Wałbrzychu mgr inż. Bogdan Kostecki.


 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW
       28 kwietnia 2023 roku mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej opuścili tegoroczni absolwenci. Szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Ines Górna 4bT – średnia 4,9 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)
Mieszko Małodobry 4aT – średnia 4,84 ( technik elektryk)
Mateusz Zyzak 4aT – średnia 4,83 ( technik informatyk)

       Absolwenci kierunków technicznych z najwyższą średnią ocen, otrzymali od Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (Odział w Wałbrzychu), nagrodę pieniężną (1000 zł.). Nagrodzeni: Ines Górna, Mateusz Zyzak, Mieszko Małodobry odebrali nagrodę z rąk przedstawiciela SIMP Pana Bogdana Kosteckiego.
Dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, które od wielu lat funduje nagrodę, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mają co roku dodatkową motywację do osiągania najlepszych wyników na świadectwie końcowym.


 


3 MAJA - ŚWIĘTO NARODOWE
foto: sejm.gov.pl

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne