panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

222 dni 1 godzin 7 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 12 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7197148

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Elektrycy z wycieczką w ABB w Kłodzku
To już druga wycieczka przedmiotowa elektryków w tym roku szkolnym do ABB. W dniu 23 listopada 2018 roku, tym razem uczniowie klasy 2AT o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia. Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.

Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku
Czytaj całość...
Barbórka - Dzień Górnika
Dyrekcja, Poczet Sztandarowy, absolwenci, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczestniczyli w obchodach ,,Barbórki”- tradycyjnego święta górników, które przypada na 4 grudnia, w dniu patronki górników św. Barbary.  Święto to na trwale zakorzeniło się w noworudzkiej tradycji, pomimo zamknięcia kopalni. Tego dnia specjalne uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Trudu Górniczego na terenie Nowej Rudy w dzielnicy Słupiec. W Kościele Św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza celebrowana przez Ks. Biskupa Ignacego Deca. Pod pomnikiem Św. Barbary i Obeliskiem Tragicznie zmarłych Górników w Nowej Rudzie zostały złożone wiązanki kwiatów.  W tym dniu, jak co roku nie zabrakło maszerującej górniczej orkiestry i  galowych mundurów.

Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ
W dniach 20 – 21 listopada 2018 roku w Miejskim Osrodku Kultury miało miejsce podsumowanie prawie trzymiesięcznej pracy dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Tradycyjnie już, jak co roku,  uczniowie NST tym razem z klasy 3a technikum pojazdów samochodowych oraz technikum informatycznego, uczestniczyli w tym ekologicznym przedsięwzięciu, XXIII  Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. Pierwszego dnia uczniowie zaprezentowali poster pt. „Co z tym powietrzem?”  który został wyróżniony. 
Na drugi dzień zaplanowana została projekcja filmów i prezentacji multimedialnych VIII Seminarium Uczniowskiego dotyczącego problemów ochrony środowiska ziemi noworudzkiej pt. ,,CZYSTE POWIETRZE NAD NOWĄ RUDĄ”.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ
Czytaj całość...
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
W środę 7 listopada 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej już po raz XXIV odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. W konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Nowa Ruda. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Maria Fidurska, która zaprezentowała utwór „Mario, czy już wiesz?”. Wyróżniona zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego tego konkursu, który odbył się 15 listopada.

Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej  Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej  Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
Rekolekcje ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej
 „DUCH UMACNIA MIŁOŚĆ” - pod takim hasłem od 15 do 18 LISTOPADA 2018 r. odbyły się kolejne rekolekcje ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej w nowej odsłonie: STRUMIENIE ŁASKI.  W tym roku spotkanie poprowadził  ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista, egzorcysta, dyrektor Grupy Medialnej Profeto i twórca ewangelizacyjnego internetowego Radio Profeto.  Spotkanie dla młodzieży odbyło się w sobotę 17.11., w którym uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Organizator - ks Rafał Masztalerz - Referent Wydziału Duszpasterskiego ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej serdecznie zapraszał  do wspólnego przeżywania wyjątkowego czasu w naszej diecezji.

Rekolekcje ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej  Rekolekcje ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej  Rekolekcje ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej
Czytaj całość...
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST
Młodzi ludzie mają często problemy z wyznaczaniem ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej 15 listopada 2018 r. odbyły się zajęcia z projektu Otwarta firma czyli Biznes przy tablicy. Spotkanie z pracodawcą dotyczyło specyfiki pracy w zakładzie produkcyjnym, relacji pracownik - pracodawca oraz planowania kariery zawodowej. Podsumowaniem ciekawej prezentacji przedstawionej przez Dyrektora KMT Tłumaczów Pawła Chrapka był konkurs z nagrodami dla uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo pozytywnej atmosferze  - docenione brawami zarówno przez uczniów technikum jak i zaproszonego gościa. Warto uczyć się od praktyków biznesu to podsumowanie koordynatora programu Marty Augustynowskiej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST 
NST w projekcie AKCENT@NET
8-9 listopada 2018r. w Kudowie Zdroju odbyły się pierwsze warsztaty  projektu Akcent@net. Uczestnikami warsztatów byli nauczyciele z polskich i czeskich szkół Euroregionu Glacensis, w tym również z naszej szkoły – p. M.Augustynowska i p. J.Chuchla. Celem projektu jest stworzenie na całym czesko-polskim pograniczu sieci kooperacyjnej nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wytworzenie tej sieci jest kontynuacją poprzedniego projektu akcent@com, którego podstawowym założeniem było rozbudzenie zainteresowania współpracą transgraniczną wśród nauczycieli.

NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne