panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 25 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6684724

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Podziękowanie od Prezydenta RP
Podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział we współtworzeniu przez Noworudzką Szkołę Techniczną tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.

Podziękowanie od Prezydenta RP
Wyjazd na lodowisko do Świdnicy
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej propagują różne formy spędzania wolnego czasu oraz aktywności fizycznej. Jedną z nich jest doskonalenie  umiejętności jazdy na łyżwach. W tym celu grupa uczniów klas I-III Technikum pod opieka pani Małgorzaty Kałwak i pani Agnieszki Kozłowskiej wybrała się 13 grudnia 2017 r. na lodowisko do Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. To była prawdziwa frajda dla uczestników. Uczniowie jak i opiekunowie grupy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, zwłaszcza, że dopisała również pogoda.

Wyjazd na lodowisko do Świdnicy  Wyjazd na lodowisko do Świdnicy  Wyjazd na lodowisko do Świdnicy
Wizyta w hotelu Platinum Palace 5* we Wrocławiu
Dla najstarszych (4B) to ostatnie szlify w zawodzie, dla najmłodszych (1B) pierwsze. Wszyscy jednak z przyjemnością odwiedzili 5* hotel tzw. butikowy Platinum Palace. To piękny pałac położony w parku, wybudowany w 1907 roku i dobudowaną nowoczesną częścią SPA & Wellnes. Hotel  cieszy się popularnością wśród gości hotelowych. Rozmowy z profesjonalistami pozwoliły przybliżyć arkana tego zawodu, obejrzeliśmy wspaniałe apartamenty i pokoje, sale konferencyjne i wielofunkcyjne oraz restaurację hotelową.

Wizyta w hotelu Platinum Palace 5* we Wrocławiu  Wizyta w hotelu Platinum Palace 5* we Wrocławiu  Wizyta w hotelu Platinum Palace 5* we Wrocławiu
Czytaj całość...
Jarmark Bożonarodzeniowy - Ścinawka Średnia
Nadchodzi świąteczny czas, czyli czas spokoju, przemyśleń, odpoczynku.  Z tej okazji odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w Ścinawce Średniej pod hasłem ,,Bakalie na wigilijnym stole”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu pod opieką nauczycieli. Wspólnie przygotowaliśmy stoisko, na którym promowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Było miło, świątecznie i bardzo słodko.
 
Jarmark Bożonarodzeniowy - Ścinawka Średnia  Jarmark Bożonarodzeniowy - Ścinawka Średnia  Jarmark Bożonarodzeniowy - Ścinawka Średnia
Czytaj całość...
IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
12 grudnia 2017 r. odbył się czwarty powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej, zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz drugi odbył się w sali widowiskowej. W odróżnieniu od poprzednich edycji miał on tym razem charakter świąteczny, w związku z czym uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. Głównymi celami konkursu było między innymi propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Czytaj całość...
Finał akcji mikołajkowej
06 grudnia 2017r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej, odbył się finał akcji mikołajkowej pod hasłem „Wielka Radość –Mały Gest”. Jak co roku nauczyciele i młodzież nie zawiedli, przynosząc pluszaki, zabawki, książki, gry dydaktyczne i słodycze.  
Św. Mikołaj wraz ze swą świtą zawitał do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Nowej Rudzie, gdzie na zabawie  mikołajkowej rozdawał dzieciom prezenty. Po udanej zabawie w przedszkolu, św. Mikołaj odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie. Wszystkie maluchy chętnie śpiewały piosenki i tańczyły z Mikołajem, więc zostały obdarowane  słodyczami i prezentami. 12 grudnia św. Mikołaj i jego zastęp odwiedził dzieci w Niepublicznej Szkole Specjalnej, w Ludwikowicach Kłodzkich. Rozdawał dzieciom słodkości i wraz z nimi uczestniczył w warsztatach bożonarodzeniowych. Radości dzieci nie było końca.
 
Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej
Czytaj całość...
Sukces siatkarek z NST
W dniach 14 i 15 listopada 2017r. na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W gronie dziewięciu szkół rywalizujących o miano najlepszej dziewczęta z Noworudzkiej Szkoły Technicznej zajęły bardzo dobre II miejsce. Skład reprezentacji NST: Aniszewska Katarzyna, Brzezińska Weronika, Gołaszewska Aleksandra, Kociemba Jessica,  Masheimer Dominika,  Niemierowczenko Julia,  Parzonko Natalia, Polak Aleksandra,  Więckowska Weronika, Wiśniewska Patrycja, Wojtkowiak Ewelina. Drużyna chłopców Noworudzkiej Szkoły Technicznej w gronie ośmiu szkół zajęła dobre czwarte miejsce. Gratulujemy!!!

Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne