panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 21 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7115211

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Noworudzka Szkoła Techniczna po raz kolejny wspiera akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, decyzją Biskupa Świdnickiego i wzorem lat ubiegłych włączyliśmy się w tę inicjatywę, aby ratować polskie  nekropolię pozostawione za wschodnią granicą. Już po raz szósty uczniowie dolnośląskich szkół wyjadą podczas wakacji na Ukrainę aby porządkować groby przodków. Jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. Wyjazd młodzieży na Ukrainę wymaga szczególnego przygotowania i organizacji. Wiążą się z tym także koszty. Po Mszy Św. w Parafii Św. Barbary w Drogosławiu wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej zbierali fundusze na ten szczytny cel.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia  Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia  Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Światła cmentarz rozjaśniły
„Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali, Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.” Kultywując tradycje dawnej Szkoły Poligraficznej, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej nie zapomnieli o uporządkowaniu  grobowca rodzinnego Familie Rose,  właścicieli przedwojennej drukarni i wydawnictwa w Nowej Rudzie oraz założycieli  Szkoły Poligraficznej. Uczniowie klasy IV technikum logistycznego udali się na miejski cmentarz, zaopatrzeni w miotły, grabie, rękawice oraz inne środki czystości stanęli na wysokości zadania  i uporządkowali tą piękną i oryginalną mogiłę. Zapłonął symboliczny znicz by uczcić pamięć twórców dzieła, które przetrwało tyle lat i nadal kształci noworudzkich poligrafów.

Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły  Światła cmentarz rozjaśniły
Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie
W Klembowie koło Warszawy w dniach 9-10.10.2018r. Odbyło się inauguracyjne seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie „Natura na pokolenia”.  Jest to międzypokoleniowy program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych w województwach śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsku – mazurskim i lubelskim.
    Celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców obszarów chronionych nt. potrzeby oraz  właściwych metod ochrony przyrody, jak również korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu. Udział w programie wpłynie na uwrażliwienie na piękno przyrody regionu, potrzebę dbania o zachowanie tego piękna i zmiany zachowań w środowisku przyrodniczym.

Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie  Seminarium projektu Fundacji Ziemia i Ludzie

Głównymi grupami docelowymi są przedstawiciele dwóch pokoleń społeczności lokalnych:
Czytaj całość...
NAUCZYCIEL NA MEDAL - NOMINACJA
Nauczyciel na medal
Festiwal Młodych w Wambierzycach
22 rześnia odbył się Festiwal Młodych w Wambierzycach -  Light for Life, pod hasłem „Rób to co kochasz”. Ok. 2000 młodych z całej diecezji przybyło aby spędzić ten czas na wspólnej Eucharystii, uwielbieniu i koncertach. Uczniowie z naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w tym wydarzeniu. Festiwal rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty, po którym był czas na konferencję , którą wygłosił Ireneusz Trojan. Następnie uczestnicy mieli do wyboru warsztaty w czterech strefach:  * Strefa wytrwałości: Andrzej Tokarz, „Padłeś? Powstań!” *Strefa taneczna: Wspólnota Magnificat. * Strefa motywacyjna: Michał Ziomek, „Z marzeniami po D.R.O.D.Z.E.” *Strefa drogowskazów: Michał Bukowski „PAX”, Życie to przygoda”. Po warsztatach młodzi zebrali się na Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Po Mszy Świętej był czas na posiłek, po którym odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez ks. Rafała Masztalerza. Na koniec odbyły się koncerty: zespołu "Exodus 15", Arkadio i Michała Króla. Uczniowie bawili się do późnego wieczora przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki.

Drogami wiary i rozumu  Drogami wiary i rozumu  Drogami wiary i rozumu
GRY HAZARDOWE
Uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Badania prowadzone przez CBOS potwierdzają stały wzrost grających w nielegalne gry hazardowe. 22 października 2018 roku Noworudzka Szkoła Techniczna gościła pracowników służby celno-skarbowej. W ramach działań profilaktycznych odbyły się cztery spotkania mające na celu uświadomienie uczniom oraz nauczycielom skalę problemu. Szkoła otrzymała również ulotki informacyjne na spotkania z rodzicami.

gry hazardowe  gry hazardowe  gry hazardowe
Kupon rabatowy na usługę wymiany opon
Kupon rabatowy uprawniający do odbioru 25% rabatu na usługę wymiany opon w serwisie kół i ogumienia PKS w Kłodzku S. A.
Serwis znajduje się w Kłodzku przy ul. Dusznickiej 1 (zajezdnia autobusowa), kontakt do serwisu: tel. 693 530 957,
Kupon ważny do 31 grudnia 2018 r.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne