panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 11 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8475342

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Polskie serce pękło
Z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej odbyła się II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs został ogłoszony z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Do II edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940” wpłynęło ok. 4 000 prac w trzech kategoriach: praca plastyczna, tekst piosenki ,praca literacka. W kategorii „tekst piosenki” zadaniem kandydatów było napisanie słów utworu muzycznego poświęconego katyńskiej tragedii. W tej kategorii udział wzięła uczennica naszej szkoły- Kornelia Chwiałkowska z klasy 2bT/4. utworem pt. ,,Katyńska zamieć”. Korneli gratulujemy udziału w konkursie.


Czytaj całość...
Porady dla maturzystów
Do matury pozostał niespełna miesiąc. Wydaje się to niewiele, ale to czas wystarczający do wykonania solidnej powtórki materiału, który poznaliście przez ostatnie lata w szkole. Zwłaszcza, kiedy będziecie przestrzegać zasad zwiększających efektywność nauki.
 • Pamiętajcie o praktycznej nauce, czyli o rozwiązywaniu zadań i arkuszy.
 • Aktywnie powtarzajcie poznane informacje.
 • Zadbajcie o przerwy, które pozwolą Wam zregenerować siły.
Więcej porad i konkretnych wskazówek dot. skutecznej nauki przed egzaminem znajdziecie na stronie programu edukacyjnego ADAMED SmartUP – adamedsmartup.pl

Nowe zawody w NST
12 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Starostę Macieja Awiżenia a firmą ZETKAMA SPÓŁKA z o. o. z siedzibą w Ścinawce Średniej reprezentowaną przez Dyrektora ds. Personalnych Pawła Ostrowskiego oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez Dyrektora Szkoły Brygidę Gąsior.

Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST

Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodach: operator obrabiarek skrawających oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.
Czytaj całość...
Międzywojewódzki Konkurs Hotelarski - Matematyka w hotelu
W dniu 25 lutego 2021 roku nasza szkoła była współorganizatorem  Międzywojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego  „Matematyka w hotelu” online. W konkursie wzięło udział 357 osób z 10 szkół z woj. dolnośląskiego, warmińsko- mazurskiego, pomorskiego i opolskiego, w tym Noworudzka Szkoła Techniczna (25 osób). Najwyższy wynik - 29 punktów na 30 możliwych – uzyskała nasza uczennica z klasy 2bT4 ex aequo z uczennicami ze szkół w Prudniku i Bolesławcu. Wyniki różniły się jedynie czasem wykonania zadań, w związku z czym Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w konkursie. Nagrody rzeczowe – gry planszowe oraz bilet na spływ pontonowy zostaną wręczone zwycięzcom. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy! Jolanta Chuchla

Matematyka w hotelu
UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Zawód krawiec, wraca do łask !
Noworudzka Szkoła Techniczna wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy, po raz kolejny tworzy klasę patronacką, tym razem w zawodzie krawiec. Kierunek będzie stanowił nową ofertę edukacyjną NST dla młodzieży po szkole podstawowej, w roku szkolnym 2021/2022. Dzisiaj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna  o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Małgorzatę Jędrzejewską-Skrzypczyk Wicestarostę, a HELIKON - TEX reprezentowanym przez pełnomocnika Dorotę Całkosz oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez dyrektora szkoły Brygidę Gąsior. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie krawiec.  Umowa oraz ustalenia poczynione z firma HELIKON - TEX  przewidują, że firma prowadzić będzie zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposaży ich w ubranie robocze, zapewni posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będzie wypłacała uczniom stypendia od 150 zł. w klasie pierwszej, 200 zł. w klasie drugiej oraz 250 zł. w klasie trzeciej. Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.

UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Czytaj całość...
Czy znasz patrona swojej szkoły?
"Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada."
St. Staszic

02 lutego 2021 r. odbyła się ósma edycja szkolnego konkursu   historycznego "Czy znasz patrona swojej szkoły?". Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich. W tym roku po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1aT/5 w składzie: Błażej Mikusiak, Krzysztof Mikusiak i Mateusz Tuleja. II miejsce zdobyły drużyny klas: 2aT/5  i 3aT/5 , III miejsce –kl.3bT.
Stypendium Burmistrza Miasta Nowa Ruda
Do 31 sierpnia danego roku szkolnego za pośrednictwem szkoły,  można złożyć wniosek o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Nowa Ruda.
Stypendium jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym uczniom w trzech kategoriach:
 1. Za wybitne wyniki w nauce- przyznawane uczniom którzy są finalistami lub laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych ogłoszonych przez MENiN, Kuratora Oświaty bądź inne instytucje na co najmniej szczeblu wojewódzkim
 2. Za wybitne osiągnięcia sportowe- przyznawane uczniom którzy:
  • zajęli od I do III miejsca w zawodach rangi mistrzostw Polski lub
  • wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich, Mistrzostwach Europy i Świata lub
  • zostali powołani do Kadry Narodowej  lub
  • zajęli od I do III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży lub we współzawodnictwie międzynarodowym w kategorii młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów w poszczególnych dyscyplinach sportowych.
 3. Za wybitne osiągnięcia artystyczne – przyznawane uczniom którzy są laureatami konkursów w dziedzinach artystycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Uczniowie zainteresowani złożeniem wniosku do końca czerwca muszą skontaktować się z pedagogiem szkolnym.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne