panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 14 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8169983

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wsparcie Kształcenia Zawodowego
Wsparcie Kształcenia Zawodowego
DZIEŃ DRZEWA
W tym roku, dzięki przekazaniu przez Nadleśnictwo Jugów darmowych sadzonek, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej sadzili drzewka na terenie przyległym do szkoły. W akcji uczestniczyli Senator RP Aleksander Szwed oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów Sławomir Karwowski.

DZIEŃ DRZEWA  DZIEŃ DRZEWA  DZIEŃ DRZEWA
DZIEŃ EDUKACJI
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie odbył się uroczysty  apel,  podczas którego zaprezentowały się klasy pierwsze. Ze względu na sytuację epidemiologiczna w uroczystości wzięły udział tylko klasy pierwsze.

Dzień Edukacji  Dzień Edukacji  Dzień Edukacji
Wycieczka integracyjna
Integracja zespołu klasowego jest sprawą pierwszorzędną. Pierwszego dnia nauki wychowawca otrzymuje listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący jedną całość, jedną  „rodzinę”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Noworudzkiej Szkole Technicznej stało się tradycją organizowanie zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych, na których mamy możliwość budowania pozytywnych relacji grupowych, kształtowania klasy jako grupy, mającej świadomość wspólnoty zadań oraz równych praw i obowiązków osób do niej należących. W miesiącu wrześniu wszystkie klasy pierwsze w asyście wychowawców oraz  pedagoga szkolnego p. Marty Leśniak wybrały się na zajęcia integracyjne połączone z ogniskiem i zwiedzaniem pobliskich terenów.

Wycieczka integracyjna  Wycieczka integracyjna  Wycieczka integracyjna 

Przepiękne szlaki Wzgórz Włodzickich pokierowały Nas w stronę  Jawornika.
Czytaj całość...
Apel upamiętniający wybuch II wojny światowej
Uroczystość  poświęcona polskim olimpijczykom, którzy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, budowali poczucie patriotyzmu oraz wielkiego entuzjazmu  reprezentowania własnego kraju na najważniejszych sportowych arenach.  Swoje przekonania podtrzymali w chwili wybuchu II wojny światowej, stając w obronie ojczyzny.  Często poświęcając życie dla Polski. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w apelu.

Apel upamiętniający wybuch II wojny światowej  Apel upamiętniający wybuch II wojny światowej  Apel upamiętniający wybuch II wojny światowej
NARODOWE CZYTANIE W NST
11 WRZEŚNIA 2020 r. uczniowie NST wzięli udział w dziewiątej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie zachęcające do udziału w akcji: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy”. Oprócz głównego celu, akcja Narodowego Czytania jest przede wszystkim promocją czytelnictwa. Jak co roku uczniowie wzięli udział w konkursie, tym razem nt: „Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”.

Narodowe czytanie  Narodowe czytanie  Narodowe czytanie

Najlepsi wykazali się dużą wiedzą:
Czytaj całość...
Wrześniowa wycieczka techniczna dla Techników Elektryków to już tradycja.
Jak co roku na początku września bo już 04 września 2020 roku uczniowie klasy 2aT4 oraz 2AT5 o specjalności technik elektryk, pod opieką  Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn. Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje się, że podczas takiej pieszej wycieczki można bardzo dużo dowiedzieć się o sposobie przesyłu i dostawie energii do naszych domów i nie tylko. Dzięki takiej wycieczce łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę teoretyczną oraz zbudować w sobie właściwe wyobrażenie o pracy elektryka.

Wycieczka elektryków  Wycieczka elektryków  Wycieczka elektryków
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne