panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 75 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6604006

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Finał akcji mikołajkowej
06 grudnia 2017r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej, odbył się finał akcji mikołajkowej pod hasłem „Wielka Radość –Mały Gest”. Jak co roku nauczyciele i młodzież nie zawiedli, przynosząc pluszaki, zabawki, książki, gry dydaktyczne i słodycze.  
Św. Mikołaj wraz ze swą świtą zawitał do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Nowej Rudzie, gdzie na zabawie  mikołajkowej rozdawał dzieciom prezenty. Po udanej zabawie w przedszkolu, św. Mikołaj odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie. Wszystkie maluchy chętnie śpiewały piosenki i tańczyły z Mikołajem, więc zostały obdarowane  słodyczami i prezentami. 12 grudnia św. Mikołaj i jego zastęp odwiedził dzieci w Niepublicznej Szkole Specjalnej, w Ludwikowicach Kłodzkich. Rozdawał dzieciom słodkości i wraz z nimi uczestniczył w warsztatach bożonarodzeniowych. Radości dzieci nie było końca.
 
Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej
Czytaj całość...
Sukces siatkarek z NST
W dniach 14 i 15 listopada 2017r. na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W gronie dziewięciu szkół rywalizujących o miano najlepszej dziewczęta z Noworudzkiej Szkoły Technicznej zajęły bardzo dobre II miejsce. Skład reprezentacji NST: Aniszewska Katarzyna, Brzezińska Weronika, Gołaszewska Aleksandra, Kociemba Jessica,  Masheimer Dominika,  Niemierowczenko Julia,  Parzonko Natalia, Polak Aleksandra,  Więckowska Weronika, Wiśniewska Patrycja, Wojtkowiak Ewelina. Drużyna chłopców Noworudzkiej Szkoły Technicznej w gronie ośmiu szkół zajęła dobre czwarte miejsce. Gratulujemy!!!

Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST
Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu
Uczniowie klasy 4A technikum informatycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej: Szymon Barańców, Bartosz Pikos oraz Dawid Łuczak w dniach 24 – 25 listopada uczestniczyli w I SOFTWARE HACKATONIE czyli maratonie programistycznym, który odbywał się na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. Wydarzenie to organizowane było przez Urząd Miasta w Wałbrzychu i skierowane było do wszystkich pasjonatów programowania.

Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu  Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu  Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu
Czytaj całość...
Wywiad ze stypendystą Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Wywiad "na gorąco" ze stypendystą – uczniem Noworudzkiej Szkoły Technicznej - Arturem Koconiem. Przypomnijmy, że 1 grudnia 2017 został nagrodzony podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój. Stypendium wręczyli mu pani Minister Anna Zalewska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk. Artur nagrodę tę otrzymał już po raz drugi.

Wywiad  Wywiad  Wywiad

Red: Arturze w jaki sposób można zdobyć stypendium Prezesa Rady Ministrów?
AK: Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole.
Czytaj całość...
Konferencja pt.DZIEDZICTWO KRESÓW
07 grudnia 2017 uczniowie NST w Nowej Rudzie wzięli udział w  konferencji pt. „Dziedzictwo Kresów” w sali obrad  Starostwa  Powiatowego  w Kłodzku.
Konferencja była efektem współpracy między organizatorami: Powiatem Kłodzkim i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, w zakresie realizacji projektu pt. „Tożsamość Dolnoślązaków – Unia Wielu Kultur”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu kłodzkiego.

DZIEDZICTWO KRESÓW        
Czytaj całość...
Programowanie z eTwinning
W dniach 24-25 listopada 2017 r. dwie nauczycielki języków obcych Noworudzkiej Szkoły Technicznej pani Agnieszka Kozłowska oraz pani Małgorzata Kałwak wzięły udział w krajowym seminarium kontaktowym „Programowanie z eTwinning” we Wrocławiu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Akcję patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem seminariów jest doskonalenie umiejętności programowania, inspiracja nauczycieli do jeszcze większej innowacyjności oraz zachęcenie uczniów do korzystania z nowoczesnych technologii.

Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning
Czytaj całość...
Narodowe Święto Niepodległości w NST
13 listopada 2017 społeczność szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej obchodziła uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Rokrocznie 11 listopada przypominamy sobie  to szczególne dla polskiej historii wydarzenie, a  w tym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości. Święto obchodzone jest w Polsce od 1937 roku, a przywrócone zostało w 1989. Obecnie obchodzimy je szczególnie uroczyście.

Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne