panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

185 dni 19 godzin 4 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 50 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6318435

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
W dniu  06 kwietnia 2017  roku  podczas dni prasowych Poznańskich  Targów Motoryzacyjnych oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał  VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2017. W konkursie wzięło udział 500 zespołów z całej Polski a do ścisłego finału w Poznaniu  zakwalifikowało się 30, wśród których znalazły się aż trzy dwuosobowe zespoły z Noworudzkiej Szkoły Technicznej; Michał Majerczyk, Marcin Młynarczyk, Wojciech Nowak, Kordian Kęskiewicz, Miłosz Bednarski i Krzysztof Szewczyk. Dzięki hojności sponsorów takich jak PKS w Kłodzku SA z Kłodzka, ZPAS SA w Przygórzu oraz TIGER-BUS z Jugowa uczniowie mieli zapewniony transport i mogli wziąć w nich udział.

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
Czytaj całość...
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA
Czytaj całość...
Edukacyjny Rajd ze strefą
Ponad 200 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kłodzkiego wzięło udział w „Rajdzie po Strefie” zorganizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół technicznych, dowiedzieć się, które specjalizacje są najbardziej poszukiwane na rynku oraz zwiedzić zakłady działające w podstrefach Nowa Ruda i Kłodzko.
Była to druga edycja „Rajdu po Strefie”, która wzorem roku ubiegłego została podzielona na dwa dni. Pierwsza część odbyła się w Noworudzkiej Szkole Technicznej, w której uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą placówki oraz wziąć udział w warsztatach graficznych i energetycznych.

Edukacyjny Rajd ze strefą  Edukacyjny Rajd ze strefą  Edukacyjny Rajd ze strefą
Czytaj całość...
DOBRY ZAWÓD = SUKCES czyli Rajd Po Strefie
 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z  Noworudzką Szkołą Techniczną w Nowej Rudzie i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku zorganizowała w dniach 19 i 20 kwietnia 2017 atrakcyjną przygodę dla gimnazjalistów, związaną z kształceniem zawodowym  i  przyszłą pracą,  pod nazwą Rajd Po Strefie. Obie szkoły ponadgimnazjalne wchodzą w skład Klastra Edukacyjnego Inwest in Edu przy WSSE i współpracują z okolicznymi zakładami strefowymi.
Celem Rajdu było przybliżenie uczniom gimnazjów lokalnego rynku pracy oraz pomoc przy wyborze dalszej drogi kształcenia, a jego mottem było : „DOBRY ZAWÓD = SUKCES”.

„DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie
Czytaj całość...
Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
25 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta w Nowej Rudzie. Do konkursu przystąpiła młodzież z noworudzkich szkół, która reprezentowała swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, instrumentalne, rysunkowe.
Jury tegorocznego konkursu 1 miejsce i złotą statuetkę  przyznało duetowi w składzie: Marek Lisowski (wokal, gra na fortepianie) i Kamil Raróg (gitara).

Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek  Laureaci Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
Czytaj całość...
Uczniowie klasy 3cT - zadowoleni z wyników egzaminów!!!
W styczniu 2017 roku uczniowie klasy 3cT (technik elektryk) przystąpili do swojego pierwszego egzaminu zawodowego z  kwalifikacji  E07 - montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych. Egzamin składał się z dwóch części : praktycznej, gdzie uczniowie mieli za zadanie wykonanie i uruchomienie układu sterowania silnikiem trójfazowym oraz teoretycznej, która polegała na zdaniu testu z zakresu wiedzy technicznej jaką powinien posiadać technik elektryk. W kwietniu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna  opublikowała oficjalne wyniki. Część praktyczną zdało 100% zdających czyli wszyscy elektrycy z klasy 3cT, a część teoretyczną 75%. Jest to doskonały wynik, egzamin poprawkowy dla pozostałych odbędzie się za rok.  A już w czerwcu przed nimi kolejne egzaminy zawodowe z instalacji elektrycznych.

Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!  Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!  Uczniowie klasy 3cT - technik elektryk zadowoleni z wyników egzaminów !!!
Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
"Polska...Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku".
Z przyjemnością informujemy, że w pierwszej piątce najlepszych uczniów w Polsce znalazł się uczeń Noworudzkie Szkoły Technicznej – Janusz Nawojski –  z klasy 4a Technikum Informatycznego. Etap finałowy IV edycji konkursu odbył się 3 kwietnia 2017 r. Wzięło w nim udział 404 uczniów z całej Polski. Janusz Nawojski  został nagrodzony przez komisję konkursową wyróżnieniem / 5 miejscem w kategorii: test wiedzy.  Opiekunem ucznia jest nauczyciel historii: mgr Bogumiła Szostak
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Janusz Nawojski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne