panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 6 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9179972

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Europejski Dzień Języków
       Europejski Dzień Języków obchodzony jest każdego roku 26 września od roku 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy Komisji Europejskiej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej w tym roku obchodziliśmy ten dzień 28 września. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału  w warsztatach pt. „Mój Dzień Języków Obcych” przygotowanych przez nauczycielki języka niemieckiego panią Renatę Szostak-Chmielarz i panią Małgorzatę Kałwak. Uczniowie klasy IV B T4 przygotowali  prezentację na temat „Wielokulturowość w Noworudzkiej Szkole Technicznej”. Praca naszych maturzystów przypomniała nam, że na co dzień żyjemy w społeczeństwie wielokulturowym i powinniśmy być otwarci na współprace europejską. Na koniec uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na temat wiedzy Szkocji, który przygotowała pani Agnieszka Kozłowska.
       Europejski Dzień Języków Obcych ma na celu osiągniecie zwiększenie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik naszego dziedzictwa kulturowego. Dlatego jako placówka oświatowa od lat staramy się realizować założenia programu ERASMUS+ i propagujemy hasło tego programu:

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY

 Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji i legitymacji szkolnej
       Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
 
       Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

       Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
●    osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
●    twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
●    oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

       Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
1.    Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku:
        https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
2.    Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
3.    Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
4.    Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

       Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/edytor-zdjecia-do-legitymacji-szkolnej


NARODOWE CZYTANIE W NST
       16 września 2022 r. tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w NARODOWYM CZYTANIU. Prezydent RP wybrał w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego – uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu”.
       W jedenastej edycji Narodowego Czytania uczestniczyli:  Pani dyrektor Brygida Gąsior, uczniowie oraz nauczyciele Renata Kowalska i Beata Skibińska. Romantyczność, Powrót taty, Świtezianka, Rękawiczka, Lilije od wielu lat łączą pokolenia Polaków. Uczniowie wzięli udział w konkursie „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”.

I miejsce zajął - Krzysztof Mikusiak z klasy 3AT5
II miejsce – Bartłomiej Miśkiewicz z klasy 4AT5
III miejsce – Justyna Bizoń z klasy 4AT5

       Zwycięzców nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami a wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania. Zwieńczeniem spotkania, jak zawsze, był słodki poczęstunek.


 

Wycieczka integracyjna klasy 1b BSI
       Poznaliśmy się zaledwie dwa tygodnie temu, łączy nas Noworudzka Szkoła Techniczna, w której tworzymy klasę 1b BSI. Chcemy pokazać zdjęcia z naszej pierwszej wycieczki klasowej, podczas której mieliśmy okazję dobrze się poznać oraz wspaniale spędzić wspólny czas. Jak było? Słonecznie, wesoło, troszeczkę za krótko. Po wspaniałej wędrówce wąską dróżką wzdłuż lasu i łąki, dotarliśmy na górę Jawornik, gdzie część z nas po raz pierwszy mogła podziwiać roztaczające się stąd widoki. Widoki wspaniałe! W takim miejscu o wiele szybciej można poznać siebie wzajemnie, zwłaszcza jeżeli gry i zabawy integracyjne przeprowadza niezastąpiona p. pedagog Marta Leśniak. Po takim wysiłku przyszedł czas na rozpalenie przygotowanego ogniska oraz smażenie kiełbasek. Ciekawe, że przy przygotowywaniu paleniska okazało się, że wśród nas są prawdziwi grzybiarze, którzy zamiast drew przynieśli pełne dłonie borowików – widok niezapomniany! Na koniec nie zabrakło dalszych zabaw w radosnej, przyjaznej atmosferze, rozmów, no i oczywiście niezbędnej – sesji zdjęciowej. Wszak za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat można będzie wrócić do tego dnia: 13 września 2022 roku, kiedy pod opieką wychowawców: p. Renaty Kowalskiej (Pani od polskiego, jak niektórzy mówili) oraz p. Tomasza Kuczaja spotkaliśmy się na Jaworniku. Pozdrawiamy!


 

Ognisko integracyjne "Świeżaków" z 1A T5
       W dniu 9 września informatycy i elektrycy z klasy pierwszej pod opieką wychowawców: pana Konrada Kałwaka oraz pana Romana Głaza i w asyście niezastąpionej pani pedagog – Marty Leśniak wybrali się na pieszą wycieczkę i ognisko pod wiatę będącą częścią RANCZO „OVERO” Państwa Kobaków. Zebraliśmy się przed godziną dziewiątą na parkingu przy MOK-u w Nowej Rudzie. Pogoda tego dnia była idealna na tego typu eskapadę - klasyczne lato – choć mieliśmy obawy, że może pojawić się deszcz jak to miało miejsce dzień wcześniej. Wędrówka trochę dała nam w kość, ale radości przy tym było co niemiara – brakowało tylko gitary i śpiewu. W trakcie ogniska poznawaliśmy się wzajemnie, bo to dopiero pierwszy tydzień, który spędzamy w nowej szkole. Po około dwóch godzinach udaliśmy się w drogę powrotną przez wieżę widokową skąd tego dnia rozpościerał się przepiękny widok na góry Sowie, Stołowe oraz Wzgórza Włodzickie. W drodze powrotnej udaliśmy się jeszcze na basen miejski w Nowej Rudzie, bo pogoda nam sprzyjała, a jak się później okazało – był to ostatni dzień jego funkcjonowania w tym roku. Można powiedzieć, że godnie się pożegnaliśmy. Jedni skakali, pływali  inni grali w ping ponga czy też piłkę siatkową, a jeszcze inni uprawiali tzw. smartfoning. Około godziny czternastej pełni endorfin udaliśmy się do swoich domów.
       Wielu z nas narzekało potem na ból mięśni ale przecież na zakwasy najlepsze są następne zakwasy, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Wycieczka miała na celu upowszechnianie aktywnego wypoczynku, kształtowanie kultury i turystyki, wyrabianie sprawności fizycznej, kształtowanie zasad współżycia w zespole i świadomej dyscypliny co z pewnością zostało osiągnięte.

 


Integracja klasy 1BT5
       7 września 2022 r. klasa I B Technik Hotelarstwa oraz Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej  wzięła udział wspólnie z wychowawcą p. Małgorzatą Kałwak, wychowawcą wspomagającym p. Agnieszką Łaskarzewską oraz pedagogiem szkolnym p. Martą Leśniak w zajęciach integracyjnych. Pierwsza i ważna dla klasy wycieczka krajoznawcza miała na celu integrację zespołu klasowego oraz budowanie zaufania pomiędzy uczniami, wychowawcami a pedagogiem. Wspólnie spędzony czas poza zajęciami lekcyjnymi przy ognisku, pozwolił na lepsze poznanie się uczniów, którzy pochodzą z różnych szkół podstawowych. Spotkanie obfitowało w interesujące rozmowy, podczas których każdy uczeń miał możliwość przedstawienia się i opowiedzenia o swoich zainteresowaniach. Wychowawcy wraz z panią pedagog mieli za zadanie zapamiętać wszystkie imiona uczniów klasy I B. To było naprawdę trudne zadanie przy 38 uczniach. Czas spędzony tego dnia pozwolił lepiej poznać uczniom swoich wychowawców i panią pedagog oraz umożliwił pełniejszą integrację tak dużej grupy.

Dziękujemy na mile spędzony czas

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
       Powrót do szkoły to nie tylko nauka, sprawdziany i zebrania z rodzicami. Jest to również moment, w którym mamy możliwość integracji z rówieśnikami i nawiązywania nowych znajomości. Tradycyjnie już w dniu pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Naszej Szkole. Uczniowie wrócili do szkoły po dwóch miesiącach wakacji. Dzisiejsza data to ważny dzień dla uczniów, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w szkole. W 2022 roku naukę w Noworudzkiej Szkole Technicznej rozpoczynają cztery pierwsze klasy:

1A T5 (technik informatyk/elektryk) – wychowawca pan mgr inż. Konrad Kałwak
1B T5 (technik hotelarstwa/poligrafii cyfrowej) – wychowawca pani mgr Małgorzata Kałwak
1A BSI – wychowawca mgr Mirosława Kossak
1B BSI – wychowawca mgr Tomasz Kuczaj

       Ogółem w naszej szkole uczyć się będzie 438 osób, wśród których pojawili się również uczniowie z Ukrainy. Miejmy nadzieję, że nasi nowi koledzy i koleżanki szybko zaaklimatyzują się w nowej szkole i nowej rzeczywistości.

       Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia  przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach Naszej Szkoły. Cytując klasyka: „W technikum najgorsze jest pierwsze pięć lat – potem jest już z górki” :P


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne