panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7054896

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Festiwal Młodych w Wambierzycach
22 rześnia odbył się Festiwal Młodych w Wambierzycach -  Light for Life, pod hasłem „Rób to co kochasz”. Ok. 2000 młodych z całej diecezji przybyło aby spędzić ten czas na wspólnej Eucharystii, uwielbieniu i koncertach. Uczniowie z naszej szkoły jak co roku uczestniczyli w tym wydarzeniu. Festiwal rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty, po którym był czas na konferencję , którą wygłosił Ireneusz Trojan. Następnie uczestnicy mieli do wyboru warsztaty w czterech strefach:  * Strefa wytrwałości: Andrzej Tokarz, „Padłeś? Powstań!” *Strefa taneczna: Wspólnota Magnificat. * Strefa motywacyjna: Michał Ziomek, „Z marzeniami po D.R.O.D.Z.E.” *Strefa drogowskazów: Michał Bukowski „PAX”, Życie to przygoda”. Po warsztatach młodzi zebrali się na Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Po Mszy Świętej był czas na posiłek, po którym odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez ks. Rafała Masztalerza. Na koniec odbyły się koncerty: zespołu "Exodus 15", Arkadio i Michała Króla. Uczniowie bawili się do późnego wieczora przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki.

Drogami wiary i rozumu  Drogami wiary i rozumu  Drogami wiary i rozumu
GRY HAZARDOWE
Uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Badania prowadzone przez CBOS potwierdzają stały wzrost grających w nielegalne gry hazardowe. 22 października 2018 roku Noworudzka Szkoła Techniczna gościła pracowników służby celno-skarbowej. W ramach działań profilaktycznych odbyły się cztery spotkania mające na celu uświadomienie uczniom oraz nauczycielom skalę problemu. Szkoła otrzymała również ulotki informacyjne na spotkania z rodzicami.

gry hazardowe  gry hazardowe  gry hazardowe
Kupon rabatowy na usługę wymiany opon
Kupon rabatowy uprawniający do odbioru 25% rabatu na usługę wymiany opon w serwisie kół i ogumienia PKS w Kłodzku S. A.
Serwis znajduje się w Kłodzku przy ul. Dusznickiej 1 (zajezdnia autobusowa), kontakt do serwisu: tel. 693 530 957,
Kupon ważny do 31 grudnia 2018 r.

Twoja krew moje życie
„Twoja krew moje życie” pod takim hasłem odbyło się spotkanie młodzieży Noworudzkiej Szkoły Technicznej ze specjalistą ds. promocji krwiodawstwa panią Magdaleną Tyrko. Uczniowie mieli okazję zdobyć podstawową  wiedzę na temat krwi, jej właściwości oraz konieczności oddawania jej dla dobra i ratowania innych ludzi.
Zainteresowanie młodzieży było ogromne, a spotkanie zainicjowało kolejną zbiórkę krwi w NST na listopad 2018 r.

Twoja krek moje życie  Twoja krek moje życie  Twoja krek moje życie
Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku
W dniu 16 października 2018 roku uczniowie klasy 4AT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB, która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.
Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Zapoznaliśmy się także ze specyfiką pracy Działu Technicznego który ma za zadanie utrzymanie ciągłości ruchu wszystkich maszyn i całego zakładu produkcyjnego. Aktywni i spostrzegawczy uczniowie zostali wyróżnieni gadżetami firmowymi. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.

Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku
Czytaj całość...
Drogami wiary i rozumu
W dniu 15 października, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbyło się II spotkanie z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Jest to program popularno-naukowy, który ma za zadanie pomóc w głębszym zrozumieniu przeżywania prawd wiary. W wykładzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą.
W tym roku tematy spotkań dotyczyć będą prawdy wiary: „Wierzę w Jezusa Chrystusa”. Pierwszy wykład w którym młodzież wzięła udział , brzmiał:  „Kiedy Jezus stał się Bogiem? –  o tym czy Biblia wprost mówi o  bóstwie Jezusa”? Wykład wygłosił ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista, wykładowca PWT Wrocław i Uniwersytetu Wrocławskiego. Drugą część programu stanowił panel dyskusyjny. Uczniowie wracali usatysfakcjonowani i zapragnęli uczestniczyć w kolejnych debatach.

Drogami wiary i rozumu
Czytaj całość...
Spotkanie profilaktyczne
18 października 2018 r. uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia spotkali się z przedstawicielami noworudzkiej policji. mł. asp. Paulina Koptyra, kierownik rewiru dzielnicowych w noworudzkim komisariacie w asyście dwóch policjantów poprowadziła prelekcję na temat pracy policji, zagrożeń z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie oraz odpowiedzialności jaką ponoszą za swoje czyny.  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i miało charakter profilaktyczny.

Spotkanie profilaktyczne  Spotkanie profilaktyczne  Spotkanie profilaktyczne
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne