panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 19 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8944191

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
WIOSENNA WYCIECZKA
       Dnia 23 marca 2022,  w przepiękny, słoneczny dzień, klasa 1aB wraz z wychowawcą  Panią Renatą Szostak-Chmielarz i Komendantem OHP Panią Anna Grochowską  powędrowała na Górę Św. Anny. Wyruszyliśmy spod MOK, aby po niecałej godzinie znaleźć się u celu. Dzięki zaangażowaniu i pomocy Pani Geruzel  spędziliśmy czas przy ognisku w wigwamie u Pana Kobaka.  Następnie udaliśmy się na wieżę widokową, aby z niej podziwiać przepiękne krajobrazy.  Wycieczka miała na celu  dalszą integrację klasy oraz poznawanie naszego regionu.  Okazało się , że  kilkoro  uczniów miało okazję po raz pierwszy „ zdobyć” Górę Św. Anny i przekonać się, w jakim pięknym regionie mieszkamy.

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
       21 marca 2022r wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny w Noworudzkiej Szkole Technicznej drzwi były otwarte dla każdego chętnego. Impreza skierowana była głównie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych ale pojawić mógł się każdy zainteresowany. Jako, że jest to wydarzenie cykliczne i ściśle powiązane z promocją szkoły oraz rekrutacją na nowy rok szkolny to w Nasze mury zawitali  przedstawiciele z niemal wszystkich szkół podstawowych z miasta i gminy Nowa Ruda, gminy Radków, a także absolwenci z lat ubiegłych. Wszyscy oni okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć budynki oraz wziąć udział w licznych warsztatach zawodowych przygotowanych specjalnie dla nich. Ósmoklasiści uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych z przedmiotów elektrycznych, informatycznych (e-sport), mechanicznych, graficznych, hotelarskich i językowych. Obejrzeli lekcje wychowania fizycznego, a na koniec skorzystali z gościnności pracowni hotelarskiej gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu w szkolnych ławkach.

 
3 MIEJSCE W POWIECIE W KONKURSIE ,,Katyń-Golgota Wschodu
       3 marca z okazji  rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku odbył się VI finał konkursu powiatowego "Katyń-Golgota Wschodu". W konkursie wzięli udział uczniowie  szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kłodzkiego.  Podczas trwania konkursu mieliśmy okazję, wysłuchania historii rodzin, które straciły bliskich w Katyniu. W kategorii szkół średnich wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Mieszko Małodobry i Krzysztof Grzybowski, który wywalczył   3 miejsce w powiecie.   Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany .Uczniów NST do konkursu przygotowała Pani Bogumiła Szostak. Gratulujemy naszym uczniom udziału a przede wszystkim wiedzy.

 


 
STUDNIÓWKA 2022
     Dnia 19.02.2022 odbyła się długo wyczekiwana przez tegorocznych maturzystów studniówka klas czwartych technikum Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, których wychowawcami są pani Małgorzata Kałwak (klasa 4B) i pan Konrad Kałwak (klasa 4A) - i to wcale nie jest małżeństwo :P  Był to drugi termin ponieważ ze względu na obostrzenia pandemiczne nie było możliwym zorganizowanie jej wcześniej. Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godz. 19 w Zamek Książ, Hotel i Restauracja . Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od Poloneza i dzięki profesjonalnemu podejściu do naszych treningów pani Mirosława Kossak wszystko udało się perfekcyjnie. Po tańcu rozpoczęła się sesja zdjęciowa, a następnie wszyscy przystąpili do pałaszowania wszelkiego rodzaju frykasów od których uginały się suto zastawione stoły. O godzinie 23 odbył się program artystyczny w formacie "Jaka to melodia" w którym udział brało grono pedagogiczne obecne podczas imprezy. Po kilkunastu minutach ciężkich zmagań, nagrodę w konkurencji "Polskie seriale" otrzymała najwspanialsza i jedyna w swoim rodzaju Pani Dyrektor Brygida Gąsior natomiast w drugiej konkurencji o tematyce "Dobranocki rodem z prl-u" zwyciężyła równie wspaniała (ale troszkę mniej) i również jedyna w swoim rodzaju Pani Agnieszka Kozlowska Gratulacje. Nagrodami były dyplomy oraz szampan bezalkoholowy Piccolo. Po zakończeniu zmagań rozpoczęła się przednia zabawa w rytm konkretnej nuty. Wyginanie ciał trwało do godziny czwartej nad ranem po czym ze śpiewem na ustach i krokiem tanecznym udaliśmy się w kierunku naszych domów. Specjalne podziękowania należą się DJ Mirek  oraz całej obsłudze lokalu. Dziękujemy serdecznie!

4AT & 4BT

 
AKTYWNE FERIE
Podczas ferii zimowych w Noworudzkiej Szkole Technicznej uczniowie mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych wyjazdów na stoki narciarskie. Uczniowie doskonalili umiejętności narciarstwa zjazdowego w Sokolcu pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego. Odbywały się również zajęcia sportowo rekreacyjne na krytej pływalni w Nowej Rudzie Slupcu. Łączyliśmy intensywny trening że świetną zabawą.

 
KURS BARMAŃSKI
       20 i 21 grudnia uczniowie III i IV klas technikum hotelarskiego, biorący udział w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w dwudniowym kursie barmańskim, przeprowadzonym przez profesjonalistę - barmana, pana Dariusza Owczarka. Poznali różne rodzaje alkoholi oraz ich wykorzystanie do przygotowywania drinków i koktajli alkoholowych, rodzaje szkła i ich zastosowanie do podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz najróżniejszy sprzęt barmański stosowany za barem. Nauczyli się zasad przygotowywania receptur oraz sporządzania różnych rodzajów koktajli, wykorzystując najważniejsze techniki – build, shake, stir, muddle, blend i throw. Samodzielnie przygotowywali wybrane przez prowadzącego drinki, stosując się do jego wskazówek. Szkolenie było bardzo ciekawe, prowadzone w wyjątkowej atmosferze. Pozwoliło uczniom wyćwiczyć najważniejsze umiejętności, niezbędne w pracy barmana.

 
KURS BARISTY
       17 grudnia 2021r. uczniowie technikum hotelarskiego naszej szkoły w ramach projektu „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w profesjonalnym kursie balistycznym, zdobywając certyfikat.
Kursanci poznali zasady parzenia różnych rodzajów kaw, przygotowując je samodzielnie pod okiem baristy, pana Pawła Buczka – właściciela Coffee Break.
Uczniowie potrafią już obsługiwać profesjonalny sprzęt balistyczny, przygotowywać wyśmienite espresso oraz sporządzić dowolną kawę na specjalne życzenie gościa hotelowego.

 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne