panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 99 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9555817

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
SPOTKANIE WIGILIJNE
       Dnia 19 grudnia 2022 r. w restauracji RYCERSKA mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta Wigilia dla pracowników szkoły. Do wigilijnego stołu zasiedli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy noworudzkich szkół technicznych. Życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego nowego roku 2023 złożyli: pani Dyrektor - Brygida Gąsior oraz niezawodny i zawsze obecny ks. Ryszard Szkoła, który swego czasu pracował w Naszej Szkole, a obecnie jest proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu.


 
WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
WIELKA RADOŚĆ-MAŁY GEST, pod tym hasłem w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się akcja świąteczna, mająca na celu zbiórkę zabawek, książek, gier, słodyczy… Przyniesione przez nauczycieli  i młodzież dary  zostały przekazane dla dzieci ze  Świetlicy Środowiskowej KOLOROWY ŚWIAT w Nowej Rudzie. Od dwudziestu dwóch lat dobroć w Noworudzkiej Szkole Technicznej poprzez akcje charytatywne ma ludzkie serce i jest wartością trwałą. Dobrzy ludzie, spełniają dobre uczynki. Im więcej dobra dajemy, tym więcej go dostajemy!

 
 


KLASA Z KLASĄ!!!
       Druga edycja akcji charytatywnej  KLASA Z KLASĄ zakończyła się kolejnym sukcesem! W Noworudzkiej Szkole Technicznej nie ma wątpliwości ,że są KLASY Z KLASĄ! W grudniu 2022r. młodzież podarowała pluszaki ,które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego  szpitala , w Kłodzku. Kochani każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat ,czyjś świat . Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczennicom, uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak


 


MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU
       W Mistrzostwach Powiatu w pływaniu ,które odbyły się 09 grudnia 2022r. ,na pływalni CTS w Nowej Rudzie brała udział drużyna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie: Damian Pęcak, Illia Korchashkin ,Radomir Mocek,  Jakub Pec ,Patryk Szarowicz ,Adrian Wacławik. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach ,a Damianowi Pęcak gratulujemy III miejsca na 50 m w stylu grzbietowym.


  

Europejskie inicjatywy dla sportu  seminarium szkoleniowe.
       8 grudnia 2022 r. nauczycielka naszej szkoły p. Małgorzata Kałwak wzięła udział w seminarium szkoleniowym w Centrum Olimpijskim w Warszawie poświęconym projektom europejskim w ramach programu Erasmus+ Sport oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Seminarium składało się z trzech paneli, na których szczegółowo zostały omówione projekty partnerskie, wydarzenia sportowe, mobilności edukacyjne kadry sportowej oraz założenia Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas szkolenia zostały omówione priorytety i finansowanie projektów międzynarodowych w obszarze sportu dla szkół oraz instytucji zajmujących się sportem oraz perspektywy w obszarze sportu na rok 2023 w programie Erasmus+ Sport.


 

INTEGRACJA NA LODZIE
       7 grudnia klasy 2aT5 i 2bT5 wraz z wychowawcami udały się do Świdnicy aby odwiedzić tamtejsze lodowisko. Była to świetna okazja do przećwiczenia paru piruetów, a jednocześnie do zacieśniania więzów klasowych. W zdrowym ciele - zdrowy duch! Oby jak najwięcej takich wyjazdów.


 
SUKCES WIKTORII JUSZCZAK
       Dnia 1  grudnia 2022 r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego  we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród  zwycięzcom XVIII  Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Wśród wyróżnionych znalazła się także  Wiktoria Juszczak, uczennica naszej szkoły. Nagrodzono ją za pracę  na temat Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata. Wypowiedź jest  tym bardziej cenna, gdyż  inspiruje do refleksji dotyczącej  trudnych problemów współczesnego świata. Warto dodać, że  Wiktoria również w XVII Dolnośląskim Konkursie  Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy” , w 2021 r., osiągnęła podobny sukces. Gratulujemy!


 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne