panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

160 dni 9 godzin 28 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 14 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7285600

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Dzień Przedsiębiorczości w NST startujemy 20 marca
  Dzień Przedsiębiorczości w NST startujemy 20 marca Dzień Przedsiębiorczości w NST startujemy 20 marca
Konkurs powiatowy Katyń-Golgota Wschodu
5 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Kłodzku odbyła  się  IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego  ,,Katyń-Golgota Wschodu”. Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie: Wojciech Błażejczyk ( kl.1bT) i Dawid Piaskowski ( kl.4aT). Dawid Piaskowski został nagrodzony wyróżnieniem. Ideą konkursu jest popularyzacja wiedzy o Katyniu, uczczenia pamięci ofiar stalinowskich mordów, kształtowanie postaw patriotycznych i wrażliwości społecznej na tle doświadczeń Polaków w czasie II wojny światowej wśród młodzieży Powiatu Kłodzkiego. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Muzeum Katyńskie, Stowarzyszenie ,,Dolnośląska Rodzina Katyńska”, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział we Wrocławiu.

Konkurs powiatowy Katyń-Golgota Wschodu  Konkurs powiatowy Katyń-Golgota Wschodu  Konkurs powiatowy Katyń-Golgota Wschodu
Warsztaty zawodoznawcze
  19 i 26  lutego w Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie odbyły się warsztaty  zawodoznawcze dla uczniów klas maturalnych oraz klas III ZSZ. Warsztaty prowadził doradcy zawodowi z  Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Młodzież  miała okazję  poznać zapotrzebowanie na rynku pracy oraz rozwiązać kilka ciekawych testów. Dowiedzieli się również jak może wyglądać rozmowa kwalifikacyjna i jak przedstawić przyszłemu pracodawcy swoje największe atuty. Dziękujemy zaprzyjaźnionym już Paniom z MCK OHP za ciekawe zajęcia  i pełen profesjonalizm.

Warsztaty  zawodoznawcze  Warsztaty  zawodoznawcze  Warsztaty  zawodoznawcze
Trudny wybór maturzystów
Maj to czas matur, a ich następstwo to wybór dalszej drogi kształcenia jaki muszą podjąć uczniowie najstarszych klas. Na pomoc przychodzą im przedstawiciele szkół wyższych. Tym razem odwiedziła nas PWSZ w Legnicy. Młodzież miała okazję poznać kierunki kształcenia oraz klimat miasteczka studenckiego.

Trudny wybór maturzystów  Trudny wybór maturzystów  Trudny wybór maturzystów
Mistrzowie są wśród Nas

Rozmowa z Kamilem Kuczajem uczniem klasy 1AT, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą.

Kamil Kuczaj uczeń klasy 1AT, srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą

1.    Od kiedy zaczęła się Twoja przygoda z pchnięciem kulą?

Bardzo podoba mi się słowo przygoda, z pewnością jest to wielka przygoda wśród fajnych ludzi, częstych zawodów oraz obozów sportowych. Ale na tę przygodę trzeba mocno zapracować. Ja wychowałem się na stadionie, gdyż tato był nauczycielem wf naszej szkoły i prowadził grupę lekkoatletów, których nazwiska znajdują się na tablicy rekordów szkoły. To chyba wówczas zaprogramowałem swoje zainteresowania.

Czytaj całość...
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Konkurs Ortograficzny


Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne NST
Uczniowie pierwszych klas Noworudzkiej Szkoły Technicznej o specjalności Technik Elektryk pod opieką Ewy Lenarczyk oraz Romana Głaza, już od wielu lat, w ramach wycieczek technicznych, odwiedzają zakład produkcyjny z branży elektro-energetycznej Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.

Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej

W lutym 2019 roku firma Legrand przekazała na rzecz szkoły makiety i gabloty poglądowe  z osprzętem i aparaturą prezentujące profil produkcyjny firmy. Zaproszono także młodzież z NST do udziału w szkoleniach w działającym już od listopada 2018 nowoczesnym Centrum Szkoleniowym. Zakres szkoleń to:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne