panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 14 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6839249

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.
To już kolejny w tym roku szkolnym wyjazd na zagraniczne szkolenie pani Doroty Kucharczyk, nauczycielki języka angielskiego w Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Tym razem w dniach 02-05 maja w Stambule (Turcja) uczestniczyła w seminarium kontaktowym zatytułowanym: "Nowe podejście do edukacji". Była jedną z 4 nauczycielek reprezentujących Polskę.

Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.
Czytaj całość...
Zawody w wyciskaniu sztangi
W dniu 26 kwietnia 2018 roku na obiekcie sportowym Noworudzkiej Szkoły Technicznej odbyły się zawody siłowe w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. Zawody zostały rozegrane w kategorii mężczyzn, a ciężar sztangi wynosił 50kg. O kolejności decydowała ilość zaliczonych prób. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Zawody w wyciskaniu sztangi  Zawody w wyciskaniu sztangi  Zawody w wyciskaniu sztangi

Wyniki końcowe zawodów:
Czytaj całość...
Pożegnanie absolwentów w NST
27 kwietnia 2018 społeczność Noworudzkiej Szkoły Technicznej pożegnała tegorocznych absolwentów. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III pod opieką wychowawców. Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Brygida Gąsior, która pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła  sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy Samorządu Szkolnego, wolontariatu i szkolnym sportowcom. Krótki, humorystyczny program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich. Jednak szczególnym wyróżnieniem dla absolwentów była obecność Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka, Dyrektora Delegatury Kuratorium Dolnośląskiego w Wałbrzychu, Pana Mariusza Kałwaka oraz  rodziców.

Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST
Czytaj całość...
Laureat ,,Noworudzkich Gwiazd i Gwiazdeczek
26 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się konkurs ,,Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta w Nowej Rudzie. Do konkursu przystąpiła młodzież z noworudzkich szkół, która reprezentowała swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, instrumentalne, rysunkowe.
 Jury tegorocznego konkursu  3 miejsce przyznało Piotrowi Barańskiemu- uczniowi NST w Nowej Rudzie w kategorii – fotografia.
W konkursie wystąpił również duet:  Patrycja Boczar i Marek Lisowski w kategorii –śpiew i taniec
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST
25 kwietnia 2018 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz dziewiętnasty  spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w  konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego.  
Należy podkreślić, że swoją szczególną „oprawę” Dyktando zawdzięcza sponsorom, którym bardzo dziękujemy. Są to: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Centrum Turystyczno- Sportowe Nowa Ruda oraz Matplast.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST

Zwycięzcami  XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego zostali:
Czytaj całość...
Uprawnienia energetyczne dla elektryków
W dniu 26 kwietnia 2018r. podobnie jak w roku ubiegłym, 8 uczniów z klas  technikum elektrycznego w Noworudzkiej Szkole Technicznej pod opieką Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Głaz, przystąpiło do państwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsługi i eksploatacji.
W tym roku egzamin odbył się w naszej szkole, a komisja egzaminacyjna przyjechała z Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT ze Świdnicy.  Egzamin zdali wszyscy uczniowie i uzyskali uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy zawodowej przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV.

Uprawnienia energetyczne dla elektryków  Uprawnienia energetyczne dla elektryków  Uprawnienia energetyczne dla elektryków
Czytaj całość...
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność Małej Garstki w Noworudzkiej Szkole Technicznej
27 kwietnia 2018 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się szczególna uroczystość. Było to odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność  tajnej młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, działającej na terenie szkoły w latach 1951- 1952, o nazwie „Mała garstka”. Założycielem organizacji był przybyły z Sycowa do ówczesnej Szkoły Przysposobienia Górniczego w Nowej Rudzie Jan Kowalski. W marcu 1952 roku działacze „Małej Garstki” zostali aresztowani przez Urząd Bezpieczeństwa i osadzeni w kłodzkim więzieniu. Po zakończeniu śledztwa otrzymali wysokie wyroki jako zatwardziali wrogowie systemu komunistycznego.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej  Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej  Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Noworudzkiej Szkole Technicznej
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne