panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7160221

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP
Tradycyjnie, jak co roku, Prezydent RP przysłał podziękowanie dla Noworudzkiej Szkoły Technicznej za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wraz z podziękowaniem otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” , do którego dołączone zostały życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP  PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP  PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP
Spotkanie mikołajkowe
Z okazji ,,Mikołajek’’ uczniowie klasy pierwszej szkoły branżowej aktywnie spędzili czas na kręgielni. Poczuli ducha rywalizacji sportowej, fajnie spędzili ze sobą czas i po prostu świetnie się bawili.

Spotkanie mikołajkowe  Spotkanie mikołajkowe  Spotkanie mikołajkowe
Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST
Paulina Dutkiewicz chodzi do klasy IIIB technikum w zawodzie  technik cyfrowych procesów graficznych i chce pracować w reklamie. Jednak największą  jej pasją jest pisanie. Najbardziej lubi tworzyć teksty  prozatorskie: opowiadania, felietony. Są  jednak chwile, kiedy pisze  również wiersze. Paula należy do tych uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej, którzy nie boją się wyzwań. Nigdy nie rezygnuje i stara się stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Chętnie bierze również udział w konkursach  literackich. Jak sama mówi, lubi pisać i robi to dobrze. 17 listopada 2018 uczennica otrzymała wyróżnienie w konkursie poetyckim organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poetów „Poeci bez granic”. W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich z powiatu kłodzkiego, a laureaci zostali zaproszeni  na inaugurację festiwalu do Teatru Zdrojowego w Polanicy.

Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST  Wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra dla uczennicy NST
Czytaj całość...
Elektrycy z wycieczką w ABB w Kłodzku
To już druga wycieczka przedmiotowa elektryków w tym roku szkolnym do ABB. W dniu 23 listopada 2018 roku, tym razem uczniowie klasy 2AT o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia. Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.

Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku
Czytaj całość...
Barbórka - Dzień Górnika
Dyrekcja, Poczet Sztandarowy, absolwenci, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczestniczyli w obchodach ,,Barbórki”- tradycyjnego święta górników, które przypada na 4 grudnia, w dniu patronki górników św. Barbary.  Święto to na trwale zakorzeniło się w noworudzkiej tradycji, pomimo zamknięcia kopalni. Tego dnia specjalne uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Trudu Górniczego na terenie Nowej Rudy w dzielnicy Słupiec. W Kościele Św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza celebrowana przez Ks. Biskupa Ignacego Deca. Pod pomnikiem Św. Barbary i Obeliskiem Tragicznie zmarłych Górników w Nowej Rudzie zostały złożone wiązanki kwiatów.  W tym dniu, jak co roku nie zabrakło maszerującej górniczej orkiestry i  galowych mundurów.

Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika  Barbórka - Dzień Górnika
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ
W dniach 20 – 21 listopada 2018 roku w Miejskim Osrodku Kultury miało miejsce podsumowanie prawie trzymiesięcznej pracy dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Tradycyjnie już, jak co roku,  uczniowie NST tym razem z klasy 3a technikum pojazdów samochodowych oraz technikum informatycznego, uczestniczyli w tym ekologicznym przedsięwzięciu, XXIII  Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. Pierwszego dnia uczniowie zaprezentowali poster pt. „Co z tym powietrzem?”  który został wyróżniony. 
Na drugi dzień zaplanowana została projekcja filmów i prezentacji multimedialnych VIII Seminarium Uczniowskiego dotyczącego problemów ochrony środowiska ziemi noworudzkiej pt. ,,CZYSTE POWIETRZE NAD NOWĄ RUDĄ”.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ
Czytaj całość...
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
W środę 7 listopada 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej już po raz XXIV odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. W konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Nowa Ruda. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Maria Fidurska, która zaprezentowała utwór „Mario, czy już wiesz?”. Wyróżniona zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego tego konkursu, który odbył się 15 listopada.

Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej  Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej  Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne