panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 20 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9272915

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
MIKOŁAJKOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
       Z okazji Mikołajek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w arcytrudnym  konkursie  języka polskiego pod hasłem:
 „ ZNAM, UŻYWAM, ROZUMIEM ”. Konkurs wymagał od młodych ludzi wykazania się wiedzą z zakresu znajomości terminów i wyrazów obcych oraz umiejętności ich stosowania. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami, wyjaśnili pojęcia i zastosowali je w tekście.  Wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki.


  

MIKOŁAJKOWY EVENT
       Tradycją stała się już zabawa wymyślona przez Samorząd szkolny  Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Dla uczczenia Dnia Świętego Mikołaja, uczniowie przychodzą na zajęcia w czapkach, szalikach lub innych akcesoriach mikołajkowych.  W szkole robi się kolorowo i klimatycznie, a w nagrodę tego dnia biorący udział w zabawie nie są odpytywani.  Z roku na rok chętnych przybywa, a 6 grudnia przypomina Nam, że wszyscy jesteśmy dziećmi i czekamy na prezenty.


 

 Konferencja w ramach projektu Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej
       W dniu 30 listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w konferencji poświęconej rozwoju edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku, która odbyła się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jako szkoła zawodowa jesteśmy zainteresowani wynikami prac analitycznych dotyczących przyszłego kształcenia zawodowego oraz sytuacją na rynku pracy w województwie dolnośląskim. Głównym celem spotkania było dokonanie szeregu analiz rozwiązań strategicznych w państwach UE i OECD oraz uwarunkowań społeczno-gospodarczych funkcjonowania edukacji zawodowej  w Polsce i na Dolnym Śląsku w oparciu  o dialog z kluczowymi interesariuszami edukacji zawodowej w Regionie. Projekt realizowany jest w partnerstwie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu (Lider projektu) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.Podczas spotkania zaprezentowane zostały kluczowe informacje na temat uwarunkowań rozwoju edukacji zawodowej oraz przedstawiono plan dalszych prac nad wypracowaniem założeń do Dolnośląskiej Strategii Edukacji Zawodowej. Zaproszeni zostali przedstawicieli władz samorządowych, instytucji oświatowych,  instytucji rynku pracy i innych zainteresowanych rozwojem edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku.


    
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
      10 listopada 2022  w Noworudzkiej Szkole Technicznej obchodzono uroczyście 104 rocznicę odzyskania niepodległości prze Polskę. Uroczysty apel przygotowały klasy 2aT i 2bT pod opieką wychowawców: Bogumiły Szostak i Jolanty Chuchli.
        W trakcie imprezy wykorzystano prezentację ukazującą marszałka Józefa Piłsudskiego wygłaszającego przemówienie do narodu. Uczniowie NST, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, odśpiewali razem z nauczycielami wszystkie zwrotki Mazurka  Dąbrowskiego.


 
NIEPODLEGŁOSŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
       W dniu 15 Listopada 2022 roku w sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W turnieju uczestniczyło osiem mieszanych drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące  klasy I – IV naszej szkoły.


 


PRZERWA NA CZYTANIE
III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie przystąpiła do akcji czytelniczej 26 października 2022 r.

Celem akcji było:
•    Promocja czytelnictwa wśród młodzieży
•    Integracja środowiska szkolonego
•    Pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe
•    Zachęce4nie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji

W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji.
Czytano w klasach, na korytarzach, warsztatach szkolnych oraz w bibliotece.


 

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ
       Jedną z innowacji pedagogicznych w Naszej Szkole jest E-Sport. Informatycy z 1A T5 podczas środowych zajęć (26.10.2022) z treningu e-sportowego, które prowadzi pan Konrad Kałwak dowiedzieli się m. in. o zaletach jak również wadach nadmiernego korzystania z internetu. W trakcie lekcji odbyła się projekcja filmu "Profilaktyka uzależnień - internet i nowe technologie" . Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje niesie ze sobą z pozoru "niewinne" surfowanie i jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci ale nie inaczej jest z dorosłymi.
        A czy Ty masz tego świadomość? Jest prosty sposób, żeby się o tym przekonać. Sprawdź się sam i rozwiąż TEST - to zajmie Ci to zaledwie kilka minut!


 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne