panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

123 dni 8 godzin 6 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 31 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7334846

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Nabór elektroniczny do szkół
Od 13 maja 2019 roku rusza nabór elektroniczny do szkół. Strona do logowania dla ucznia: https://dolnoslaskie.edu.com.pl  Po wejściu na stronę pokażą się dwie opcje, dla ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum. Należy się zalogować i dokładnie wypełnić formularz, następnie wydrukować i przynieść do szkoły pierwszego wyboru. W przypadku jakichkolwiek pytań czy trudności zapraszamy do sekretariatu Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, ul. Stara Droga 4 w godz. 7.30 - 15.30.

Monter stolarki budowlanej
Monter stolarki budowlanej
Pożegnanie absolwentów w NST
26 kwietnia 2019 roku mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej opuścili  tegoroczni absolwenci. Uroczystość ze względu na trwający strajk przebiegała w odmiennej niż zwykle formule. Pani Dyrektor Brygida Gąsior pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła  sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy Samorządu Szkolnego, wolontariatu i szkolnym sportowcom. Dwaj najlepsi absolwenci otrzymali również z rąk Pana Henryka Skorupy, członka Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich (Odział w Wałbrzychu), nagrodę pieniężna w wysokości 1000 zł. Nagrodzeni to: Karol Linkiewicz (technik pojazdów samochodowych) i Kacper Chrobociński (technik elektryk). Dzięki współpracy NST ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich taka nagroda od wielu lat fundowana jest przez stowarzyszenie.

Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST
Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!
W dniu 11 kwietnia 2019r. podobnie jak w roku ubiegłym, 7 uczniów z klas maturalnych technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej pod opieką Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Głaz, przystąpiła do państwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsługi i eksploatacji. W tym roku egzamin odbył się siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT w Świdnicy.  Egzamin wszyscy uczniowie zdali i uzyskali uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy zawodowej przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV.

Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!
Czytaj całość...
Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST
W pierwszych dniach kwietnia Noworudzka Szkoła Techniczna gościła dwóch nauczycieli ze szkoły zawodowej „Berufliches Schulzentrum Vogtland" w Saksonii, w ramach projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej - Job shadowing".
   Job shadowing, to nauka poprzez obserwację, w celu wymiany doświadczeń i zdobycia nowych umiejętności. Noworudzka Szkoła Techniczna, jako organizacja przyjmująca, umożliwiła kolegom z Niemiec zrealizowanie powyższego projektu. Współpracę z nauczycielami z Saksonii rozpoczęły nauczycielki języka niemieckiego podczas udziału w seminarium w Porto (Portugalia) w 2017 roku. Tam też powstał zarys projektu zrealizowanego w NST.

Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST  Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST  Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST
Czytaj całość...
Targi motoryzacyjne
W dniu 29 marca 2019 r. uczniowie klas samochodowych wzięli udział w wycieczce dydaktyczne na Poznański Motor Show odbywające się cyklicznie na terenie Międzynarodowych targów poznańskich.  Jest to jedna z największych wystaw tego typu w naszej części europy. Wzięło w niej udział  170 wystawców,  którzy zaprezentowali ponad 1000 pojazdów różnego w tym 60 pojazdów premierowych, oraz pojazdy koncepcyjne. Uczniowie mogli prześledzić rozwój motoryzacji, obejrzeć kultowe pojazdy z ubiegłego wieku, pojazdy które produkowane są obecnie oraz to co być może będzie gościło na naszych ulicach za kilka lat. Swoją reprezentację miały pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Targi motoryzacyjne  Targi motoryzacyjne  Targi motoryzacyjne
Czytaj całość...
V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie
2 kwietnia  2019 roku odbyła się piąta edycja Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego, zorganizowana przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie . Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz trzeci konkurs odbył się w sali widowiskowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych miasta i gminy Nowa Ruda oraz powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego.  Główne cele konkursu to: propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne