panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 22 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9373818

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
WIGILIA KLASOWA W 1A_BSI
       Są takie dni, które na długo zostają w pamięci. Ten dzień w szkole od początku wnosił odmienny, radosny nastrój. Każdy uczeń klasy wielobranżowej 1b przygotował część świątecznego spotkania. Koordynatorką przygotowań została Amelka, która bardzo sprawnie rozpisała wszelkie detale. Czasu było niewiele, bo przecież klasa ma jedynie trzy dni szkolne w tygodniu, więc istotna była współpraca i chęć przeżycia wspólnych chwil spędzonych przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Udało się, spotkaliśmy się razem przy świątecznym stole dzieląc się opłatkiem i składając życzenia. Wszystko w radosnej, świątecznej oprawie - nie zabrakło choinki oraz kolęd. Dziękujemy za obecność p. Annie Grochowskiej, która jest z nami na co dzień - i na którą zawsze możemy liczyć, p. Renacie Kowalskiej - naszej wychowawczyni oraz Tomaszowi Kuczaj - wychowawcy klasy. Ten dzień był wyjątkowy i jego wspomnienia będą  z nami co najmniej do wakacji!


 
MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
       Tydzień temu rozegrane zostały zawody SZS o tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny dziewcząt naszego powiatu. Emocje są już za nami, zwycięskie drużyny wyłonione. Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce, ocierając się o brązowy medal. Dziewczyny: Maja Chrobak (kapitan), Karolina Mielczarek, Patrycja Urczyńska, Kornelia Stomal, Karolina Kuczaj, Oliwia Absalam oraz Zuzanna Bielińska tworzyły zespół współpracujący na boisku, wspierający się w trudnych chwilach, dzielący radość po wygranych akcjach i zdobytych punktach, wygranych setach. Noworudzka Szkoła Techniczna miała dobrą reprezentację - GRATULACJE DZIEWCZYNY!


 
SPOTKANIE WIGILIJNE
       Dnia 19 grudnia 2022 r. w restauracji RYCERSKA mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta Wigilia dla pracowników szkoły. Do wigilijnego stołu zasiedli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy noworudzkich szkół technicznych. Życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego nowego roku 2023 złożyli: pani Dyrektor - Brygida Gąsior oraz niezawodny i zawsze obecny ks. Ryszard Szkoła, który swego czasu pracował w Naszej Szkole, a obecnie jest proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu.


 
WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
WIELKA RADOŚĆ-MAŁY GEST, pod tym hasłem w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się akcja świąteczna, mająca na celu zbiórkę zabawek, książek, gier, słodyczy… Przyniesione przez nauczycieli  i młodzież dary  zostały przekazane dla dzieci ze  Świetlicy Środowiskowej KOLOROWY ŚWIAT w Nowej Rudzie. Od dwudziestu dwóch lat dobroć w Noworudzkiej Szkole Technicznej poprzez akcje charytatywne ma ludzkie serce i jest wartością trwałą. Dobrzy ludzie, spełniają dobre uczynki. Im więcej dobra dajemy, tym więcej go dostajemy!

 
 


KLASA Z KLASĄ!!!
       Druga edycja akcji charytatywnej  KLASA Z KLASĄ zakończyła się kolejnym sukcesem! W Noworudzkiej Szkole Technicznej nie ma wątpliwości ,że są KLASY Z KLASĄ! W grudniu 2022r. młodzież podarowała pluszaki ,które zostały przekazane dla dzieci z Oddziału Dziecięcego  szpitala , w Kłodzku. Kochani każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat ,czyjś świat . Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczennicom, uczniom i ich wychowawcom. Zdecydowanie macie klasę!

Mirosława Kossak


 


MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU
       W Mistrzostwach Powiatu w pływaniu ,które odbyły się 09 grudnia 2022r. ,na pływalni CTS w Nowej Rudzie brała udział drużyna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w składzie: Damian Pęcak, Illia Korchashkin ,Radomir Mocek,  Jakub Pec ,Patryk Szarowicz ,Adrian Wacławik. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach ,a Damianowi Pęcak gratulujemy III miejsca na 50 m w stylu grzbietowym.


  

Europejskie inicjatywy dla sportu  seminarium szkoleniowe.
       8 grudnia 2022 r. nauczycielka naszej szkoły p. Małgorzata Kałwak wzięła udział w seminarium szkoleniowym w Centrum Olimpijskim w Warszawie poświęconym projektom europejskim w ramach programu Erasmus+ Sport oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Seminarium składało się z trzech paneli, na których szczegółowo zostały omówione projekty partnerskie, wydarzenia sportowe, mobilności edukacyjne kadry sportowej oraz założenia Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas szkolenia zostały omówione priorytety i finansowanie projektów międzynarodowych w obszarze sportu dla szkół oraz instytucji zajmujących się sportem oraz perspektywy w obszarze sportu na rok 2023 w programie Erasmus+ Sport.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne