panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

30 dni 22 godzin 56 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 50 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6532206

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej to nie tylko zainteresowani nowinkami technicznymi młodzi  ludzie, którzy zdobywają nagrody w konkursach technicznych czy informatycznych, ale również wrażliwi i otwarci na świat wielbiciele literatury, teatru i filmu.
 I choć w dzisiejszym świecie nie jest modne czytanie książek czy zainteresowania literackie, wielu z nich nie tylko dużo czyta,  ale także pisze, i osiąga na tym polu niemałe sukcesy.  Wiersze, opowiadania i eseje  to najczęściej wybierane przez młodych techników formy literackie.

XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.
Czytaj całość...
Rekolekcje w Ząbkowicach
Dnia 14 października uczniowie z Noworudzkiej Szkoły Technicznej udali się do Ząbkowic Śląskich na Rekolekcje Diecezji Świdnickiej pod hasłem "Idźcie i głoście". Brali udział w konferencjach, warsztatach biblijnych, warsztatach tanecznych oraz we wspólnej modlitwie. W tym spotkaniu uczestniczyło łącznie 450 młodzieży z terenu całej diecezji świdnickiej. Rekolekcje poprowadził Jose H. Prado Flores, pochodzący z Meksyku- teolog katolicki, biblista i założyciel Międzynarodowej Sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, John Paul z Malezji oraz ks. Jakub Staniecki z Gubina.

Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach
Czytaj całość...
Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
W październiku b.r.  nauczycielki j. angielskiego (Agnieszka Kozłowska i Dorota Kucharczyk) oraz języka niemieckiego (Małgorzata Kałwak i Renata Szostak - Chmielarz) z Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w ramach programu Erasus +  w tygodniowym kursie: „Jak organizować szkolne projekty międzynarodowe” w Porto w Portugalii.  Organizatorem szkolenia był IFEL Instytut z Hamburga. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z wielu krajów Unii Europejskiej, między innymi z Niemiec, Austrii, Węgier, Grecji, Bułgarii, Belgii i Holandii. Nauczycielki z NST  jako nieliczne reprezentowały Polskę.

Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory
Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłosiła II edycję  Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ,,Wybieram wybory”. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła ordynacji wyborczej do samorządów terytorialnych.  Etap szkolny odbył się 9 listopada 2017r. W konkursie  udział wzięło 10 uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie:  Szymon Barańców, Dominik  Jóźwiakowski,   Rafał Młynarczyk, Dawid Piaskowski, Daniel Chrobociński, Mateusz Górski, Bartosz Wiśniewski, Karol Linkiewicz, Patryk Bożek
Tomasz Kocher – uczeń klasy 1aTechnikum Informatycznego, uzyskał najwyższy wynik i awansował do etapu wojewódzkiego.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym
Czytaj całość...
Otwarta Firma 2017
Otwarta Firma to program realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości- największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość. Realizacja Programu polega na zorganizowaniu dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej spotkania w szkole z przedstawicielem firmy bądź instytucji. Spotkanie stanowi świetną okazję do zrealizowania treści nauczania i wychowania z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz treści związanych z przygotowaniem uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy.

Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017
Czytaj całość...
11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”
Józef Piłsudski
Uczniowie NST pamiętają o ważnych dla Polaków wydarzeniach. Jak co roku, w bibliotece szkolnej, przygotowali wystawę z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Wizyta busa prezentacyjno-szkoleniowego WAGO
25 października 2017 roku na dziedzińcu Noworudzkiej Szkoły Technicznej zaparkował samochód prezentacyjno-szkoleniowy WAGO z Wrocławia. Na zaproszenie NST firma WAGO ELWAG w ramach podnoszenia kwalifikacji kadry inżynieryjno-technicznej z branży elektroenergetycznej  przeprowadziła prezentację oraz szkolenie dla uczniów o specjalności technik elektryk z zakresu techniki łączeniowej opartej na złączach sprężynowych WAGO.

Wizyta busa prezentacyjno-szkoleniowego WAGO  Wizyta busa prezentacyjno-szkoleniowego WAGO  Wizyta busa prezentacyjno-szkoleniowego WAGO
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne