panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

209 dni 14 godzin 41 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 18 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7674390

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego
10.12.19 na obiekcie CTS odbył się mecz piłki siatkowej dziewcząt między NST a LO o mistrzostwo rejonu noworudzkiego. Drużyna NST w składzie Aniszewska Katarzyna, Faron Aleksandra, Kuch Natalia, Lasota Kinga, Patrycja Marek, Trypuć Kornelia, Wołoszczak Wiktoria i Wisniewska Patrycja po bardzo zaciętym meczu niestety uległa przeciwniczkom.

Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego  Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego  Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego
Projekt Otwarta Firma w NST
W Noworudzkiej Szkole Technicznej w dniach 19-22 listopada 2019 r. odbyły się warsztaty z projektu „Otwarta firma czyli Biznes przy tablicy –Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. Spotkania z pracodawcami dotyczyły specyfiki pracy w zakładzie produkcyjnym, relacji pracownik - pracodawca oraz planowania kariery zawodowej. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję na bezpośredni kontakt z przedstawicielami rynku pracy z KMT Tłumaczów, Medical Sensus Polanica Zdrój oraz Bank PKO BP S.A. oddział Nowa Ruda. Podsumowaniem ciekawych prezentacji przedstawionych przez prowadzących warszaty były konkursy z nagrodami dla uczniów. Spotkania przebiegły w bardzo pozytywnej atmosferze, zainteresowani uczniowie już wybierają się na praktyki zawodowe.

Projekt Otwarta Firma w NST  Projekt Otwarta Firma w NST  Projekt Otwarta Firma w NST
I miejsce w mistrzostwach rejonu noworudzkiego
W dniu 09.12.19 na obiekcie CTS w Słupcu drużyna z NST wywalczyła I miejsce w mistrzostwach rejonu noworudzkiego w piłkę siatkową chłopców i awansowała do mistrzostw powiatu, które odbędą się 13.12.19. Mamy nadzieję że piątek 13 będzie szczęśliwy dla naszej drużyny.

I miejsce w mistrzostwach rejonu noworudzkiego  I miejsce w mistrzostwach rejonu noworudzkiego  I miejsce w mistrzostwach rejonu noworudzkiego

1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku. Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej jak co roku solidaryzują się z chorymi na AIDS, obchodząc ten dzień w sposób szczególny. Zorganizowano wystawę plakatów poświęconą tematyce AIDS/ HIV, wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze, rozdano ulotki profilaktyczne.

1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS  1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS  1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach
Kolejny raz drużyna NST w Nowej Rudzie w składzie: Bogusz Borysieńka, Kamil Bytner, Kacper Kęsicki, Piotr Kuźmiński wzięła udział w III edycji Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Podczas wydarzenia młodzież z obu krajów rywalizowała ze sobą sprawdzając swoją wiedzę o historii, kulturze i życiu w dwóch sąsiednich narodów. III Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach odbył się 2 grudnia 2019 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w 4-osobowych grupach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 i powyżej 16 roku życia. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka oraz Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe. Patronat honorowy objęli m.in.: Arkadiusz Ignasiak – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej we Wrocławiu.

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach  Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach


Turniej piłki siatkowej
28.11.19 w  sali gimnastycznej NST odbył się  Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych. Turniej cieszył sie bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, uczestniczyło w nim aż 6 drużyn.  Wszystkie mecze dostarczyły kibicom wiele emocji, często obfitowały w efektowne akcje świadczące o dużych umiejętnościach i zaangażowaniu grających.

Turniej piłki siatkowej  Turniej piłki siatkowej  Turniej piłki siatkowej
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
28 listopada 2019 roku w odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystej gali Noworudzką Szkołę Techniczną reprezentował Tomasza Kocher, uczeń 3 klasy technikum informatycznego. Tomasz w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał średnią ocen 5,40.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne