panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

89 dni 23 godzin 50 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 66 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6451649

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczynamy cykl spotkań z uczniami szkół średnich. Przygotowaliśmy dla młodzieży wiele atrakcji, m.in. Olimpiady i Turnieje branżowe dla uczniów o profilach technik logistyk/spedytor i technik budownictwa, spotkania z zawodem, wykłady otwarte organizowane na naszej uczelni, a także konkurs fotograficzny Klasa w obiektywie. Aktywnie prowadzimy Portal dedykowany maturzystom, na łamach którego publikujemy niezbędna dla nich informacje.
Czytaj całość...
Wycieczka pierwszej klasy technik elektryk - pierwsza klasa!!!
W dniu 28 września 2017 roku uczniowie klasy 1aT o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza odwiedzili Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu. Ponieważ w tym roku szkolnym zaczynają cotygodniowe praktyki zawodowe, zwiedzanie zakładu zaczęli od szkolenia BHP i omówienia  zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas prac przy urządzeniach elektro-energetycznych. W trakcie zwiedzania uczniowie mięli okazje zobaczyć cały cykl produkcyjny i logistyczny od działu zaopatrzenia poprzez wszystkie etapy produkcji.

Wycieczka pierwszej klasy technik elektryk  Wycieczka pierwszej klasy technik elektryk  Wycieczka pierwszej klasy technik elektryk
Czytaj całość...
Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej
W dniach 29 i 30.09.2017r. wolontariusze z naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności w Ścinawce Średniej, a byli to:
Zuzanna Piecuch, Paulina Czura, Bartłomiej Polański, Kuba Mrozicki, Weronika Ciachera, Weronika Skolmowska, Natalia Balcerzak, Ewelina Mądrzyk, Emil Bartnicki, Patryk Mrozicki, Maciek Oremus.
Uczniowie uczestniczyli w zbieraniu żywności przez 2 dni od godziny 9 do wieczora.Efekt zbiórki był lepszy niż się spodziewaliśmy. Akcja została zorganizowana przez "Towarzystwo pomocy imienia św. brata Alberta". Wolontariusze chętnie brali udział w tej akcji i z całą pewnością wezmą jeszcze nie raz.

Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej  Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej  Zbiórka żywności w Ścinawce Średniej
Czytaj całość...
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Rudzie
Na podstawie zarządzenia  Przewodniczącego Rady Miasta Nowa Ruda, 27 września 2017 r. na terenie szkoły odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Rudzie.
Uprawnionych do głosowania w NST  było 320 uczniów.
Radnymi na dwu-letnią kadencję zostali wybrani:
1. Mikołaj Szałęga  – uczeń  klasy 3aTI
2. Emil Bartnicki  – uczeń  klasy 2aTI
3. Monika Telus – uczennica  klasy 1c T

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Rudzie
Czytaj całość...
Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life - Światło dla życia
16 września tradycyjnie , jak co roku w Wambierzycach , odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Jednak w tym roku , spotkanie młodych miało nieco inny charakter. Festiwal Młodych „Light for life” to nowy projekt ewangelizacyjny realizowany w Wambierzycach. Wywodzi się on z dorocznych spotkań młodzieży, organizowanych w Archidiecezji Wrocławskiej, następnie w Diecezji Świdnickiej. „Light for life” to koncerty, zabawa, prelekcje, warsztaty i modlitwa, by wspólnie odkryć Światło dla życia. Elementem wyróżniającym festiwal „Light for live” była „Strefa Młodych” – warsztaty aktywizujące.

Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life – Światło dla życia  Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life – Światło dla życia  Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life – Światło dla życia
Czytaj całość...
Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej.
W dniu 13 września 2017 roku uczniowie klasy 4cT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili 30 jubileuszowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2017 - największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Wycieczka ta była nagrodą dla uczniów za bardzo dobrze zdane egzaminy zawodowe.

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej  Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej  Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej

Dzięki wsparciu finansowemu ZPAS S.A,  uczniowie NST mogli osobiście zobaczyć i dotknąć najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązania jakie funkcjonują w branży elektro-energetycznej. Wyjazd ten niezwykle wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.
Czytaj całość...
NARODOWE CZYTANIE
8 września 2017 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
To już szósta edycja akcji Narodowego Czytania pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.
Wybrane fragmenty „Wesela” S. Wyspiańskiego czytane były przez panią dyrektor Brygidę Gąsior, przedstawicielkę rodziców panią Beatę Linkiewicz oraz naszych wspaniałych uczniów, którzy chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach.

NARODOWE CZYTANIE  NARODOWE CZYTANIE  NARODOWE CZYTANIE
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne