panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 20 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6948544

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Drogami wiary i rozumu
W dniu 15 października, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbyło się II spotkanie z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Jest to program popularno-naukowy, który ma za zadanie pomóc w głębszym zrozumieniu przeżywania prawd wiary. W wykładzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą.
W tym roku tematy spotkań dotyczyć będą prawdy wiary: „Wierzę w Jezusa Chrystusa”. Pierwszy wykład w którym młodzież wzięła udział , brzmiał:  „Kiedy Jezus stał się Bogiem? –  o tym czy Biblia wprost mówi o  bóstwie Jezusa”? Wykład wygłosił ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista, wykładowca PWT Wrocław i Uniwersytetu Wrocławskiego. Drugą część programu stanowił panel dyskusyjny. Uczniowie wracali usatysfakcjonowani i zapragnęli uczestniczyć w kolejnych debatach.

Drogami wiary i rozumu
Czytaj całość...
Spotkanie profilaktyczne
18 października 2018 r. uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia spotkali się z przedstawicielami noworudzkiej policji. mł. asp. Paulina Koptyra, kierownik rewiru dzielnicowych w noworudzkim komisariacie w asyście dwóch policjantów poprowadziła prelekcję na temat pracy policji, zagrożeń z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie oraz odpowiedzialności jaką ponoszą za swoje czyny.  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i miało charakter profilaktyczny.

Spotkanie profilaktyczne  Spotkanie profilaktyczne  Spotkanie profilaktyczne
Projekt - Praktyki w Austrii dla najlepszych
Projekt „Praktyki w Austrii dla najlepszych” po raz kolejny w Noworudzkiej Szkole Technicznej 16 października 2018 r. odbyło się w Noworudzkiej  Szkole Technicznej spotkanie z panią Judytą Babiarz z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu z uczniami klasy III b Technikum Hotelarskiego. Spotkanie dotyczyło udziału w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. Projekt skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu hotelarsko-gastronomicznym. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodzieży odbycia zimowych praktyk u austriackich pracodawców w zawodach: kucharz/kucharka, kelner/kelnerka, pokojowy/pokojówka. Sześciotygodniowe praktyki w krajach związkowych Salzburg i Vorarlberg pozwalają na zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności, podniesienie kompetencji językowych oraz poznanie kultury pracy innego kraju.

Praktyki w Austrii dla najlepszych  Praktyki w Austrii dla najlepszych  Praktyki w Austrii dla najlepszych
Czytaj całość...
MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ
W roku szkolnym 2018/2019 w Noworudzkiej Szkole Technicznej  pięciu uczniów rozpoczęło naukę w zawodzie monter stolarki budowlanej. Jest to nowy zawód, w którym dopiero od tego roku mogą się kształcić uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia.Dzięki umowie podpisanej z firmą MATPLAST, która jest liderem w produkcji okien, uczniowie dwa razy w tygodniu odbywają praktyki na terenie zakładu.

MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ  MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ  MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ
Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
17  października 2018 r. uczniowie klas pierwszych Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, wzięli udział w projekcie pod nazwą ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Był to wykład multimedialny przeprowadzony w Sali obrad Sejmiku, w Gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedmiotem zajęć były informacje dotyczące zadań  realizowanych  przez Wojewodę Dolnośląskiego jak i zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Udział w lekcji stanowił doskonałą formę  wsparcia  procesu edukacji w obszarze szeroko pojętej administracji, który  wpływa pozytywnie na kształtowanie świadomości społecznej młodzieży oraz  zrozumienia praw i obowiązków, wynikających z przynależności do regionalnej wspólnoty. Zajęcia są  wspaniałym źródłem wiedzy dla uczniów o podstawowej zasadzie demokracji- samorządności.

Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
NAUCZYCIELE VS UCZNIOWIE
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej po raz kolejny uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z nauczycielami. W środę 17 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej "Nauczyciele kontra Uczniowie". Podobnie jak w poprzednich latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Mecze były bardzo zacięte, obfitowały w wiele ciekawych akcji, a po ostatnim gwizdku sędziego na uczestników turnieju czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią dyrektor.

NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej
W tym roku szkolnym w Noworudzkiej Szkole Technicznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji odbyły się 12 października 2018 roku. Zgodnie z tradycja akademię przygotowały klasy pierwsze prezentując swoje talenty. Podczas uroczystości odbyło się też uroczyste ślubowanie pierwszaków.
W roku szkolnym 2019/2019 uczniowie klas pierwszych kształcą się w następujących zawodach:
•    technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „E-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych”,
•    technik elektryk,
•    technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
•    technik hotelarstwa z innowacja pedagogiczną: „Hotelarstwo w zgodzie z potrzebami gości”, na która składa się: dietetyka, język migowy oraz usługi Wellness&SPA”,
•    w branżowej szkole I stopnia w klasie wielozawodowej oraz w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.
W roku szkolnym 2018/2019 dzięki podpisanej umowie patronackiej z firmą MATPLAST, która jest liderem w produkcji okien, uczniowie mogą uczyć się w branżowej szkole I stopnia w nowym zawodzie monter stolarki budowlanej.

 Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne