panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 11 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8681117

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NST wystartowała z nowym projektem
HARMONOGRAMY FORM WSPARCIA:O PROJEKCIE:

Projekt pn. „Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim" jest realizowany w ramach:

- Osi Priorytetowej 10 Edukacja
- Działania 10.4. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy
- Poddziałania 10.4.1. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy - konkursy horyzontalne

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

 
Dodatkowe uprawnienia dla uczniów NST
       Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie w ramach projektu „Szkoły
Sukcesu Zawodowego” mają możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień zawodowych.

 

       Tym razem technicy pojazdów samochodowych oprócz prawa jazdy kat. B ukończyli kurs
spawacza i po zdaniu egzaminu  otrzymali stosowne uprawnienia.

 

Współpraca Noworudzkiej Szkoły Technicznej z Firmą Legrand z Ząbkowic
       21 października 2021 roku firma Legrand przekazała na rzecz szkoły i uczących się w niej techników elektryków materiały prezentujące profil produkcyjny firmy. Zaproszono także młodzież z NST do udziału w szkoleniach w nowoczesnym Centrum Szkoleniowym. Zakres szkoleń to:

- systemy zarządzania energią,
- UPS , urządzenia podtrzymujące napięcie zasilania obiektów,
- układy samoczynnego załączania rezerwowego zasilania,
- inteligentne instalacje domowe w oparciu o elementy bezprzewodowej automatyki domowej.

       Firma Legrand z Ząbkowic jest częścią międzynarodowego koncernu Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. W ofercie handlowej Legrand Polska znajdują się produkty i systemy uznanych na całym świecie marek, gwarantując dostarczanie kompletnych rozwiązań, od oferty produktowej poprzez know-how do serwisu.

 


,,Pamiętamy- wycieczka do obozu Gross- Rosen
Aby zachować pamięć o minionych wydarzeniach- rozpętania najkrwawszego konfliktu zbrojnego XX wieku, 19 października 2021r. uczniowie NST w Nowej Rudzie (klasy 1aT,1bT) udali się z wizytą do obozu Gross-Rosen w Rogoźnicy. Młodzież zapoznała się z tragiczną historią niemieckiego nazistowskiego obozu  koncentracyjnego Gross-Rosen oraz z prezentowanymi wystawami stałymi i czasowymi z komentarzem przewodnika. Po projekcji filmu historycznego przygotowanego w oparciu o wspomnienia byłych więźniów, młodzież przeszła po terenie byłego obozu. Celem wycieczki było zapoznanie z  bohaterami walczącymi o wolność i niepodległość ojczyzny, a także przekazanie uczniom pamięci o martyrologii przodków. Wycieczka była okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat historii własnego  regionu.


Dzień Edukacji Narodowej w NST
       13 października w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie mieli okazję złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły. Było to wyjątkowe i uroczyste wydarzenie z nutką historii polskiego szkolnictwa, występami i kwiatami złożonymi na ręce dyrekcji i wszystkich nauczycieli.

       Tradycją szkoły jest bowiem, by w tym szczególnym dniu, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły  i przedstawili się całej społeczności szkolnej. Zatem, po uroczystym ślubowaniu w mury szkolne oficjalnie przyjęliśmy uczniów następujących klas:

  • 1 a T5- technik mechanik/technik informatyk, wychowawca mgr Bogumiła Szostak
  • 1 b T5- technik grafiki i poligrafii cyfrowej/technik hotelarz, wychowawca mgr Jolanta Chuchla
  • 1 a Branżowej Szkoły I Stopnia, wychowawca mgr Renata Szostak-Chmielarz

DZIEŃ DRZEWA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
       10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji sadzenia młodych drzewek. Sadzonki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Jugów i przy współpracy z  Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie wsparliśmy organizację Dnia Drzewa na naszym terenie. 11 października razem z Panią Agnieszką Łaskarzewską wyruszyliśmy na wyznaczone dla nas miejsce, a tam już czekał na nas Pan leśniczy ze wskazówkami jak dobrze zasadzić nasze sadzonki  i dlaczego właśnie sadzimy kosówkę na naszym skwerku. Każdy z nas zasadził kilka sadzonek i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już podziwiać jak nasza kosówka urosła i uprzyjemniła widok niezbyt pięknego do tej pory miejsca w centrum Nowej Rudy.

 Justyna Bizoń klasa 3aT

Konkurs "Angielski Mistrz Wypracowań"
Tym razem zmagania uczestników będą polegały na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Ale uwaga! Serwis Dyktanda.pl oczekuje, że prace konkursowe pisane będą w języku polskim, tak aby mogły pełnić funkcję wsparcia dla osób uczących się języka angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Wśród tematów wypracowań znajdują się łatwe i skomplikowane wyrazy, popularne zwroty oraz czasy i inne elementy gramatyki.

Warto wspomnieć, że uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opisać (z dostępnej, długiej listy), ale również nagrody, które otrzymają w zamian za wysoką pozycję w rankingu (do określonego pułapu kwotowego). Organizator nagrodzi aż pięćdziesięciu najlepszych uczestników! Ponadto przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zebranie określonej liczby punktów.

Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 5.12.2021 r.

Udział może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom o różnym poziomie znajomości angielskiego. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowan

Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne