panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

203 dni 11 godzin 16 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7218041

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne NST
Uczniowie pierwszych klas Noworudzkiej Szkoły Technicznej o specjalności Technik Elektryk pod opieką Ewy Lenarczyk oraz Romana Głaza, już od wielu lat, w ramach wycieczek technicznych, odwiedzają zakład produkcyjny z branży elektro-energetycznej Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.

Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Legrand Polska z Ząbkowic Śląskich wspiera pracownie elektryczne Noworudzkiej Szkoły Technicznej

W lutym 2019 roku firma Legrand przekazała na rzecz szkoły makiety i gabloty poglądowe  z osprzętem i aparaturą prezentujące profil produkcyjny firmy. Zaproszono także młodzież z NST do udziału w szkoleniach w działającym już od listopada 2018 nowoczesnym Centrum Szkoleniowym. Zakres szkoleń to:
Czytaj całość...
Czy znasz patrona swojej szkoły
,,Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”
St. Staszic

15 lutego 2019 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się szósta edycja szkolnego konkursu   historycznego o   Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu przystąpiły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. W tym roku 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1bTw składzie: Aleksandra Chmiel, Natalia Kuch, Marta Szymborska Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy 3bT, trzecie- ex aequo kl. 2aT i 3aT. Organizatorem konkursu jest Pani Bogumiła Szostak.

Czy znasz patrona swojej szkoły  Czy znasz patrona swojej szkoły  Czy znasz patrona swojej szkoły
Polanica Medical Sensus
Uczniowie klasy 1b technikum hotelarskiego pod opieką nauczyciela p. Marty Augustynowskiej zakończyli pierwszy semestr nauki przedmiotów zawodowych na ciekawej wycieczce w Polanicy Zdrój. Medical Sensus to miejsce, które standardem nie ustępuje hotelom 4*. Nowoczesne, a zarazem przytulnie urządzone pokoje pozwalają na pełną wygodę i wypoczynek. Sanatorium posiada również specjalne pokoje dla osób z alergiami, które umożliwiają im zdrowy i bezpieczny pobyt. Medical Sensus to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, położone przy leśnych szlakach oraz Parku Zdrojowym w malowniczej Polanicy Zdrój.
    
Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus
Czytaj całość...
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
W ramach współpracy Noworudzkiej Szkoły Technicznej z hotelami 25 stycznia klasa 2b technikum hotelarskiego uczestniczyła w warsztatowych zajęciach w Hotelu Bukowy Park**** w Polanicy Zdroju. Tematem wiodącym była „Zastawa stołowa i jej wykorzystanie przy obsłudze gościa”. Uczniowie NST mogli obserwować, jak w hotelowej restauracji nakrywa się stoły do serwowania różnych zestawów dań wykorzystując do tego odpowiednie rodzaje szkła, sztućców i innych elementów zastawy stołowej.   Zajęcia prowadziła pani kierownik gastronomii Bukowego Parku. Omówiła i pokazała uczniom bieliznę stołową, tace, szkło i sztućce, jakie wykorzystuje się przy obsłudze gościa. Przyszli hotelarze formowali serwetki indywidualnego użytku, sprzątali stół, przygotowywali kawę, zobaczyli jak funkcjonuje bar hotelowy.
 
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
Czytaj całość...
FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO
Młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej dzięki realizacji projektu „Ruszamy na stoki Kotliny Kłodzkiej” -Wydział Rozwoju , Promocji ,Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłodzku ,w czasie tegorocznych ferii uczestniczyła w wyjazdach na narty, do Rzeczki. Warunki na stokach  sprzyjały szusowaniu przy pięknej ,słonecznej pogodzie. Ponadto uczniowie korzystali z zajęć na pływalni CTS w Nowej Rudzie -Słupcu. Dziękujemy za wspólnie spędzony aktywny wypoczynek i zapraszamy za rok!

FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO  FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO  FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO

Nauczyciele wychowania fizycznego
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców
W dniu 23.01.2019 roku w hali sportowej  Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce halowej chłopców. Zawodnicy Noworudzkiej Szkoły Technicznej mogą pochwalić się dużym sukcesem. Chłopcy grający w składzie Sebastian Banach, Mateusz Kolk, Mikołaj Szałęga, Adrian Sekuła, Bartosz Wardak, Patryk Kołat, Kamil Kołat, Marcin Torbusiński, Michał Górski zdobyli złote medale.

TABELA KOŃCOWA
  1. NST NOWA RUDA  
  2. ZSO BYSTRZYCA KŁ.
  3. LO NOWA RUDA
  4. ZSP BYSTRZYCA
  5. ZSP1 KŁODZKO
  6. ZSO KŁODZKO
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców
Twoja krew moje życie
„Twoja krew moje życie” pod takim hasłem, 17 stycznia 2019 roku, odbyła się kolejna zbiórka krwi w Noworudzkiej Szkole Technicznej. Zainteresowanie młodzieży było ogromne, zgłosiły się 44 osoby, z czego po badaniach lekarskich 27 osób mogło oddać krew. W tym roku akcję NST wsparli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. W sumie oddano 12 litrów i 15 ml krwi.

Twoja krew moje życie  Twoja krew moje życie  Twoja krew moje życie
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne