panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8585277

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Programy Stypendialne "PKP Intercity" S.A.
„PKP Intercity” S.A. zwraca się do Państwa z propozycją współpracy w ramach Programu Stypendialnego, którego Fundatorem jest „PKP Intercity” S.A./ docelowo podpisanie Umowy o współpracy ze Szkołą. Współpracujemy ze Szkołami w ramach Programu Stypendialnego z uczniami kształcącymi się min. na kierunkach: technik elektryk, technik automatyk, technik elektronik, technik mechanik, technik mechatronik. Jesteśmy również zainteresowani podjęciem współpracy na poziomie Szkoły Branżowej I Stopnia na kierunkach elektromechanik, elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, ślusarz/spawacz, monter-elektronik, mechatronik.

Programy Stypendialne
Czytaj całość...
Polskie serce pękło
Z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej odbyła się II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs został ogłoszony z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Do II edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940” wpłynęło ok. 4 000 prac w trzech kategoriach: praca plastyczna, tekst piosenki ,praca literacka. W kategorii „tekst piosenki” zadaniem kandydatów było napisanie słów utworu muzycznego poświęconego katyńskiej tragedii. W tej kategorii udział wzięła uczennica naszej szkoły- Kornelia Chwiałkowska z klasy 2bT/4. utworem pt. ,,Katyńska zamieć”. Korneli gratulujemy udziału w konkursie.


Czytaj całość...
Porady dla maturzystów
Do matury pozostał niespełna miesiąc. Wydaje się to niewiele, ale to czas wystarczający do wykonania solidnej powtórki materiału, który poznaliście przez ostatnie lata w szkole. Zwłaszcza, kiedy będziecie przestrzegać zasad zwiększających efektywność nauki.
  • Pamiętajcie o praktycznej nauce, czyli o rozwiązywaniu zadań i arkuszy.
  • Aktywnie powtarzajcie poznane informacje.
  • Zadbajcie o przerwy, które pozwolą Wam zregenerować siły.
Więcej porad i konkretnych wskazówek dot. skutecznej nauki przed egzaminem znajdziecie na stronie programu edukacyjnego ADAMED SmartUP – adamedsmartup.pl

Nowe zawody w NST
12 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Starostę Macieja Awiżenia a firmą ZETKAMA SPÓŁKA z o. o. z siedzibą w Ścinawce Średniej reprezentowaną przez Dyrektora ds. Personalnych Pawła Ostrowskiego oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez Dyrektora Szkoły Brygidę Gąsior.

Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST

Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodach: operator obrabiarek skrawających oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.
Czytaj całość...
Międzywojewódzki Konkurs Hotelarski - Matematyka w hotelu
W dniu 25 lutego 2021 roku nasza szkoła była współorganizatorem  Międzywojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego  „Matematyka w hotelu” online. W konkursie wzięło udział 357 osób z 10 szkół z woj. dolnośląskiego, warmińsko- mazurskiego, pomorskiego i opolskiego, w tym Noworudzka Szkoła Techniczna (25 osób). Najwyższy wynik - 29 punktów na 30 możliwych – uzyskała nasza uczennica z klasy 2bT4 ex aequo z uczennicami ze szkół w Prudniku i Bolesławcu. Wyniki różniły się jedynie czasem wykonania zadań, w związku z czym Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w konkursie. Nagrody rzeczowe – gry planszowe oraz bilet na spływ pontonowy zostaną wręczone zwycięzcom. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy! Jolanta Chuchla

Matematyka w hotelu
UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Zawód krawiec, wraca do łask !
Noworudzka Szkoła Techniczna wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy, po raz kolejny tworzy klasę patronacką, tym razem w zawodzie krawiec. Kierunek będzie stanowił nową ofertę edukacyjną NST dla młodzieży po szkole podstawowej, w roku szkolnym 2021/2022. Dzisiaj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna  o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Małgorzatę Jędrzejewską-Skrzypczyk Wicestarostę, a HELIKON - TEX reprezentowanym przez pełnomocnika Dorotę Całkosz oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez dyrektora szkoły Brygidę Gąsior. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie krawiec.  Umowa oraz ustalenia poczynione z firma HELIKON - TEX  przewidują, że firma prowadzić będzie zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposaży ich w ubranie robocze, zapewni posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będzie wypłacała uczniom stypendia od 150 zł. w klasie pierwszej, 200 zł. w klasie drugiej oraz 250 zł. w klasie trzeciej. Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.

UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Czytaj całość...
Czy znasz patrona swojej szkoły?
"Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada."
St. Staszic

02 lutego 2021 r. odbyła się ósma edycja szkolnego konkursu   historycznego "Czy znasz patrona swojej szkoły?". Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich. W tym roku po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1aT/5 w składzie: Błażej Mikusiak, Krzysztof Mikusiak i Mateusz Tuleja. II miejsce zdobyły drużyny klas: 2aT/5  i 3aT/5 , III miejsce –kl.3bT.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne