panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 30 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6684864

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Narodowe Święto Niepodległości w NST
13 listopada 2017 społeczność szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej obchodziła uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Rokrocznie 11 listopada przypominamy sobie  to szczególne dla polskiej historii wydarzenie, a  w tym roku przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości. Święto obchodzone jest w Polsce od 1937 roku, a przywrócone zostało w 1989. Obecnie obchodzimy je szczególnie uroczyście.

Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST  Narodowe Święto Niepodległości w NST
Czytaj całość...
A czy Ty wiesz czym oddychasz?
Rozpoczął się program społeczno-edukacyjny Avivy pod nazwą „Wiem czym oddycham”, którego celem jest zwrócenie uwagi na szkodliwe skutki smogu. Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 33 znajdują się w Polsce. Czujnik jakości powietrza to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika.
Bardzo prosimy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli o zagłosowanie na naszą lokalizację tak aby czujnik jakości powietrza znalazł się w naszej szkole. Wygrywa 100 lokalizacji w Polsce z największą liczbą głosów. Pokażmy wszystkim, że zależy nam na tym aby problem jakości powietrza w naszym mieście był ciągle monitorowany.

PROSIMY WSZYSTKICH O GŁOS NA NASZĄ LOKALIZACJĘ!!!
1. Na mapie znajdującej się pod adresem:
https://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/5faf5b27-a4f9-473d-8274-016d3758aaa5
widzimy niebieską pinezkę oznaczającą lokalizację Noworudzkiej Szkoły Technicznej
2. Wypełniamy formularz
3. Następnie klikamy w „Głosuj"
4. Potwierdzamy głos klikając w link, który otrzymamy mailem

PAMIĘTAJMY! ZAGŁOSOWAĆ MOŻEMY TYLKO RAZ!!! CZUJNIK POZWOLI NAM WIEDZIEĆ CZYM ODDYCHAMY!!!
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
Drodzy Wolontariusze i Przyjaciele Akcji MOGIŁĘ  PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA!            
W okresie mikołajkowym i świątecznym nie możemy zapomnieć o naszych Rodakach żyjących na Kresach – Ukrainie i Wileńszczyźnie. Jak co roku przygotowujemy się do wyjazdu  z pomocą, na którą czekają przede wszystkim najmłodsi Rodacy.
Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej,  cukier, ryż, makaron, środki czystości.
Prosimy o przekazywanie darów do sekretariatu do 20 grudnia 2017 r.
I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego
Od 20.11 trwa ogólnopolski konkurs pn. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Jedna ze szkolnych drużyn Noworudzkiej Szkoły Technicznej  Skuter TEAM w składzie: Adrian Dąbkowski, Jakub Budziński i Dawid Oczerklewicz od kilku dni znajduje się w czołówce województwa dolnośląskiego (zajmując obecnie I miejsce) oraz 17 miejsce w Polsce na blisko 7000 zarejestrowanych drużyn. Zespoły zmagają się na specjalnie przygotowanej platformie demo służącej do nauki inwestowania w akcje, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW. Cały proces edukacji odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Jest o co walczyć, bo nagrody pieniężne są bardzo wysokie.
Na potwierdzenie zrzuty ekranu z obu rankingów:
I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego  I miejsce w rankingu województwa dolnośląskiego
D.J.
XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej to nie tylko zainteresowani nowinkami technicznymi młodzi  ludzie, którzy zdobywają nagrody w konkursach technicznych czy informatycznych, ale również wrażliwi i otwarci na świat wielbiciele literatury, teatru i filmu.
 I choć w dzisiejszym świecie nie jest modne czytanie książek czy zainteresowania literackie, wielu z nich nie tylko dużo czyta,  ale także pisze, i osiąga na tym polu niemałe sukcesy.  Wiersze, opowiadania i eseje  to najczęściej wybierane przez młodych techników formy literackie.

XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.
Czytaj całość...
Rekolekcje w Ząbkowicach
Dnia 14 października uczniowie z Noworudzkiej Szkoły Technicznej udali się do Ząbkowic Śląskich na Rekolekcje Diecezji Świdnickiej pod hasłem "Idźcie i głoście". Brali udział w konferencjach, warsztatach biblijnych, warsztatach tanecznych oraz we wspólnej modlitwie. W tym spotkaniu uczestniczyło łącznie 450 młodzieży z terenu całej diecezji świdnickiej. Rekolekcje poprowadził Jose H. Prado Flores, pochodzący z Meksyku- teolog katolicki, biblista i założyciel Międzynarodowej Sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, John Paul z Malezji oraz ks. Jakub Staniecki z Gubina.

Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach  Rekolekcje w Ząbkowicach
Czytaj całość...
Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
W październiku b.r.  nauczycielki j. angielskiego (Agnieszka Kozłowska i Dorota Kucharczyk) oraz języka niemieckiego (Małgorzata Kałwak i Renata Szostak - Chmielarz) z Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w ramach programu Erasus +  w tygodniowym kursie: „Jak organizować szkolne projekty międzynarodowe” w Porto w Portugalii.  Organizatorem szkolenia był IFEL Instytut z Hamburga. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z wielu krajów Unii Europejskiej, między innymi z Niemiec, Austrii, Węgier, Grecji, Bułgarii, Belgii i Holandii. Nauczycielki z NST  jako nieliczne reprezentowały Polskę.

Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej  Projekt: Mobilność kadry edukacji szkolnej
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne