panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 19 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7115288

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Projekt - Praktyki w Austrii dla najlepszych
Projekt „Praktyki w Austrii dla najlepszych” po raz kolejny w Noworudzkiej Szkole Technicznej 16 października 2018 r. odbyło się w Noworudzkiej  Szkole Technicznej spotkanie z panią Judytą Babiarz z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu z uczniami klasy III b Technikum Hotelarskiego. Spotkanie dotyczyło udziału w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. Projekt skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu hotelarsko-gastronomicznym. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodzieży odbycia zimowych praktyk u austriackich pracodawców w zawodach: kucharz/kucharka, kelner/kelnerka, pokojowy/pokojówka. Sześciotygodniowe praktyki w krajach związkowych Salzburg i Vorarlberg pozwalają na zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności, podniesienie kompetencji językowych oraz poznanie kultury pracy innego kraju.

Praktyki w Austrii dla najlepszych  Praktyki w Austrii dla najlepszych  Praktyki w Austrii dla najlepszych
Czytaj całość...
MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ
W roku szkolnym 2018/2019 w Noworudzkiej Szkole Technicznej  pięciu uczniów rozpoczęło naukę w zawodzie monter stolarki budowlanej. Jest to nowy zawód, w którym dopiero od tego roku mogą się kształcić uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia.Dzięki umowie podpisanej z firmą MATPLAST, która jest liderem w produkcji okien, uczniowie dwa razy w tygodniu odbywają praktyki na terenie zakładu.

MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ  MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ  MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ
Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
17  października 2018 r. uczniowie klas pierwszych Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, wzięli udział w projekcie pod nazwą ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Był to wykład multimedialny przeprowadzony w Sali obrad Sejmiku, w Gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedmiotem zajęć były informacje dotyczące zadań  realizowanych  przez Wojewodę Dolnośląskiego jak i zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Udział w lekcji stanowił doskonałą formę  wsparcia  procesu edukacji w obszarze szeroko pojętej administracji, który  wpływa pozytywnie na kształtowanie świadomości społecznej młodzieży oraz  zrozumienia praw i obowiązków, wynikających z przynależności do regionalnej wspólnoty. Zajęcia są  wspaniałym źródłem wiedzy dla uczniów o podstawowej zasadzie demokracji- samorządności.

Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
NAUCZYCIELE VS UCZNIOWIE
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej po raz kolejny uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z nauczycielami. W środę 17 października w szkolnej sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej "Nauczyciele kontra Uczniowie". Podobnie jak w poprzednich latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Mecze były bardzo zacięte, obfitowały w wiele ciekawych akcji, a po ostatnim gwizdku sędziego na uczestników turnieju czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią dyrektor.

NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej
W tym roku szkolnym w Noworudzkiej Szkole Technicznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji odbyły się 12 października 2018 roku. Zgodnie z tradycja akademię przygotowały klasy pierwsze prezentując swoje talenty. Podczas uroczystości odbyło się też uroczyste ślubowanie pierwszaków.
W roku szkolnym 2019/2019 uczniowie klas pierwszych kształcą się w następujących zawodach:
•    technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „E-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych”,
•    technik elektryk,
•    technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
•    technik hotelarstwa z innowacja pedagogiczną: „Hotelarstwo w zgodzie z potrzebami gości”, na która składa się: dietetyka, język migowy oraz usługi Wellness&SPA”,
•    w branżowej szkole I stopnia w klasie wielozawodowej oraz w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.
W roku szkolnym 2018/2019 dzięki podpisanej umowie patronackiej z firmą MATPLAST, która jest liderem w produkcji okien, uczniowie mogą uczyć się w branżowej szkole I stopnia w nowym zawodzie monter stolarki budowlanej.

 Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej   Dzień Edukacji w Noworudzkiej Szkole Technicznej

Hotelarze w Polanicy
28 września mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach w hotelach. Byliśmy w Hotelu „Nowy Zdrój” oraz „Bukowy Park” w Polanicy Zdroju. W Nowym Zdroju zajmowała się nami pani kierownik marketingu. Pokazała nam cały obiekt, ze zwróceniem uwagi na wyposażenie pokoi, funkcjonowanie restauracji i kawiarni  oraz całej bazy zabiegowej. Bardzo szczegółowo omówiła zasady organizowania konferencji.  Opowiedziała nam o trudnych sytuacjach dotyczących obsługi gości. Rozmowa z pracownikiem to doświadczenie, którego nic nie zastąpi. W sposób przystępny jest w stanie zobrazować nam to, co czeka nas, już niedługo, w pracy w hotelu. Przepiękny, duży hotel, zadbane otoczenie przyciąga wielu gości z Polski i z zagranicy, zwłaszcza nastawionych na rehabilitację oraz podziwianie walorów krajobrazowych. Bukowy Park to całkiem inny obiekt.

Hotelarze w Polanicy  Hotelarze w Polanicy  Hotelarze w Polanicy
Czytaj całość...
Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Początek września to przede wszystkim powrót do szkoły, nauki i codziennych obowiązków, ale nie samą edukacją żyje człowiek. Jesień to również czas premier kinowych i telewizyjnych. W zeszłym roku uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mieli zaszczyt uczestniczyć w przeróżnych produkcjach filmowych, które już wkrótce będą miały premiery na wielkim ekranie. Od października zeszłego roku do sierpnia bieżącego uczniów naszej szkoły można było spotkać na planie nowego serialu „Znaki”. W serialu grali uczestników pogrzebu, dziennikarzy, sekretarki oraz hostessy, a także uczniów, którymi są na co dzień.

Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki  Uczniowie NST na planie serialu Znaki
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne