panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 32 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6980027

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Bohaterowie tamtych dni DROGA PRZEZ PRUSZKÓW
18 września 2018 r.  uczniowie klas  technikum NST w Nowej Rudzie wzięli udział w projekcie: BOHATEROWIE TAMTYCH DNI. Podczas  spotkania w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury  w Nowej Rudzie  uczniom został przekazany obraz Powstania Warszawskiego i jego tragicznego  zakończenia w Pruszkowie, w obozie przejściowym  ,, Dulag 121”, poprzez historię czterech postaci: Marii Kwaśniewskiej, Stanisława Średzińskiego, Andrzeja Z. Zimowskiego, Joanny Modrzejewskiej. Spotkanie zostało przygotowane przez Fundację KAMENA Łódź  we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu
W dniu 07 września 2018 roku uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza udali się na pieszą wycieczkę, na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn. Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia, gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony.

Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu  Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu  Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu
Czytaj całość...
Nasi nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić, nawet na wakacjach!
Tak to prawda nie da się dzisiaj „skończyć szkołę” i zapomnieć o doskonaleniu. W ramach Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji w projekcie pt: Zawodowy Dolny Śląsk – na Politechnice Wrocławskiej  we Wrocławiu zorganizowano w dni 01 i 02 września - 2018 szkolenie na temat: „Nowoczesne techniki i technologie pomiarowe". W szkoleniu tym uczestniczył nauczyciel Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, Roman Głaz – nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Szkolenie składało się z trzech bloków tematycznych dotyczących nowoczesnych metod i technologii pomiarowych.

Nasi nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić, nawet na wakacjach!  Nasi nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić, nawet na wakacjach!  Nasi nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić, nawet na wakacjach!
Czytaj całość...
NARODOWE CZYTANIE w NST
7 września 2018 r. uczniowie, przedstawiciel rodziców, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wzięli udział w siódmej edycji Narodowego Czytania.  Tym razem czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości „Przedwiośnie”  przybliżyło nam wrażenia pierwszego entuzjazmu Polaków, jak również pierwszych rozczarowań i zaniechań.
Oprócz stałego, głównego celu akcja Narodowego Czytania jest także promocją czytelnictwa.
Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”.

NARODOWE CZYTANIE w NST  NARODOWE CZYTANIE w NST  NARODOWE CZYTANIE w NST
Czytaj całość...
Jak nie czytam, jak czytam.
Podziękowania od redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole" za udział naszej szkoły w III edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam".

Jak nie czytam, jak czytam.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W Noworudzkiej Szkole Technicznej, 3 września 2018 roku, rok szkolny rozpoczęło ogółem 358 uczniów. Do społeczności szkolnej dołączyli uczniowie 4 klas pierwszych.
Życzymy Wszystkim udanego roku i sukcesów na miarę swoich możliwości!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
STYPENDIUM SZKOLNE
Do 15 września 2018r. można składać wnioski o stypendium szkolne w odpowiednich do miejsca zamieszkania Ośrodkach Pomocy Społecznej.
Dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 514 zł netto.
Wnioski do pobrania w gabinecie pedagoga oraz na stronach internetowych urzędów miast i gmin.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne