panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 37 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8944408

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Technicy Elektrycy z NST korzystają ze środków unijnych zdobywając Uprawnienia SEP
       Uczniowie NST z klasy 4AT4 oraz 3AT4 uczestnicząc w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 , uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym do egzaminu Państwowego Kwalifikacyjnego SEP „E” -  uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Grupa 1 - Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające i zużywające energię elektryczną. Szkolenie przeprowadzał Ośrodek Doskonalenia Zawodowego z Kłodzka , a następnie na terenie naszej szkoły odbył się Egzamin Państwowy. Z dumą możemy poinformować, że wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin (100%) i obecnie cieszą się z uprawnień które są ważne 5 lat, a potem kolejny egzamin … bo elektryk musi być na bieżąco z przepisami i normami.

 WIZYTA W DRUKARNI
Dnia 9 grudnia grupa grafików z klas trzecich i czwartych pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do drukarni.
Drukarnia i Wydawnictwo Studio Edytor w Dzierżoniowie jest nowocześnie wyposażonym zakładem produkcyjno -usługowym. Wykonuje prace w druku offsetowym i druku cyfrowym. Wszystko zależy od charakterystyki konkretnego zlecenia i sposobu wykorzystania gotowego wyrobu.

Drukarnia oferuje pełny zakres usług poligraficznych:
• skanowanie,
• fotografia reklamowa,
• naświetlanie do formatu A1 - również dla sitodruku,
• druk wielokolorowy na maszynach offsetowych do formatu A1,
• druk wielkoformatowy na maszynie cyfrowej solwentowej,
• druk wielokolorowy na maszynach do formatu B2,
• druk wielkoformatowy na maszynie solwentowej,
• naświetlanie CtP,
• introligatornię – oprawy książkowe klejone, zszywane, kalendarze, linie zbierająco-zszywające,
• wykrawanie,
• falcowanie,
• produkcję opakowań kartonowych,
• produkcję gazet, książek, czasopism, folderów, katalogów, kalendarzy, widokówek, wizytówek,
• druk firmowy.

Drukarnia posiada nowoczesne maszyny, linię do produkcji opakowań kartonowych i etykiet z efektem holograficznym. Drukuje plakaty na papierach w szerokim zakresie gramatur, we wszystkich najpopularniejszych formatach. Specjalizuje się w produkcji banerów reklamowych jedno - i dwustronnych, produkcji opakowań kartonowych z nadrukiem lub
zdjęciem, opakowań lakierowanych matowo, z połyskiem, z lakierowaniem wybiórczym, czy
efektem holograficznym. Drukuje wszelkiego rodzaju akcydensy, kalendarze trójdzielne 12
-kartkowe, klasyczne i panoramiczne. Zwiedzanie drukarni rozpoczęliśmy od działu przygotowalni. Graficy przedstawili nam swoje stanowiska pracy, podzielili się uwagami na temat swojej pracy, wymagań jakie niesie ze sobą dzisiejsza poligrafia, a szczególnie praca grafika, który czuwa nad całym procesem poligraficznym przygotowując projekt graficzny mając jednocześnie na uwadze proces drukowania i efekt finalny gotowego wyrobu poligraficznego. Obserwowaliśmy pracę nowoczesnych ploterów, podziwialiśmy gotowe wydruki w profesjonalnych katalogach na różnych podłożach drukowych. Prześledziliśmy cykl produkcyjny drukowania na nowoczesnych w pełni skomputeryzowanych maszynach do drukowania offsetowego, cyfrowego, lakierowania, grawerowania laserowego. Zobaczyliśmy finalny efekt wydrukowanych opakowań, kalendarzy, książek oprawianych maszynowo. Wycieczka była ciekawym połączeniem teorii i praktyki. Zostaliśmy przyjęci bardzo profesjonalnie i była to naprawdę interesująca lekcja poligrafii
w drukarni.

 


MIKOŁAJKOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
       6 grudnia 2021 uczniowie klas pierwszych brali udział w  konkursie  języka polskiego pod hasłem: „ZNAM, UŻYWAM, ROZUMIEM”, w którym trzeba było się wykazać wiedzą z zakresu znajomości terminów i wyrazów obcych oraz umiejętności ich stosowania. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami, wyjaśnili pojęcia i zastosowali je w tekście.  Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.


 
Klasa 3AT4 i 3AT5 Technik Elektryk i Technik Informatyk na szkoleniu w firmie LEGRAND
       Na zaproszenie  LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich w dniu 03 grudnia 2021 roku uczniowie klasy 3AT4 i 3AT5 o specjalności technik elektryk i technik informatyk pod opieką  Romana Głaza odbyli specjalistyczne szkolenie z zakresu – INTELIGENTNY BUDYNEK.  Uczniowie po raz pierwszy mogli odwiedzić tak dużą międzynarodową firmę z zakresu produkcji komponentów dla elektroenergetyki. Firma Legrand ma nowocześnie wyposażone stanowiska do projektowania, programowania i testowania instalacji inteligentnego budynku na bazie komponentów własnego dedykowanego systemu dla budynków mieszkalnych jak i zakładów przemysłowych.

       Na początku w trakcie multimedialnej prezentacji zapoznano uczniów z historią zakładu jak i profilem produkcji. Później uczniowie mieli okazję prześledzić cały cykl produkcyjny m.in. wyłączników nadmiarowo-prądowych typu S, koryt kablowych, obudów rozdzielnic oraz wyłączników silnikowych, wreszcie uczniowie mieli okazję zobaczyć i przetestować komponenty systemów BMS. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Od Firmy Legrand otrzymaliśmy też wiele materiałów do wykorzystania na zajęciach praktycznych z zakresu pracowni elektrycznej „Instalacje elektryczne” oraz „Maszyny elektryczne” niezbędnych do budowy układów sterowania i automatyki napędów elektrycznych. DZIĘKUJEMY.


 

ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC
       Dnia 03.12.21 w NST odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc. Do rywalizacji stanęło 12 uczniów, a najwięcej razy 50kg ciężar wycisnął Kamil Kuczaj 62pow. W styczniu najlepsi zawodnicy naszej szkoły zmierza się z drużyną Noworudzkiego LO w siłowni NOWAR. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.

 


Regionalna konferencja warsztatowa "Edukacja językowa z eTwinning"
       30 listopada 2021r. nauczycielki języka niemieckiego, Pani Małgorzata Kałwak i Pani Renata Szostak-Chmielarz ,wzięły udział w konferencji regionalnej „Edukacja językowa z eTwinning” we Wrocławiu. Konferencja składała się z sesji plenarnej i trzech sesji warsztatowych.
      W sesji plenarnej zaprezentowano program eTwinning  i dobre praktyki eTwinning. eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.
eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Nauczycielom eTwinning udostępnia też inne bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy realizowany online.
       W sesjach warsztatowych poznałyśmy platformę eTwinning Live i Twinspice.
 Na platformach tych można nawiązać kontakt z klasami i szkołami z różnych stron Europy  w celu współpracy nad projektami.  Poznałyśmy także różne aplikacje i programy pozwalające współpracować partnerom na odległość. Są to ciekawe propozycje, które także można wykorzystać na lekcjach, w pracy codziennej, np. Trimino, Wheitbard.fi,  Akinator.com, BaBaDumi, Quick, draw czy Educandy.com. Narzędzia te pomogą nam uatrakcyjnić nasze zajęcia w szkole, a udział w konferencji przyczyni się do współpracy międzynarodowej.

Renata Szostak-Chmielarz

 

MIKOŁAJKI NA LODOWISKU
         Dnia 01 grudnia 2021 roku grupa 36 uczniów szkoły branżowej miło spędziła czas na lodowisku w Świdnicy. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy 1aB, Pani Renata Szostak-Chmielarz wraz
 z Komendantem OHP , Panią Anna Grochowską. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także Pani Beata Skibińska i Pani Kornelia Dudzik.
      Celem wyjazdu była integracja uczniów klasy 1, 2, 3 szkoły branżowej oraz doskonalenie techniki jazdy na łyżwach i propagowanie aktywnego stylu życia. Przez dwie godziny bawiliśmy się doskonale na lodzie. Niektórzy z nas stawiali swoje pierwsze kroki ( spacerowali ) , inni jeździli grupowo trzymając się za ręce. Bardziej doświadczeni urządzali małe zawody lub tańczyli na tafli lodu.
     Po dwóch godzinach spędzonych aktywnie, poczuliśmy się głodni i złożyliśmy wizytę w MCdonald's, nadrabiając stracone kalorie. Najedzeni, cali i zadowoleni wróciliśmy do Nowej Rudy, planując następną wycieczkę.

Renata Szostak-Chmielarz

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne