panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 14 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8061804

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS
Dnia 5.12.2019r. uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wyjechali na wycieczkę na Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Odbyły się tam warsztaty na temat Fake News. Dowiedzieliśmy się tam, jak poznać i nie dać się oszukać. Warsztaty prowadził Tomasz Delikat . Był też wykład o nie słusznym skazaniu w praktyce wymiaru niesprawiedliwości. Wykład ten prowadziła Dr. Anna Malicka Ochtera. Dr. Anna mówiła o ludziach niewinnie skazanych za czyny, których nie zrobili .Uważamy, że warto jeździć na takie warsztaty, ponieważ pomagają radzić sobie z problemami dzisiejszych czasów.

Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS  Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS  Dzień z Prawem na Uniwersytecie SWPS
Czytaj całość...
Warsztaty Bliżej Europy
Z inicjatywy Janiny Ochojskiej Europosłanki z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, twórczyni programu „Pajacyk”, laureatki wielu nagród, w tym wyróżnienia „Kobieta Europy” przyznanego przez Wspólnotę Europejską w Brukseli, zostały zorganizowane dwudniowe warsztaty edukacyjne w dniach od 4-6 grudnia 2019 r.  dla  młodzieży z NST w Nowej Rudzie. Celem zajęć, prowadzonych przez wolontariuszy z Hiszpani, Włoch i Rumuni ze Stowarzyszenia ,,TRATWA”, było wspieranie i budowanie postaw otwartych, opartych na wartościach europejskich. Podsumowaniem warsztatów było redagowanie listu z postulatami młodzieży do Janiny Ochojskiej oraz konkurs o UE i Prawach Człowieka przeprowadzony w Kłodzkim Ośrodku Kultury. 
  
Warsztaty Bliżej Europy  Warsztaty Bliżej Europy  Warsztaty Bliżej Europy
Czytaj całość...
Mikołajki na lodowisku
Z okazji Mikołajek uczniowie klas branżowych (1aBS1/P i 2abBS1) wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami z ramienia OHP, aktywnie spędzili czas na lodowisku. Wyjazd został zorganizowany 4 grudnia 2019r. do Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie poczuli ducha rywalizacji sportowej, fajnie spędzili ze sobą czas i po prostu świetnie się bawili.

Mikołajki na lodowisku  Mikołajki na lodowisku  Mikołajki na lodowisku
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej
Turniej z udziałem najlepszych zespołów wyłonionych z turniejów rejonowych odbył się 13.12.2019r. w Kłodzkiej Szkole Technicznej.  Drużyna NST w składzie Babinski Wojciech, Kodim Norbert, Rapanowicz Jacek, Stachowiak Kacper, Jakub Wojtyczka, Urczyński Maciej i Tymski Kacper ostatecznie zakończyła na bardzo dobrym III miejscu.

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej  Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej  Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej
WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
Miło mi poinformować Państwa, że dziewiętnasta edycja akcji mikołajkowej pod hasłem „Wielka Radość -Mały Gest”, zakończyła się kolejnym sukcesem. Nauczyciele, rodzice i młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej, wykazali wielkie zaangażowanie przynosząc pluszaki, książki, bajki, zabawki, słodycze… Pomimo tego, iż śniegu w tym roku nie było, zaprzęg św. Mikołaja zawitał wraz ze swą Świtą 06.12.2019r. do Miejskiego Przedszkola nr1 w Nowej Rudzie ,aby na zabawie mikołajkowej podarować dzieciom prezenty. Pozostałe dary dobrego serca trafiły na stan Świetlicy Środowiskowej „Kolorowy Świat” w Nowej Rudzie oraz do Miejskiego Zespołu Szkół nr1 w Nowej Rudzie.

WIELKA RADOŚĆ -MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ -MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ -MAŁY GEST
Czytaj całość...
Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego
10.12.19 na obiekcie CTS odbył się mecz piłki siatkowej dziewcząt między NST a LO o mistrzostwo rejonu noworudzkiego. Drużyna NST w składzie Aniszewska Katarzyna, Faron Aleksandra, Kuch Natalia, Lasota Kinga, Patrycja Marek, Trypuć Kornelia, Wołoszczak Wiktoria i Wisniewska Patrycja po bardzo zaciętym meczu niestety uległa przeciwniczkom.

Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego  Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego  Mecz o mistrzostwo rejonu noworudzkiego
Projekt Otwarta Firma w NST
W Noworudzkiej Szkole Technicznej w dniach 19-22 listopada 2019 r. odbyły się warsztaty z projektu „Otwarta firma czyli Biznes przy tablicy –Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. Spotkania z pracodawcami dotyczyły specyfiki pracy w zakładzie produkcyjnym, relacji pracownik - pracodawca oraz planowania kariery zawodowej. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję na bezpośredni kontakt z przedstawicielami rynku pracy z KMT Tłumaczów, Medical Sensus Polanica Zdrój oraz Bank PKO BP S.A. oddział Nowa Ruda. Podsumowaniem ciekawych prezentacji przedstawionych przez prowadzących warszaty były konkursy z nagrodami dla uczniów. Spotkania przebiegły w bardzo pozytywnej atmosferze, zainteresowani uczniowie już wybierają się na praktyki zawodowe.

Projekt Otwarta Firma w NST  Projekt Otwarta Firma w NST  Projekt Otwarta Firma w NST
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne