panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8475437

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Terminy egzaminów zawodowychZachęcamy do obejrzenia filmu
Film MSWiA
Szkoła do hymnu 2020
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej wzięli udział w quizie na temat historii i znajomości ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą, a najwyższy wynik zdobyła Aneta Szymborska z klasy 1a szkoły branżowej. Na drugim miejscu uplasowali się  ex aequo: Mirek Koch – uczeń klasy 1aBS1, Marek Wojtkowiak, Antoni Małnowicz, Krzysiek Mikusiak, Mikołaj Piszczek-uczniowie klasy 1aT Oliwia Śledź, Patrycja Prajzner - z klasy 1bT.
"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. - "Rekord dla Niepodległej. Ze względów epidemiologicznych konkurs został przeprowadzony on-line a uczniowie mogli za pomocą komunikatorów uczestniczyć w akcji śpiewania hymnu.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Pamięć narodowa to jest pamięć suwerenna
– ona sama wie, o czym ma pamiętać, sama zapamiętuje, nie pytając
nas o zdanie”. Nie jest więc tak, że my sami „coś każemy jej pamiętać, a o czymś innym każemy jej zapomnieć”.
 Jarosław M. Rymkiewicz

Corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Święto Niepodległości ustanowiono dopiero w  1937 r., które upamiętniało odzyskanie suwerenności, zakończenie I wojny światowej i uhonorowanie postaci Józefa Piłsudskiego. Oficjalnie przywrócono pamięć o tym dniu ustawą z 1989 roku i dzień 11 listopada obchodzimy pod nazwą Narodowe Święto Niepodległości.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Czytaj całość...
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Pani Bogumiła Szostak nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Noworudzkiej Szkole Technicznej otrzymała za swoją pracę jedno z najwyższych wyróżnień, czyli nagrodę Ministra Edukacji. Pani Szostak wzorowo wykonuje powierzone jej zadania, realizuje projekty edukacyjne i profilaktyczne. Współpracując z Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowała ogólnopolskie projekty ,,Młodzi działają”. Od 2019 roku we współpracy z Rada Miejską Nowa Ruda bierze udział w realizacji projektu ,,Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda, którego celem jest opracowanie strategii Gminy Miejskiej Nowa Ruda. Współpracuje z Urzędem Województwa Dolnośląskiego w ramach ,,Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej” oraz innymi instytucjami realizując wiele ciekawych akcji i projektów.

Bogumiła Szostak  Nagroda Ministra Edukacji
Czytaj całość...
Szkoła pamięta akcja MEN
Szkoła pamięta – już prawie 4 tys. szkół i placówek zgłosiło swój udział w akcji!

Już prawie 4 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele z całego kraju podejmują inicjatywy, których celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. O swoich działaniach informują na stronach szkół i w mediach społecznościowych. Do udziału w akcji zapraszamy kolejne szkoły i placówki oświatowe. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 29 października do godz. 15:00. Finał akcji odbędzie się w piątek, 30 października.

Szkoła pamięta  Szkoła pamięta
Czytaj całość...
Wsparcie Kształcenia Zawodowego
Wsparcie Kształcenia Zawodowego
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne