panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

155 dni 5 godzin 48 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 12 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7735103

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Gra dydaktyczna w NST
25 października 2019r. grupa uczniów technikum wzięła udział w niecodziennych zajęciach z języka niemieckiego.  Tego dnia przybyła do nas Pani Małgosia, referentka Goethe-Institut w Warszawie, która przez dwie godziny lekcyjne prowadziła grę symulacyjną, mającą na celu pomóc uczniom swobodnie odnaleźć się w sytuacjach zawodowych. Uczniowie wcielali się w rolę osób ubiegających się o praktyki w niemieckiej firmie, odgrywali rolę dyrekcji szkoły, przedstawicieli firmy, czy reporterów. Podczas pierwszej godziny lekcyjnej każda z grup zapoznawała się z niezbędnym słownictwem, wykonując liczne ćwiczenia pogłębiające znajomość leksyki. Kandydaci  ubiegający się o praktykę (praca w grupach)  mieli za zadanie wykonać i zaprezentować plakat. Wykonując to zadanie, uczyli się , jak przedstawić swoje umiejętności, kwalifikacje i kompetencje zawodowe w języku niemieckim. Następnie, każdy kandydat (każda grupa) została oceniona wg przyjętych kryteriów przez przedstawicieli szkoły i firmy. Zwycięzcą została grupa, która uzyskała największą ilość punktów, a reporterzy dokonali podsumowania całego projektu.

Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST
Czytaj całość...
Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
czyli: ,, Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”
   25 października 2019r. uczniowie klas pierwszych Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, wzięli udział w projekcie pod nazwą ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” ,,Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”  to wykład multimedialny przeprowadzony w Sali obrad Sejmiku, w Gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedmiotem zajęć były informacje dotyczące zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego jak i zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Udział w lekcji stanowił doskonałą formę  wsparcia  procesu edukacji w obszarze szeroko pojętej administracji, który  wpływa pozytywnie na kształtowanie świadomości społecznej młodzieży oraz  zrozumienia praw i obowiązków, wynikających z przynależności do regionalnej wspólnoty. Zajęcia są  wspaniałym źródłem wiedzy dla uczniów o podstawowej zasadzie demokracji- samorządności.

Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Wizyta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Wygrana Noworudzkiej Szkoły Technicznej w konkursie #OSE WYZWANIE".
NST do przystąpiła do Konkursu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej „#OSE Wyzwanie”. Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Edukacyjna i stanowi on jeden z elementów projektu Ministerstwa Cyfryzacji. Wśród laureatów z całej polski znalazło się Technikum im. Stanisława Staszica w Nowej Rudzie, które jest jednym z zespołów w Noworudzkiej Szkole Technicznej. W nagrodę szkoła otrzymała pracownię mobilna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępu do Internetu. Drugim elementem projektu są Legitymacje, które już od października uczniowie NST mogą będą posiadać na swoich smartfonach.

#OSE WYZWANIE  #OSE WYZWANIE  #OSE WYZWANIE


"Szkoła pamięta"
Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta".

Szkoła pamięta

W ramach akcji „Szkoła pamięta” można m.in.:
•    uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;   
•    odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
•    zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

Czytaj całość...
Konkurs Filmowy
Prosimy o głosowanie na jeden z filmów wykonanych przez uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Konkursie Filmowym w ramach Kampanii edukacyjnej „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”. Nasi uczniowie tj. Bartłomiej Bednarczyk i Marcel Hula (obydwaj uczęszczający do klasy 2a technikum informatycznego) pod kierunkiem p. Daniela Jabłońskiego przygotowali dwa filmy, które rywalizują obecnie o pierwsze i drugie miejsce w konkursie (nagrody rzeczowe o wartości odpowiednio 1900zł i 600zł). Poza tym za inne wykonane montaże filmowe uczniowie tj. Marta Szymborska, Tomasz Dybich, Przemysław Dziedzina, Jakub Kukuryk, Dawid Jarmołowicz, Gabriel Kucharski, Michał Traskowski, Wojciech Błażejczyk i Kamil Celuch otrzymali 5 wyróżnień (będą to nagrody rzeczowe o wartości 400zł). Głosowanie trwa do 25.10 i odbywa się na platformie Facebook (strona „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”). O zwycięstwie decyduje liczba „lajków”. Zachęcamy do obejrzenia filmów, udziału w głosowaniu i promowaniu twórczości artystycznej uczniów.

Konkurs  Konkurs
Podaruj znicz na kresy
Podaruj znicz na kresy
Wycieczka do obozu Gross-Rosen
…w naszej zbiorowej pamięci musi zostać zachowana świadomość rozmiarów Holokaustu, zaplanowanego i przeprowadzonego przez nazistów (…) Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”
(z deklaracji podpisanej w Sztokholmie w styczniu 2000 r. przez przedstawicieli 45 państw)

W tym roku obchodzimy 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Minęło już osiem dekad od zbrojnej napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i tym samym rozpętania najkrwawszego konfliktu zbrojnego XX wieku.  Aby zachować pamięć o minionych wydarzeniach, 8 października 2019r. uczniowie NST w Nowej Rudzie udali się z wizytą do obozu Gross- Rosen.

Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne