panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

185 dni 19 godzin 4 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 49 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6318434

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Debata o Unii Europejskiej
  30 października 2017 - w 60 rocznicę podpisania traktatów rzymskich w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku została zorganizowana debata o przyszłości Unii Europejskiej, z udziałem  parlamentarzystów,  przedstawicieli lokalnych władz oraz młodzieży z terenu powiatu kłodzkiego. Maciej Szumiński, Dawid Piaskowski, Karol Linkiewicz – uczniowie NST wzięli udział grupach dyskusyjnych dotyczących: Mobilność i migracje;   Edukacja; Zatrudnienie; Gospodarka w UE.

Debata o Unii Europejskiej  Debata o Unii Europejskiej  Debata o Unii Europejskiej
ŚNIEŻNIK zdobyty!!!
W dniu 11 października 2017r. uczniowie klasy 4cT i 4bT udali się na dwudniową wycieczkę w Masyw Śnieżnika. Po przybyciu autokarem na Przełęcz Puchaczówka i fachowym instruktażu przodownika turystyki górskiej rozpoczęła się piesza wędrówka. Mimo niesprzyjającej aury idąc przez Czarną Górę, Żmijowiec wszyscy szczęśliwi dotarli do schroniska na hali pod Śnieżnikiem gdzie zaplanowano nocleg. Na drugi dzień idąc szlakiem przez Śnieżnik, dalej przez źródła rzeki Morawy, drogą nad Lejami uczestnicy wycieczki w dobrej kondycji dotarli do Kletna skąd autokarem wrócili do Nowej Rudy.

ŚNIEŻNIK zdobyty!!!  ŚNIEŻNIK zdobyty!!!  ŚNIEŻNIK zdobyty!!!
NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Stało się tradycją naszej szkoły, że w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej uczniowie mają okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z nauczycielami. Podobnie było w tym roku szkolnym. W sali gimnastycznej Noworudzkiej Szkoły Technicznej odbył się turniej piłki siatkowej "Nauczyciele kontra Uczniowie". Po raz kolejny turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Choć wyniki rywalizacji nie były w tym dniu najważniejsze, to i tak mecze były bardzo zacięte, obfitowały w wiele ciekawych akcji,  a kibicom dostarczyły wiele pozytywnych emocji.

NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE  NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE  NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE
Wolontariusze - wycieczka
Zapraszam chętnych wolontariuszy na godz. 17.00 dnia 14 listopada pod Kościół św. Mikołaja w Nowej Rudzie, zaplanowana jest dla was  atrakcyjna wycieczka z przewodnikiem po mieście i jego zabytkowych zakamarkach...
zainteresowanych proszę o osobisty kontakt klasa a1-24 Marta Augustynowska - Klincewicz
CodeWeek 2017 w NST
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyło się wiele ciekawych zajęć związanych z tematyką programowania. Uczniowie klas technikum informatycznego wzięli udział w zdalnych wykładach zorganizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki: wykład: Wprowadzenie do programowania w C# oraz Poskromić „węża”… czyli podstawy języka Python. Mieli też okazję uczestniczyć w 1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js przeprowadzonych przez p. Daniela Jabłońskiego, a przygotowanych przez Fundację Media3.0, z którą szkoła współpracuje już od dwóch lat w ramach projektu Apki++. Uczniowie przygotowali również pracę konkursową pn. Na Szlaku na II Ogólnopolski Hackathon HACK HEROES oraz zgłosili swój udział na zaplanowany w listopadzie I Wałbrzyski Software Hackathon (dwudniowe, całonocne zawody w programowaniu). Uczniowie rywalizowali także w dniach od 16 do 20 października 2017 w konkursie Grand IT Test rozwiązując testy wiedzy z zakresu algorytmiki i programowania. Miejmy nadzieję, że tak liczne wydarzenia odbywające się w naszej szkole zachęcą młodzież do nauki programowania i pisania własnych aplikacji.

1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js  1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js  1-godzinnych zajęciach nauki programowania z wykorzystaniem biblioteki P5.js
Dzień Edukacji Narodowej
Każdego roku święto edukacji obchodzone jest w NST wyjątkowo uroczyście. Jest to nie tylko święto pracowników szkoły, ale również ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy składają ślubowanie na sztandar szkoły oraz prezentują się społeczności szkolnej przygotowując program artystyczny.

Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej
Fotografia: Aleksandra Polak
Kolejna umowa o współpracy podpisana przez Noworudzką Szkołę Techniczną.
Noworudzka Szkoła Techniczna w celu zwiększenia kompetencji zawodowych swoich uczniów podpisała umowę o współpracy z kolejnym zakładem pracy. Tym razem jest to firma „REGNARS Sp. z o. o.”, czyli kopalnia surowców skalnych w Tłumaczowie.
Dyrektor szkoły od lat zabiega o to, by uczniowie w trakcie edukacji w szkole mieli możliwość odbywania praktyk w warunkach zbliżonych do tych,  w których przyjdzie im pracować w przyszłości.

Kolejna umowa o współpracy podpisana przez Noworudzką Szkołę Techniczną. 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne