panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

203 dni 10 godzin 40 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 15 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7218088

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Rady Miasta Nowa Ruda, 23 września 2019 r.  na terenie szkoły odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Uprawnionych do głosowania w NST w Nowej Rudzie było 400 uczniów. Radnymi na dwu-letnią kadencję zostali wybrani:
1. Natalia Kuch   – uczennica   klasy 2bT
2. Szymon Zaborowski  – uczeń  klasy 3aT
3. Igor Jaworski  – uczennica  klasy 1a T/4


Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
Czytaj całość...
Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.
Już w pierwszych dniach nauki bo 04 września uczniowie klas 1aT5 i 1aT4 o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza odwiedzili Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Nowej Rudzie. Był to ich pierwszy kontakt z tak nowoczesnym zakładem przemysłowym i to w dodatku gdzie w latach następnych nauki będą mieli swoje praktyki zawodowe. Natomiast uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk, 17 września 2019 roku też pod opieką Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn.

Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.
Czytaj całość...
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
18 września (środa)w godzinach 8.00 -14.00 w BIBLIOTECE SZKOLNEJ (ul. Obozowa bud. A8 odbędzie się KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW. Uczniowie chcący sprzedać swoje podręczniki zobowiązani są zamieścić Nazwisko, imię oraz cenę w każdym podręczniku. Uczniowie chcący dokonać zakupu muszą mieć przygotowane drobne pieniądze. Zapraszamy do biblioteki
NARODOWE CZYTANIE W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
Po raz ósmy, młodzież, nauczyciele oraz przedstawiciel rodziców Noworudzkiej Szkoły Technicznej, wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie.
W tym roku czytano wybitne utwory naszej literatury. Był to zbiór zatytułowany  - Nowele polskie.

NARODOWE CZYTANIE W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ  NARODOWE CZYTANIE W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ  NARODOWE CZYTANIE W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
1.    Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
2.    Dym – Maria Konopnicka
3.    Katarynka – Bolesław Prus
4.    Mój ojciec wstępuje do strażaków ( ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5.    Orka – Władysław Stanisław Reymont
Czytaj całość...
Konkursy o Górach Sowich
Interesujesz się tematyką Gór Sowich, a zagadnienia dotyczące ochrony środowiska nie są Ci obce? Sprawdź się z nami! Weź udział w  konkursach i wygraj nagrody o łącznej wartości blisko 20 000 zł! Masz na to szansę już od 7 września! W ramach kampanii edukacyjnej pt. ”Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich” ruszają 2 konkursy skierowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybranych gmin w regionie. Swoją wiedzę i umiejętności będziesz mógł przetestować w konkursie na temat ochrony zasobów przyrody Gór Sowich,w ramach którego możesz wykazać się znajomością zasad prawidłowego zachowania w obszarach chronionych oraz sposobów przeciwdziałania negatywnym zjawiskom przyrodniczym, takim jak zanieczyszczenie powietrza. Konkurs jest dedykowany dla uczniów szkół podstawowych. Na młodych miłośników sztuki filmowej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych czeka natomiast konkurs polegający na przygotowaniu krótkometrażowego, amatorskiego materiału audiowizualnego w dowolnej technologii cyfrowej. Jego tematyka musi nawiązywać do konkretnego waloru przyrodniczego, chronionego w Górach Sowich, a treść prezentować metody jego zachowania oraz zagrożenia wynikające z degradacji środowiska naturalnego. Ważnym aspektem jest również ukazanie zjawiska zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na otaczającą przyrodę. Wejdź na stronę www.konkursgorysowie.pl! Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat szczegółowych warunków udziału w konkursach.
Serdecznie zapraszamy!

Konkursy o Górach Sowich
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
W Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło 426 uczniów w 14 oddziałach, w klasach pierwszych 203 uczniów w 6 oddziałach.   

Szkoła kształci w zawodach po gimnazjum:
•    technik cyfrowych procesów graficznych – symbol  zawodu 311911;
•    technik grafiki i poligrafii cyfrowej – symbol zawodu 311943;
•    technik elektryk – symbol zawodu 311303;
•    technik hotelarstwa – symbol zawodu 422402;
•    technik informatyk – symbol zawodu 351203;
•    technik pojazdów samochodowych – symbol zawodu 311513;
•    Branżowa Szkoła I Stopnia – wielozawodowa oraz mechanik pojazdów samochodowych (symbol zawodu723103 ).

Szkoła kształci w zawodach po szkole podstawowej:
•    technik grafiki i poligrafii cyfrowej – symbol zawodu 311943;
•    technik elektryk – symbol zawodu 311303;
•    technik hotelarstwa – symbol zawodu 422402;
•    technik informatyk – symbol zawodu 351203;
•    technik pojazdów samochodowych – symbol zawodu 311513;
•    Branżowa Szkoła I Stopnia – wielozawodowa.

W zawodzie technik informatyk jest realizowana innowacja programowa „E-sport, projektowanie i programowanie gier komputerowych” we współpracy z  Krajową Federacją Sportów Elektronicznych.

W zawodzie technik hotelarstwa realizowana jest innowacja programowa „Hotelarstwo w zgodzie z potrzebami gości – język migowy, Wellness & SPA” we współpracy z hotelami: Dr Ireny Eris oraz Nowy Zdrój w Polanicy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020, godz. 9.00 (sala gimnastyczna).
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne