|
OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK W NST |
Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. 12 czerwca 2024 r. uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzięli udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek i oddali swoje głosy na najciekawsze książki, które ostatnio przeczytali. Nad przebiegiem wyborów czuwały uczennice z klasy 3BT i 2BT. Po podliczeniu głosów okazało się, że w pierwszej trójce znalazły się następujące tytuły : Rodzina Monet , Harry Potter, Za zamkniętymi drzwiami.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem włączyli się do akcji.
|
|
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 |
Oliwia Babierecka 3bT5 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)- 5,48 Gniewko Małodobry 3bT5 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)- 5,38 Anna Rzepecka 3bT5 (technik hotelarstwa)- 5,00 Kornalia Krotofilska 2bBS1 (cukiernik)- 5,00 Mikołaj Piszczek 4aT5 (technik informatyk)- 4,94 Adrian Zarzawiecki 3aT5 (technik pojazdów samochodowych)- 4,87 Brajan Ołdak 1bT5 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)- 4,83 Vadym Horb 2aT5 (technik elektryk)- 4,80 Zuzanna Czop 2bT5 (technik hotelarstwa)- 4,75
|
|
Przez trzy dni w Karłowie miało miejsce szkolenie dla zwycięzców V Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach. Nie zabrakło w nim mocnej reprezentacji Noworudzkiej Szkoły Technicznej, w składzie Mikołaj Gorący, Brajan Ołdak oraz Ilia Korchashkin. W spotkaniu brała młodzież z obu krajów, wspólnie uczestnicząc w warsztatach komunikacyjnych, olimpiadzie kreatywności, debacie oksfordzkiej ukierunkowanej na systemy edukacji Polski i Czech oraz prezentacji najciekawszych miejsc historycznych z uwzględnieniem zabytków na pograniczu. W międzyczasie nie zabrakło wspólnej wycieczki na Szczeliniec, która w sposób szczególny zintegrowała uczestników szkolenia.
|
|
Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas& |
W poniedziałek, 10 czerwca 2024r. odbyła się ostatnia wycieczka uczniów klasy 3aBSI. Wraz z wychowawczynią Panią Renatą Szostak-Chmielarz klasa udała się do Kopalni Węgla, bliskiego sąsiada naszej szkoły. Okazuje się, że zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, niektórzy uczniowie byli w kopalni po raz pierwszy. Pani Kinga, przewodniczka, bardzo ciekawie opowiadała o historii górnictwa, metodach pozyskania węgla kamiennego, o pracy i życiu codziennym w kopalni węgla. W trakcie zwiedzania szybu „Lech” co kilka chwil słychać było głośny krzyk Pani Renaty i naszych koleżanek. A to za sprawą „ducha kopalni”, który czaił się w różnych zakamarkach. Przed wyjściem do kopalni nasza wychowawczyni i Komendant Hufca OHP, Pani Anna Grochowska, zorganizowały poczęstunek w klasie, w trakcie którego wspominaliśmy nasz pobyt w NST. Wzięliśmy także udział w zabawie. Na kartce przyklejonej do pleców kolegów i koleżanek, mieliśmy napisać coś miłego na ich temat lub to, co nam się z nimi kojarzy. Okazuje się, że każdy z nas zapamiętał coś innego, co świadczy o tym, że przeżyliśmy w szkole bardzo ciekawe i szaleńcze chwile.
|
|
Wycieczka szkolna do Energylandii była wyczekiwanym wydarzeniem przez uczniów naszej szkoły. Wjazd rozpoczęliśmy wcześnie rano, o godzinie 5:00, zbierając się pod szkołą. Podróż autokarem przebiegła sprawnie i wesoło, a na miejsce dotarliśmy około 10:00. Po szybkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i ustaleniu miejsc spotkań na terenie parku, uczniowie wyruszyli na eksploracje. Wycieczka do Energylandii była pełna zabawy i przygód. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję spędzić wspólnie czas, bawiąc się na różnorodnych atrakcjach i integrując się w przyjaznej atmosferze. To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
|
|
Konferencja Upowszechniająca Ocenianie kształtujące |
Dnia 28 maja 2024r., w Zespole Szkół Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Bożkowie odbyła się konferencja upowszechniająca „Ocenianie kształtujące” . W konferencji wzięli udział przedstawiciele kuratorium oświaty, przedstawiciele lokalnego samorządu, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowej Rudy i Kłodzka. Szkołę naszą reprezentowały: wicedyrektor Pani Małgorzata Kałwak i nauczycielka, Pani Renata Szostak-Chmielarz. Konferencję otworzyła Pani Beata Październiak- dyrektor szkoły w Bożkowie, w której nauczyciele już od kilku lat pracują zgodnie z założeniami oceniania kształtującego. O głównych założeniach tego programu opowiedziała ekspertka, trenerka oceniania kształtującego w Centrum Edukacji Obywatelskiej- pani Janina Stojak. W dalszej części goście uczestniczyli w lekcjach, obserwując działanie edukacyjne. Na początku każdej lekcji nauczyciel podał cel i NaCoBeZu - pojęciem tym nazywamy wiedzę, którą uczeń powinien przyswoić sobie podczas zajęć. NaCoBeZu to inaczej kryteria sukcesu. Uczeń wie, jakie kroki musi podjąć by osiągnąć sukces. W przerwie, metodą World Cafe’ uczestnicy wymieniali spostrzeżenia, pomysły i doświadczenia.
|
|
|