panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8865954

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
INTEGRACJA NA LODZIE
       7 grudnia klasy 2aT5 i 2bT5 wraz z wychowawcami udały się do Świdnicy aby odwiedzić tamtejsze lodowisko. Była to świetna okazja do przećwiczenia paru piruetów, a jednocześnie do zacieśniania więzów klasowych. W zdrowym ciele - zdrowy duch! Oby jak najwięcej takich wyjazdów.


 
SUKCES WIKTORII JUSZCZAK
       Dnia 1  grudnia 2022 r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego  we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród  zwycięzcom XVIII  Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Wśród wyróżnionych znalazła się także  Wiktoria Juszczak, uczennica naszej szkoły. Nagrodzono ją za pracę  na temat Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata. Wypowiedź jest  tym bardziej cenna, gdyż  inspiruje do refleksji dotyczącej  trudnych problemów współczesnego świata. Warto dodać, że  Wiktoria również w XVII Dolnośląskim Konkursie  Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy” , w 2021 r., osiągnęła podobny sukces. Gratulujemy!


 
MIKOŁAJKOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
       Z okazji Mikołajek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w arcytrudnym  konkursie  języka polskiego pod hasłem:
 „ ZNAM, UŻYWAM, ROZUMIEM ”. Konkurs wymagał od młodych ludzi wykazania się wiedzą z zakresu znajomości terminów i wyrazów obcych oraz umiejętności ich stosowania. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami, wyjaśnili pojęcia i zastosowali je w tekście.  Wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki.


  

MIKOŁAJKOWY EVENT
       Tradycją stała się już zabawa wymyślona przez Samorząd szkolny  Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Dla uczczenia Dnia Świętego Mikołaja, uczniowie przychodzą na zajęcia w czapkach, szalikach lub innych akcesoriach mikołajkowych.  W szkole robi się kolorowo i klimatycznie, a w nagrodę tego dnia biorący udział w zabawie nie są odpytywani.  Z roku na rok chętnych przybywa, a 6 grudnia przypomina Nam, że wszyscy jesteśmy dziećmi i czekamy na prezenty.


 

 Konferencja w ramach projektu Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej
       W dniu 30 listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w konferencji poświęconej rozwoju edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku, która odbyła się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jako szkoła zawodowa jesteśmy zainteresowani wynikami prac analitycznych dotyczących przyszłego kształcenia zawodowego oraz sytuacją na rynku pracy w województwie dolnośląskim. Głównym celem spotkania było dokonanie szeregu analiz rozwiązań strategicznych w państwach UE i OECD oraz uwarunkowań społeczno-gospodarczych funkcjonowania edukacji zawodowej  w Polsce i na Dolnym Śląsku w oparciu  o dialog z kluczowymi interesariuszami edukacji zawodowej w Regionie. Projekt realizowany jest w partnerstwie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu (Lider projektu) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.Podczas spotkania zaprezentowane zostały kluczowe informacje na temat uwarunkowań rozwoju edukacji zawodowej oraz przedstawiono plan dalszych prac nad wypracowaniem założeń do Dolnośląskiej Strategii Edukacji Zawodowej. Zaproszeni zostali przedstawicieli władz samorządowych, instytucji oświatowych,  instytucji rynku pracy i innych zainteresowanych rozwojem edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku.


    
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
      10 listopada 2022  w Noworudzkiej Szkole Technicznej obchodzono uroczyście 104 rocznicę odzyskania niepodległości prze Polskę. Uroczysty apel przygotowały klasy 2aT i 2bT pod opieką wychowawców: Bogumiły Szostak i Jolanty Chuchli.
        W trakcie imprezy wykorzystano prezentację ukazującą marszałka Józefa Piłsudskiego wygłaszającego przemówienie do narodu. Uczniowie NST, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, odśpiewali razem z nauczycielami wszystkie zwrotki Mazurka  Dąbrowskiego.


 
NIEPODLEGŁOSŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
       W dniu 15 Listopada 2022 roku w sali gimnastycznej odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W turnieju uczestniczyło osiem mieszanych drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące  klasy I – IV naszej szkoły.


 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne