panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 17 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9272978

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
INTEGRACJA W TERENIE
Integracja zespołu klasowego jest sprawą bardzo ważną dla każdego wychowawcy. Pierwszego dnia nauki otrzymuje on listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący jedną całość, jedną  „rodzinę”.
Wychodzą naprzeciw tej idei w Noworudzkiej Szkole Technicznej stało się tradycją organizowanie zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych, na których mamy możliwość budowania pozytywnych relacji grupowych, kształtowania klasy jako grupy mającej świadomość wspólnoty zadań oraz równych praw i obowiązków osób do niej należących.
Wszystkie klasy pierwsze w asyście wychowawców
1a T mgr Sylwii Karwowskiej
1b T mgr Marty Bajer- Bendiuł
1c T mgr Agnieszki Łaskarzewskiej
1a BSI – mgr Renaty Kowalskiej
1b BSI-  mgr Urszuli Słoninki
oraz  pedagoga szkolnego mgr Marty Leśniak wybrały się na zajęcia integracyjne połączone z ogniskiem i zwiedzaniem pobliskich terenów. Przepiękne szlaki Wzgórz Włodzickich pokierowały Nas w stronę  Jawornika. Wspólny wysiłek po zdobyciu szczytu, gry i zabawy integracyjne oraz ognisko stały się  doskonałą okazją do zespolenia uczniów, wychowawców i pedagoga we wszystkich klasach pierwszych. Miejmy nadzieję, że reszta roku szkolnego upłynie pierwszakom równie przyjemnie jak wspólne zajęcia integracyjne.


 


NARODOWE CZYTANIE w Noworudzkiej Szkole Technicznej
15 września 2023 r. – uczniowie, dyrekcja, nauczyciele NST wzięli udział w dwunastej edycji NARODOWEGO CZYTANIA. W tym roku lekturą było „NAD NIEMNEM” Elizy Orzeszkowej. Prezydent RP w swoim liście napisał: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu…”
Czytaliśmy, wybrane przez siebie fragmenty, „ …które doskonale oddały przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków”. Tradycyjnie, przy okazji udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, zorganizowano konkurs nt:
„Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Nagrodzeni to:

1 miejsce – Igor Puzio z klasy 5 AT
2 miejsce – Justyna Bizoń z klasy 5AT
3 miejsce – Gniewko Małodobry z klasy 3BT

       Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne podziękowania a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe. Zapraszamy za rok.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dyplomów i podziękowań pani Urszuli Słonince oraz Firmie BEDAX za baner.


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
       Uroczystym apelem Noworudzka Szkoła Techniczna rozpoczęła Nowy Rok Szkolny 2023/2024.  Uczniowie 16 klas, w tym pięciu klas pierwszych wraz z dyrekcją i nauczycielami odśpiewali hymn państwowy, następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Brygida Gąsior, która przywitała młodzież, życząc im sukcesów  i wytężonej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. Pani dyrektor przedstawiła też nową panią wicedyrektor mgr Małgorzatę Kałwak oraz nowych nauczycieli którzy zasilą grono pedagogiczne NST.


 
RPDS.1Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim
NASZE OBECNE ZAPYTANIA OFERTOWE


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK 4 WRZEŚNIA O GODZINIE 9:00. PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE I USTAWIANIE SIĘ PRZY SWOICH KLASACH.

JAK ZAWSZE PRZY TEGO TYPU OKAZJACH PROSIMY RÓWNIEŻ O ADEKWATNY UBIÓR.

DO ZOBACZENIA!

Harmonogram egzaminów poprawkowych
SIERPIEŃ 2023

 
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
       „Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.
       Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.” 7 czerwca 2023 o godzinie 10,00 młodzież oraz nauczyciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji już po raz 6.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne