panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 25 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9079594

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wielki finał konkursu Technikon ESA dla dolnośląskich i opolskich techników!
       W poniedziałek 20 marca w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu nasza drużyna w składzie: Jakub Płomiński, Wit Sacha, Szymon Turkowicz, Wiktor Kałużny oraz Adrian Gargol pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Konrada Kałwaka zaprezentowała koncepcję gry edukacyjnej, w której wykorzystała wiedzę zgodną z profilem Naszej Szkoły do walki o czyste powietrze i powstrzymanie zmiany klimatu. W czasie finału oprócz tego, że drużyny zaprezentowały swoje projekty to uczniowie wzięli również udział w grywalizacji online na platformie eduESA oraz w drużynowym konkursie Technikon Challenge.
       Tym razem nie udało się zgarnąć głównej nagrody ale na uwagę zasługuje fakt, że nasi koledzy byli jednymi z najmłodszych uczestników finału, którego poziom był naprawdę wysoki. Występ wśród 10 najlepszych szkół na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to powód do dumy i ogromny sukces uczniów 2 klasy technikum informatycznego przy Noworudzkiej Szkole Technicznej. Za rok kolejna edycja konkursu, a chłopcy – bogatsi o tegoroczne doświadczenia  już teraz zapowiedzieli, że na pewno tanio skóry nie sprzedadzą!  Sam udział w finale to nagrody gwarantowane dla szkoły – monitor do wyświetlania treści edukacyjnych i bon o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup materiałów edukacyjnych.
       Technikon ESA 2023 to projekt przeznaczony dla szkół o profilu technicznym – w edycji 2023 pilotażowo był skierowany do placówek z dwóch województw dolnośląskiego i opolskiego, które uczestniczą jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE).
       Konkurs pod hasłem „Użyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmianą klimatu!” został zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 
Elektrycy 4aT5 z wycieczką do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku.
       W dniu 09 marca 2023 roku kolejni Technicy Elektrycy tym razem uczniowie klasy 4AT5 pod opieką  Romana Głaza , odwiedzili firmę ABB z branży elektro-energetycznej. Firma ABB jest firmą globalną i zatrudnia ok. 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. Zakład ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku  specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.
       Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Był też czas na słodki poczęstunek i przerwę kawową. Zwiedzaliśmy część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Zachęcano naszych uczniów do podjęcia staży zawodowych w ABB oraz przedstawiono możliwości rozwoju i awansu w firmie ze względu na ogólnoświatowe rozmieszczenie zakładów ABB na wszystkich kontynentach. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.

 
NST W WIELKIM FINALE KONKURSU TECHNIKON
       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego pod opieką pana Konrada Kałwaka awansowali do finału konkursu pilotażowego projektu Technikon ESA 2023. Nasza Szkoła znalazła się wśród 10 placówek z województw: dolnośląskiego i opolskiego, które zaprezentują swoje projekty podczas uroczystej gali. Finał Konkursu odbędzie się na żywo w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w dniu 20 marca 2023 r. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo szkoły jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), zdobycie przez uczniów wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, zmianie klimatu i zagrożeniach w internecie poprzez zaliczenie 3 interaktywnych kursów zamieszczonych na platformie e-learningowej eduESA oraz przygotowanie Pracy Konkursowej z I ETAPU, w postaci opisu KONCEPCJI projektu, w którym temat „Jak walczyć ze smogiem?” lub temat „Jak walczyć ze zmianą klimatu?” zostanie połączony z wiedzą zdobytą w czasie nauki w klasie o danym profilu technicznym. Co jest naszym pomysłem? Wszystkie szczegóły już wkrótce! Trzymajcie za nas kciuki, bo jest o co walczyć ale póki co nie chcemy zapeszać! Tylko dzięki udziałowi w finale szkoła wzbogaci się o telewizor LCD do wyświetlania treści edukacyjnych oraz kartę podarunkową o wartości 2000 zł do wykorzystania przez szkołę na zakup materiałów edukacyjnych.

       Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 


NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA Z KOLEJNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI
       12 lutego w Rzeszowie, Kacper Kuczaj,  uczeń II a Technikum Pojazdów Samochodowych Noworudzkiej Szkoły Technicznej zdobył III miejsce podczas konkursu pchnięcia kulą wśród juniorów młodszych Halowych Mistrzostw Polski. W historii noworudzkiego sportu to już 5 medal w tej olimpijskiej konkurencji zdobyty przez uczniów szkoły przy ulicy Górniczej. Każdy z medali ma swoją historię ale wszystkie wywodzą się ze sportowej tożsamości szkoły. Lekkoatletyczna tożsamość po części zapisana jest  na szkolnej tablicy rekordów, której wyniki przeplatają pokolenia uczniów oraz pracę nauczycieli i trenerów, którzy zazwyczaj z samej pasji pracowali na te sukcesy. Dzisiaj często rekordy te są niezauważane i pomijane, określane jako niemożliwe do poprawienia. Tyle tylko, że tak było zawsze, każdy z tych wyników jest rezultatem wytrwałej ciężkiej pracy szeregu osób oraz budowania wiary, że przyniesie ona oczekiwane wyniki. Wyniki wymierne, bo zawsze możliwe do odniesienia w kolejnym pokoleniu uczniów.
       Medal Kacpra jest zakorzeniony w historii szkoły, bo to tutaj zrodziła się i przez lata rozwijała myśl nawiązywania rywalizacji na najwyższym poziomie w tej konkurencji sportowej. Myśl odważna, bo zawsze związana z brakiem potrzebnego zaplecza sportowego i wsparcia z zewnątrz. Medal Kacpra jest więc sukcesem szkoły, wartością wzbudzania zainteresowań uczniów oraz pielęgnowania sukcesów kolejnych pokoleń. W pchnięciu kulą istotna jest pewność siebie, wiara we własne umiejętności. To cechy oparte o wspólne wartości i doświadczenia naszego otoczenia i umiejętność ich przekazywania. Dzisiaj możemy cieszyć się z sukcesu Kacpra, trzecie miejsce to bardzo duży sukces. Każdy medal Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce to bardzo duży sukces. Medal w konkurencji technicznej w sytuacji, w której nie ma gdzie podtrzymywać tę technikę, w szczególności. Z pewnością ma znaczenie, że Kacper jest uczniem Noworudzkiej Szkoły Technicznej, tej rzutowej na pewno!
       Przed nami sezon letni, o wiele bardziej korzystny – bo można trenować na stadionie. W sezonie letnim posiadanie rzutni na hali nie ma już decydującego znaczenia, dlatego liczymy na kolejne sukcesy naszego reprezentanta. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie uczeń naszej szkoły był w Jerozolimie na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce oraz w Bańskiej Bystrzycy podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.  Za reprezentowanie Polski, Kacper został wyróżniony przez Burmistrza Nowej Rudy podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego. W 2022 roku, wraz  z bratem Kamilem,  reprezentował nasze miasto nominowaniem do nagrody „Róży Kłodzkiej” w kategorii sport. Jest to z pewnością część naszej szkolnej tożsamości. Tożsamości na którą wszyscy mamy wpływ poprzez codzienną naukę, podnoszenie indywidualnych umiejętności, rozwijanie zainteresowań czy też reprezentowaniem klasy i szkoły na każdym szczeblu rywalizacji. Warto o tym pamiętać!


 
Czy znasz patrona swojej szkoły?
       8 lutego 2023 r. odbyła się 10-edycja szkolnego konkursu   historycznego ,, Czy znasz patrona swojej szkoły?.  Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie.  Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o patronie szkoły - Stanisławie Staszicu, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej.
       Do konkursu stanęły 3 – osobowe drużyny klas pierwszych - trzecich technikum. W tym roku po wyrównanej rywalizacji i dogrywce 1 miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 3aT/5 w składzie: Czuchraj Rafał, Iciak Dawid i Jagieła Jakub. Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy: 1bT , trzecie miejsce – kl.3bT. Organizatorem turnieju była Pani Bogumiła Szostak. Wszystkim  uczestnikom konkursu -gratulujemy.


 Olśniewająca studniówka 2023 maturzystów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie
       Sezon studniówek trwa w najlepsze. W tym roku swój bal maturalny  uczniowie  NST zorganizowali w Gościńcu Romano w Ścinawce Dolnej. Przepiękna  sala pomieściła liczne stoliki, "parkiet" i scenę.
       Punktualnie o godzinie 19.00,  uczniowie z komitetu studniówkowego powitali dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców  oraz samych maturzystów i ich osoby towarzyszące. Były wspomnienia, podziękowania, kwiaty oraz przemówienie Pani Dyrektor mgr Brygidy Gąsior, która tradycyjnym zdaniem „Poloneza czas zacząć” oficjalnie rozpoczęła tegoroczną studniówkę, która była ostatnią dla absolwentów gimnazjów.  
       Były przepiękne kreacje, występy artystyczne przygotowane przez młodzież i masa uśmiechów. Świetna zabawa, tańce przy muzyce trwała do białego rana. Maturzystom życzymy teraz owocnej pracy i połamania pióra na maturze.


 


WŁADCY KOTLINY
       Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła 1 miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w halowej piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Bystrzycy Kłodzkiej w dniu 02.02.2023. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Majewski, Jakub Rudzki, Jakub Gołek, Jakub Bujak,  Artur Niedowóz, Jakub Konopka, Oliwier Mnisz, Karol Szewczyk, Krystian Białek.
W grupie A w której występował nasz zespół padły następujące wyniki:

ZSP Bystrzyca Kłodzka - ZSS LO Kłodzko 0 : 1
ZSS LO Kłodzko - NST Nowa Ruda 0 : 2
NST Nowa Ruda - ZSP Bystrzyca Kłodzka 1 : 0

       W meczu o pierwsze miejsce NST okazała się lepsza od zespołu MZS w Dusznikach Zdroju, wygrywając 2:0.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne