panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

3 dni 5 godzin 16 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7937003

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Porady dla maturzystów
Do matury pozostał niespełna miesiąc. Wydaje się to niewiele, ale to czas wystarczający do wykonania solidnej powtórki materiału, który poznaliście przez ostatnie lata w szkole. Zwłaszcza, kiedy będziecie przestrzegać zasad zwiększających efektywność nauki.
 • Pamiętajcie o praktycznej nauce, czyli o rozwiązywaniu zadań i arkuszy.
 • Aktywnie powtarzajcie poznane informacje.
 • Zadbajcie o przerwy, które pozwolą Wam zregenerować siły.
Więcej porad i konkretnych wskazówek dot. skutecznej nauki przed egzaminem znajdziecie na stronie programu edukacyjnego ADAMED SmartUP – adamedsmartup.pl

Nowe zawody w NST
12 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Starostę Macieja Awiżenia a firmą ZETKAMA SPÓŁKA z o. o. z siedzibą w Ścinawce Średniej reprezentowaną przez Dyrektora ds. Personalnych Pawła Ostrowskiego oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez Dyrektora Szkoły Brygidę Gąsior.

Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST  Nowe zawody w NST

Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodach: operator obrabiarek skrawających oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.
Czytaj całość...
Międzywojewódzki Konkurs Hotelarski - Matematyka w hotelu
W dniu 25 lutego 2021 roku nasza szkoła była współorganizatorem  Międzywojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego  „Matematyka w hotelu” online. W konkursie wzięło udział 357 osób z 10 szkół z woj. dolnośląskiego, warmińsko- mazurskiego, pomorskiego i opolskiego, w tym Noworudzka Szkoła Techniczna (25 osób). Najwyższy wynik - 29 punktów na 30 możliwych – uzyskała nasza uczennica z klasy 2bT4 ex aequo z uczennicami ze szkół w Prudniku i Bolesławcu. Wyniki różniły się jedynie czasem wykonania zadań, w związku z czym Noworudzka Szkoła Techniczna zajęła w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w konkursie. Nagrody rzeczowe – gry planszowe oraz bilet na spływ pontonowy zostaną wręczone zwycięzcom. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy! Jolanta Chuchla

Matematyka w hotelu
UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Zawód krawiec, wraca do łask !
Noworudzka Szkoła Techniczna wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy, po raz kolejny tworzy klasę patronacką, tym razem w zawodzie krawiec. Kierunek będzie stanowił nową ofertę edukacyjną NST dla młodzieży po szkole podstawowej, w roku szkolnym 2021/2022. Dzisiaj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku została podpisana umowa trójstronna  o współpracy dydaktycznej pomiędzy Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez Małgorzatę Jędrzejewską-Skrzypczyk Wicestarostę, a HELIKON - TEX reprezentowanym przez pełnomocnika Dorotę Całkosz oraz Noworudzką Szkołą Techniczną reprezentowaną przez dyrektora szkoły Brygidę Gąsior. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie krawiec.  Umowa oraz ustalenia poczynione z firma HELIKON - TEX  przewidują, że firma prowadzić będzie zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposaży ich w ubranie robocze, zapewni posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będzie wypłacała uczniom stypendia od 150 zł. w klasie pierwszej, 200 zł. w klasie drugiej oraz 250 zł. w klasie trzeciej. Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.

UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA  UMOWA O UTWORZENIU KLASY PATRONACKIEJ PODPISANA
Czytaj całość...
Czy znasz patrona swojej szkoły?
"Talent jest jak kawałek szlachetnego  ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada."
St. Staszic

02 lutego 2021 r. odbyła się ósma edycja szkolnego konkursu   historycznego "Czy znasz patrona swojej szkoły?". Walka toczyła się o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły NST w Nowej Rudzie. Celem konkursu jest upowszechnianie postaci patrona szkoły - Stanisława Staszica, jego twórczości i myśli społeczno-filozoficznej. Do konkursu stanęły 3 –osobowe drużyny klas pierwszych, drugich, trzecich. W tym roku po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły wywalczyła drużyna klasy 1aT/5 w składzie: Błażej Mikusiak, Krzysztof Mikusiak i Mateusz Tuleja. II miejsce zdobyły drużyny klas: 2aT/5  i 3aT/5 , III miejsce –kl.3bT.
Stypendium Burmistrza Miasta Nowa Ruda
Do 31 sierpnia danego roku szkolnego za pośrednictwem szkoły,  można złożyć wniosek o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Nowa Ruda.
Stypendium jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym uczniom w trzech kategoriach:
 1. Za wybitne wyniki w nauce- przyznawane uczniom którzy są finalistami lub laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych ogłoszonych przez MENiN, Kuratora Oświaty bądź inne instytucje na co najmniej szczeblu wojewódzkim
 2. Za wybitne osiągnięcia sportowe- przyznawane uczniom którzy:
  • zajęli od I do III miejsca w zawodach rangi mistrzostw Polski lub
  • wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich, Mistrzostwach Europy i Świata lub
  • zostali powołani do Kadry Narodowej  lub
  • zajęli od I do III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży lub we współzawodnictwie międzynarodowym w kategorii młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów w poszczególnych dyscyplinach sportowych.
 3. Za wybitne osiągnięcia artystyczne – przyznawane uczniom którzy są laureatami konkursów w dziedzinach artystycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Uczniowie zainteresowani złożeniem wniosku do końca czerwca muszą skontaktować się z pedagogiem szkolnym.
Współpraca NST z firmą Legrand
Noworudzka Szkoła Techniczna stale poszukuje firm do współpracy w celu poszerzenia oferty kształcenia praktycznego młodzieży. 15 stycznia 2021 roku nauczyciele przedmiotów elektrycznych z dyrektorem NST spotkali się z przedstawicielami firmy Legrand z Ząbkowic. Szkoła od kilku lat współpracuje z firmą Legrand. W lutym 2019 roku firma przekazała na rzecz szkoły makiety i gabloty poglądowe  z osprzętem i aparaturą prezentujące profil produkcyjny firmy.

Współpraca NST z firmą Legrand  Współpraca NST z firmą Legrand  Współpraca NST z firmą Legrand
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne