panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 28 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6867070

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST
Młodzi ludzie mają często problemy z wyznaczaniem ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej 15 listopada 2018 r. odbyły się zajęcia z projektu Otwarta firma czyli Biznes przy tablicy. Spotkanie z pracodawcą dotyczyło specyfiki pracy w zakładzie produkcyjnym, relacji pracownik - pracodawca oraz planowania kariery zawodowej. Podsumowaniem ciekawej prezentacji przedstawionej przez Dyrektora KMT Tłumaczów Pawła Chrapka był konkurs z nagrodami dla uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo pozytywnej atmosferze  - docenione brawami zarówno przez uczniów technikum jak i zaproszonego gościa. Warto uczyć się od praktyków biznesu to podsumowanie koordynatora programu Marty Augustynowskiej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w NST 
NST w projekcie AKCENT@NET
8-9 listopada 2018r. w Kudowie Zdroju odbyły się pierwsze warsztaty  projektu Akcent@net. Uczestnikami warsztatów byli nauczyciele z polskich i czeskich szkół Euroregionu Glacensis, w tym również z naszej szkoły – p. M.Augustynowska i p. J.Chuchla. Celem projektu jest stworzenie na całym czesko-polskim pograniczu sieci kooperacyjnej nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wytworzenie tej sieci jest kontynuacją poprzedniego projektu akcent@com, którego podstawowym założeniem było rozbudzenie zainteresowania współpracą transgraniczną wśród nauczycieli.

NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET
Czytaj całość...
Uczniowie z NST Laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie: Dawid Piaskowski i Kacper Kęsicki   znaleźli się w gronie nagrodzonych V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska... Nasza Niepodległa. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018”. Dawid Piaskowski  zajął  4 miejsce – (wyróżnienie), Kacper Kęsicki  7 miejsce – (wyróżnienie) kategorii: test wiedzy. Do  Konkursu - etapu pierwszego -  zgłosiło się łącznie blisko 1500 uczniów ze 150  szkół z całej Polski.  Do drugiego etapu – finałowego przystąpiło 344 uczniów. Opiekunem uczniów jest nauczyciel historii: mgr Bogumiła Szostak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Uczniowie z NST Laureatami  V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
Poeci bez granic w Noworudzkiej Szkole Technicznej
15 listopada 2018 kolejny raz Noworudzka Szkoła Techniczna gościła uczestników Międzynarodowego Festiwalu Poezji „ Poeci bez granic”. Tym razem gośćmi byli panowie; Jewgen Baran, eseista i krytyk literacki, Prezes oddziału Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy w Iwano- Frankowsku oraz Andrzej Walter, poeta, publicysta i prozaik, członek Zarządu Krakowskiego Oddziału ZLP. Spotkanie odbyło się w przyjaznej  atmosferze. Goście opowiadali młodym ludziom o swojej pracy i życiu, czytali fragmenty utworów oraz odpowiadali na pytania. Młodzież pytała przede wszystkim o to, jak pogodzić współczesny pęd do kariery i konsumpcjonizm z wrażliwością twórczą i poezją? Gdzie jest miejsce dla poezji w naszym życiu? Uczniowie interesowali się również tym, jakie są sposoby na niemoc twórczą i jak obudzić w sobie miłość do literatury.

Poeci bez granic w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Poeci bez granic w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Poeci bez granic w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego
16 listopada 2018 roku rozpoczął się w Polanicy Zdroju  XV Międzynarodowy Festiwal Poetów „„Poeci bez granic”. Tegoroczna edycja została poświęcona zmarłemu w tym roku Andrzejowi Bartyńskiemu, współautorowi  i wieloletniemu organizatorowi festiwalu. Uczennice Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w Konkursie Literackim dla uczniów szkól średnich Powiatu Kłodzkiego, organizowanym  pod egidą festiwalu; Ewelina Mądrzyk zajęła II miejsce w kategorii proza, Paulina Dutkiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja, a Martyna  Rogucka wyróżnienie w kategorii proza. Nagrody przyznało jury konkursu pod przewodnictwem Andrzeja Burnata, prezesa Dolnośląskiego Zarządu Związku Literatów Polskich. Gratulujemy laureatkom!

Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego  Uczennice NST laureatkami Konkursu Literackiego
Nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem
Kamil Kuczaj uczeń I klasy technikum elektrycznego ustanowił (po 32 latach) nowy rekord szkoły w rzucie dyskiem 1,5 kg z wynikiem 40,33m.

Nowy rekord szkoły Kamila  Kamil Kuczaj  Dyplom
Otwarty Konkurs Historyczny
Konkurs  Konkurs
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne