panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 11 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8475398

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
WESOŁYCH ŚWIĄT
 
Turniej w League of Legends w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       W dnia 8-10 grudnia w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyły się rozgrywki w LOL-a.  W turnieju zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, wzięło udział 11 drużyn składających się z uczniów NST.  Emocje towarzyszyły uczestnikom turnieju do samego końca, ostatecznie zwyciężyła drużyna o nazwie „PETARDA MAMM0NA”, którą tworzyli:

Ksawery Czudziak – pomysłodawca turnieju
Kacper Targosz
Michał Flaszyński
Kacper Flaszyński
Jakub Serafin

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i gratulacje z rąk Pani Dyrektor Brygidy Gąsior.

 

Technicy Elektrycy z NST korzystają ze środków unijnych zdobywając Uprawnienia SEP
       Uczniowie NST z klasy 4AT4 oraz 3AT4 uczestnicząc w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 , uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym do egzaminu Państwowego Kwalifikacyjnego SEP „E” -  uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Grupa 1 - Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające i zużywające energię elektryczną. Szkolenie przeprowadzał Ośrodek Doskonalenia Zawodowego z Kłodzka , a następnie na terenie naszej szkoły odbył się Egzamin Państwowy. Z dumą możemy poinformować, że wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin (100%) i obecnie cieszą się z uprawnień które są ważne 5 lat, a potem kolejny egzamin … bo elektryk musi być na bieżąco z przepisami i normami.

 WIZYTA W DRUKARNI
Dnia 9 grudnia grupa grafików z klas trzecich i czwartych pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do drukarni.
Drukarnia i Wydawnictwo Studio Edytor w Dzierżoniowie jest nowocześnie wyposażonym zakładem produkcyjno -usługowym. Wykonuje prace w druku offsetowym i druku cyfrowym. Wszystko zależy od charakterystyki konkretnego zlecenia i sposobu wykorzystania gotowego wyrobu.

Drukarnia oferuje pełny zakres usług poligraficznych:
• skanowanie,
• fotografia reklamowa,
• naświetlanie do formatu A1 - również dla sitodruku,
• druk wielokolorowy na maszynach offsetowych do formatu A1,
• druk wielkoformatowy na maszynie cyfrowej solwentowej,
• druk wielokolorowy na maszynach do formatu B2,
• druk wielkoformatowy na maszynie solwentowej,
• naświetlanie CtP,
• introligatornię – oprawy książkowe klejone, zszywane, kalendarze, linie zbierająco-zszywające,
• wykrawanie,
• falcowanie,
• produkcję opakowań kartonowych,
• produkcję gazet, książek, czasopism, folderów, katalogów, kalendarzy, widokówek, wizytówek,
• druk firmowy.

Drukarnia posiada nowoczesne maszyny, linię do produkcji opakowań kartonowych i etykiet z efektem holograficznym. Drukuje plakaty na papierach w szerokim zakresie gramatur, we wszystkich najpopularniejszych formatach. Specjalizuje się w produkcji banerów reklamowych jedno - i dwustronnych, produkcji opakowań kartonowych z nadrukiem lub
zdjęciem, opakowań lakierowanych matowo, z połyskiem, z lakierowaniem wybiórczym, czy
efektem holograficznym. Drukuje wszelkiego rodzaju akcydensy, kalendarze trójdzielne 12
-kartkowe, klasyczne i panoramiczne. Zwiedzanie drukarni rozpoczęliśmy od działu przygotowalni. Graficy przedstawili nam swoje stanowiska pracy, podzielili się uwagami na temat swojej pracy, wymagań jakie niesie ze sobą dzisiejsza poligrafia, a szczególnie praca grafika, który czuwa nad całym procesem poligraficznym przygotowując projekt graficzny mając jednocześnie na uwadze proces drukowania i efekt finalny gotowego wyrobu poligraficznego. Obserwowaliśmy pracę nowoczesnych ploterów, podziwialiśmy gotowe wydruki w profesjonalnych katalogach na różnych podłożach drukowych. Prześledziliśmy cykl produkcyjny drukowania na nowoczesnych w pełni skomputeryzowanych maszynach do drukowania offsetowego, cyfrowego, lakierowania, grawerowania laserowego. Zobaczyliśmy finalny efekt wydrukowanych opakowań, kalendarzy, książek oprawianych maszynowo. Wycieczka była ciekawym połączeniem teorii i praktyki. Zostaliśmy przyjęci bardzo profesjonalnie i była to naprawdę interesująca lekcja poligrafii
w drukarni.

 


MIKOŁAJKOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
       6 grudnia 2021 uczniowie klas pierwszych brali udział w  konkursie  języka polskiego pod hasłem: „ZNAM, UŻYWAM, ROZUMIEM”, w którym trzeba było się wykazać wiedzą z zakresu znajomości terminów i wyrazów obcych oraz umiejętności ich stosowania. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami, wyjaśnili pojęcia i zastosowali je w tekście.  Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.


 
Klasa 3AT4 i 3AT5 Technik Elektryk i Technik Informatyk na szkoleniu w firmie LEGRAND
       Na zaproszenie  LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich w dniu 03 grudnia 2021 roku uczniowie klasy 3AT4 i 3AT5 o specjalności technik elektryk i technik informatyk pod opieką  Romana Głaza odbyli specjalistyczne szkolenie z zakresu – INTELIGENTNY BUDYNEK.  Uczniowie po raz pierwszy mogli odwiedzić tak dużą międzynarodową firmę z zakresu produkcji komponentów dla elektroenergetyki. Firma Legrand ma nowocześnie wyposażone stanowiska do projektowania, programowania i testowania instalacji inteligentnego budynku na bazie komponentów własnego dedykowanego systemu dla budynków mieszkalnych jak i zakładów przemysłowych.

       Na początku w trakcie multimedialnej prezentacji zapoznano uczniów z historią zakładu jak i profilem produkcji. Później uczniowie mieli okazję prześledzić cały cykl produkcyjny m.in. wyłączników nadmiarowo-prądowych typu S, koryt kablowych, obudów rozdzielnic oraz wyłączników silnikowych, wreszcie uczniowie mieli okazję zobaczyć i przetestować komponenty systemów BMS. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Od Firmy Legrand otrzymaliśmy też wiele materiałów do wykorzystania na zajęciach praktycznych z zakresu pracowni elektrycznej „Instalacje elektryczne” oraz „Maszyny elektryczne” niezbędnych do budowy układów sterowania i automatyki napędów elektrycznych. DZIĘKUJEMY.


 

ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC
       Dnia 03.12.21 w NST odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc. Do rywalizacji stanęło 12 uczniów, a najwięcej razy 50kg ciężar wycisnął Kamil Kuczaj 62pow. W styczniu najlepsi zawodnicy naszej szkoły zmierza się z drużyną Noworudzkiego LO w siłowni NOWAR. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.

 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne