panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 24 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6948579

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Polanica Medical Sensus
Uczniowie klasy 1b technikum hotelarskiego pod opieką nauczyciela p. Marty Augustynowskiej zakończyli pierwszy semestr nauki przedmiotów zawodowych na ciekawej wycieczce w Polanicy Zdrój. Medical Sensus to miejsce, które standardem nie ustępuje hotelom 4*. Nowoczesne, a zarazem przytulnie urządzone pokoje pozwalają na pełną wygodę i wypoczynek. Sanatorium posiada również specjalne pokoje dla osób z alergiami, które umożliwiają im zdrowy i bezpieczny pobyt. Medical Sensus to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, położone przy leśnych szlakach oraz Parku Zdrojowym w malowniczej Polanicy Zdrój.
    
Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus  Polanica Medical Sensus
Czytaj całość...
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
W ramach współpracy Noworudzkiej Szkoły Technicznej z hotelami 25 stycznia klasa 2b technikum hotelarskiego uczestniczyła w warsztatowych zajęciach w Hotelu Bukowy Park**** w Polanicy Zdroju. Tematem wiodącym była „Zastawa stołowa i jej wykorzystanie przy obsłudze gościa”. Uczniowie NST mogli obserwować, jak w hotelowej restauracji nakrywa się stoły do serwowania różnych zestawów dań wykorzystując do tego odpowiednie rodzaje szkła, sztućców i innych elementów zastawy stołowej.   Zajęcia prowadziła pani kierownik gastronomii Bukowego Parku. Omówiła i pokazała uczniom bieliznę stołową, tace, szkło i sztućce, jakie wykorzystuje się przy obsłudze gościa. Przyszli hotelarze formowali serwetki indywidualnego użytku, sprzątali stół, przygotowywali kawę, zobaczyli jak funkcjonuje bar hotelowy.
 
Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach warsztatowych w Bukowym Parku w Polanicy Zdroju
Czytaj całość...
FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO
Młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej dzięki realizacji projektu „Ruszamy na stoki Kotliny Kłodzkiej” -Wydział Rozwoju , Promocji ,Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłodzku ,w czasie tegorocznych ferii uczestniczyła w wyjazdach na narty, do Rzeczki. Warunki na stokach  sprzyjały szusowaniu przy pięknej ,słonecznej pogodzie. Ponadto uczniowie korzystali z zajęć na pływalni CTS w Nowej Rudzie -Słupcu. Dziękujemy za wspólnie spędzony aktywny wypoczynek i zapraszamy za rok!

FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO  FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO  FERIE 2019 ROKU NA SPORTOWO

Nauczyciele wychowania fizycznego
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców
W dniu 23.01.2019 roku w hali sportowej  Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce halowej chłopców. Zawodnicy Noworudzkiej Szkoły Technicznej mogą pochwalić się dużym sukcesem. Chłopcy grający w składzie Sebastian Banach, Mateusz Kolk, Mikołaj Szałęga, Adrian Sekuła, Bartosz Wardak, Patryk Kołat, Kamil Kołat, Marcin Torbusiński, Michał Górski zdobyli złote medale.

TABELA KOŃCOWA
  1. NST NOWA RUDA  
  2. ZSO BYSTRZYCA KŁ.
  3. LO NOWA RUDA
  4. ZSP BYSTRZYCA
  5. ZSP1 KŁODZKO
  6. ZSO KŁODZKO
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłce halowej chłopców
Twoja krew moje życie
„Twoja krew moje życie” pod takim hasłem, 17 stycznia 2019 roku, odbyła się kolejna zbiórka krwi w Noworudzkiej Szkole Technicznej. Zainteresowanie młodzieży było ogromne, zgłosiły się 44 osoby, z czego po badaniach lekarskich 27 osób mogło oddać krew. W tym roku akcję NST wsparli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. W sumie oddano 12 litrów i 15 ml krwi.

Twoja krew moje życie  Twoja krew moje życie  Twoja krew moje życie
Studniówka 2019
11 stycznia 2019 roku w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyła się studniówka   Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W tym roku studniówkę organizowali uczniowie  trzech klas czwartych.  Tradycyjnie o godzinie 19  pani dyrektor Brygida Gąsior rozpoczęła  studniówkę a młodzież  ruszyła do Poloneza, do którego, jak co roku,  przygotowywała się pod okiem pani Mirosławy Kossak.  
        Następnie był toast lampką szampana i przywitanie wszystkich gości. Po tej oficjalnej części balu maturalnego zaczęła się zabawa, która trwała do białego rana.  
       Na studniówce nie mogło zabraknąć życzeń, podziękowań oraz kwiatów – te wędrowały na ręce dyrekcji, wychowawców oraz rodziców. Dzięki znakomitym występom artystycznym młodzieży a także oprawie muzycznej, wszyscy bawili się znakomicie.

Studniówka  Studniówka  Studniówka
Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
„Różne wymiary sukcesu ucznia zdolnego dla dolnośląskich nauczycieli ”.

W grudniu 2018 roku, w DODN we Wrocławiu, odbyła się bardzo ciekawa międzynarodowa konferencja, w której uczestniczył  także  nauczyciel Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie Roman Głaz – nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Konferencja była bardzo owocna i składała się z szeregu wykładów i pogadanek prezentujących system oświaty i metody pracy z uczniem zdolnym w szkołach dolnośląskich oraz w Gruzji.  W konferencji brało udział  kilkudziesięciu nauczycieli z dolnośląskich szkół oraz nauczyciele ze szkół z zaprzyjaźnionej Gruzji. Wszyscy na zakończenie otrzymali bogate materiały szkoleniowe. W trakcie konferencji wręczono certyfikaty dla Szkół Wspierających Uzdolnienia, były także występy uczniów uzdolnionych z wyróżnionych szkół. A wszystko to po to, aby lekcje były ciekawsze, rozwijały umiejętności i niezbędną wiedzę, aby nasi uczniowie mogli kontynuować dalszą naukę lub aktywnie wejść na rynek pracy. Było to kolejne szkolenie z programu Zawodowy Dolny Śląsk i jest kontynuacją całego cyklu szkoleń dla nauczycieli.

Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne