panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 21 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8585175

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
UCZNIOWIE NST W PROFESJONALNEJ SIŁOWNI
       Z początkiem roku szkolnego 2021/2022 mlodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej, uczestniczyła w zajęciach w siłowni NOWAR. Pod okiem trenerów personalnych Karoliny Sobolewskiej i Mateusza Nawieśniaka uczniowie poznawali podstawy treningu siłowego. Instruktorzy przekazywali ważne kwestie wykorzystywane w treningu.
       W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego i młodzieży NST dziękujemy za możliwość uczestnictwa w profesjonalnych zajęciach

  
OTWARTA FIRMA
       Dnia 18.11.2021 roku na lekcji z zawodowych przedmiotów hotelarskich odbyło się spotkanie z projektu "Otwarta Firma" z przedstawicielem firmy Panem Wiesławem Miśkiewiczem na temat hotelarstwa, marketingu oraz działalności przedsiębiorstwa. Pan Miśkiewicz jest kierownikiem oraz prokurentem CTS'u Centrum Turystyczno – Sportowego w Nowej Rudzie. W części hotelowej miały miejsce praktyki uczniów naszej szkoły. Na terenie przedstawionego obiektu występują różnego rodzaju miejsca takie jak: główne boisko do piłki nożnej, boiska do tenisa ziemnego, basen rekreacyjny i sportowy, dwie hale sportowe oraz restauracje. Obiekt ten zawiera także oferty turystyczne takie jak.: obozy sportowe, kolonie letnie i zielone szkoły, szkolenia konferencyjne, zimowiska, pobyty sylwestrowe, pobyty 1,2,3 dniowe, organizacja zawodów i imprez sportowych.
       Był także poruszony temat o marketingu, w którym Pan Miśkiewicz zaprezentował jak zareklamować CTS, kiedy i w jakiej formie uczestniczy w targach oraz spotkaniach promujących walory obiektu.
Dalszymi planami rozwoju obiektu i realizacją celów rozbudowania są: grota solna i skate park. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, mogliśmy również zapoznać się z materiałami informacyjnymi oraz rolą Pana Miśkiewicza w firmie.

Kornelia Leśniowska 2bT5

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI
       18 listopada w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji w NST odbył się konkurs na plakat tematyczny.  Wzięło w nim udział 7 klas i wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Jak w każdym konkursie komisja musiała wyłonić 3 pierwsze miejsca, nie było to łatwe zadanie, jednak po ciężkich obradach ogłoszono:

1 miejsce klasa 3 a T5
2 miejsce klasa 1 a T5
3 miejsce klasa 2 a BSI

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentu i pięknych prac.

                                                                                                   Samorząd Szkolny

 


SZKOLENIE Z PROJEKTU
       W dniach 15-16 listopada 2021 roku uczniowie NST uczestniczyli w szkoleniu „Podstawy przedsiębiorczości i negocjacje w biznesie”. Szkolenie odbyło się na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w ramach projektu „Szkoły sukcesu zawodowego”.

 
SPOTKANIE Z POETAMI
       Już 17 razy spotykali się poeci z różnych krajów na międzynarodowym festiwalu poezji w Polanicy Zdroju. W trakcie tych spotkań czytają swoje utwory, organizują konkursy poezji, wymieniają się doświadczeniami i rozmawiają o literaturze. Uczestnikami tych wydarzeń są od kilku lat uczniowie Noworudzkiej szkoły Technicznej. 18 listopada 2021 gościliśmy w naszej szkole uczestników XVIII festiwalu „Poeci bez granic”. Panowie Andrzej Dębkowski, Szymon Koprowski i Franciszek Haber odwiedzili nas już kolejny raz. Spotkanie odbyło się w  naszej „Świątyni Dumania” , klimatycznej bibliotece szkolnej, a uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich. Spotkanie odbyło się w przyjaznej  atmosferze. Nasi goście opowiadali młodym ludziom o swojej pracy i życiu, czytali fragmenty utworów oraz odpowiadali na pytania. Młodzież pytała przede wszystkim o to , jak pogodzić współczesny pęd do kariery i konsumpcjonizm z wrażliwością twórczą i poezją? Gdzie jest miejsce dla poezji w naszym życiu?

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NST
       Dnia 10 listopada 2021 r.  wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" rozpoczął się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klas: IIaT5 i IIbT5. W ramach apelu odbył się Artystyczny Konkurs Patriotyczny którego laureatem została klasa IIbT5 za wykonanie tańca Polonez. Wyróżnienia w konkursie otrzymały klasy IIaT5, IIIaT5 i IVbT. Pani Bogumiła Szostak za konkurs Historia Mazurka Dąbrowskiego wręczyła nagrodę laureatowi Igorowi Kałużnemu.

 
TELEFON ZAUFANIA
                             


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne