panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 41 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7054929

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
„Różne wymiary sukcesu ucznia zdolnego dla dolnośląskich nauczycieli ”.

W grudniu 2018 roku, w DODN we Wrocławiu, odbyła się bardzo ciekawa międzynarodowa konferencja, w której uczestniczył  także  nauczyciel Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie Roman Głaz – nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Konferencja była bardzo owocna i składała się z szeregu wykładów i pogadanek prezentujących system oświaty i metody pracy z uczniem zdolnym w szkołach dolnośląskich oraz w Gruzji.  W konferencji brało udział  kilkudziesięciu nauczycieli z dolnośląskich szkół oraz nauczyciele ze szkół z zaprzyjaźnionej Gruzji. Wszyscy na zakończenie otrzymali bogate materiały szkoleniowe. W trakcie konferencji wręczono certyfikaty dla Szkół Wspierających Uzdolnienia, były także występy uczniów uzdolnionych z wyróżnionych szkół. A wszystko to po to, aby lekcje były ciekawsze, rozwijały umiejętności i niezbędną wiedzę, aby nasi uczniowie mogli kontynuować dalszą naukę lub aktywnie wejść na rynek pracy. Było to kolejne szkolenie z programu Zawodowy Dolny Śląsk i jest kontynuacją całego cyklu szkoleń dla nauczycieli.

Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
Pomaganie mamy we krwi
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie brali udział w akcji organizowanej na terenie miasta przez Młodzieżową Radę Miejską „Podaruj misia na święta” - pomoc dzieciom z hospicjum „Bezpieczna Przystań”. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i zebraliśmy całkiem sporą gromadę pluszaków. Młodzież NST chętnie wsparła akcję i wszystkie zebrane miśki trafiły do chorych dzieci.
Podziękowanie od Fundacji Bezpieczna Przystań
Wesołych Świąt
Wesołych Świąt
Dzień z życia managera - obsługa gościa VIP w hotelu
6 listopada 2018r. w ramach współpracy NST z Hotelem SPA Dr Irena Eris w Polanicy Zdrój mieliśmy zaszczyt gościć na lekcji Organizacji pracy w hotelarstwie  Panią Katarzynę Ścieburę – kierownika służby pięter. W zajęciach na temat „Dzień z życia managera – obsługa gościa VIP w hotelu” uczestniczyli uczniowie klasy I oraz IV technikum hotelarskiego. W wyjątkowo przyjemnej atmosferze nasz gość podzielił się z nami swoim doświadczeniem z pracy w hotelu. Z dużym zaangażowaniem Pani Katarzyna opowiedziała nam o procedurach obsługi gościa VIP, o  funkcji kamerdynera przy obsłudze gości z Apartamentu Grand oraz przedstawiła nam ciekawostki z pracy managera pięciogwiazdkowego hotelu.

Dzień z życia managera – obsługa gościa VIP w hotelu  Dzień z życia managera – obsługa gościa VIP w hotelu  Dzień z życia managera – obsługa gościa VIP w hotelu
Czytaj całość...
VI Gala Talentów w NST
Kolejny raz utalentowani uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej wystąpili przed społecznością szkolną w Gali Talentów. Impreza odbyła się 14 grudnia w sali gimnastycznej, przygotowanej przez Samorząd Szkolny pod opieką pani Bogumiły Szostak. Wykonawcy występowali w wielu kategoriach i wykazali, jak zawsze, wyrównany, wysoki poziom. Byli wśród nich:
  • Mateusz Bukowski – gra na gitarze
  • Juli Bajda - rysunek
  • Trio: Marek Lisowski, Mateusz Kolk, Radek Adamek – taniec- breakdance
  • Joanna Marcinkiewicz - rysunek
  • Duet: Piotr Barański, Patryk Mrozicki -fotografia
  • Adam Król – gra na gitarze
  • Marek Lisowski - śpiew
  • Trio: Emil Bartnicki, Patryk Mrozicki, Maciej Oremus - film
VI Gala Talentów w NST  VI Gala Talentów w NST  VI Gala Talentów w NST
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ
W dniach 11 i 12 grudnia 2018 r. na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W gronie szkół rywalizujących  o miano najlepszej obie drużyny Noworudzkiej Szkoły Technicznej zajęły bardzo dobre III miejsce. W zawodach uczestniczyło 7 szkół w kategorii dziewcząt i 8 w kategorii chłopców. Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć  z turnieju można zobaczyć na stronie internetowej Powiatowego SZS w Kłodzku.

MISTRZOSTWA POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ  MISTRZOSTWA POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ  MISTRZOSTWA POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ
Wizyta w Panoramie Racławickiej
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie NST w Nowej Rudzie, mieli okazje zapoznać się z wyjątkowym dziełem upamiętniającym ważne wydarzenie dla naszego kraju oraz stanowiącym część jego kultury i bezcennej spuścizny artystycznej – Panoramą Racławicką Dzieło J. Styki i W. Kossaka upamiętniające 100 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej, dzięki specjalnym zabiegom malarskim i technicznym przeniosło uczniów w inną rzeczywistość i inny czas. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z historią samego obrazu i realiami historycznymi, które przedstawia dzieło.

Wizyta w Panoramie Racławickiej  Wizyta w Panoramie Racławickiej  Wizyta w Panoramie Racławickiej
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne