panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 75 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6604005

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Nauczyciele też muszą się uczyć i doskonalić!
Tak to prawda nie da się dzisiaj „skończyć szkołę” i zapomnieć o doskonaleniu. W ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk – Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  we Wrocławiu zorganizował w dni 17-02-2018 szkolenie na temat: „Kształtowanie uczniowskich kompetencji personalnych i społecznych pożądanych na rynku pracy”. W szkoleniu tym uczestniczył  także  nauczyciel Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, Roman Głaz – nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Szkolenie było bardzo owocne i polegało na ćwiczeniach w grupach.  Miało na celu m.in. polepszenie pracy małych zespołów.

Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!  Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!  Nauczyciele też  muszą się uczyć i doskonalić!
Czytaj całość...
Warsztaty z doradcą zawodowym
21 lutego w Noworudzkiej Szkole Technicznej w Nowej Rudzie odbyły się warsztaty  zawodoznawcze dla uczniów klas czwartych,  z pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. Maturzyści mieli okazje przekonać się do jakich zawodów mają największe predyspozycje, poznać zapotrzebowanie na rynku pracy oraz rozwiązać kilka ciekawych testów. Dowiedzieli się również jak może wyglądać rozmowa kwalifikacyjna i jak przedstawić przyszłemu pracodawcy swoje największe atuty.
Dziękujemy Paniom z MCK OHP za ciekawe zajęcia  i pełen profesjonalizm.

Warsztaty z doradcą zawodowym  Warsztaty z doradcą zawodowym  Warsztaty z doradcą zawodowym
Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
Od kilku tygodni uczniowie zmagali się z tematem wiedzy o przedsiębiorczości. Olimpiada wiedzy o biznesie i innowacjach jest to konkurs, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki wśród młodych ludzi. W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięły udział trzy uczennice klasy 2bT- Katarzyna Wójcik, Laura Głąb i Oliwia Barczyk.  Konkurs rozpoczął się 28.02.2018r. Etap szkolny olimpiady polegał na rozwiązaniu testu online.  Dzięki tej olimpiadzie uczennice mogły sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nowe informacje o innowacjach w gospodarce.

Czytaj całość...
Zarządzenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Prezentujemy skan zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dotyczący konkursów organizowanych przez szkoły w województwie dolnośląskim. Miło nam poinformować, że dwa spośród wymienionych organizowanych cyklicznie przez Noworudzką Szkołę Techniczną uzyskały rangę konkursów powiatowych. Mówimy tu o "Konkursie Piosenki Obcojęzycznej" oraz Konkursie ortograficznym "Miss/Mister ortografii". Pierwszy z wymienionych jest zaklasyfikowany jako konkurs artystyczny, a drugi wiedzy. Gratulujemy szczególnie nauczycielom, którzy organizują rokrocznie oba wydarzenia.

Zarządzenie
List gratulacyjny
W imieniu Państwowej Komisji Wyborczej oraz Krajowego Biura Wyborczego, organizatorów II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory", pragniemy serdecznie pogratulować uczestnikowi etapu wojewódzkiego konkursu Tomaszowi Kocher - uczniowi Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie oraz jego opiekunce, Pani Bogumile Szostak.

List gratulacyjny
SZKOLENIE W ROZPOZNAWANIU SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH
Dzięki współpracy Noworudzkiej Szkoły Technicznej z Komisariatem Policji w Nowej Rudzie, na terenie szkoły odbyły się spotkania w ramach profilaktyki uzależnień. Jedno dla rodziców, drugie dla grona pedagogicznego. Tematem spotkań były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, środków odurzających i zastępczych (tzw. dopalaczy).
Prelegentami byli dzielnicowi z Nowej Rudy, którzy wykorzystali walizkę edukacyjną wyposażoną w najbardziej popularne środki psychoaktywne oraz przedmioty służące do ich  konfekcjonowania, przechowywania, ukrywania i zażywania. Prowadzona edukacja społeczna jest ukierunkowana na przeciwdziałanie przestępczości i demoralizacji osób nieletnich.

SZKOLENIE W ROZPOZNAWANIU SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH  SZKOLENIE W ROZPOZNAWANIU SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH  SZKOLENIE W ROZPOZNAWANIU SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym
15 lutego 2018 r. odbył się etap wojewódzki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory". Druga edycja Konkursu poświęcona była wyborom samorządowym.
Spośród 67 uczniów rejonu wałbrzyskiego, którzy wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory", do etapu wojewódzkiego  zakwalifikowało się  7 uczniów, w tym uczeń Noworudzkiej Szkoły Technicznej  - Tomasz Kocher.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne