panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

123 dni 7 godzin 47 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 24 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7334873

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Konkurs Filmowy
Prosimy o głosowanie na jeden z filmów wykonanych przez uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Konkursie Filmowym w ramach Kampanii edukacyjnej „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”. Nasi uczniowie tj. Bartłomiej Bednarczyk i Marcel Hula (obydwaj uczęszczający do klasy 2a technikum informatycznego) pod kierunkiem p. Daniela Jabłońskiego przygotowali dwa filmy, które rywalizują obecnie o pierwsze i drugie miejsce w konkursie (nagrody rzeczowe o wartości odpowiednio 1900zł i 600zł). Poza tym za inne wykonane montaże filmowe uczniowie tj. Marta Szymborska, Tomasz Dybich, Przemysław Dziedzina, Jakub Kukuryk, Dawid Jarmołowicz, Gabriel Kucharski, Michał Traskowski, Wojciech Błażejczyk i Kamil Celuch otrzymali 5 wyróżnień (będą to nagrody rzeczowe o wartości 400zł). Głosowanie trwa do 25.10 i odbywa się na platformie Facebook (strona „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”). O zwycięstwie decyduje liczba „lajków”. Zachęcamy do obejrzenia filmów, udziału w głosowaniu i promowaniu twórczości artystycznej uczniów.

Konkurs  Konkurs
Podaruj znicz na kresy
Podaruj znicz na kresy
Wycieczka do obozu Gross-Rosen
…w naszej zbiorowej pamięci musi zostać zachowana świadomość rozmiarów Holokaustu, zaplanowanego i przeprowadzonego przez nazistów (…) Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”
(z deklaracji podpisanej w Sztokholmie w styczniu 2000 r. przez przedstawicieli 45 państw)

W tym roku obchodzimy 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Minęło już osiem dekad od zbrojnej napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i tym samym rozpętania najkrwawszego konfliktu zbrojnego XX wieku.  Aby zachować pamięć o minionych wydarzeniach, 8 października 2019r. uczniowie NST w Nowej Rudzie udali się z wizytą do obozu Gross- Rosen.

Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen
Czytaj całość...
INTEGRACJA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
Integracja zespołu klasowego w jest sprawą pierwszorzędną. Pierwszego dnia nauki wychowawca otrzymuje listę osób, które szybko należy przekształcić w jednolity twór, stanowiący spójną całość, jedną  „rodzinę”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Noworudzkiej Szkole Technicznej tradycją stało się organizowanie zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych. Podczas tych zajęć wychowawca i pedagog szkolny starają się budować pozytywne relacje rówieśnicze, ukształtować klasę jako grupę, mającą świadomość wspólnoty zadań oraz równych praw i obowiązków osób do niej należących.

INTEGRACJA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ  INTEGRACJA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ  INTEGRACJA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ
Czytaj całość...
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Rady Miasta Nowa Ruda, 23 września 2019 r.  na terenie szkoły odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Uprawnionych do głosowania w NST w Nowej Rudzie było 400 uczniów. Radnymi na dwu-letnią kadencję zostali wybrani:
1. Natalia Kuch   – uczennica   klasy 2bT
2. Szymon Zaborowski  – uczeń  klasy 3aT
3. Igor Jaworski  – uczennica  klasy 1a T/4


Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie  Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
Czytaj całość...
Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.
Już w pierwszych dniach nauki bo 04 września uczniowie klas 1aT5 i 1aT4 o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza odwiedzili Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Nowej Rudzie. Był to ich pierwszy kontakt z tak nowoczesnym zakładem przemysłowym i to w dodatku gdzie w latach następnych nauki będą mieli swoje praktyki zawodowe. Natomiast uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk, 17 września 2019 roku też pod opieką Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn.

Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.
Czytaj całość...
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
18 września (środa)w godzinach 8.00 -14.00 w BIBLIOTECE SZKOLNEJ (ul. Obozowa bud. A8 odbędzie się KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW. Uczniowie chcący sprzedać swoje podręczniki zobowiązani są zamieścić Nazwisko, imię oraz cenę w każdym podręczniku. Uczniowie chcący dokonać zakupu muszą mieć przygotowane drobne pieniądze. Zapraszamy do biblioteki
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne