panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

244 dni 9 godzin 28 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 79 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6235671

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Fundacja Świętego Mikołaja ogłasza nabór do Akademii Liderów
W ramach Akademii Liderów, uczniowie:
  • wyjadą na 10-dniowy, bezpłatny kurs wakacyjny (2-11.08.2017, Jachranka k. Serocka)
  • wspólnie z tutorami przygotują się do realizacji swojego projektu
  • poznają rówieśników z całej Polski, którzy mają podobne zainteresowania
  • zdobędą roczne stypendium na rozwój swoich pasji.
plakat  plakat
Czytaj całość...
XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST już za nami
„Granice mego języka oznaczają granice mego świata”
Ludwig  Wittgenstein
      Warto być może przywołać tę słynną myśl, aby zwrócić uwagę na fakt, jak olbrzymią rolę w życiu człowieka, narodów, społeczności odgrywa język. Temu też służy na pewno Powiatowe Dyktando Ortograficzne „Miss/Mister Ortografii”.
     26 kwietnia 2017 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz osiemnasty spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w niełatwym przecież konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego. Imprezę uświetnili  zaproszeni przez organizatorów goście, między innymi przedstawiciel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu mgr Magdalena Styś - Kruszelnicka.

XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY”, który odbędzie się 13 maja 2017 roku (sobota), w godz. 9.00-13.00 w budynku głównym Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie przy ul. Stara Droga 4.
Program:
1.    Prezentacja i filmu promocyjnego – hol szkoły.
2.    Zajęcia tematyczne adekwatne do oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018:
  •  warsztaty elektryczno–mechaniczne (sala W-5 oraz A1-26),
  •  warsztaty samochodowe (sala W-1 oraz A1-32),
  •  warsztaty informatyczno-graficzne (sala A2-2 oraz A1 25),
  •  warsztaty hotelarskie (sala A8-8 oraz A8-9).
3.    Pokaz udzielania pierwszej pomocy – sala gimnastyczna.
VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
W dniu  06 kwietnia 2017  roku  podczas dni prasowych Poznańskich  Targów Motoryzacyjnych oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał  VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2017. W konkursie wzięło udział 500 zespołów z całej Polski a do ścisłego finału w Poznaniu  zakwalifikowało się 30, wśród których znalazły się aż trzy dwuosobowe zespoły z Noworudzkiej Szkoły Technicznej; Michał Majerczyk, Marcin Młynarczyk, Wojciech Nowak, Kordian Kęskiewicz, Miłosz Bednarski i Krzysztof Szewczyk. Dzięki hojności sponsorów takich jak PKS w Kłodzku SA z Kłodzka, ZPAS SA w Przygórzu oraz TIGER-BUS z Jugowa uczniowie mieli zapewniony transport i mogli wziąć w nich udział.

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017  VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2017
Czytaj całość...
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA
Czytaj całość...
Edukacyjny Rajd ze strefą
Ponad 200 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kłodzkiego wzięło udział w „Rajdzie po Strefie” zorganizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół technicznych, dowiedzieć się, które specjalizacje są najbardziej poszukiwane na rynku oraz zwiedzić zakłady działające w podstrefach Nowa Ruda i Kłodzko.
Była to druga edycja „Rajdu po Strefie”, która wzorem roku ubiegłego została podzielona na dwa dni. Pierwsza część odbyła się w Noworudzkiej Szkole Technicznej, w której uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą placówki oraz wziąć udział w warsztatach graficznych i energetycznych.

Edukacyjny Rajd ze strefą  Edukacyjny Rajd ze strefą  Edukacyjny Rajd ze strefą
Czytaj całość...
DOBRY ZAWÓD = SUKCES czyli Rajd Po Strefie
 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z  Noworudzką Szkołą Techniczną w Nowej Rudzie i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku zorganizowała w dniach 19 i 20 kwietnia 2017 atrakcyjną przygodę dla gimnazjalistów, związaną z kształceniem zawodowym  i  przyszłą pracą,  pod nazwą Rajd Po Strefie. Obie szkoły ponadgimnazjalne wchodzą w skład Klastra Edukacyjnego Inwest in Edu przy WSSE i współpracują z okolicznymi zakładami strefowymi.
Celem Rajdu było przybliżenie uczniom gimnazjów lokalnego rynku pracy oraz pomoc przy wyborze dalszej drogi kształcenia, a jego mottem było : „DOBRY ZAWÓD = SUKCES”.

„DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie  „DOBRY ZAWÓD = SUKCES” czyli Rajd Po Strefie
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne