panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9179995

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
WIZYTA NA POLITECHNICE
       W dniu 18 stycznia informatycy z 3 i 4 klasy wraz z opiekunem - Panem Konradem Kałwakiem udali się do siedziby wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, by uczestniczyć w warsztatach z zakresu elektroniki i robotyki. Uczyli się sterowania serwomechanizmami oraz tworzyli proste układy za pomocą Arduino. Dzięki tym zajęciom poznali ogromny potencjał kryjący się w elektronice i mikrokontrolerach. Zajęcia okazały się fantastyczną przygodą dla uczestników. W ich trakcie poznali świat elektroniki cyfrowej i programowania w języku C++. Utrwalili również podstawowe pojęcia związane z elektroniką tj. opornik, mikrokontroler, dioda, procesor, rezystor, fotorezystor czy potencjometr. Arduino to praca połączona z zabawą ale przede wszystkim szansa na zdobycie nowych kompetencji w obszarze technicznym tak bardzo poszukiwanych i deficytowych na rynku pracy.
       Wyjazd w całości finansowany był ze środków pochodzących z funduszy unijnych, a możliwy dzięki uczestnictwu Naszej Szkoły w projekcie Razem dla Kształcenia Zawodowego w Powiecie Kłodzkim i bezpośredniej współpracy z Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.
       Podziękowania dla prowadzącego warsztaty Pana Bartosza Poskarta oraz dla  Politechnika Wrocławska za możliwość ich zorganizowania.
       Specjalne podziękowania dla firmy transportowej Tiger - Bus Michał Osowski  za profesjonalną obsługę 💪


 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
 
WIGILIA KLASOWA U ŚWIEŻAKÓW Z 1A
       W dniu 22 grudnia informatycy i elektrycy z klasy 1A technikum wraz z wychowawcą panem Konradem Kałwakiem zorganizowali spotkanie klasowe, by zgodnie z tradycją uczcić Święta Bożego Narodzenia. Nie było co prawda 12 potraw ale kto powiedział, że zamiast pieczonego karpia nie może być pieczona babeczka, a zamiast wigilijnego barszczu – zupka instant?! :P Żeby tradycji stało się zadość wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem (w tym wypadku była to szarlotka, którą upiekł nasz kolega Vadym), a następnie złożyliśmy sobie życzenia wszelkiej pomyślności w czasie świąt oraz wszystkiego najlepszego na nadchodzący – 2023 rok. Naszą imprezę uświetniły życzenia od pani Dyrektor Brygidy Gąsior i pana wicedyrektora Jerzego Kornaty, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. No to do zobaczenia za rok!

PS: Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Muła – za pomoc w organizacji imprezy :D


 


TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W EUROPIE
       W ten przedświąteczny czas, przedstawiciele klasy 2aBSI, zaprosili uczniów naszej szkoły do wspólnego odkrywania tradycji bożonarodzeniowych w 5 krajach europejskich.  We wtorek i w środę uczniowie różnych klas ( we współpracy z Panią Małgorzatą Kałwak) mieli okazję dowiedzieć się, jak obchodzi się Boże Narodzenie w Hiszpanii, Norwegii, na Ukrainie, we Włoszech i na Malcie. Choinka, prezenty, życzenia to elementy łączące Boże Narodzenie we wszystkich krajach. Ale „ co kraj to obyczaj”. Hiszpanie zaczynają świętowanie od 22 grudnia, kiedy ma miejsce wielka loteria świąteczna El Gordo. Prezenty przynoszą Kacper, Melchior i Baltazar, a na kolację wigilijną podaje się szynkę, owoce morza i zupę przypominającą  nasz rosół. W Norwegii nie wyczekuje się na pierwszą gwiazdkę, tylko bijące dzwony kościelne obwieszczają moment rozpoczęcia wigilii. Jada się Lutefiks- rybę moczoną w ługu sodowym, a następnie w wodzie. Ukraińcy dzielą się prosforą, czyli chlebkiem z mąki pszennej na zakwasie, a prezenty przynosi Dziadek Mróz 31 grudnia. Włosi świętują od 08 grudnia. Wtedy to przypada Święto Niepokalanego Poczęcia i jest to dzień wolny od pracy. Po kolacji wigilijnej, która składa się z 13 dań, grają w Tombolę – grę planszową przypominającą  bingo. Prezenty przynosi La Befana. Dla niegrzecznych dzieci jest …. węgiel. Na Malcie początkiem świąt jest Pasterka, podczas której kazanie wygłasza dziecko. Około 1 w nocy Maltańczycy zasiadają do śniadania świątecznego, a na obiad 25 grudnia podają pieczonego indyka. Każda prezentacja kończyła się kolędą w języku danego kraju. Po prezentacjach, uczniowie grali w Kahoota, podsumowującego zdobytą wiedzę. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. W świątecznym spotkaniu klasy 2aBSI uczestniczyła Pani Dyrektor Brygida Gąsior, która w parze z Krzysztofem zajęła wysokie 2 miejsce. Pani Dyrektor gratulujemy i dziękujemy za udział w spotkaniu i za życzenia.

Renata Szostak-Chmielarz
Klasa 2aBSI

 
 

WIGILIA KLASOWA W 1A_BSI
       Są takie dni, które na długo zostają w pamięci. Ten dzień w szkole od początku wnosił odmienny, radosny nastrój. Każdy uczeń klasy wielobranżowej 1b przygotował część świątecznego spotkania. Koordynatorką przygotowań została Amelka, która bardzo sprawnie rozpisała wszelkie detale. Czasu było niewiele, bo przecież klasa ma jedynie trzy dni szkolne w tygodniu, więc istotna była współpraca i chęć przeżycia wspólnych chwil spędzonych przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Udało się, spotkaliśmy się razem przy świątecznym stole dzieląc się opłatkiem i składając życzenia. Wszystko w radosnej, świątecznej oprawie - nie zabrakło choinki oraz kolęd. Dziękujemy za obecność p. Annie Grochowskiej, która jest z nami na co dzień - i na którą zawsze możemy liczyć, p. Renacie Kowalskiej - naszej wychowawczyni oraz Tomaszowi Kuczaj - wychowawcy klasy. Ten dzień był wyjątkowy i jego wspomnienia będą  z nami co najmniej do wakacji!


 
MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
       Tydzień temu rozegrane zostały zawody SZS o tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny dziewcząt naszego powiatu. Emocje są już za nami, zwycięskie drużyny wyłonione. Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce, ocierając się o brązowy medal. Dziewczyny: Maja Chrobak (kapitan), Karolina Mielczarek, Patrycja Urczyńska, Kornelia Stomal, Karolina Kuczaj, Oliwia Absalam oraz Zuzanna Bielińska tworzyły zespół współpracujący na boisku, wspierający się w trudnych chwilach, dzielący radość po wygranych akcjach i zdobytych punktach, wygranych setach. Noworudzka Szkoła Techniczna miała dobrą reprezentację - GRATULACJE DZIEWCZYNY!


 
SPOTKANIE WIGILIJNE
       Dnia 19 grudnia 2022 r. w restauracji RYCERSKA mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyła się uroczysta Wigilia dla pracowników szkoły. Do wigilijnego stołu zasiedli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy noworudzkich szkół technicznych. Życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego nowego roku 2023 złożyli: pani Dyrektor - Brygida Gąsior oraz niezawodny i zawsze obecny ks. Ryszard Szkoła, który swego czasu pracował w Naszej Szkole, a obecnie jest proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu.


 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne