panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

30 dni 22 godzin 56 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 50 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6532204

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
12 grudnia 2017 r. odbył się czwarty powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej, zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz drugi odbył się w sali widowiskowej. W odróżnieniu od poprzednich edycji miał on tym razem charakter świąteczny, w związku z czym uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. Głównymi celami konkursu było między innymi propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Czytaj całość...
Finał akcji mikołajkowej
06 grudnia 2017r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej, odbył się finał akcji mikołajkowej pod hasłem „Wielka Radość –Mały Gest”. Jak co roku nauczyciele i młodzież nie zawiedli, przynosząc pluszaki, zabawki, książki, gry dydaktyczne i słodycze.  
Św. Mikołaj wraz ze swą świtą zawitał do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Nowej Rudzie, gdzie na zabawie  mikołajkowej rozdawał dzieciom prezenty. Po udanej zabawie w przedszkolu, św. Mikołaj odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie. Wszystkie maluchy chętnie śpiewały piosenki i tańczyły z Mikołajem, więc zostały obdarowane  słodyczami i prezentami. 12 grudnia św. Mikołaj i jego zastęp odwiedził dzieci w Niepublicznej Szkole Specjalnej, w Ludwikowicach Kłodzkich. Rozdawał dzieciom słodkości i wraz z nimi uczestniczył w warsztatach bożonarodzeniowych. Radości dzieci nie było końca.
 
Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej  Finał akcji mikołajkowej
Czytaj całość...
Sukces siatkarek z NST
W dniach 14 i 15 listopada 2017r. na obiektach Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W gronie dziewięciu szkół rywalizujących o miano najlepszej dziewczęta z Noworudzkiej Szkoły Technicznej zajęły bardzo dobre II miejsce. Skład reprezentacji NST: Aniszewska Katarzyna, Brzezińska Weronika, Gołaszewska Aleksandra, Kociemba Jessica,  Masheimer Dominika,  Niemierowczenko Julia,  Parzonko Natalia, Polak Aleksandra,  Więckowska Weronika, Wiśniewska Patrycja, Wojtkowiak Ewelina. Drużyna chłopców Noworudzkiej Szkoły Technicznej w gronie ośmiu szkół zajęła dobre czwarte miejsce. Gratulujemy!!!

Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST  Sukces siatkarek z NST
Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu
Uczniowie klasy 4A technikum informatycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej: Szymon Barańców, Bartosz Pikos oraz Dawid Łuczak w dniach 24 – 25 listopada uczestniczyli w I SOFTWARE HACKATONIE czyli maratonie programistycznym, który odbywał się na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. Wydarzenie to organizowane było przez Urząd Miasta w Wałbrzychu i skierowane było do wszystkich pasjonatów programowania.

Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu  Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu  Informatycy z NST na SOFTWARE HACKATONIE w Wałbrzychu
Czytaj całość...
Wywiad ze stypendystą Noworudzkiej Szkoły Technicznej
Wywiad "na gorąco" ze stypendystą – uczniem Noworudzkiej Szkoły Technicznej - Arturem Koconiem. Przypomnijmy, że 1 grudnia 2017 został nagrodzony podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój. Stypendium wręczyli mu pani Minister Anna Zalewska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk. Artur nagrodę tę otrzymał już po raz drugi.

Wywiad  Wywiad  Wywiad

Red: Arturze w jaki sposób można zdobyć stypendium Prezesa Rady Ministrów?
AK: Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole.
Czytaj całość...
Konferencja pt.DZIEDZICTWO KRESÓW
07 grudnia 2017 uczniowie NST w Nowej Rudzie wzięli udział w  konferencji pt. „Dziedzictwo Kresów” w sali obrad  Starostwa  Powiatowego  w Kłodzku.
Konferencja była efektem współpracy między organizatorami: Powiatem Kłodzkim i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, w zakresie realizacji projektu pt. „Tożsamość Dolnoślązaków – Unia Wielu Kultur”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu kłodzkiego.

DZIEDZICTWO KRESÓW        
Czytaj całość...
Programowanie z eTwinning
W dniach 24-25 listopada 2017 r. dwie nauczycielki języków obcych Noworudzkiej Szkoły Technicznej pani Agnieszka Kozłowska oraz pani Małgorzata Kałwak wzięły udział w krajowym seminarium kontaktowym „Programowanie z eTwinning” we Wrocławiu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Akcję patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem seminariów jest doskonalenie umiejętności programowania, inspiracja nauczycieli do jeszcze większej innowacyjności oraz zachęcenie uczniów do korzystania z nowoczesnych technologii.

Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne