panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

160 dni 9 godzin 21 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 26 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7285616

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!
W dniu 17 maja 2019 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu "WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła”.
Konkurs „WSSE Tech Lab” polegał na nakręceniu maksymalnie pięciominutowego spotu (link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=2172918452793463 ) ukazującego sposób w jaki szkoła rozbudza kreatywność u młodzieży, podnosi umiejętności pracy zespołowej oraz wspiera innowacje pedagogiczne i szkolnictwo branżowe.
Według członków Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oraz przedsiębiorcy działający w Strefie, film stworzony przez uczniów NST w składzie: Dawid Popławski, Emil Bartnicki i Patryk Mrozicki pod czujnym okiem opiekuna projektu – pana Konrada Kałwaka znalazł się wśród zwycięzców konkursu! Pan Konrad zapytany przez jednego z fotoreporterów o podstawę sukcesu odpowiedział: „Uczymy rzeczy przydatnych! Dla Nas to chleb powszedni, bo od lat stawiamy na nowoczesność. To ważne aby absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy zdecydują się na naukę w Noworudzkiej Szkole Technicznej mogli realizować swoje pasje i zamiłowania jednocześnie ucząc się wykonywania zawodu. Jesteśmy w trakcie akcji naborowej i chcemy aby nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej była jak najbardziej kreatywna. Multimedia, E-SPORT, gry komputerowe, wellness, spa czy choćby język migowy to innowacje pedagogiczne, które mamy dodatkowo w naszej ofercie.”

Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!
Czytaj całość...
Michael Słobodzian w gronie zwycięzców IX Powiatowego Konkursu Języka Polskiego
W kwietniu 2019 r. Michael Słobodzian, uczennica klasy IV cT, wzięła udział w finale IX Powiatowego Konkursu Języka  Polskiego i zajęła 3 miejsce. Sukces zagwarantowały jej duża dojrzałość znajdująca odzwierciedlenie w pogłębionej prezentacji tekstów kultury oraz „sprawny” warsztat polonistyczny. Warto dodać, że do finału tegoż konkursu zostały zakwalifikowane również inne uczennice klasy IV cT – Joanna Marcinkiewicz oraz Natalia Mituś.
Gratulujemy !
Dyplom Michael Słobodzian
Nabór elektroniczny do szkół
Od 13 maja 2019 roku rusza nabór elektroniczny do szkół. Strona do logowania dla ucznia: https://dolnoslaskie.edu.com.pl  Po wejściu na stronę pokażą się dwie opcje, dla ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum. Należy się zalogować i dokładnie wypełnić formularz, następnie wydrukować i przynieść do szkoły pierwszego wyboru. W przypadku jakichkolwiek pytań czy trudności zapraszamy do sekretariatu Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie, ul. Stara Droga 4 w godz. 7.30 - 15.30.

Monter stolarki budowlanej
Monter stolarki budowlanej
Pożegnanie absolwentów w NST
26 kwietnia 2019 roku mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej opuścili  tegoroczni absolwenci. Uroczystość ze względu na trwający strajk przebiegała w odmiennej niż zwykle formule. Pani Dyrektor Brygida Gąsior pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz życzyła  sukcesów w dorosłym życiu. Następnie wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się w pracy Samorządu Szkolnego, wolontariatu i szkolnym sportowcom. Dwaj najlepsi absolwenci otrzymali również z rąk Pana Henryka Skorupy, członka Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich (Odział w Wałbrzychu), nagrodę pieniężna w wysokości 1000 zł. Nagrodzeni to: Karol Linkiewicz (technik pojazdów samochodowych) i Kacper Chrobociński (technik elektryk). Dzięki współpracy NST ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich taka nagroda od wielu lat fundowana jest przez stowarzyszenie.

Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST  Pożegnanie absolwentów w NST
Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!
W dniu 11 kwietnia 2019r. podobnie jak w roku ubiegłym, 7 uczniów z klas maturalnych technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej pod opieką Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Głaz, przystąpiła do państwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsługi i eksploatacji. W tym roku egzamin odbył się siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT w Świdnicy.  Egzamin wszyscy uczniowie zdali i uzyskali uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy zawodowej przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV.

Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektryków !!!
Czytaj całość...
Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST
W pierwszych dniach kwietnia Noworudzka Szkoła Techniczna gościła dwóch nauczycieli ze szkoły zawodowej „Berufliches Schulzentrum Vogtland" w Saksonii, w ramach projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej - Job shadowing".
   Job shadowing, to nauka poprzez obserwację, w celu wymiany doświadczeń i zdobycia nowych umiejętności. Noworudzka Szkoła Techniczna, jako organizacja przyjmująca, umożliwiła kolegom z Niemiec zrealizowanie powyższego projektu. Współpracę z nauczycielami z Saksonii rozpoczęły nauczycielki języka niemieckiego podczas udziału w seminarium w Porto (Portugalia) w 2017 roku. Tam też powstał zarys projektu zrealizowanego w NST.

Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST  Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST  Nauczyciele z Niemiec gośćmi w NST
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne