panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 25 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8944239

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Reprezentacja NST na piątkę w biegach przełajowych.
       Tradycyjnie zmagania w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców zainaugurowały  rywalizację szkół ponadpodstawowych w sportowym kalendarzu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.  W Bystrzycy Kłodzkiej nie zabrakło obu drużyn NST, które z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zawodów. Obie zajęły piąte miejsca wśród szkół powiatu kłodzkiego, wykazując dużą chęć walki i godnie reprezentując NASZĄ SZKOŁĘ!!! Gratulacje dla WAS!!!


 

Dzień Chłopaka w klasie I B Technikum
       Dziewczyny z  klasy I B Technikum postanowiły przygotować dla kolegów ze swojej klasy niespodziankę z okazji  Dnia Chłopaka. W tajemnicy przed chłopcami przygotowały słodki poczęstunek na godzinie wychowawczej. Męska część klasy otrzymała wymarzony prezent – miniaturki samochodów.
         Wspólnie z wychowawczynią dziewczyny złożyły najszczersze życzenia, aby spełniły się najskrytsze marzenia chłopaków, mieli jak najlepsze oceny ze wszystkich przedmiotów oraz byli radośni każdego dnia w szkole.


 


Europejski Dzień Języków
       Europejski Dzień Języków obchodzony jest każdego roku 26 września od roku 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy Komisji Europejskiej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej w tym roku obchodziliśmy ten dzień 28 września. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału  w warsztatach pt. „Mój Dzień Języków Obcych” przygotowanych przez nauczycielki języka niemieckiego panią Renatę Szostak-Chmielarz i panią Małgorzatę Kałwak. Uczniowie klasy IV B T4 przygotowali  prezentację na temat „Wielokulturowość w Noworudzkiej Szkole Technicznej”. Praca naszych maturzystów przypomniała nam, że na co dzień żyjemy w społeczeństwie wielokulturowym i powinniśmy być otwarci na współprace europejską. Na koniec uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na temat wiedzy Szkocji, który przygotowała pani Agnieszka Kozłowska.
       Europejski Dzień Języków Obcych ma na celu osiągniecie zwiększenie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik naszego dziedzictwa kulturowego. Dlatego jako placówka oświatowa od lat staramy się realizować założenia programu ERASMUS+ i propagujemy hasło tego programu:

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY

 Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji i legitymacji szkolnej
       Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
 
       Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

       Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
●    osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
●    twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
●    oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

       Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
1.    Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku:
        https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
2.    Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
3.    Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
4.    Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

       Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

       Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem:
https://passport-photo.online/pl/edytor-zdjecia-do-legitymacji-szkolnej


NARODOWE CZYTANIE W NST
       16 września 2022 r. tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w NARODOWYM CZYTANIU. Prezydent RP wybrał w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego – uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu”.
       W jedenastej edycji Narodowego Czytania uczestniczyli:  Pani dyrektor Brygida Gąsior, uczniowie oraz nauczyciele Renata Kowalska i Beata Skibińska. Romantyczność, Powrót taty, Świtezianka, Rękawiczka, Lilije od wielu lat łączą pokolenia Polaków. Uczniowie wzięli udział w konkursie „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”.

I miejsce zajął - Krzysztof Mikusiak z klasy 3AT5
II miejsce – Bartłomiej Miśkiewicz z klasy 4AT5
III miejsce – Justyna Bizoń z klasy 4AT5

       Zwycięzców nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami a wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania. Zwieńczeniem spotkania, jak zawsze, był słodki poczęstunek.


 

Wycieczka integracyjna klasy 1b BSI
       Poznaliśmy się zaledwie dwa tygodnie temu, łączy nas Noworudzka Szkoła Techniczna, w której tworzymy klasę 1b BSI. Chcemy pokazać zdjęcia z naszej pierwszej wycieczki klasowej, podczas której mieliśmy okazję dobrze się poznać oraz wspaniale spędzić wspólny czas. Jak było? Słonecznie, wesoło, troszeczkę za krótko. Po wspaniałej wędrówce wąską dróżką wzdłuż lasu i łąki, dotarliśmy na górę Jawornik, gdzie część z nas po raz pierwszy mogła podziwiać roztaczające się stąd widoki. Widoki wspaniałe! W takim miejscu o wiele szybciej można poznać siebie wzajemnie, zwłaszcza jeżeli gry i zabawy integracyjne przeprowadza niezastąpiona p. pedagog Marta Leśniak. Po takim wysiłku przyszedł czas na rozpalenie przygotowanego ogniska oraz smażenie kiełbasek. Ciekawe, że przy przygotowywaniu paleniska okazało się, że wśród nas są prawdziwi grzybiarze, którzy zamiast drew przynieśli pełne dłonie borowików – widok niezapomniany! Na koniec nie zabrakło dalszych zabaw w radosnej, przyjaznej atmosferze, rozmów, no i oczywiście niezbędnej – sesji zdjęciowej. Wszak za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat można będzie wrócić do tego dnia: 13 września 2022 roku, kiedy pod opieką wychowawców: p. Renaty Kowalskiej (Pani od polskiego, jak niektórzy mówili) oraz p. Tomasza Kuczaja spotkaliśmy się na Jaworniku. Pozdrawiamy!


 

Ognisko integracyjne "Świeżaków" z 1A T5
       W dniu 9 września informatycy i elektrycy z klasy pierwszej pod opieką wychowawców: pana Konrada Kałwaka oraz pana Romana Głaza i w asyście niezastąpionej pani pedagog – Marty Leśniak wybrali się na pieszą wycieczkę i ognisko pod wiatę będącą częścią RANCZO „OVERO” Państwa Kobaków. Zebraliśmy się przed godziną dziewiątą na parkingu przy MOK-u w Nowej Rudzie. Pogoda tego dnia była idealna na tego typu eskapadę - klasyczne lato – choć mieliśmy obawy, że może pojawić się deszcz jak to miało miejsce dzień wcześniej. Wędrówka trochę dała nam w kość, ale radości przy tym było co niemiara – brakowało tylko gitary i śpiewu. W trakcie ogniska poznawaliśmy się wzajemnie, bo to dopiero pierwszy tydzień, który spędzamy w nowej szkole. Po około dwóch godzinach udaliśmy się w drogę powrotną przez wieżę widokową skąd tego dnia rozpościerał się przepiękny widok na góry Sowie, Stołowe oraz Wzgórza Włodzickie. W drodze powrotnej udaliśmy się jeszcze na basen miejski w Nowej Rudzie, bo pogoda nam sprzyjała, a jak się później okazało – był to ostatni dzień jego funkcjonowania w tym roku. Można powiedzieć, że godnie się pożegnaliśmy. Jedni skakali, pływali  inni grali w ping ponga czy też piłkę siatkową, a jeszcze inni uprawiali tzw. smartfoning. Około godziny czternastej pełni endorfin udaliśmy się do swoich domów.
       Wielu z nas narzekało potem na ból mięśni ale przecież na zakwasy najlepsze są następne zakwasy, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Wycieczka miała na celu upowszechnianie aktywnego wypoczynku, kształtowanie kultury i turystyki, wyrabianie sprawności fizycznej, kształtowanie zasad współżycia w zespole i świadomej dyscypliny co z pewnością zostało osiągnięte.

 


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne