panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 96 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9555996

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Nagrody dla absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej
       Niepisaną wieloletnią tradycją jest, że absolwenci Noworudzkiej Szkoły Technicznej posiadający najwyższą średnią są na zakończenie edukacji w szkole średniej nagradzani nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału SIM w Wałbrzychu.
       W bieżącym roku, nagrodami Oddziału SIMP w Wałbrzychu dla najlepszych absolwentów w Noworudzkiej Szkole Technicznej uhonorowano trójkę uczniów: Ines Górną – w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Mieszka Małodobrego w zawodzie technik elektryk oraz Mateusza Zyzaka w zawodzie technik informatyk. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły mgr Brygida Gąsior oraz przedstawiciel Zarządu Oddziału SIMP w Wałbrzychu mgr inż. Bogdan Kostecki.


 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW
       28 kwietnia 2023 roku mury Noworudzkiej Szkoły Technicznej opuścili tegoroczni absolwenci. Szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Ines Górna 4bT – średnia 4,9 (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)
Mieszko Małodobry 4aT – średnia 4,84 ( technik elektryk)
Mateusz Zyzak 4aT – średnia 4,83 ( technik informatyk)

       Absolwenci kierunków technicznych z najwyższą średnią ocen, otrzymali od Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (Odział w Wałbrzychu), nagrodę pieniężną (1000 zł.). Nagrodzeni: Ines Górna, Mateusz Zyzak, Mieszko Małodobry odebrali nagrodę z rąk przedstawiciela SIMP Pana Bogdana Kosteckiego.
Dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, które od wielu lat funduje nagrodę, uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej mają co roku dodatkową motywację do osiągania najlepszych wyników na świadectwie końcowym.


 


ŻYJ KOLOROWO
       Dnia 12 kwietnia w ramach akcji ekologicznej zgodnej z założeniami Akredytacji przyznanej naszej szkole w styczniu 2022 roku, odbyły się prace nad zagospodarowaniem terenu zieleni i stworzeniem łąk kwietnych. Działaniami kierowała jedna z koordynatorek projektu – Pani Renata Szostak-Chmielarz. Uczniowie klas:II branżowej, II a, III a oraz IV a  technikum przygotowali podłoże pod przyszłe łąki kwietne: zrywali darń, wywozili ją taczkami oraz przekopywali ziemię. A wszystko po to, żeby upiększyć smutny dotąd teren między budynkami naszej szkoły oraz uwrażliwić uczniów na piękno przyrody.
       Kolejnym istotnym działaniem w ramach projektu Erasmus jest utworzenie strefy relaksu dla uczniów naszej szkoły. Pierwszy etap tego przedsięwzięcia można już zaobserwować w holu głównego budynku NST. Chcemy, żeby było to przytulne i efektowne miejsce, w którym uczniowie znajdą chwilę wytchnienia od obowiązków szkolnych. Żeby tak się stało, miejsce to potrzebuje szczególnego dopracowania. Pani Marta Bajer- Bendiuł wspólnie z uczniami planuje zagospodarować to miejsce pracami plastycznymi i ozdobami z niewykorzystanego plastiku. Dlatego kierujemy się z apelem do uczniów o przynoszenie plastikowych kubków, ponieważ sporo ich będziemy potrzebować:) Mamy nadzieję, że powstanie z tego coś naprawdę ciekawego. Z góry dziękujemy!!!


 
Z wizytą w Gminie Radków
       27 marca 2023r. po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, do  Gminy Radków powróciły  Spotkania Prezentacyjne Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kłodzkiego w Ścinawce Średniej. Impreza jak zawsze zebrało sporo zainteresowanych, głównie uczniów klas ósmych oraz ich opiekunów.  Przedstawiciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej godnie reprezentowali swoją placówkę, prezentując zgromadzonym w hali sportowej swoją ofertę edukacyjną i przybliżając szczegóły z życia szkoły.  
       Dziękujemy Dyrekcji oraz  organizatorom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Średniej za zaproszenie i świetnie przygotowaną imprezę.


 

DNI OTWARTE SZKOŁY
       W dniach 24 i 25 marca 2023 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej drzwi były otwarte dla każdego chętnego. Impreza skierowana była głównie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych ale pojawić mógł się każdy zainteresowany. Jako, że jest to wydarzenie cykliczne i ściśle powiązane z promocją szkoły oraz rekrutacją na nowy rok szkolny to w Nasze mury zawitali  przedstawiciele z niemal wszystkich szkół podstawowych z miasta i gminy Nowa Ruda, gminy Radków, a także absolwenci z lat ubiegłych. Wszyscy oni okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć budynki oraz wziąć udział w licznych warsztatach zawodowych przygotowanych specjalnie dla nich. Ósmoklasiści uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych z przedmiotów elektrycznych, informatycznych, mechanicznych, graficznych, hotelarskich i językowych. Obejrzeli lekcje wychowania fizycznego, a na koniec skorzystali z gościnności pracowni hotelarskiej gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu w szkolnych ławkach.


 
Warsztaty gastronomiczne w Puchaczówce
       20 marca trzecia klasa hotelarzy  w ramach projektu RAZEM DLA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE KŁODZKIM uczestniczyła w warsztatach gastronomicznych w Restauracji Puchaczówka pod samym wyciągiem w Czarnej Górze. Przepiękne miejsce, idealny ośrodek – pensjonat, karczma i restauracja, przesympatyczni pracownicy, wyjątkowa atmosfera.
       Uczniowie samodzielnie pod okiem szefa kuchni przygotowywali różne rodzaje śniadań hotelowych, przepięknie podali do stołu śniadanie francuskie, angielskie, z tostem i wegańską tofucznicę. Następnie przyszedł czas na krem z białych warzyw dekorowany oliwą i marchewkowymi „skwarkami”, pizzę w dowolnych smakach, a na deser tiramisu.
Praca przebiegała wyjątkowo sprawnie w przemiłej atmosferze,  po pracy degustacja przygotowanych potraw i rozmowa z panią dyrektor ośrodka.
       Zadowoleni z pełnymi brzuchami,  pod ogromnym wrażeniem miejsca wróciliśmy do szkoły. Z chęcią powtórzylibyśmy ten wypad jeszcze raz.


  

Wielki finał konkursu Technikon ESA dla dolnośląskich i opolskich techników!
       W poniedziałek 20 marca w Technikum Akademickim przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu nasza drużyna w składzie: Jakub Płomiński, Wit Sacha, Szymon Turkowicz, Wiktor Kałużny oraz Adrian Gargol pod kierunkiem nauczyciela informatyki – Konrada Kałwaka zaprezentowała koncepcję gry edukacyjnej, w której wykorzystała wiedzę zgodną z profilem Naszej Szkoły do walki o czyste powietrze i powstrzymanie zmiany klimatu. W czasie finału oprócz tego, że drużyny zaprezentowały swoje projekty to uczniowie wzięli również udział w grywalizacji online na platformie eduESA oraz w drużynowym konkursie Technikon Challenge.
       Tym razem nie udało się zgarnąć głównej nagrody ale na uwagę zasługuje fakt, że nasi koledzy byli jednymi z najmłodszych uczestników finału, którego poziom był naprawdę wysoki. Występ wśród 10 najlepszych szkół na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to powód do dumy i ogromny sukces uczniów 2 klasy technikum informatycznego przy Noworudzkiej Szkole Technicznej. Za rok kolejna edycja konkursu, a chłopcy – bogatsi o tegoroczne doświadczenia  już teraz zapowiedzieli, że na pewno tanio skóry nie sprzedadzą!  Sam udział w finale to nagrody gwarantowane dla szkoły – monitor do wyświetlania treści edukacyjnych i bon o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup materiałów edukacyjnych.
       Technikon ESA 2023 to projekt przeznaczony dla szkół o profilu technicznym – w edycji 2023 pilotażowo był skierowany do placówek z dwóch województw dolnośląskiego i opolskiego, które uczestniczą jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE).
       Konkurs pod hasłem „Użyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmianą klimatu!” został zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.


 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne