panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 37 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6765534

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
19 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy 75  rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie NST w Nowej Rudzie  upamiętniają to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE organizowanej przez  Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN. W tym dniu Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie przypinają, własnoręcznie wykonane, żółte kwiaty, żonkile - symbol pamięci o powstańcach z getta warszawskiego. Akcja została połączona z zajęciami edukacyjnymi pt. ,,Nie było żadnej nadziei”.

75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM  75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
JARMARK EDUKACYJNY
14 kwietnia 2018 roku w Galerii Twierdza Kłodzka prezentowaliśmy kierunki kształcenia w roku szkolnym 2018/2019

JARMARK EDUKACYJNY  JARMARK EDUKACYJNY  JARMARK EDUKACYJNY
Dzień Przedsiębiorczości w NST
Projekt Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej piętnasta edycja programu nadeszła wraz z kalendarzową wiosną 21 marca 2018r.
Ponad 160 uczniów miało możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym przez szkolnego koordynatora Panią Martę Augustynowską – Klinceiwcz miejscu pracy. Cele projektu to zweryfikowanie swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Dzień Przedsiębiorczości w NST  Dzień Przedsiębiorczości w NST  Dzień Przedsiębiorczości w NST
Czytaj całość...
Skanowanie 3D
6 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z 3 klasy Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych i 1 klasy Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej pod opieką pani Urszuli Słoninki, wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą na Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej. Zajęcia były zorganizowane w ramach projektu „Zawodowy Dolny Śląsk” i przeprowadzone w formie laboratoryjnej. Tematem zajęć było skanowanie 3D.Skaner 3D jest urządzeniem, które analizuje obiekt lub otoczenie świata rzeczywistego w celu zgromadzenia danych na temat jego kształtu lub wyglądu. Zebrane dane mogą być wykorzystane do skonstruowania cyfrowych trójwymiarowych modeli.

Skanowanie 3D  Skanowanie 3D  Skanowanie 3D
Czytaj całość...
EURES - oferta pracy dla hotelarzy
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy informuje o rozpoczęciu rekrutacji dla uczniów i absolwentów szkół średnich branży hotelarskiej prowadzonej w ramach sieci EURES przez niemiecki urząd pracy.

rekrutacja EURES
Po raz kolejny nasi elektrycy z wizytą na Politechnice Wrocławskiej
W dniu 28.04.2018 roku grupa 15 uczniów z klas: 1aT i 3aT  technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej pod opieką p. Romana Głaz, wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu „Zawodowy Dolny Śląsk”. Tematem zajęć, które realizowane były na Wydziale Mechanicznym uczelni, było „Sterowanie silnikiem elektrycznym w praktyce”. Na wstępie zajęć laboratoryjnych, wszyscy uczniowie pisali test sprawdzający aktualną wiedzę teoretyczną z zakresu sterowania silnikiem elektrycznym, aby ponownie po zajęciach napisać ten sam test w celu sprawdzenia przyswojonej wiedzy.

Po raz kolejny nasi elektrycy z wizytą na Politechnice Wrocławskiej  Po raz kolejny nasi elektrycy z wizytą na Politechnice Wrocławskiej  Po raz kolejny nasi elektrycy z wizytą na Politechnice Wrocławskiej
Czytaj całość...
Wykład Prawa konsumenta
Dzięki współpracy Noworudzkiej Szkoły Technicznej z Noworudzkim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, 26 marca 2018 roku, uczniowie z NST razem z Panią Bogumiłą Szostak uczestniczyli w wykładzie dotyczących praw konsumenta. Zdobyta wiedza pozwoli im w przyszłości w prawidłowy sposób domagać się roszczeń i unikać sytuacji, które dla nich jako konsumentów są niekorzystne.
 
Wykład Prawa konsumenta  Wykład Prawa konsumenta  Wykład Prawa konsumenta
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne